Esileht Lapse ootamine Hirm rase-olemise ees :(

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Hirm rase-olemise ees :(

Postitas:
Kägu

Tere kõigile! Sain paar nädalat tagasi triibud ja püüan olukorraga harjuda. Kahjuks on aga nii, et rõõmustamise asemel tunnen, et olen segadused ja pole üldse kindel, kas tahaksin rase olla – kuigi laps oli planeeritud. Kui kuskil juhtun beebisid nägema, tabab mind ahastus ja paanikahoog. Huvitav, kaua selline olukord kesta võib? Loodetavasti mitte terve raseduse…Igal juhul tunnen, et olukord hakkab juba igapäevaelu segama. Olen üritanud mehega arutades oma emotsioonides selgust saada, aga tema hoopis vihastab mu jutu peale, kuidas ma saan selline olla jne… Üks asi, mis mind eriti hirmutab – on paksuks minemine ja mitte kõhtu ei pea ma slims. Eelmiste rasedustega olen juurde võtnud pea 40kg ja siis surmahigis hiljem uuesti alla võtnud. Seekord tahaks normaalkaalu juurde jääda, aga kuidas??? On kellelgi häid soovitusi, kuidas isusid kontrollida ja kaalu mõistlikkuse piires juurde võtta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul läks ikka päris mitu kuud enne kui rasedus päriselt nii öelda kohale jõudis. Oli samuti planeeritud laps aga reaalsed triibud siiski ehmatasid. Tekkis palju hirme tuleviku suhtes, ma polnud enne beebidega kokku ka puutunud. Aga kui juba kõhus liigutusi tunda oli siis tundus rasedus täitsa loogiline ja lihtsalt ootasin, et miks siis järgmine etapp kaasa toob. Ma usun, et sellised hirmud on üsna loomulikud, vahet pole kas planeeritud või planeerimata, elu muutus tuleb siiski suur ja teadmatus samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Mina olen peale igat rasestumist olnud veidi aega shokis ja ja on läinud aega harjumiseks, missiis et lapsed on olnud planeeritud. Mees ei oska lihtsalt suhestuda.leia hea s6branna kellega saad ausalt kõike arutada ilma hukkamõistu tundmata.või siis raseduskriisi nõustaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kaalutõusu põhjus pole nt rasedusdiabeet, ja sul on juba varasemad kogemused ees, siis soovitan toitumise lihtsalt väga kontrolli alla võtta.

Mina võtsin esimese rasedusega juurde 20 kg (jah, ei saa sinu 40 kg võrrelda, aga tiba siiski). Sõin kõike, mida tahtsin. Teine rasedus tuli palju-palju aastaid hiljem, kus enam kiire ainevahetuse ja nii väga kiirelt kaduvate kilodega kiidelda ei saanud. Hakkasin toituma 5 korda päevas, millele mõnikord lisandusid veel vahepalad, et ei tekiks õgimishoogusid. Toitusin kindlatel kellaaegadel. Kaalu lisandus 10 kg. Kolmanda rasedusega oli päevakava väikelapse ja samal ajal töötamise tõttu kaootilisem, seega oli kaootilisem ka toitumine, aga vähemalt oli reegel, et sööma pean, sealjuures ohtralt köögivilju ja salateid, patunäksimised jäägu pigem hommikupoolsesse aega, et kalorite kulutamine toimuks päeval jne. Juurde tuli 13,5 kg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui paksuksminemine on asi, mis sind eriti hirmutab – mis need teised hirmutavad asjad on? Kui sul juba on lapsi, siis kindlasti mitte see, kuidas sa lapsega toime tuled. Või on eelmiste laste tite-east mingid jubedad kogemused öise magamatuse ja kurnatusega, katkiste rinnanibudega vmt?
Esimene asi igal juhul: mehega peaks suhted korda saama. Kas ta eelmiste raseduste ajal oli toetavam? Kas seal, kus sa elad, ei ole võimalik raseduskriisi nõustaja juurde minna? Mu arust peaksite sinna minema koos, et mees ka asjatundjalt teada saaks, “kuidas sa saad selline olla” ja et vihastamine ei ole mingi lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et põhimure ongi kaalus? Oled nö kogemustega rase. Nagu ise ütled, on mureks “isude kontrolli all hoidmine”. Teadvusta endale seda!

isusid saad kontrolli all väga lihtsalt hoida. Esiteks, ära käi ise poes. Poes käi ainult poe nimekirjaga. Kui sul tõestii on mingi meeletu isu, siis osta selle asja väike versioon. Ära osta suurt tahvlit sokolaadi vaid 1 väike sussišokolaad. Õhtusööki ära tee valmis hirmsuur laadung, vaid tee nii, et sul pole võimalik end lõhki süüa jne. Suurenda oluliselt köögiviljade kogust. St ära keeda lagedat makaroni, riisi, tatart, vaid vähemalt 50% las olla erinevad köögiviljad. Nii on sama suure portsuga toit tervislikum ja rasedale sobilik.

Raseda toitumisele kehtivad täiesti tavapärased tervisliku toitumise nõuandeid ja kui neid järgida, siis aegajalt võib ka isudele järgi anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

40 kg? Kuidas nii palju? Mul tuli juurde 13 kg ja ma olin juba enne rasedust ülekaalus. Kaal nüüd küll oluline pole, aga 40 tundub palju. Millest see tingitud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

40 kg? Kuidas nii palju? Mul tuli juurde 13 kg ja ma olin juba enne rasedust ülekaalus. Kaal nüüd küll oluline pole, aga 40 tundub palju. Millest see tingitud on?

Mina võtsin 30kg. Lihtsalt olid igasugused metsikud isud. Näiteks meeletu soov süüa trühvlitorte. Muul ajal ma ei suuda ühte tükki ka süüa, sest see on minu jaoks kohutavalt rasvane ja magus, aga raseduse ajal võisin vabalt terve tordi nahka panna. Ja ei suutnud seda kontrollida.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Lapse ootamine Hirm rase-olemise ees :(