Esileht Lapse ootamine Hirm sünnituse ees

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Hirm sünnituse ees

Postitas:

Minul käis ka hirm lainetena, aga kuidagi aitas mõte, et mis iganes juhtub, see on siiski ainult üks päev mu elus, mis saab mööda. Nagu tavaliselt järgneb esmaspäevale teisipäev, saab ka see sünnitamise päev mööda.

 

Tasub ennast hästi ette valmistada loengute jms infoga, aga samas aktsepteerida, et midagi ei pruugi olla nii nagu ette kujutasid ja mitte väga kinni olla plaanides. Üks loeng, mis mind tõesti aitas, oli Meelike Reimeri “Tuhudeaegne hingamine ja lõdvestumine” Pelgulinna sünnitusmajas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin siin julgustuseks öelda, et esimene sünnitus läks väga hästi. Oli valus muidugi aga midagi ületamatut ei olnud. Need valud on ainult sel hetkel ja lõppevad kui laps käes on. Haiglas sünnitades on see ka ju hea, et kui hakkabki midagi valesti minema, on kõik vajalik olemas. Saab alati sekkuda ning tänapäevaste võimaluste juures läheb enamasti nii lapse kui emaga kõik hästi. Paljudele naistele nagu meeldiks võistelda selles, et kelle sünnitus oli kõige hullem ja head lood ei pääse eriti esile.

Peamine on aga korralikult ettevalmistuda. Käi loengutel, uuri asja kohta, tee sünnitusplaan (mille järgi muidugi asjad enamasti ei lähe). Hea on tutvuda ja ette mõelda, kuidas valuga toime hakkad tulema. Tasub uurida hingamise ja erinevate pooside kohta. Me käisime mehega kursustel (see oli enne koroonat) ja sealt sai palju ideid. Lõpuks mulle näiteks üldse ei meeldinud kui keegi mind katsus aga ettevalmistumise ajal oli hea teada, et mees oskab õigest kohast masseerida vms.

Lugesin enne ka Ina May Gaskini raamatut ja seal on palju positiivseid sünnilugusid. Samas ei tasu unustada, et haiglakeskkonnas tuleb meditsiinilisel personalil siiski teatud juhiseid jälgida ja alati ei lähe kõik nii nagu ette kujutasid. Tutvu ka haiglaga (nüüd koroona ajal saab seda vist küll ainult neti teel teha) ja nende võimalustega. Haiglasse minnes räägi selgelt oma soovidest (või kui sina enam selgelt rääkida ei suuda, lase mehel või muul kaasasoleval tugiisikul seda teha). Samas arvesta, et kõike soove pole alati võimalik täita.

Sünnitus võib igat moodi minna ja alata, seega ole valmis ja avatud meelega erinevateks variantideks. Mul näiteks oli plaan kuidas kodus valudega toime tulla aga veed tulid alguses kohe ära ja olid verised, seega pandi mind hoopis haiglasse. Peamine on ise rahulikuks jääda ja mitte paanikasse minna kui midagi peaks ootamatult teisiti minema kui ette kujutasid. Ma loodan, et sul tuleb ilus sünnitus! ????

Aitäh! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 22:54; 01.02 12:38; 04.02 08:46; 15.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Lapse ootamine Hirm sünnituse ees