Esileht Kodunurk Hispaania teod

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Hispaania teod

Postitas:
Kägu

Elan Kakumäel ja viimased kolm aastat on olnud limuskite uputus. Mul on peenar ja kasvuhoone, mille nad on järjekindlalt paljaks söönud. Üks aasta käisin neid iga päev ära korjamas, eelmisel aastal loobusin. Kas peangi siis nüüd leppima, et ma ei saa enam elus midagi oma aias kasvatada ja roomavad mingid õudukad terrassil ja tee peal. Lähedal on mets ja sealt voolab neid iga päev juurde, kui oma aiast ära korjan. On käidud talgute korras metsa puhastamas, aga lootusetu võitlus. Kas on mingi lahendus, mida ma ei tea? Mürgitada või mis nendega teha?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need elukad on kahjuks surematud.

Yks voimalus on, et osta graniidipuru ja puista peenarde ymber, bloki neil tee ara. Ise pole seda veel proovinud, aga kogenud aednikud ytlevad, et see on ainus, mis natuke aitab neid natuke eemale peletada.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ferramol väidetasvalt peaks aitama. Surematud nad päris pole, olen ise laipu näinud,a ga eks nad ole tarakanilaadsed, et tapad ühe, tuleb 10 asemele. Ilmselt ka suurt ei söö keegi neid kahjuks. https://www.bauhof.ee/et/tigude-nalkjate-torje-ferramol-500g-571939?gclid=CjwKCAjwrqqSBhBbEiwAlQeqGtjlKBJFgpRe1NMXJ3gs_RVaMKzVQ5R8fchCQyL9jZZkXp-mCnrZJRoCaDUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegeleks aia ääre kindlustamisega, et neid väga peale ei saaks tulla. Vasktraat pidi väidetavasti takistama. Siin mainitud graniitkillustikust annaks ka nägusa ääre teha…

Peenardest kindlasti tigusid otsida ja kõik munad ka kokku korjata. Sügisel leidsin vaarikate all olevast põhust väga palju mune. Tõstetud peenrad võiksid ka aidata asja kontrolli all hoida.

Kasvuhoone puhul vaataks üle, et kus kohast nad võiksid sisse pääseda ja püüaks neid kohti blokeerida. Vajadusel muld välja vahetada ja kõik sissetoodavad taimed kontrollida ja otsida mune. Mul vanakooli kivist vundamendi ja klaasidega kasvuhoone ja sinna jõuab neid tigusid väga harva, kuigi peenardes ikka on (aiand asub kõrval).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need teod rõdule ka ronivad?

Olen just kakumäele kolimas ja mõtlen kas on üldse mõtet proovida midagi rõdukastidesse kasvama panna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need teod rõdule ka ronivad?

Olen just kakumäele kolimas ja mõtlen kas on üldse mõtet proovida midagi rõdukastidesse kasvama panna.

Mitmendale korrusele vist ikka ei roni, kuigi päris kõrgele terrassile ja kõrgpeenardele ronivad küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegeleks aia ääre kindlustamisega, et neid väga peale ei saaks tulla. Vasktraat pidi väidetavasti takistama. Siin mainitud graniitkillustikust annaks ka nägusa ääre teha…

Peenardest kindlasti tigusid otsida ja kõik munad ka kokku korjata. Sügisel leidsin vaarikate all olevast põhust väga palju mune. Tõstetud peenrad võiksid ka aidata asja kontrolli all hoida.

Kasvuhoone puhul vaataks üle, et kus kohast nad võiksid sisse pääseda ja püüaks neid kohti blokeerida. Vajadusel muld välja vahetada ja kõik sissetoodavad taimed kontrollida ja otsida mune. Mul vanakooli kivist vundamendi ja klaasidega kasvuhoone ja sinna jõuab neid tigusid väga harva, kuigi peenardes ikka on (aiand asub kõrval).

Kas tore pardipaar aias pole lahendus? Kodumaiste tigudega saavad küll väga efektiivselt hakkama. Aga ma ei tea, kas nad hispaania nälkjaid söövad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tore pardipaar aias pole lahendus? Kodumaiste tigudega saavad küll väga efektiivselt hakkama. Aga ma ei tea, kas nad hispaania nälkjaid söövad.

Need limukad on liiga suured ja limased, kleebivad ka partide nokad kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muskuspardid siiski söövad neid, samuti sookured.

Ma panustaks ikkagi tigude ärakorjamisele oma aiast. Aiaääred ka puhtaks ja alates juulist igaõhtune tigude korjamise ring aias. Kahjuks olen pidanud isegi seda tegema paar viimast suve: teised asuvad AK-d vaatama, mina siirdun ämbriga aeda.

Ära anna alla!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma panustaks ikkagi tigude ärakorjamisele oma aiast. Aiaääred ka puhtaks ja alates juulist igaõhtune tigude korjamise ring aias. Kahjuks olen pidanud isegi seda tegema paar viimast suve: teised asuvad AK-d vaatama, mina siirdun ämbriga aeda. Ära anna alla!

Tegelesin jah sellega terve aasta, ikka närisid kõik paljaks. Igal õhtul sain pooleliitrise purgi nälkjaid. Isegi mustsõstra põõsal sõid lehed ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube tüütudnon kindlasti.
Ma puht huvi präast küsin, et mis te nende ämbritäite tigudega pärast kokku noppimist teete?????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube tüütudnon kindlasti. Ma puht huvi präast küsin, et mis te nende ämbritäite tigudega pärast kokku noppimist teete?????

Tapame ära, mis nendega muud siis teha. Soolaga või keeva veega. Lihtsalt veest ronivad välja ja panevad plagama. Kakumäel on mingi konteiner ka igal aastal, aga ma alati huvitun, kas nad elusast peast välja ei roni sealt. Minu arust on nad väga kõvad ronijad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Hispaania teod