Esileht Koolilaps Hirmuunenäod ja uneprobleemid

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Hirmuunenäod ja uneprobleemid

Postitas:
Kägu

10 aastasel poisil siis viimased paar kuud juba peaaegu igal öösel hirmuunenäod või muud uneprobleemid nagu nt. ärkab nuttes ja ei suuda uinuda või on öösel äkki ääretult vihane. Ta on mul pisikesest saati ääretult kehv magaja olnud ja väiksena oli tihti unepaanikat aga kõik need probleemid ei ole kunagi kestnud nii pikalt. Midagi hirmutavat või raputavad pole hiljaaegu juhtunud ja stress ei tohiks ka olla suurem, kui tavaliselt. Ma olen täiesti nõutu ja magamata. Oleme keelanud mängud ja teleka ja tegeleme rahulike tegevustega enne magama minekut. Natuke nagu on paremaks teinud olukorda aga mitte eriti. Kellelgi veel nii olnud, mida teha?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas oled uurinud, mida unes näeb? Sealt võib saada olulisi vihjeid, mis hirmud täpsemalt on. Kindlasti ei tohi lapse hirmusid pisendada, et “pole seal karta midagi” ja “see on tühiasi”. Pigem kuulata ja rääkida mõni lugu enda lapsepõlvest, kui ka midagi kartsid…

Meil on kohe 10-aastaseks saav tüdruk, kellel on sarnased probleemid.

Usun, et ta on teil tundliku närvisüsteemiga? Elava kujutlusvõimega? meil on ja asi võib olla ealine ka kuigipalju, kiire arenguetapp. Kindlasti peab hästi toetav olema.

Meil on praegu aidanud kindel režiim õhtuti – iga õhtu kuulab järjejuttu (ise juba voodis olles ja öölamp põlemas): https://lasteekraan.err.ee/
või siit: https://juturiiul.ee/

Ekraanid õhtul maha, see on tõesti hea mõte! Ainult üks mõnus sõbralik õhtu- või järjejutt, et vahetult enne und oleks midagi rahutavat ja positiivset. Magneesiumit võib anda, sooja vanni teha.

Kui ei lähe üldse paremaks, siis psühhiaater.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kellelgi veel nii olnud”: automaatne liba.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolis midagi halvasti äkki? Koolikiusamine välistatud?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil nuttu ei olnud, aga öised ärkamised ja hirmud tuttav lugu. Kõik mobiili ja muud video mängud keelasin ära. Asi paranes paari nädalaga. Lapsed on endale teadmata väga palju ekraanides ja see mõjutab nende ajutegevust ja ka unenägusid ja uinumist. Nüüd juba laps ka harjunud, et ei saa enam olla ekraanis. Rahulik rääkimine, meil muidu sõbrad vaatasid ka ime asju internetist ja laps ei suutnud neid zombi jms asju üldse läbi hekseldada oma ajus ja kõik kuhjus öisesse maailma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil tütar 12a. On ka viimasel ajal probleeme tekkinud, öösel kl 4 läheb uni ära ja ei saa magada. Tuli välja, et sõbrannale meeldib rääkida õudukaid, väljamõeldud lugusid, mida ta kuskilt videost nägi või keegi rääkis või mõtles ise välja (luukered ukse taga, zombid akna taga, ülikõhnad õudukad inimesed piiluvad, nende kondised pikad käed ilmuvad voodi kohale kägistama jne.jne.). See õudusjuttude teema oli suvel, kui telgis magasid aga aeg-ajalt tulevad need jutud siiani meelde.

+1
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Hirmuunenäod ja uneprobleemid