Esileht Pereelu ja suhted Hirmutundest vabanemine?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Hirmutundest vabanemine?

Postitas:
Kägu

Korrusel, kus mina töötan, oli alles juhus, kui üks naistöötaja ostis oma uuele koerale lõunavaheajal poest palli. Pani selle laua peale ja mis juhtus – kohalviibivad alla 30-sed võtsid noormeeste eestvedamisel kohe palli ära “oooo, pallllll!!!” ja organiseerisid mitmeid pallimänge. 20st noorest ca 12 kargasid natuke üle tunni aja palliga ringi, nagu näeks esimest korda, ise õhinas nagu 3-kuused kutsikad. Kui siis ülemus neile märkuse tegi, siis solvuti ja pomiseti veel jupp aega omavahel, et kuivikud ei saa aru, et tööl peab lõbus olema. Muide, pall pandi endale sahtlisse, sest “homme teeme turniiri”. Minu laua pealt panid nad pihta paki plastiliini ja lõbutsesid töö ajal üksteist plastiliinikuulidega taga ajades, pildudes ja kiljudes. Naljakas vaadata, aga pooled hen Zst oleks nagu kerge…arusaamisprobleemiga, millal mida tehakse ja millal mida öeldakse.

tööst pauside tegemine ja sportliku tegevusega selle aja veetmine mõjub muide vaimu virgutavalt ???? need asusid pärast märksa intensiivsemalt tööle kui sina päev läbi vaid arvutiekraani vaadates suudaks.

vaata edukaid (IT)ettevõtteid – kõikjal on töötajatele puhkenurgad pinksi , lauajalka, pallide, kiikede jms asjadega. arvad, et need on seal selleks, et töötajad pole veel lasteaia tasemest edasi jõudnud?

Ka meil on olemas täiesti pinks, jooksulint ja velotrenažöörid. Neid saab kasutada lõunapausil ning enne ja pärast tööd. Kui hommikul on saabutud pool tundi hiljem, siis 20 min kohvimasina juures veedetud, siis tehtud 40 min lõuna ja siis loobitakse poolteist tundi palli ja tehakse veel kaks kohvitiiru, ongi tööpäev otsas, sest ära minna tahaks ju pool tundi varem, et jõuda trenni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me vaatame reaalseid tulemusi. Tänane esmaspäevane koosolek. Võtan lahti andmebaasi ja vaatan koosolekul näidatud seisu eelmisest nädalast.

N 22 – realiseeritud 4 tööd, kogusumma (edaspidi igal real umbkaune summa) kokku 4000 eur
N 21 – 6 tööd – 9000 eur *
N 23 – 2 tööd – 1100 eur
M 24 – 1 töö – 700 eur
M 22 – 3 tööd – 1100 eur
M 23 – 5 tööd – 9500 eur *
M 23 – 1 töö – 1000 eur
N 22 – 2 tööd 1000 eur
N 22 – 0 tööd – 0 eur *
N 23 – 0 tööd – 0 1ur
N 22 – 1 töö – 500 eur
N 24 – 10 tööd – 12 000 eur
N 24 – 1 töö – 300 eur
N 26 – 13 tööd – 33 000 eur (mina)
N 55 – 18 tööd – 15 000 eur *
M 62 – 21 tööd – 40 000 eur
N 45 – 19 tööd – 37 000 eur
N 38 – 14 tööd – 49 000 eur (!) *
N 63 – 17 tööd – 14 000 eur
N 56 – 11 tööd – 33 000 eur *

Alla poole aasta on töötanud need, kes tärniga. Summavõimalused on kõigil absoluutselt samad, ei tee ühed kallemaid ega teised odavamaid töid ega ole ühtedel rikkamad ja teistel vaesemad kliendid. Asjad tulevad sisse ja kõik võtavad järjekorrast esimese töö, kui eelmine tehtud. Probleem lihtsalt selles, et umbes pooled z-id teevad sama asja kolm korda kauem ja siis uue töö võtmise asemel peksavad palli, teevad toas hüppenöörivõistluse, vaatavad “Villat” või sorivad (täna) e-esmaspäeva. PARIM töötaja on 38-aastane veel katseajal naine meil.
Ega neil

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine olen. NB – mõnigi noor ei teinud nädalas ÜHTKI tööd, st ta ei toonud firmale sentigi raha ja kuna terve tööde järjekord tuleb ära teha, tegi tema eest tööd kolleeg ja tema vaatas videosid, peksis nädal otsa palli või surfas niisama BSH teemal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine olen. NB – mõnigi noor ei teinud nädalas ÜHTKI tööd, st ta ei toonud firmale sentigi raha ja kuna terve tööde järjekord tuleb ära teha, tegi tema eest tööd kolleeg ja tema vaatas videosid, peksis nädal otsa palli või surfas niisama BSH teemal.

Ja kuidas see haakub teemaalgataja probleemiga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine olen. NB – mõnigi noor ei teinud nädalas ÜHTKI tööd, st ta ei toonud firmale sentigi raha ja kuna terve tööde järjekord tuleb ära teha, tegi tema eest tööd kolleeg ja tema vaatas videosid, peksis nädal otsa palli või surfas niisama BSH teemal.

Ja kuidas see haakub teemaalgataja probleemiga?

Otseslt haakub. Ju nad ei tee midagi, sest neil on hirm klientidega suhelda. Z põlvkonnast räägitakse kui avatud suhtlejatest, aga kui see peaks ületama kiljumise ja itsitamise piire, siis pooled neist ei saa sellega hakkama, eriti kui rääkima peaks asjalikku juttu. Kümnendat korda sama asja erinevale inimesele. Nad parem võtavad palli, sest võõraga asjalikult rääkimine on nii IRMUS ja täiskasvanulikult igaaaaaav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me vaatame reaalseid tulemusi. Tänane esmaspäevane koosolek. Võtan lahti andmebaasi ja vaatan koosolekul näidatud seisu eelmisest nädalast.

Oled 26aastase kohta vanainimese jutuga ja see pole positiivne. Oleks vanuseks andnud 50+ kui mitte 60.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otseslt haakub. Ju nad ei tee midagi, sest neil on hirm klientidega suhelda. Z põlvkonnast räägitakse kui avatud suhtlejatest, aga kui see peaks ületama kiljumise ja itsitamise piire, siis pooled neist ei saa sellega hakkama, eriti kui rääkima peaks asjalikku juttu. Kümnendat korda sama asja erinevale inimesele. Nad parem võtavad palli, sest võõraga asjalikult rääkimine on nii IRMUS ja täiskasvanulikult igaaaaaav.

Võimalik, et nad on lihtsalt teil sellised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otseslt haakub. Ju nad ei tee midagi, sest neil on hirm klientidega suhelda. Z põlvkonnast räägitakse kui avatud suhtlejatest, aga kui see peaks ületama kiljumise ja itsitamise piire, siis pooled neist ei saa sellega hakkama, eriti kui rääkima peaks asjalikku juttu. Kümnendat korda sama asja erinevale inimesele. Nad parem võtavad palli, sest võõraga asjalikult rääkimine on nii IRMUS ja täiskasvanulikult igaaaaaav.

Võimalik, et nad on lihtsalt teil sellised.

No vaevalt, et ainult meil. Kindlasti pole kõik sellised põmmmpead, aga pooled, veidi üle poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled 26aastase kohta vanainimese jutuga

Aitäh 🙂 Mulle tõesti meeldib, et eristun IQ, mõistlikkuse, töötahte, analüüsivõime ja tähelepanelikkuse poolest, kuigi ka teisi minuvanuseid ja nooremaid on samasuguseid teisigi palju-palju. Aitäh heade sõnade eest, mida sa küll headena ei plaaninud, aga las olla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine olen. NB – mõnigi noor ei teinud nädalas ÜHTKI tööd, st ta ei toonud firmale sentigi raha ja kuna terve tööde järjekord tuleb ära teha, tegi tema eest tööd kolleeg ja tema vaatas videosid, peksis nädal otsa palli või surfas niisama BSH teemal.

Ja kuidas see haakub teemaalgataja probleemiga?

Otseslt haakub. Ju nad ei tee midagi, sest neil on hirm klientidega suhelda. Z põlvkonnast räägitakse kui avatud suhtlejatest, aga kui see peaks ületama kiljumise ja itsitamise piire, siis pooled neist ei saa sellega hakkama, eriti kui rääkima peaks asjalikku juttu. Kümnendat korda sama asja erinevale inimesele. Nad parem võtavad palli, sest võõraga asjalikult rääkimine on nii IRMUS ja täiskasvanulikult igaaaaaav.

Probleemidele lähenemist alustatakse indiviidi, mitte generatsiooni tasandilt. Teemaalgataja pole sõnagagi oma vanust maininud. Tundub pigem mingisuguste varasemate traumade tagajärg, et kardab iga asja puhul pettumust, haiget saamist, tõrjutust, äraütlemist vms.

Sinu kirjeldatud noored tunduvad küll ekstravertsed. Vastasel juhul istuks nad vägagi vagusi, et endale mitte tähelepanu tõmmata. Tuleks vaadata selle poole, kes nad tööle on võtnud, mitte noori kiruda ja neid sõbraliku juhendamise asemel sõimuga kostitada nagu kibestunud vanainimene. Jumal tänatud, et nende mängulisust veel ära pole tapetud, aga seda tuleb suunata, et töö ka tehtud saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh ???? Mulle tõesti meeldib, et eristun IQ, mõistlikkuse, töötahte, analüüsivõime ja tähelepanelikkuse poolest, kuigi ka teisi minuvanuseid ja nooremaid on samasuguseid teisigi palju-palju. Aitäh heade sõnade eest, mida sa küll headena ei plaaninud, aga las olla

Asi ei ole analüüsivõimes, vaid kibestumises, mida sinu vastustest õhkab. Kuidagi raske uskuda, et sotsiaalses ja tööelus edukas 36ne käib perekoolis 23seid taga rääkimas, kui judt sa ise aru ei saa, et tööl eristud teistest ja tahad end põhjendada, et nemad on laisad ja sina mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Edukas 26ne*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh ???? Mulle tõesti meeldib, et eristun IQ, mõistlikkuse, töötahte, analüüsivõime ja tähelepanelikkuse poolest, kuigi ka teisi minuvanuseid ja nooremaid on samasuguseid teisigi palju-palju. Aitäh heade sõnade eest, mida sa küll headena ei plaaninud, aga las olla

Asi ei ole analüüsivõimes, vaid kibestumises, mida sinu vastustest õhkab. Kuidagi raske uskuda, et sotsiaalses ja tööelus edukas 36ne käib perekoolis 23seid taga rääkimas, kui judt sa ise aru ei saa, et tööl eristud teistest ja tahad end põhjendada, et nemad on laisad ja sina mitte.

Jah, ma eristun suuremast osast omaealistest, sest teen paremini tööd ja erinevalt neist ei lastud mind aastaga lahti. Siin ma kindlasti nende hüpikute pärast ei käi, pigem nende eakaaslaste ja nooremate/vanemate pärast, kellelt on midagi õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma eristun suuremast osast omaealistest, sest teen paremini tööd ja erinevalt neist ei lastud mind aastaga lahti. Siin ma kindlasti nende hüpikute pärast ei käi, pigem nende eakaaslaste ja nooremate/vanemate pärast, kellelt on midagi õppida.

Aga tee ettevõte endale, kui sind häirib. Võta tööle enda maitse järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahtlustaks Aspergerit sinu puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma eristun suuremast osast omaealistest, sest teen paremini tööd ja erinevalt neist ei lastud mind aastaga lahti. Siin ma kindlasti nende hüpikute pärast ei käi, pigem nende eakaaslaste ja nooremate/vanemate pärast, kellelt on midagi õppida.

Aga tee ettevõte endale, kui sind häirib. Võta tööle enda maitse järgi.

Ei häiri, ma elan neid juba mitmendat satsi üle. Naljaks on 🙂 Kui hakkab segama, ütlen või käratan – enamasti teevad seda küll vanemad enne. Vaatad nagu sitcomi, muigad ja räägid sõbrannadele. Nemad räägivad sarnaseid lugusid vastu. Toredad naljalood :-), hea meelega lähed tööle. Keegi peab ju tola ka olema, ühe tola eest olen täitsa nõus töö ära tegema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei häiri, ma elan neid juba mitmendat satsi üle. Naljaks on ???? Kui hakkab segama, ütlen või käratan – enamasti teevad seda küll vanemad enne. Vaatad nagu sitcomi, muigad ja räägid sõbrannadele. Nemad räägivad sarnaseid lugusid vastu. Toredad naljalood :-), hea meelega lähed tööle. Keegi peab ju tola ka olema, ühe tola eest olen täitsa nõus töö ära tegema.

Aga valetad end poole nooremaks. Pass ometi ei valeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milles TA hirm nagu seisneb, läks äkki tagasi teema juurde ja täpustaks veidi valdkonda?

Hirmu tekitavad ka lihtsalt oma peas välja mõeldud stsenaariumid, mis ei pruugi üldsegi realiseeruda, me ei tea kunagi kuidas teine inimene võib reageerida. Mõistlikum oleks siis hoopis mõelda, et kui läheb pekki, kuidas siis sellest välja tulla ja kuidas ennast aidata aga  ei tohi karta et läheb, nii jääb elu täitsa elamata ju. Ja paraku elu ei jää seisma, isegi kui tahaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milles TA hirm nagu seisneb, läks äkki tagasi teema juurde ja täpustaks veidi valdkonda?

Kahjuks pole esimene teema, mis sellepärast välja sureb, et keegi hakkab suvaliselt oma joorupit ajama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted Hirmutundest vabanemine?