Esileht Hobinurk Hobid. Kallid? Odavad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Hobid. Kallid? Odavad?

Postitas:

Olen märganud, et viidatakse hobidele, mis kõvasti raha nõuavad.

Tooge palun näiteid, millised on teie kallid hobid ja millised on teie odavad hobid.
Elukaaslaste, tuttavate omi võib ka näiteks tuua.

Minu kõige kallim siiani on vist olnud jaapani keele õpe, aga see oli alaealisena.
Hetkel kodukujundus ja rõivad (hoolimata sellest, et ostan taaskasutusest).
Odavateks pean joogatrenni juutuubi järgi, tantsimist, potilillendust, lugemist, joonistamist.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:58; 20.01 19:18; 20.01 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenn – minu jaoks ikka natuke läheb maksma, kuna trenni hinnale lisandub kütus kohale sõiduks mitu korda nädalas 100 km.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab kodukujundus hobina? Õpid, aga ei kasuta rahateenimiseks? Milliseid kodusid hobina kujundad? Iga paari aasta tagant enda oma või lisaks ka tuttavate omi? Üldse mitte paha pärast ei küsi.

Aga muidu arvan, et motosport on suhteliselt kallis hobi. Selleks peab ju mingi liikuv masin olema ja teadagi, motospordis neid juppe ikka kulub. Mõned tuttavad tegelevad ka, aga pole huvi tundnud, kui palju raha nad selle peale kulutavad.

Ise mängin golfi ja seda pean hinna poolest keskmiseks või veidi kallimaks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukujundus kallima hobina selles mõttes, et mulle meeldib enda oma tihti ümber dekoreerida ega lähtu praktilistest vajadustest. Lihtsalt lõbus on antiigipoodides või kirbukatel kolada ja uusi vidinaid osta.

Riietega sama. Terve sein on maast laeni kappi ja riideid täis (milleks on inimesel vaja 50+ üleriiet? Ei ole ju), aga ostan ikka juurde. Sellest johtuvalt nimetan neid kahte oma kalliteks hobideks.

Osaliselt siis kogumise mõttes, teisalt kombineerimise.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:58; 20.01 19:18; 20.01 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on reisimine hobi ja see on üsna kallis, ma ühildan selle lapse ravi, töö ja muude kohustustega, aga ma ei raatsi kuidagi lisaks kulutamata jätta, kui mõni saar või teine riik on lähedal, et seal ära käia. Mulle meeldib erinevate inimestega suhelda, mulle väga meeldivad muuseumid ja teaduskeskused, terve meie pere vist elaks neis :D. Ilusa loodusega kohad on tõeline puhkus ja ei ole paremat, kui ühildada hobi ja sport, nagu ujumine, sukeldumine ja snorgeldamine. Muudeks hobideks aega enam ei leia, kuigi mulle meeldib väga süüa teha, aga see on pigem igapäevane hobi. Lugemist ma hobiks ei pea, minu jaoks on elementaarne raamatuid lugeda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kollektsionäär, filokartist, kogun teatud piirkonna postkaarte. Kogus on ca erinevat 700 tk. Hinnad on jäänud vahemikku 0,10 kuni 85 eurot. Kuus kulub nende peale raha nii 50 kuni 200 eurot.
Usun, et mu kogu väärtus on praegu juba ca 3 korda suurem soetushinnast.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:27; 21.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hobid on
1) lugemine – väga odav (raamatukogu tasuta, elisa e-raamat on 6-7 eurot kuus), uusi raamatuid ostan harva
2) teater, kontserdid – nii ja naa, aga elab üle, piletid on kallid, aga kütuse jagame pooleks teise perega (ei ela Tallinnas ega Tartus).
3) aiandus – hooajati erines
4) jõusaal – 19 eurot kuus – odav, trenniriideid ostan netipoest.

Oot reisimist ei tohtinud vist hobiks lugeda – kord aastas teeme ekstreemsema reisi, 1500 eurot läheb inimese kohta, ise organiseerime piletid, hotellid, eksursioonid jne.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavad hobid – lugemine, jalutamine, jõusaal (40-50 eurot kuus), aiandus.

Kallimad hobid on surf ja lumelauasõit, nendega regulaarselt ei tegele, aastas 2-3 reisi. Kõige rohkem kulub tennise ja squashi peale, sest nendega tegelen regulaarselt, mitu korda nädalas. Kuus võib nii 200-300 eurot minna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hobiks on hobiautod. Sellised vanaaegsed.
MB, BMW, Porsche jne. Sinna ikka pisut raha kulub. Neid vaja kõpitseda, talvel vaja kuskil hoida. Bensiiniraha on suhteliselt tühine kõige selle kõrval.
Ise arvan, et tegu on pigem kalli kui odava hobiga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tooge palun näiteid, millised on teie kallid hobid ja millised on teie odavad hobid.
Elukaaslaste, tuttavate omi võib ka näiteks tuua.

Minu mees on hobikalamees ja see on kindlasti kalliduse skaalal 🙂 7/10st. Lisaks kogub ta teatud tööriistu (6/10st) ja on vabatahtlik kahes organisatsioonis (3/10st raha, aga 5/10st aega). Mina koon ja see on minu tasemel 0/10st, sest ma ka harutan vanu asju ja ostan alla 1 euroga kudumeid kaltsukast lihtsalt pesemiseks, harutamiseka ja sokkideks-kinnasteks-sussideks-sallideks-rätikuteks-porivaipadeks. Olen ühes organisatsioonis vabatahtlik, mis rahaliselt pole kallis, aga vajab mul enesetäiendamist ja ebamugavaid perioode – rahas ehk 3/10st.

Lisaks on meil kahepeale veel hobi hoida mind õnnelikuna, mis on kallis. Mitte nii kallis, kui kellegi hundikasukas, aga nii kallis, kui kellegi uus tugitool, kaks uut raamatut või hea pann või vägev uus kõrgendatud peenar.

Selleks õnnetundeks mul peab olema hea voodi, hea söök ja alati rahulik vaimukas, abivalmis ja suhtlusvõimeline abikaasa. Mõned kassid, paar koera. Naer naeruks, aga see on mu hobi ja vaadates, millise õhinaga mu abikaasa mind abistab, siis selgelt on see talle ka huvitav. Muidu poleks ta siin juba 24 aastat.

Aga hobi, milega me läheme päris hulluks. Seenel käime ka koos, see on nullkuluga asi (va riiete, korvi, noa ja jalatsite amortisatsioon), kuna jalutame. On aga olnud palju häid seenepäevi, mil meil on äratuskell helisenud kell 5, et kell 6 juba seenemaadel olla. Ja me pole iial esimesed 🙂

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitu korda aastas mägedes suusatamas käimine on minujaoks kallis hobi, maja taga metsas jooksmine odav hobi. ülejäänud mahub sinna vahele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemine – enamasti odav, sest külastan regulaarselt raamatukogu. Kasutan ka raamatuvahetust ja kirjastuste sooduspakkumisi.
Lauamängud – samuti odav, kui kodus või sõpradel olemasolevaid mänge mängida. Aeg-ajalt ikka soetan midagi juurde ka, enamasti oksjonitelt soodushinnaga.
Tegevus vabatahtlikus organisatsioonis – odav, panustan vaid aega.
Matkamine – mõõdukad kulud. Korralik varustus on muidugi kallis, aga ega seda siis igal aastal soeta. Magamiskotti olen näiteks juba 20 aastat kasutanud, seljakott kestis umbes sama kaua, alles hiljuti vahetasin välja. Spetstoidud muidugi on ka kallid, aga kui nädalase matkapuhkuse hind kokku arvutada, siis küll eriti kulukas ei tundu (Eestis matkamisel).
Teater – ka mõõdukas. Kui tahta igal nädalal käia, siis muidugi läheks minu jaoks juba kalliks.

Laps tegeleb ratsutamisega, vot see on minu jaoks kallis hobi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegelen akvarellidega ja ütleme nii, et kuna ma ei teeni oma hobiga midagi, siis üritan võimalikult odavalt läbi ajada. Ehk siis ostan/kasutan odavama otsa profi värve, kvaliteetset paberit ja naturaalsestest harjastest pintsleid. Värvidele võiksin teoreetiliselt kulutada tuhandeid aga hetkel on mul u. 500-700€ eest värve, pintsleid võiksin osta tuhandete eurode eest aga hetkel on mul kõige kallimad pintslid u. 50-60€ tk ja paberile kulutan sadade eurode asemel paarkümmend eurot kuus. Mõne jaoks võib see tunduda meeletult kallis ja endalegi ei ole see päris kommi raha, aga tahan oma hobi võimalikult kvaliteetseid vahendeid kasutades nautida, seetõttu otsustasin ka sellesse investeerida veidike rohkem.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 21:10; 20.01 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hobuste omamine, treenimine ja ratsasport on minu kallis hobi.
peaaegu tasuta on vanade katkiste tekstiil- ja nahktoodete parandamine ja neile uue elu andmine. mulle meeldib palju rohkem asju parandada, kui täitsa uusi teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen loominguline inimene ja ilma selleta on raske.

Käsitöö ja selle igasugused alamliigid:
*Koon, heegeldan (kvaliteesed lõngad, terve kollektsioon eri suuruses vardaid ja heegelnõelu)
*Teen paberitöid (disainpaberid, erinevad masinad, nii manuaalsed kui digitaalsed ja masinate lisatarvikud, lõiketerad, quillingu vahendid, krepp-paberid…) – terve kapitäis tarvikuid, väärtuses ligi 1500€
*Riietele trükk (eriprinter, tindid, kuumapress) – 600€

*Joonistamine (kapitäis värve ja pintsleid) – 200€
*Digitaalne graafikalaud -ligi 3000€

*Täiskaader peegelkaamera – ligi 2500€
*Valgusjõuline objektiiv, makroobjektiiv ja teleobjektiiv – ligi 2000€
*Välgukomplekt – 800€
*Fototöötlus ja kujundusprogrammid – kuutasu umbes 35€

Jah, ma tegelen nende kõigiga kordamööda/vaheldumisi. Vahel põimin neid tegevusi omavahel, kuna kõik on veidi seotud

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on odav hobi, lugemine. Raamatukogu, Raamatuvahetus, Ellu e-raamatukogu, Elisa E-raamat(8.99 kuu). Päris tasuta just ei ole, aga ikkagi pääsen enamasti alla 20EUR kuus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et siin rõhutatakse seda, kas hobiga teenib raha või ei.

Aga hobi oma olemuselt ei peagi raha sisse tooma (kuigi võib). Kui tegeletaks pelgalt teenimise eesmärgil, siis oleks see ju töö.

Oma hobide nimekirja lisaks veel arvuti ehitamise/täiendamise. Meeldib selline nokitsemine ja probleemide lahendamine.

Erialalt olen samas fotograaf, aga sellist tehnikakollektsiooni nagu eelnevatel mul pole. Täiskaader DSLR ja 35mm fix objektiiv on minu eelistus. Analoogkaameraid on samas igasuguseid. Laboris meeldib ka töötada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:58; 20.01 19:18; 20.01 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et siin rõhutatakse seda, kas hobiga teenib raha või ei.

Ma pidasin hobiga raha teenimise all seda silmad, et kui mu hobi tooks mulle, nii öeldes, raha tagasi, siis kulutaksim sellele rohkem, kuna miinus enda rahakotis oleks teenitu võrra väiksem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 21:10; 20.01 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukujundus kallima hobina selles mõttes, et mulle meeldib enda oma tihti ümber dekoreerida ega lähtu praktilistest vajadustest. Lihtsalt lõbus on antiigipoodides või kirbukatel kolada ja uusi vidinaid osta.

Riietega sama. Terve sein on maast laeni kappi ja riideid täis (milleks on inimesel vaja 50+ üleriiet? Ei ole ju), aga ostan ikka juurde. Sellest johtuvalt nimetan neid kahte oma kalliteks hobideks.

Osaliselt siis kogumise mõttes, teisalt kombineerimise.

Jube!

Õpetan nii töö kui hobina sukeldumist ja snorgeldamist. On kallis, vägagi kallis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:04; 20.01 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinnad on jäänud ajavahemikku 0,10 kuni 85 eurot.

Ajavahemikku??

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:04; 20.01 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti pidasin fotograafiat kalliks hobiks, aga paar aastat pole varustust juurde ostnud ja hetkel ei taha ka midagi. No mu fotokoti sisu uuena oli ka alla 1000€, ei näe mõtet profivarustust osta kui sellega raha ei teeni ja praegusest komplektist mulle piisab.

Hiljuti hakkasin rattaspordiga tegelema, kogun hetkel teise ratta jaoks raha (1500€, peaks paariks aastaks vajadused rahuldama), olemasolev ratas maksis 1000, kui see olemas, siis kuluosad + hooldused + riided on ka nii kuni 1000 eurot aastas.

Ja et raha ikka üldse alles ei oleks otsustasin lumelauaga sõitmise selgeks õppida:D. Kursus on 250€, normaalne varustus kuskil 1000 ja iga kord vaja mäepilet osta, Ei taha mõeldagi palju reisimise peale siis kuluma hakkab.

Orkestris mängin flöòti ja laulan kooris, peamiselt läheb paak bensiini kuus.

Raamatuid laenutan raamatukogust.

Käsitööd teen nii palju kui ise kanda jõuan.

Arvutimängule ostan ka aegajalt 12€/kuus preemium konto. Tundideks meelelahutust. Kõvemat arvutit ekstra sellepärast ei ostnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamuse asjadega saab süvenedes kalliks ära minna. Hakkad metsas jooksmas käima, algul investeerid paarsada eurot korralikesse tossudesse. Siis võtad treenerilt mõned tunnid. Edasi hakkad rahvaspordiüritustel käima. Järgmine tase on kevadised spordilaagrid Lõuna-Euroopas ja välismaa maratonidel osalemine.
Minu tuttavad tegelevad selliste asjadega, nagu rattasport, purjetamine, tennis, sukeldumine ja gurmaanlus + veinid. Sukeldumine on neist vist kõige kallim. Kaks sukeldumisreisi aastas lõunapoolkerale. Rattasport on sarnane algul toodud jooksmise näitega – kui hulluks sa asjaga lähed? Ratas muidugi maksab. Algul ostad bike´i, siis maanteka. Hakkad osalema rahvaspordiüritustel. Siis vaatad, et esimene bike sai kogenematuna ostetud liiga odav ja ostad kallime bike. Siis võib-olla ostad cycloka või fatbike. Selleks ajaks on igakevadine rattalaager Hispaanias juba elementaarne.
Lugemine, teatris käimine ja kodumaistel matkaradadel matkamine on odavad hobid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hobi on näiteks perekool.ee. Täitsa tasuta, sest internetti maksan niikuinii ja arvuti on ka 24/7 taga. Aga alternatiivkulu on see, et samal ajal, kui siin suure malakaga aega surnuks löön, on see töö, mille eest makstakse, tegemata, põrand pühkimata, supp keema panemata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõidan rattaga. ~15 a tagasi ostsin esimese ratta (vähekasutatult) 10k krooniga, mis sai täiesti peeneks sõidetud; hiljem kaks uut, mõlemad tänu soodushinnale 1k. Võistlemas enam ei käi, muidu see oleks päris suur lisakulu. Varuosad, hooldus, väga harva mõni riideese ehk 100-200 eur aastas. Rattaid ostes olid palgad ja kogunenud säästud hoopis teised kui praegu ja tundus kallis, praegu enam mitte. Ning need rattad on korralike rataste odavamast otsast, silmad paneks tõsiselt särama 3-5k hinnaga isendid.

Hetkel kaalun keraamikaga tegelema hakkamist. Alustuseks potikeder ~1.2k. Põletamas saaks esialgu mujal käia, ahi oleks lisaks ~1.5k. Aga siis oleks eesmärk ikkagi osa tehtud asju ka maha müüa (või niisama kusagile taaskasutusse viia) – sest ega kapid pole kummist ei endal ega tuttavatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suusatamine, nii murdmaa kui mäesuuskamine. Varustus on olemas, aga reisid maksavad. Lastel trennid-laagrid lisaks.
Käime kogu perega trumme õppimas, see ka võtab raha.
Fotograafiaga tegelen. Nüüdseks on kõik vajalik träni olemas ja enam väga ei kulu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konsoolimängud – võiks olla väga kallis hobi, aga kuna mina ostan tavaliselt kõik mängud kasutatult, siis täitsa jõukohane
Reisimine – hobi millega meeleldi tegeleksin, aga hetkel ei jätku raha, seepärast jääb tulevikku
Kunst – taaskord üsna kallis hobi, eriti alguses kui tuleb kõik vahendid nullist soetada. Neid on ka päris mitmest hinnaklassist, aga isegi kõige odavamad on suhteliselt kallid
Kokandus – pole minu meelest kuigi kallis hobi, st muidugi on võimalik selle peale palju raha kulutada, aga ei pea
Sport – odav hobi, võimalusi on palju ja selleks ei pea tingimata raha maksma

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinnad on jäänud ajavahemikku 0,10 kuni 85 eurot.

Ajavahemikku??

Tegin paranduse. Ei mõista, kuidas see “aja” sinna ette vupsas 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 19:27; 21.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hobiks on lugemine. Aga see võib olla odav (laenutan kohalikust raamatukogust) või ka kallis (ostan raamatupoodidest, tellin välismaalt kastitäite kaupa raamatuid).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvutimängud. Keskmises hinnaklassis. Aastat tuleb ehk 2-3 mängu, millele panen raha alla. Kuskil 60 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõukasside aretamine – see on väga kallis hobi kui seda teha nii, et sellest võidaks nii tõug, oma kassid kui ka nende järglased. Tõukasside paljundamine on muidugi selline teema, millega saab kulud tasa ja jääb ka plussi, aga see pole üldse see teema.

Alustuseks on vaja tõuga tutvuda, et saada aru tõustandardist kui sellisest – see, et su kass on nummi ja tore ei tähenda seda, et ta standardile vastaks või peaks olema mingil määral aretuses kasutatav. See tähendab reeglina mitme kassi võtmist, keda sa ei plaanigi aretada vaid võtad kodulemmikuks ja näitusekassiks. Selle tõu hind kodulemmikuna jääb vahemikku 600-1000 EUR. Ütleme, et võtad kõigepealt ühe, siis teise ka. Kastreerid/steriliseerid, nagu leping ette näeb. Arvuta siit kasside hind pluss need protseduurid. Toitu, liiva, muid vet kulusid ei arvesta. Saame siit umbes 2000 eurot kokku. Siis hakkad nendega käima mööda näitusi, et aru saada, kas see, mis sulle esialgu meeldis, on ka see, mis on päriselt vastav tõustandardile. Käid näitustel Eestis, käid näitustel välismaal. Eesti näitus per kass läheb sulle maksma ca 100 eurot, välismaale lisa veel sõidu- ja majutuskulud, alla 600 euro ei mängi kuidagi ühte näitust kahele kassile välja. Su kassid ei pruugi olla kuigi head, või võibolla ka on. Sa kogud nende näituste käigus kogemusi ja teadmist tõu kohta, näed konkurente, hindad nende kasside tulemusi, oled teemas sees. Paar aastat on mööda läinud, sul on kaks (või rohkem) aretuses mittekasutatavat kassi, aga sa oled enda jaoks asja läbi mõelnud, sa oled tõu entusiast, sa oled tõu spetsialist. Raha on selle ajaga kulunud väga palju. Olenevalt su aktiivsusest ja huvist läheb näitustel käimine sulle maksma selle kahe aasta peale ca 8000 eurot. Groominguvahendid 200 per kass per aasta. Siit saime kokku juba 10000 eurot. Ja praeguses seisus ei ole sa kuidagi lähemal sellele, et sa saaks hakata kuidagi seda tasa teenima. Sa oled panustanud selle raha lihtsalt enda harimisse.

Kui sa tunned, et sa oled valmis, siis sa asud otsima oma aretuskasse. Aretuseks müüdava kassi hinna saad enamasti valemiga, kus korrutad kodulemmikuks müüdava kassi hinna kolmega. Selleks, et saada enda standarditele vastavat kassi, pead sa põhimõtteliselt broneerima kassi enne sündi sugupuu järgi. Ei tea, kas sealt paaritusest midagi üldse tuleb, kas tuleb sulle sobivast soost, kas tuleb terve kass. Kui see loterii, mille juures sa maksad kolmandiku kassi hinnast broneeringuks, mida ei tagastata kui sa keeldud, õnneks läheb, hakkad sa jälgima selle kassi arengut. Kasvataja teeb enamasti geneetilised testid, aga sina kulutad aega ja raha veendumaks, et see kass, kelle sa enda majja tood, on ka reaalselt terve ja ei kanna kasvandusest tulnuna ühtegi nakkushaigust. Ja kas temast saab selliste omadustega kass, keda sa tahaks aretuses kasutada, ei ilmne ühtegi viga, mis seda välistaks. Sa võid vabalt selle aretuskassi raha korstnasse kirjutada kohe kui ilmneb, et sellel kassil on tervisega probleeme, mida eelnevalt ei olnud võimalik tuvastada. Kastreerid/steriliseerid ja jääb sulle järgmine kodulemmik, keda toita ja katta.

Ka aretuskassidega käid sa näitustel, et saada kätte aretuseks vajalik kvalifikatsioon ja saada tunnustus erinevatelt rahvusvahelistelt kohtunikelt, et need kassid on tõesti kõige õigemad isendid seda tõugu edasi kandma (kõlks ja kopik iga näitus, eks). Ja lõpuks on sul kaks aretuskassi, emane ja isane, keda sa tõesti tahad aretuses kasutada. Ja nad ei klapi omavahel. Ei lase emane end paaritada, ei näita isane üles huvi, paaritus toimub aga tulemusteta jne jne. Jälle oled sa vähemalt ühe kassiga puusse pannud ja on vaja järgmist, kellega sama tiraad uuesti läbi teha.

Hea küll, kõik läheb hästi, on emane-isane, paarituvad. Veterinaaride kulu tiinuse kindlakstegemiseks, edaspidi ka röntgen kassipoegade arvu kindlakstegemiseks, et poegimise hetkel teaksid valmis olla selleks kui mõni poeg ei sünni ja pead kassiemaga kiiremas korras valvekliinikusse tormama, et tema ja ehk ka sündimata poja elu päästa. Võimalik keisrilõikus. Väga suured arved.

Tited on sündinud, kui suur on pesakond? 1-2-8. Jäävad kõik ellu või tõrjub emakass juba eos saamatud eemale? Võid turgutada, aga enamasti teab emakass paremini ja ei pruugi neist eemale tõrjututest eluloomi saada. Magamata ööd, mure ja võimalik lein kaotatud kassipoegade pärast. Kasvavad suuremaks, hakkad tegelema sellega, et saaks kõik nad kiibid, vaktsiinid, ussirohud, arstiülevaatused, registreerimised ja tõutunnistused… Poja kohta otsene kulu ca 150 eurot.

Sa hoiad emakassi koos poegadega teistest kassidest eraldi. Lisaks hoiad sa mingil ajal eraldi oma aretusisast, kes suure tõenäosusega märgistab kõik kohad, millele tal ligipääs on.

Ja siis hakkad sa otsima oma kassipoegadele vastutustundlikke omanikke, kelle puhul sul on kindel veendumus, et nad hoolivad, armastavad, vaktsineerivad, ei lase kasse vabalt ringi luusima kus neid võib tabada esimene auto, rebane või pahatahtlik naaber. Jah, enamasti on su kassipojad osaliselt enne loovutamisiga broneeritud, aga kui ei ole, siis tegeled ka turundusega. Ja edasi jälgid kõigi oma kasvandike käekäiku, oled igal hetkel nõu ja jõuga toeks oma kasvandike omanikele.

Ja vastad päevade kaupa küsimustele, et mis maksab ja miks nii kallis, sest kuskilt saab ju ka 200 euroga…

Mul on õnneks hästi tasustatud töökoht, seega ma saan sellist kallist hobi endale lubada. Aga kui keegi arvab, et ma suplen rahas sest issand mis see üks kassipoeg maksab, siis ma pigem ei kommenteeri selliseid arvamusi 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Hobinurk Hobid. Kallid? Odavad?