Esileht Beebi ja mitmikud Hobid imetamise kõrvalt?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Hobid imetamise kõrvalt?

Postitas:

Tere

Missuguste hobidega, vahest isegi lisateenimisvõimalusegs saate tegeleda beebi kõrvalt, kes saab ainult rinda ja büreed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 07:42; 30.10 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas puutub toit lisaraha teenimisse? Et rinnapiima ja püreesid sööva lapse kõrvalt ei saa teha samu asju, mida tavatoitu sööva lapse kõrvalt?

Aga nagu öeldud: käsitöö, raamatupidamine, lisaks andmesisestus, tõlkimine, kaupade vahendmine. Ise kasutan kodusolemist enda harimiseks, loen palju ja läksin ka kooli täiesti uut eriala omandama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püree.

Mina hakkasin 2-kuuse lapse kõrvalt kord nädalas 1,5 h tantsimas käima. Sellel ajal sai laps pudelist väljapumbatud piima – kuna lapse tavaliselt magas sellel ajal, kui mina lahkuma pidin, ei sanaud nö vahetutl enne toita ja siis tagasijõudmist oodata + üks ots trennisõit oli 40 min. Kui laps oli juba 9-10kuune, siis käisin 3x nädalas trennis, sellel ajal kui oli vaja süüa anda, saigi laps ainult lisatoitu, isegi kui sõi väikese portsu. Ainult kui ööune aeg tuli enne minu kojujõudmist, andis mees pudelist piima.

Lisateenimine – kui laps on rahulik ja magab palju, ei puutu toitumine ju üldse asjasse, kui seda lisa on võimalik kodunt teenida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 14:20; 29.10 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas puutub toit lisaraha teenimisse? Et rinnapiima ja püreesid sööva lapse kõrvalt ei saa teha samu asju, mida tavatoitu sööva lapse kõrvalt?

Aga nagu öeldud: käsitöö, raamatupidamine, lisaks andmesisestus, tõlkimine, kaupade vahendmine. Ise kasutan kodusolemist enda harimiseks, loen palju ja läksin ka kooli täiesti uut eriala omandama.

No puutub ikka küll. Mina ei saa oma RP-lapsest üle 2-3 tunni eraldi olla, pudelit ta ei võta. Isegi ühtainsat korda pole teatrisse saanud vmt. Sama vana lapsega sõbranna käis aga 2-päevasel spaapuhkusel üksi, mees hoidis last … Et mis mõttes nagu toitmine ei puutu asjasse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 14:47; 30.10 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitmise vaheaegadel peab koduseid toimetusi tegema, lapse ärkveloleku ajal temaga ka tegelema. Need, kes teevad kodus lapse kõrvalt tööd, tegelikult võtavad selle aja lapse arvelt, laps pannakse teleka ette või üksi mängima kuskile nurka. Minu arust see pole normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 16:22; 01.11 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitmise vaheaegadel peab koduseid toimetusi tegema, lapse ärkveloleku ajal temaga ka tegelema. Need, kes teevad kodus lapse kõrvalt tööd, tegelikult võtavad selle aja lapse arvelt, laps pannakse teleka ette või üksi mängima kuskile nurka. Minu arust see pole normaalne.

Ma kohe loeks huviga, mus koduseid toumetusi ja kui kaua sa iga päev teed, et igal toidu vaheajal ei saagi muud teha. Äkki püüad liiga meeleheitlik koduperenaine olla?

Ja ega kõik lapsed taha siis koguaeg, et emme neilemänguasju ulataks. See ei tähenda lapse nurka surumist, kui laps oskab endake tegevust leida. Pealegi pead sa ju koduste toimetuste jaoks ka ‘lapse arvelt” aega leidma. Kas siis paned lapse “kuskile nurka” mängima – see pole ju normaalne ????

Ps, enamus beebisid magavad ka päeval, lausa mitu korda, mitte ainult söövad ja mängivad ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 14:20; 29.10 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hobisid ei ole, aga käin tööl. Vaba graafikuga, palju asju (aruanded, kirjavahetus jms) saan kodus teha. Siiski käin peaaegu igapäevaselt mõne tunni kohal ka. Laps on kaasas või hoiab mees. Kui pean pikemalt olema, käin talle vahepeal kodus rinda andmas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 04:01; 30.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalagataja. Lugedes viimast kommentaari, imestan, kuidas saad sa lapse tööle kaasa võtta? Seal ei ole teda ju kuhugi panna, ent laps, kes saab alles rinnapiima (tavaliselt kuni 1 aastane laps), ei püsi ju paigal enam, kui silmad lahti lööb. Samas, soe ruum ja üleriided, ajavad kiirelt unest üles, seega nüüd oleks vaja temaga just tegelema hakata – roomama, ronima, hüpitama… Kus sa seda teed? Kas see kolleege ei sega või pole seal ümber teisi inimesi?

Lisaks, nõustun siin ühe eelkõnelejaga, kes küsis ühe vastaja käest, mis moodi pole töötamine ja hobidega tegelemine seotud rinnaga toitmise ja püreetamisega? Mina ka seda ei mõista. Mina pole endale sellist hobi või tööd veel leidnud, mis võimaldaks mul asjasse regulaarselt pühenduda, näiteks 2 korda nädalas, sest nii täpsetel kellaaegadel need rinnaga toitmised nüüd ka ei toimu mitte kuidagi. Sõltub see näiteks kasvõi sellest, et lapsel esineb nohu või hambavalu häirib tema enesetunnet. Ja pole see püreedega toitminegi mingi lõpmata mugav. Kõikjal ei saa toitu soojendada või puuvilja püreestada. Ja kui ikka lapsel alles 0 hambakest suus, siis ei aita ka leivatükikeste ühes võtmine või kotleti tükkideks tegemine, mis on ehk juba kättesaadavamad toidud igal pool.

Selle pärast puudutangi just seda lapse vanust, mil ta toitub vaid rinnapiimast ja püreest. Ka minu laps ei võta pudelit niiviisi ühekordse kasutamise eesmärgil absoluutselt vastu, olgugi, et nii oleks nii mõnigi kord kergem. Täna on mu laps 6,5 kuud ja pole veel päevagi ma kauem kodunt ära olnud, kui 1,5 tundi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 07:42; 30.10 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugedes viimast kommentaari, imestan, kuidas saad sa lapse tööle kaasa võtta? Seal ei ole teda ju kuhugi panna, ent laps, kes saab alles rinnapiima (tavaliselt kuni 1 aastane laps), ei püsi ju paigal enam, kui silmad lahti lööb. Samas, soe ruum ja üleriided, ajavad kiirelt unest üles, seega nüüd oleks vaja temaga just tegelema hakata – roomama, ronima, hüpitama… Kus sa seda teed? Kas see kolleege ei sega või pole seal ümber teisi inimesi?

No mis erilist kohta sellel mõnekuusel beebil paari tunni jooksul ikka vaja on? Kui on üleval, istub mul süles ja vaatab ringi, tihti magab oma kärus või diivanil. Olen ka põrandale teki peale pikali pannud. Meil väike kollektiiv, armas kodune töökoht, oma tööruum ja majas mitu privaatset ruumi veel, kus saab vajadusel rinda anda. Kui laps on rahulik, siis miks ta kedagi segama peaks? Kui on vaja mõne lepinguga tegeleda või koostööpartneriga kohtuda, siis klapitan graafikuid ja jätan niikauaks abikaasa hoolde. Ma armastan oma tööd ja töökaaslasi ja kuna tööaeg on praktiliselt ainult minu valida, siis olen tööl käinud nii enne sünnitust kui praktiliselt kohe haiglast tulles. Kõikide laste kõrvalt. Vahepeal saavad rinda ja saab ju edasi tegutseda. Beebiga ikka väga lihtne ju, kui juba kõnnib, vot siis peab muidugi rohkem võimlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 04:01; 30.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugedes viimast kommentaari, imestan, kuidas saad sa lapse tööle kaasa võtta? Seal ei ole teda ju kuhugi panna, ent laps, kes saab alles rinnapiima (tavaliselt kuni 1 aastane laps), ei püsi ju paigal enam, kui silmad lahti lööb. Samas, soe ruum ja üleriided, ajavad kiirelt unest üles, seega nüüd oleks vaja temaga just tegelema hakata – roomama, ronima, hüpitama… Kus sa seda teed? Kas see kolleege ei sega või pole seal ümber teisi inimesi?

No mis erilist kohta sellel mõnekuusel beebil paari tunni jooksul ikka vaja on? Kui on üleval, istub mul süles ja vaatab ringi, tihti magab oma kärus või diivanil. Olen ka põrandale teki peale pikali pannud. Meil väike kollektiiv, armas kodune töökoht, oma tööruum ja majas mitu privaatset ruumi veel, kus saab vajadusel rinda anda. Kui laps on rahulik, siis miks ta kedagi segama peaks? Kui on vaja mõne lepinguga tegeleda või koostööpartneriga kohtuda, siis klapitan graafikuid ja jätan niikauaks abikaasa hoolde. Ma armastan oma tööd ja töökaaslasi ja kuna tööaeg on praktiliselt ainult minu valida, siis olen tööl käinud nii enne sünnitust kui praktiliselt kohe haiglast tulles. Kõikide laste kõrvalt. Vahepeal saavad rinda ja saab ju edasi tegutseda. Beebiga ikka väga lihtne ju, kui juba kõnnib, vot siis peab muidugi rohkem võimlema.

Eks lapsed ole ilmselt erinevad. Mul on kaks last ning minu jaoks on täoesti kujuteldamatu nähtus beebi, kes on nõus ühe koha peal vaikselt ringi vaatama. Mul praegu noorem on 5-kuune: põrandal liigub ta mõnekümne sekundiga teise toanurka (kusjuures isegi ei rooma veel õieti, aga keerutab kohapeal ringi ja lükkab end hirmkiirelt jalad ees, tagurpidi), mingi tekk teda iial ei pea; mänguasjade juurest “tagurdab” silmapilk minema ja avaldab siis häälekalt nördimust, et ei ulatu enam nendeni; põrand peab keelatud asjadest täiesti lage olema; süles käivad käed nagu tuuleveskid (rebib juukseid, riideid, püüab haarata kõike, mis minu käes on), “jutustab” valjul häälel, paari minutiga tüdib ja hakkab väänlema, valjult protestima. Üldse üheski kohas ei ole ta nõus korraga olema üle minuti-paari (või siis vähemalt eeldab üliaktiivset lõbustamist), nutt ja rabelemine käivitub ikka ülikergelt. Lisaks on tal megasuur toidu tagasiheide, iga minuti-paari järel vaja okseloike kasida. Paar kuud varem oli ta ehk veidi vähem liikuv, aga sellevõrra nutusem ja kokkuvõttes ilmselt veelgi häirivam.

Vanem laps oli mul ehk veidi vähem nutune, aga muidu täiesti samasugune aktivist.

Ühesõnaga, mulle minu kahe lapse kogemuse juures on jäänud alati mõistatuseks, kuidas on võimalik väljaspool beebi magamisaega tegelda mingite hobide, majapidamistööde või ülepea millegi muuga peale beebi pideva kantseldamise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 14:47; 30.10 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on väga erinevad. minul on praegu teine neljakuune, seega ainult rinnapiima peal. Esimese kõrvalt tegin kodus tööd, sisestasin ankeete ja tegin andmeanalüüsi. Konsultatsiooni minnes võtsin lapse kaasa. Seda tegin tudengile, mitte ei olnuid karm büroovärk. Viiekuusena ta ukerdas põrandal ja mina käisin teda lõbustamas ja arvuti vahet. Tema magas kehvasti ja uneajad olid ka minu ainus võimalus puhata.

Praegu teen ka kodus tööd ja kui vaja tööle minna, jällegi andmeanalüüsi konsultatsioonid, siis olen rahulikult lapse kaasa võtnud. Et töö on tema jaoks võõras koht, on ta enamasti süles, juttu ajada saab ju sülelapsega ka. Ühe korra olen palunud tudengil mulle olulised detailid paberile kirja panna, sest minu käed olid titega tegevuses. Kodus tööd tehes, see laps magab oluliselt paremini võrreldes eelmisega, akna taga vankris ja linas, seega nendel aegadel ja varahommikuti olen mina tööd teinud. Mõned korrad on laps mehe valvata ja lõbustada ja mina vuhin tööd teha.
Minu praegune tita on rinnapiima peal ja õnneks võtab ta ka pudelit. Seega saan korra nädalas olla pisut üle kahe tunni ära ja käia trennis.
Ma mõtlen, et kui lapsel on tõsine nälg, siis on ta võimeline õppima pudelist või topsist jooma. Ning üle pooleaastasele ei tekita paaritunnine toidupaus terviseprobleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin kaugõppes ülikoolis käima, kui laps oli 5-kuune. Laps oli sel hetkel täielikult rinnapiimal, püreed ega pudelipiima polnud ta kordagi saanud. Esimestel koolipäevadel laps pudelit ja tassi ei tunnistanud, nii et isa tõi teda loenguvaheaegadel sööma (seega käisime sisuliselt koos teises linnas koolis). Õige varsti leppis ka pudeliga (pool päeva nälgis, siis loobus streikimisest) ning edaspidi oli ta isaga koolinädalavahetustel pikad päevad kodus ja jõi väljapumbatud rinnapiima. Kui isa lapsega kuskile pikemalt külla läks, siis võtsid küll rpa pulbrit kaasa – see oli mugavam ja kui laps lõpuks pudeliga leppis, siis ta oli sealt nõus ka rpa-d jooma. Öösiti olin ma alati ise lapse juures.

Tegelikult ei saa ka mina aru, kuidas on imetamine ja hobid/lisatöö seotud. Laps tahab ju süüa nagunii – kas sa pead talle pudelist seda sööki andma või imetama, seal ei ole ju erilist vahet. Imetamine on ehk mugavamgi, sest värske soe toit alati käepärast võtta.

See, kui palju sa saad reaalselt lapse kõrvalt teha, sõltub eelkõige sellest, milline on lapse iseloom (kuidas magab, kuidas käitub ja kui ära ta sind õhtuks kurnab) ning kui hea on su tugivõrgustik (kas mees või keegi teine saab ja on nõus last hoidma).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamine võtab tunduvalt rohkem aega kui pudelist toitmine ja seda tuleb teha sagedamini, sest see seedib kiiremini ja kõht läheb kiiremini tühjaks. Imetamine on ikka tohutu ajakulu, aga oleneb lapsest ka muidugi, ja piima voolamise kiirusest, aga üldiselt on nii.
Need, kes tööle veavad titte kaasa, üldiselt ei saa ise aru, kuidas see kolleege segab ja viisakusest seda ei öelda ka. Imiku koht on ikkagi kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 16:22; 01.11 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul praegu laps 1 aasta ja peaaegu 1 kuu ???? (saab veel rp ka). Kuni 6-kuuseni sai ainult rinnapiima (enamjaolt 3-tunniste vahedega). Kui oli soovi kuskile minna, siis sai seda sätitud nendele vahepealsetele ajavahemikele. Laps oli koos isa või minu emaga. Veidi hiljem, kui laps sai juba lisa ka, hakkasin trennis käima. Aastase lapsega pole söögi küsimus enam probleemiks (PS! Meil juba 12 hammast). Praegu kàib trennides vähemalt 3x nädalas. Muud asjaajamised on juba läbirääkimiste küsimus. Minu ema tahab ise teha n-ö “vanaema ja lapselapse” päevi, kus ta hoiab teda hea meelega kohe pikemalt. Mul on lihtsalt vedanud, et mul on keegi kes lapsega hästi klapib ja ka tahab temaga tegeleda. Leian, et see pole mingi patt, kui ema saab mõned tunnid nädalas aega iseendale. Minu jaoks on see “hobi” trennides käimine. Koju tulla on hea, sest energiat on rohkem ja juba lapseigatsus ka tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks vastaja kirjutas juba tegelikult minu mõtte lahti-kui lapsel on ikka nälg, siis ühel hetkel lõpetab ta protestimise ja hakkab pudelist jooma küll. Jah, tõenäoliselt mitte emaga, aga isaga olles saab juba päris väike laps aru, et tissi ei ole ja tal ei jää muud üle kui pudelist juua.
Eks see nõuab alguses kõva närvi hoidjalt ja palju lihtsam on ju helistada, et laps ei söö ja tule koju rinda andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen programmeerija. Eelmise lapse kõrvalt tegin pool aastat kodust tööd nii palju kui võimalik oli ja edasi jäi mees lapsega koju ja mina kontorisse. Kontor oli 5 min jalutuskäigu kaugusel, käisin kodus lõuna ajal lapsele rinda andmas.
Nüüd on mul uus laps, üsna vastsündinu. Ka teen kodus natuke tööd. Aga palju raskem on. Teist last tuleb viia lasteaeda ja mees ka töötab kaugel ning kodu külastab nagu kuuvarjutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalagataja. Lugedes viimast kommentaari, imestan, kuidas saad sa lapse tööle kaasa võtta? Seal ei ole teda ju kuhugi panna, ent laps, kes saab alles rinnapiima (tavaliselt kuni 1 aastane laps), ei püsi ju paigal enam, kui silmad lahti lööb. Samas, soe ruum ja üleriided, ajavad kiirelt unest üles, seega nüüd oleks vaja temaga just tegelema hakata – roomama, ronima, hüpitama… Kus sa seda teed? Kas see kolleege ei sega või pole seal ümber teisi inimesi?

mul ka käis kotiga töölaua külge.

no ok, tekiga kontoripõrandale maandus, kuulus puulusikas võidukalt rusikas

Need, kes tööle veavad titte kaasa, üldiselt ei saa ise aru, kuidas see kolleege segab ja viisakusest seda ei öelda ka. Imiku koht on ikkagi kodus.

kõik ei tööta samas riuumis või ei oma isegi kolleege, ja mis ajast see mingi suur MUST on , et imik olgu kodus, kui teised välja lähevad kodunt. lollakas,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitmise vaheaegadel peab koduseid toimetusi tegema, lapse ärkveloleku ajal temaga ka tegelema. Need, kes teevad kodus lapse kõrvalt tööd, tegelikult võtavad selle aja lapse arvelt, laps pannakse teleka ette või üksi mängima kuskile nurka. Minu arust see pole normaalne.

Mis mõttes? Ajast aega on naised beebide kõrvalt teinud majapidamistöid. Mina ei mängi beebiga vaid tegutsen temaga koos, annan talle asju kätte, vean ta kaasa, kui teises toas või õues vaja tegutseda, kui kartuleid koorin, solberdab laps kättpidi kraanikausis ja kartulites, kui käsitööd teen istun põrandal lapse vastus ja ulatan lapsele aeg-ajalt lelusid, räägin temaga, sest suu on vaba. Ka arvutis tööd tegin kõhuli madratsil, laps minu kõrval, mänguasjad ka, iga natukese aja tagant lõõgastuseks keerasin end selili, laps minu kõhul, võimlesime koos, ajasin juttu jne. Imetamise ajal lugesin raamatut. See, et sina lapse toimetuste ajal kusagile nurka paned ei tähenda, et see tingimata ainuvõimalik oleks. Minu lapsed on koolis viielised ja äärmiselt sotsiaalsed kuigi ma nendega beebina üldse ei mänginud. Jagasin mänguideid, näitasin vahel ette, aga ei istunud päevad otsa tite tasemel tegevusi tehes. Täiskasvanute tegevusi jäljendades lapse aju arenebki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Hobid imetamise kõrvalt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.