Esileht Hobinurk Hispaani vs Kreeka?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Hispaani vs Kreeka?

Postitas:

Plaanin minna talvel soojale maale paariks kuuks kaugtööd tegema, valikus on Hispaania ja Kreeka, olen mõlemas riigis küll reisil korra käinud, aga nädalake ei andnud eriti head ülevaadet ja eks aastatega on elu seal ehk muutunud ka. Kumma sina valiksid ja miks? Ehk on siin ka mõni, kes on pikemalt talvitunud seal, kuidas internetiga ja muude tingimustega kohapeal on?

+9
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Inimeste seisukohast valiksin Kreeka. Keskmine kreeklane on minu jaoks tunduvalt muhedam ja meeldivam tegelane kui hispaanlane. Nende temperament ja huumorimeel kuidagi sobivad mulle rohkem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on tähtis kohalikust keelest aru saada ja mingil määral ka ise osata. Kuna ma hispaania keeles suudan ennast väljendada aga kreeka keeles mitte, siis valiksin hispaania. Kui m6lemat keelt oskaks, siis valiksin ilmselt kreeka. Inimeste ja toidu pärast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad ka kreeklased rohkem, hispaanlased on väga venelastega sarnased. Samas elu-olu on Hispaanias nagu natuke mugavam, poed paremad, aga on ka kallim.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ilmselt läheksin pigem Kreekasse, aga oleneb ka mõlemas kohas, kuhu sa lähed. Suurtes linnades on ju hoopis teine elu kui kuskil kuurordis või vaikses maapiirkonnas. Kreekas ma käisin viimati enne koroonat, Hispaanias nüüd see aasta, aga hindade poolest minu arust ei ole nii suurt erinevust (kui rääkida toidust jms, mitte kinnisvarast, autorendist jne – neid hindu ma ei oska hetkel võrrelda). Külalislahkuse osas olen eelkõnelejatega nõus, et kreeklased on muhedamad ja minu arust on ka kreeka köök parem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus, et mida pead silmas “sooja maa” all talvel? Kreeka ja Hispaania (v.a Kanaari saared) pole meie talvekuudel soojad maad. Kui see nüüd oluline on.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus, et mida pead silmas “sooja maa” all talvel? Kreeka ja Hispaania (v.a Kanaari saared) pole meie talvekuudel soojad maad. Kui see nüüd oluline on.

Ma olen kümneid kordi Costa del Solis käinud ning jaanuaris on seal 15-20 kraadi, saab jumegi peale, kui päikest vahtida.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.holiday-weather.com/costa_del_sol/averages/january/ (allapoole kerida)

Siit näha, et selle aasta jaanuaripäevadel oli seal sooja 4 kuni 11 kraadi. 20 on küll soovmõtlemine…

Kreekaga sama lugu.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Soojamaa talv võib kokkuvõttes jah palju suurem külmetamine olla, sest majad pole soojustatud, aknad ühekordsed ja küttesüsteemist võib vaid und näha. Väljas 13 kraadi tähendab ka toas 13 kraadi pluss rõskus.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit näha, et selle aasta jaanuaripäevadel oli seal sooja 4 kuni 11 kraadi. 20 on küll soovmõtlemine…

Ma küll välja ei loe:

https://www.accuweather.com/en/es/benalm%C3%A1dena/302018/january-weather/302018?year=2022

Oled ikka käinud samal ajal või niisama räägid?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanin minna talvel soojale maale paariks kuuks kaugtööd tegema, valikus on Hispaania ja Kreeka, olen mõlemas riigis küll reisil korra käinud, aga nädalake ei andnud eriti head ülevaadet ja eks aastatega on elu seal ehk muutunud ka. Kumma sina valiksid ja miks? Ehk on siin ka mõni, kes on pikemalt talvitunud seal, kuidas internetiga ja muude tingimustega kohapeal on?

Miks hävitad loodust? Üks lennukireis sihtkohta maksab vähemalt 50 tonni petrooleumi. Plaanid minna, tohutu co2 põletatakse ära. Miks sa ei võiks elada seal kus oled sündinud?

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meelidvad mõlemad nii hispaanlased kui kreeklased. Ise unistan kunagi kaugtöö pensionär olla kanaaridel, just kliima pärast. Teen juba ettevalmistusi, aga kardan, et Putin on kiirem ja unistuseks see mul jääbki….

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meelidvad mõlemad nii hispaanlased kui kreeklased. Ise unistan kunagi kaugtöö pensionär olla kanaaridel, just kliima pärast. Teen juba ettevalmistusi, aga kardan, et Putin on kiirem ja unistuseks see mul jääbki….

Misasja sa halad, mis Putin? Nuta edasi ja ära tegutse jumala pärast!

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojamaa talv võib kokkuvõttes jah palju suurem külmetamine olla, sest majad pole soojustatud, aknad ühekordsed ja küttesüsteemist võib vaid und näha. Väljas 13 kraadi tähendab ka toas 13 kraadi pluss rõskus.

No see sõltub ikka maja hinnaklassist, millise ostad. Korralikud majad Hispaanias on nii kütte- kui kliimaseadmega, väga luksuslikud ja mugavad. Ausalt öeldes isegi vanemad majad on ikka küttega, kus tuttavatel külas käinud olen.

Sinu jutt on pigem sealt ooperist, et ostetakse 30 tuhande euroga kuhugi agraarpiirkonda laudises läbipuhuv onn ja öeldakse, et ostsin Hispaanias maja…

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks paari kuu pikkuse elamise jaoks peab maja ostma?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene põgeneb meie kallite energiahindade eest ja siis ostab kalli maja, ja jah

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.holiday-weather.com/costa_del_sol/averages/january/ (allapoole kerida)

Siit näha, et selle aasta jaanuaripäevadel oli seal sooja 4 kuni 11 kraadi. 20 on küll soovmõtlemine…

Kreekaga sama lugu.

Kliima on ju ikkagi hoopis teine kui meil siin. Mõni inimene ei tahagi +20 temperatuuri, aga lihtsalt siinne -20 või pidev vihm ja löga ka hästi ei istu. Nende jaoks, kellele meie karge talv ei istu, on isegi Holland talvitamiseks soe.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kliima on ju ikkagi hoopis teine kui meil siin. Mõni inimene ei tahagi +20 temperatuuri, aga lihtsalt siinne -20 või pidev vihm ja löga ka hästi ei istu. Nende jaoks, kellele meie karge talv ei istu, on isegi Holland talvitamiseks soe.

Nii ta on. Ise olen üksaasta Itaalias talvitunud ja kuigi seal on ka talv olemas, siis ikkagi palju lühem ja soojem kui siin. Oktoobris oli veel 20 kraadiseid ilmasid küllalt, november oli ka suhteliselt soe, veebruaris hakkas juba kevad tulema. Ja isegi kui oli jahedam, kogu aeg oli päike, siin on pool aastat pimedust, vihma ja tuult.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaaluksin lisaks ka Portugali, soodsam kui Hispaania ja väga maitsev toit ning toredad inimesed (hispaanlastest rahulikumad :). Seal isegi põhja pool ei lange talve jooksul naljalt alla 15 kraadi ja nagu juba öeldud, veebruaris juba algab kevad. Lõuna pool aga on aastaringselt minimaalselt 20 kraadi, ookean hoiab temperatuuri.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene põgeneb meie kallite energiahindade eest ja siis ostab kalli maja, ja jah

Ma ei põgene energiahindade eest ja ma ei osta kindlasti ka paariks kuuks elamiseks maja võõrsil, aga kuna töötan distantsilt, siis võin olla ükskõik kus ja kuna on tekkinud selline võimalus, soovin mõned kuud, mil Eestis on hanged ja -20 olla kuskil mujal. +10 on minu jaoks piisav.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meelidvad mõlemad nii hispaanlased kui kreeklased. Ise unistan kunagi kaugtöö pensionär olla kanaaridel, just kliima pärast. Teen juba ettevalmistusi, aga kardan, et Putin on kiirem ja unistuseks see mul jääbki….

Mis asja sel Putinil sinna Kanaaridele on? Ostab sul korteri nina ära või?

Tee oma unistus teoks ja ära mõtle endale pseudoprobleeme väja.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaaluksin lisaks ka Portugali, soodsam kui Hispaania ja väga maitsev toit ning toredad inimesed (hispaanlastest rahulikumad :). Seal isegi põhja pool ei lange talve jooksul naljalt alla 15 kraadi ja nagu juba öeldud, veebruaris juba algab kevad. Lõuna pool aga on aastaringselt minimaalselt 20 kraadi, ookean hoiab temperatuuri.

TA kirjutab, et valikus on Kreeka ja Hispaania (ilmselt seal kontorid) ja keegi soovitab Portugali…

Sama, kui ma ei tea, kas osta Tere või Alma piima ning keegi soovitaks:” aga võta siis Rehe rukkileib.”.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA kirjutab, et valikus on Kreeka ja Hispaania (ilmselt seal kontorid) ja keegi soovitab Portugali…

Kui oleks seal kontorid, siis teemaalgataja ilmselt kaugtööst ei räägiks ja internetiühenduse kohta ei uuriks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaaluksin lisaks ka Portugali, soodsam kui Hispaania ja väga maitsev toit ning toredad inimesed (hispaanlastest rahulikumad :). Seal isegi põhja pool ei lange talve jooksul naljalt alla 15 kraadi ja nagu juba öeldud, veebruaris juba algab kevad. Lõuna pool aga on aastaringselt minimaalselt 20 kraadi, ookean hoiab temperatuuri.

TA kirjutab, et valikus on Kreeka ja Hispaania (ilmselt seal kontorid) ja keegi soovitab Portugali…

Sama, kui ma ei tea, kas osta Tere või Alma piima ning keegi soovitaks:” aga võta siis Rehe rukkileib.”.

Kas lugemisoskus puudulik?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meelidvad mõlemad nii hispaanlased kui kreeklased. Ise unistan kunagi kaugtöö pensionär olla kanaaridel, just kliima pärast. Teen juba ettevalmistusi, aga kardan, et Putin on kiirem ja unistuseks see mul jääbki….

Mis asja sel Putinil sinna Kanaaridele on? Ostab sul korteri nina ära või?

Tee oma unistus teoks ja ära mõtle endale pseudoprobleeme väja.

Ilmselt pelgab inimene just seda, mis meil nõukaajal juba  oli – piirid kinni ja kuhugi ei saa. Kui Eesti uuesti vallutataks, kardaksin sama. See pole küll mingi pseudoprobleem, nii ongi juba olnud. Vabalt võib uuesti tulla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojamaa talv võib kokkuvõttes jah palju suurem külmetamine olla, sest majad pole soojustatud, aknad ühekordsed ja küttesüsteemist võib vaid und näha. Väljas 13 kraadi tähendab ka toas 13 kraadi pluss rõskus.

Elga-Salme, oled ilmselt kogenud vaid odavaid ajast ja arust elamisi.

Kaasaegsetes majades ja korterites on sees nii kütted kui kliimad.

Võrdled olukorraga, kus peaksid Eestis elama soojustamata suvilas, kus pole küttekehagi.

Valikute küsimus nii siin kui seal.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreeklased oskavad palju paremini inglise keelt, hispaanlased ei pea vajalikuks seda rääkida ega osata. Iga tavaline kreeklane oskab inglise keelt rääkida, hispaanlastest oskavad ainult need, kes turistide pealt raha teenivad, vahel needki väga halvasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kreeka toit on oluliselt parem ja inimesed külalislahkemad ja soojemad. Samas koroonaga pannakse varsti seal kõik kinni ja reeglid väga karmid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas koroonaga pannakse varsti seal kõik kinni ja reeglid väga karmid.

Hispaanias on alati karmimad reeglid olnud, sest Hispaania on autoritaarse ajalooga ja hirmsasti meeldib igasugu reegleid kehtestada ja iga munitsipaalpolitseinik on ka enda arust mingi jumal taevas. Alguses pingutasid oma koroonareeglitega ikka täiega üle, siin oli piknik selle kõrval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Hobinurk Hispaani vs Kreeka?