Esileht Lapse ootamine Hirmutav-teine laps poeg.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Hirmutav-teine laps poeg.

Postitas:

Tere

Sain hiljuti teada, et ootan poega. Kodus on juba 6 aastane tütar. See mõte pojast on nii hirmutav. Äkki ma ei saa tema hakkama, ei oska teda kasvatada vms? Tüdrukuga nii harjunud. Ei kujuta ette, et võiksin poisi ema olla. Äkki lapsed ei saa omavahel läbi? Poistest saavad tihtipeale ju pätid ja kaabakad.Nii palju hirmutavad mõtteid on peas. Muidugi, vahet pole kumb on, peaasi et terve aga lihtsalt tundub hirmus praegu. Kas kellegil on ka tütar ja poeg kodus sellise vanuse vahega? Kuidas on poega kasvatada?

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 21:24; 12.05 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kodus tütar ja ootan teist last (sugu ei tea veel). Jah kui valida saaks sugu võtaksin teise ka tüdruku AGA seda ei saa valida. Oma laps on oma laps, olenemata sellest mis ta jalge vahel on. Ning tüdrukutel võib ka olla väga mässuline teismeiga – sugu seda küll ei määra.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama lugu. Kohe kohe olen sünnitama minemas,aga siiani ei kujuta ette elu poja ja tütrega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen poja ja tütre ema, ootan nüüd pisipoega. Ei ole vahet, kas kasvatad poega või tütart, kui me räägime, kas on lihtne või kerge. Sa hakkad kasvatama inimest, isiksust, oma last.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest teemast ei aidanud või?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 23:42; 12.05 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu mees on siis pätt ja kaabakas, et kardad, et poeg selline tuleb? Mina sain heast perest pärit korraliku mehega pojad ega ole kordagi mõelnud, et neist sirguksid midagi muud kui südamlikud, heatahtlikud ja tublid mehed.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mu mees ei ole pätt ega kaabakas, aga vaadates igapäevaselt uudiseid, kus on jälle keegi kinni pandud küll mõrva, küll narksi vms eest.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 21:24; 12.05 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära mõtle üle, pojad on õnnistus ja suur rõõm. Ootan kolmandat poega. Kui ämmakas helistas ja teatas, et niptify vastused tulid ja ootate poega, olin ma nii õnnelik. Miks poisid peaks pätiks kasvama? Kodust tuleb väärtused kaasa anda. Ma ei vahetaks oma poegi ühegi satsilise tüdruku vastu. Muidugi oleks ma õnnelik olnud ka tüdrukute üle, aga minu lapsepõlve unistus oli saada 3 poega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadvusta endale, et sinu kui lapsevanema ülesanne ongi oma järeltulijatest korralikud inimesed kasvatada ja anda neile kaasa need väärtused ja põhimõtted, mida sa ise soovid. Ei ole nii, et neist lihtsalt “saavad pätid ja kaabakad”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poistega on tunduvalt kergem 😀 kodus 4 poega ja tead väga vinget tegelased. Kindlasti on kaklemi ja vaidlemisi aga igaljuhul on nad minu lapsed ja ma õnnelik . Vot nüüd tabas meid šokk kaksikud tulemas aga tüdrukud vot minu jaoks tuuma teadus. Ma ju ei tea nendest midagi 😀 pealegi 2 tk korraga 😀 aga eks pean õppima ja saame hakkama . Et ära karda 🙂 kõik läheb hästi 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli tütar pea 8.aastane kui teist last ootama jäin, selgus, et poiss. Algul ehmatasin ka ära, et mina ja poisi ema? Kuidas see küll käib? Aga muid emotsioone ei tekkinud, nüüd poja 1,5 aasatane ja olen ülimalt õnnelik oma särasilmse poisi üle. Pole tema kasvatamine üldsegi suuresti erinenud tüdruku omast, tal on oma iseloom ja eripärad, aga nendega õpid käigu pealt arvestama ja hakkama saama. Ja nii on see iga lapse puhul, ka kaks tüdrukut võivad vajada vägagi erinevaid lähenemisi kasvatamisele. Võta rahulikult vastu see, mis tuleb, käigu pealt saad tegutseda ja mõelda ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis inimene see küll on, kes kirjutab, et poistest saavad pätid ja kaabakad? Miks meil siis ometi on olemas naistevanglad, miks on lastekodud täis lapsi, keda ema on hüljanud?
Sama moodi võiks ju kirjutada, et tüdrukutest kasvavad l…d mis ju ilmselgelt pole tõsi. Laps, olgu ta poiss või tüdruk vajab oma ema ja isa armastust, suunamist, turvalist kodu, headust ja veelkord armastust. Siis kasvavad lastest ka korralikud inimesed, olgu nad poisid või tüdrukud. Kui sul poiste vastu nii suur põlgus on, siis kas tahaksid, et sinu tütar armuks ehk kunagi ka ühte nunnusse naisterahvasse, kuna mehed ju kõik pätid ja kaabakad….

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 23:42; 12.05 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mõte pojast on nii hirmutav. Äkki ma ei saa tema hakkama, ei oska teda kasvatada vms? Tüdrukuga nii harjunud. Ei kujuta ette, et võiksin poisi ema olla. Äkki lapsed ei saa omavahel läbi? Poistest saavad tihtipeale ju pätid ja kaabakad.Nii palju hirmutavad mõtteid on peas.

Panen sulle plussi, et oled oma hirmud siin ära sõnastanud ja küsid vastuseid. Palju parem kui omaette pabistada ja põdeda.
Mina arvan esiteks, et ükski poisi ema ei oska sulle täpselt ette öelda, mismoodi just sinul hakkab olema just seda poissi kasvatada, sest iga poiss ja iga tüdruk on esmalt isiksus, oma kordumatu iseloomu ja kalduvustega. Aga juhtub väga tõenäoliselt see, et te lihtsalt kasvate kokku ja sinust endast saab oma poja kõige parem ekspert, kes teab, mida ta tunneb ja mis talle meeldib.
Ma ise ootasin pigem poega. Võibolla sellepärast, et mina olin lapsena selline kinnine ja pisut salalik, mul on alati olnud oma vanematega head suhted, aga mitte väga lähedased. Tagantjärele mõtlen, et mu vanematel ei olnud lihtne mind kasvatada (eriti emal, kes kipub kõige pärast pabistama). Teiseks muidugi see ka, et ma ise ei ole üldse huvitatud sellistest naiste asjadest nagu kosmeetika jmt. Et kui tüdrukut hakkab huvitama, siis minust ei ole nõuandjat ja suunajat. Ei saa ju ka öelda, et mine küsi isa käest! Kui sina saad poja ja jääd mingite meesteteemadega hätta, siis on ju alati võimalus isa poole pöörduda!
Mis puutub laste omavahel läbisaamisesse, siis samast soost lapsed riidlevad vähemalt sama palju kui eri soost lapsed, selle pärast küll ei maksa muretseda. Minu kogemused poisiga on muidu sellised, et ta on hästi õrn – kallistab, vajab füüsilist lähedust, elab kaasa palju rohkem kui mina omal ajal. Ta on ka rohkem memmekas: iseseisvumine tuleb üsna visalt. Samal ajal huvitavad teda tõesti relvad, sport, masinad jmt. Ma ei ole ka talle mängupüsse keelanud – las mängib püssidega pigem lapsena, kui et hakkab seda tegema suurest peast. Iga mängu juures aga rõhutan alati, et teisele haiget teha mingil juhul ei tohi, kui sõber ütleb, et jäta järele, tuleb otsekohe seda teha. Aga tüdruku puhul on see ju samamoodi. Ja “Ära nuta, sa oled ju poiss!” öelda on keelatud. Poisil on samasugune õigus nutta ja oma tundeid väljendada nagu tüdrukul.
Praegu, kui laps on juba seitsmene ja mul ei õnnestu teda kuidagi panna huvituma näiteks aiatööst, mis on mu enda lemmikhobi, siis mõtlen, et äkki tütar oleks mulle selles meelsamini seltsiks. Aga olgu pealegi, las tassib puid – seda teeb ta hea meelega! Ja mis sinul viga, sul juba on tütar – las su mees saab ka endale nüüd kaaslase, kes temaga koos tahab autot putitada ja elektrijuhtmeid vahetada! (Aga kui poiss hakkab hoopis nt toiduvalmistamise vastu huvi tundma, ärge siis ka kumbki pahandage.)
NB! Ja esimene asi, mida tuleb teada poisi kasvatamisest: pabermähkmeid nii vähe kui võimalik, palja pepuga nii palju kui võimalik, kui mõtled tema kui tulevase isa peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hahaa. Mul 2 tütart ja nüüd ootan poega 😀 Just äge ju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Hirmutav-teine laps poeg.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.