Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hirm tuleviku ees

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Hirm tuleviku ees

Postitas:
Kägu

Olen üks nendest kes on oma elu mehe ja laste peale elanud. Olen seisus kus pean midagi ette võtma. Kuna niimoodi enam ei suuda ja hirm on ka tuleviku ees kui ühel päeval jään üksi. Ma pole abielus. Kuid olen elanud oma mehega koos 24 aastat. Üks laps on täiskasvanud ja teine 13 aastane. Olen 43 aastane, keskharidusega. Päevagi tööl pole käinud. Oma elamist mul pole. Tahan alustada enda elu, omandada mingi eriala. Aga mure ongi selles, et ei suuda otsustada, kuna ei tunne 100. protsendilist huvi millegi vastu. Ja pluss minu vanuses kooli? Olen tegelikult suures ahastuses ja ei tea kuidas ja kust alustada. Jagage palun kogemusi ja nõuandeid kuidas leidsite selle õige eriala ja julguse ennast teostada keskealised naised. Jah tean, et olen olnud rumal ja selgrootu…Aga halastage mulle palun 😊

+28
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen 43 aastane, keskharidusega. Päevagi tööl pole käinud.

See peab küll liba olema. 25 aastat järjest kodus?

+14
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui millegi vastu huvi ei tunne, siis on ju väga raske midagi soovitada.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õpi õeks, kui vähegi meditsiin huvitab. Verega harjub ka ära. Õppekava on põnev ja tööd on alati

+16
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis nüüd viga, kas sisemisest sunnist või mees vahetas noorema aastakäigu mudeli vastu välja?

+5
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on täiesti normaalne, et sa ei tunne millegi vastu huvi, sest kui sa pole elus peale laste midagi teinud, siis kuidas sa saad üldse teada, mis sind huvitab? Kui sa otseselt (rahaliselt) ei pea veel tööle minema (aga noorem laps on piisavalt vana, et endaga hakkama saada), siis on ideaalne aeg katsetama hakata! Lihtsalt käi avatud silmadega ringi ning mõtle kõige juures, mis näed, kas see võiks sind huvitada? Näed aednikku linnaparki lilli istutamas, eriti hästi disainitud plakatit, politseinikke patrullimas, jooksuvõistluse korraldajaid – kui hakkad asjale teise pilguga vaatama, siis kindlasti jääb midagi silma.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õde, hambahügienist, hambaarsti abi.
tubli et otsustasid midagi ette võtta.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õde, hambahügienist, hambaarsti abi.

tubli et otsustasid midagi ette võtta.

Soovitan samuti mingit meditsiiniga seonduvat eriala, sest töötuks jäämise risk on minimaalne. Lisaks on töö põnev ning teadmine, et saad teisi inimesi aidata.

Ja veel, et su vanus EI OLE sugugi piiranguks, õppida võib absoluutselt igas eas.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan lasteaiaõpetajaks õppida. Või maalriks.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitan lasteaiaõpetajaks õppida. Või maalriks.

Jaa, kõik ootavad pikisilmi 45-aastast kogemusteta maalrit oma juurde tööle. Kelle füüsis sellele tööle vastugi ei pruugi pidada, kui eluaeg pole liigutama pidanud.

+9
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et koduperenaine liigutab piisavalt. Maalriks õpitakse ja tööd on küll.

+21
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuna sa ülikooli sel aastal niikuinii enam ei jõua, vaata esialgu mingeid kursuseid. Iluteenindajate erakooli, kutsekad: õpi küünetehnikuks juuksuriks, kosmeetikuks. Osadesse kutsekatesse on ka veel sisseastumine võimalik. Koolide juures on ka tasuta kursuseid sinusugustele: raamatupidamine jms (https://www.hm.ee/et/kursused)

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab just kooli minema, et ametit saada? Lasteaia abiks, müüaks, toitlustusse, klienditeenindajaks jne, saab ka ilma koolita. Mine ja tööta!

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 43 aastane, keskharidusega. Päevagi tööl pole käinud.

Kas laps on erivajadusega või kuidas see võimalik on, et 43-aastane inimene päevagi palgatööd teinud ei ole? Teine asi muidugi siis, kui teil on suur talupidamine või on mehel oma firma, mille rakkes sa vormistamata ja märkamatult igapäevaselt olnud oled.

+4
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen…
Ausalt öeldes olen väga üllatunud, et saan nii head tagasisidet. Aitäh teile! Olin kindel, et siit tuleb sõimu ja alandamist. Teema ei ole liba nagu mõni arvas. Õeks õppimist olen isegi kaalunud. Aga kuna koolist on nii kaua aega tagasi siis vaevalt saan Tervishoiu kooli üldse sissegi. Juuksuriks uurisin ka juba. Aga hirm on konkurentsi ees, kuna noori hakkajaid juuksureid terve Tallinn täis. Ühesõnaga ebakindlus oma vanuse suhtes on suur. Füüsiliselt olen heas vormis. Maaler pole ka paha mõte. Autojuhi load mul on. Oh jah…miks küll nii hilja tuleb mõistus p…t pähe🤔

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tean, mida sa tunned.
Ise olen m6ni aasta noorem, aga samamoodi elanud praktiliselt siiani teistele. Ausalt, mind ei huvita miski, kuid ma v6in huvituda v2ga paljudest asjadest. Suve alguses tuli mul mingi hoog peale ja kandideerisin elus esimest korda ylikooli. Sisse sain! Seda ma veel ei tea t2pselt, kes must saab, aga v2ike lootus on, et nyyd 6ppimise l2bi ehk leian ennast l6puks ennem pensile j22mist.

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasteaiaõpetajatest on alati puudus, sel aastal enam ülikooli ei saa. Soovitan lasteaeda õpetaja abiks minna, näed kõrvalt seda tööd ja järgmisel aastal saad ülikooli astuda, kui selleks veel soovi ja tahtmist on 🙂

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas on ka mitmeid kutsekoole, mida tasub uurida. Ehk on mõistlik end hoopis kõigepealt erinevatele kursustele kirja panna ning siis otsustada, mis huvi pakub. Nt Koplis on neid erialasid terve hulk http://www.tkak.ee/tasuta-tooalased-koolitused
Lisaks Teeninduskool pakub samamoodi tasuta kursusi https://koolitus.teeninduskool.ee/?p=1305
Võid uurida ka Ehituskooli täiendõppe võimalusi. Mina sinu asemel valiks praktilise õppe ehk uuriks kutseõppeasutusi, mitte ülikooli erialasid, seda enam, kui ei tea, mis huvitab. Pealegi neid bakaharidusega mittemidagioskajaid on juba niigi palju.
Isegi, kui mõned tasuta kursused/koolitused eeldavad vanust 50+, saada oma avaldus koos põhjendusega ikkagi ära ning käi nt poole aasta jooksul vähemalt 5-6 kursusel, siis tekib ka valdkonnaeelistus.
Võimalik on ka minna kuhugi poole kohaga tööle, vaata nt Töötukassa poolt pakutavaid töökohti. Üldkeskkharidusega, ilma varasema kogemuseta ning Tallinnas hetkel 85 tööpakkumist https://www.tootukassa.ee/toopakkumised?asukohad%5B%5D=EE%2F37%2F784&haridustase%5Bmax%5D=YLDKESKHARIDUS&tooaeg=OSA&vahetustega=VAHETUSTETA&varasemTookogemusAastaidMaks=1
Teenid endale raha ja saad käia ka koolitustel/kursustel.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see liba pole, siis oled ju ometi midagi kodus teinud selle aja. See, mida teinud oled, see on 25 aasta muutunud su tugevaks oskuseks. Ja sellele ehitadki oma iseseisva elu üles. On küllalt neid, kes ehk isegi võtaks koju koduabilise. Nii pikalt kodus olnud inimene suudab koduse majapidamisega lihtsalt hakkama saada.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina õpiks farmatseudiks. mulle nii meeldiks apteegis töötada 🙂
või siis laborandiks, no selleks, kes polikliinikutes/haiglates proove analüüsivad. tundub üsna stressivaba töö olevat.
aga minu vanus on juba 50+ ja ilmselt olen hiljaks jäänud ning pealegi on mul töö ka olemas, et vajadust ka nagu pole.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tean, mida sa tunned.

Ise olen m6ni aasta noorem, aga samamoodi elanud praktiliselt siiani teistele. Ausalt, mind ei huvita miski, kuid ma v6in huvituda v2ga paljudest asjadest. Suve alguses tuli mul mingi hoog peale ja kandideerisin elus esimest korda ylikooli. Sisse sain! Seda ma veel ei tea t2pselt, kes must saab, aga v2ike lootus on, et nyyd 6ppimise l2bi ehk leian ennast l6puks ennem pensile j22mist.

Kui tohib küsida, mis erialale ja mis kooli?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene tahab ta iseseisvuda (mehest lahku kolida vist, tundub mulle, mainib oma elamist…), tööl pole iial käinud. Mis te soovitate medõde ja lasteaiakasvatajat, need on tööd, kus koormus ja stress on suured, palk see-eest nirumast nirum. Ta põleb ju läbi veel enne kui koolis praktika lõppeda jõuab.
Samuti ei kõlba esimeseks ametiks minu meelest sellised tööd, kus tuleb ise agaralt kliente sebida ja sissetulek on kõikuv. Kui inimene on enne ainult kodune olnud, siis ei ole enese reklaamimine just kõige kergem.
Ma soovitan õppida raamatupidajaks. Töö ei saa otsa iial, algul oled mõnes asutuses, kui juba tiibu sirutatud, siis võid ka vabakutseliseks hakata.
Ma ise hea meelega läheks raamatukogundust õppima, aga seal ei maksta ka üldse palka, need inimesed vist töötavad ainult missioonitundest.

+7
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parem hilja kui mitte kunagi! Õppima minna ei ole kunagi hilja, see võib ühtlasi su elule (ja miks mitte teie suhtele) täiesti uue hingamise anda, lisaks ka uusi sõpru. Kindlasti vali eriala, mis tulevikus töö ja sissetuleku garanteerib, siin on juba hulgaliselt asjalikke näiteid toodud. Mitmedki erialad on sellised, et tiksud oma aastad täis, aga haridusega pole lõpuks midagi peale hakata.

Kuna ülikooli sel õppeaastal enam ei saa, vaata hoopis riigieksamite tulemused üle ja mõtle, kas mõnda neid oleks tarvis parandada, et järgmisel aastal soovitud erialale sisse saada. Või hoopis on mõni vajalik eksam puudu? Küünetehniku kursuse asemel võib hoopis kaval olla täiskasvanute gümnaasiumis mõni aine üle korrata ja kevadel eksam teha (seal saab aineid vajadusel ka ühekaupa teha ja ka siis kui gümnaasium on juba lõpetatud).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine alguseks tööle. Saad teise rutiini, kohtud uute inimestega, hakkad maailma teistmoodi vaatama, tekib oma raha. Kevadeks on äkki mõttes selginenud. Kokaks võib õppida. Koduperenaise kohemus toetab seda kindlasti. Tööd on lihtne leida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Medõde ja farmatseut on head erialad. Kui keemia ja matemaatika on meelest läinud, võta eraõpetaja ja mine ettevalmistavale kursusele.
Uuri, mis riigieksameid Tallinna Tervishoiukõrgkool nõuab ja kui suur on konkurss.
Lasteaia- jm pedagoogitööd unusta ära – see töö sööb sul närvid, tervise ja hinge seest. Praegune lasteaed või kool on põrgustki hullem asutus. Ka tugevamad ja pika staažiga inimesed murduvad.

Kui võõrkeeli valdad, saad kõnekeskustes klienditeenindustööd teha – elab ka ära.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

43-aastane naine ja õena töötamise kogemus ligi 25 aastat ning EI SOOVITA seda õppima minna – see töö on tänapäeval ikka väga nõudlikuks muutunud ja keskeas seda õppida on keeruline
Pigem lasteaiaõpetajaks, sest lastega on sul juba üksjagu kogemust.
Aga hoopiski rohkem võiksid tõesti vaadata midagi teeninduse köögipoolelt.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab just kooli minema, et ametit saada? Lasteaia abiks, müüaks, toitlustusse, klienditeenindajaks jne, saab ka ilma koolita. Mine ja tööta!

Müüja on see sõna.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli samasugune sugulane, rikka mehe naine, tööl ei olnud elus käinud. Aga siis läks lasteaeda õpetaja abiks, töötas mõned aastad ja tegi ära lapsehoidja kursused, siis lõi oma lastehoiu. Praegu läheb tal majanduslikult väga hästi, kuigi mees on ikka ka endiselt olemas. Kui tema alustas, oli täpselt 50.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen üsna skeptiline selliste 40+ naiste “elus uue lehekülje pööramise” suhtes. Olen selliseid paaril korral kõrvalt näinud ja need on hiljemalt poole aasta pärast kodus külili diivanil tagasi. Esiteks avastatakse, et selles vanuses 0-oskusega inimest ei oota keegi kuskile (isegi kui mingi kursus või kool lõpetatakse, kogemusi ikka pole); teiseks avastatakse, et tööl käimine on liiga kurnav ja hakkab tervisele: tuleb hommikul kella peale tõusta (aga harjutud ju patseerima hommikumantlis lõunani), tuleb olla terve päeva jalgadel või autoroolis või sundasendis ja paari kuu pärast on seljavalud või kaelavalud või muidu kehv olla. Ja ongi kõik eksperimendid lõppenud, on kodused edasi, käivad aeg-ajalt mõnel kursusel, näiteks esperanto keel, ja räägivad tundeküllaselt kui rasked kuud elus need olid, kui pidid kella kaheksaks tööle minema.

+11
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen üsna skeptiline selliste 40+ naiste “elus uue lehekülje pööramise” suhtes. Olen selliseid paaril korral kõrvalt näinud ja need on hiljemalt poole aasta pärast kodus külili diivanil tagasi. Esiteks avastatakse, et selles vanuses 0-oskusega inimest ei oota keegi kuskile (isegi kui mingi kursus või kool lõpetatakse, kogemusi ikka pole); teiseks avastatakse, et tööl käimine on liiga kurnav ja hakkab tervisele: tuleb hommikul kella peale tõusta (aga harjutud ju patseerima hommikumantlis lõunani), tuleb olla terve päeva jalgadel või autoroolis või sundasendis ja paari kuu pärast on seljavalud või kaelavalud või muidu kehv olla. Ja ongi kõik eksperimendid lõppenud, on kodused edasi, käivad aeg-ajalt mõnel kursusel, näiteks esperanto keel, ja räägivad tundeküllaselt kui rasked kuud elus need olid, kui pidid kella kaheksaks tööle minema.

Ja mis siis, kas sellepärast peaks teemaalgataja proovima jätma, et äkki ei meeldi? Kui ei meeldi, siis ei meeldi ja halvemal juhul jätkab praegust elu (mida ma loodan, et ei juhtu), aga sellepärast proovimata jätta, et kunagi keegi on selles ebaõnnestunud…

+26
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hirm tuleviku ees