Esileht Koolilaps Hobid – sundida või mitte?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Hobid – sundida või mitte?

Postitas:

Mu laps tegeleb kolmandat aastat ühe spordialaga. Ikka sellega, mis mind ennast vaimustas ja millega oleksin tahtnud rohkem tegelda. Tal on muidugi selle ala jaoks sobiv keha ja natuur ka.
Kaks aastat sundisin teda käima, nüüd kolmandal, on meeletus vaimustuses. Isegi liiga – räägib ja mõtleb ainult sellest, loeb tunde järgmise trenni/võistluseni jne.
Tegelikult arvasin varem, et ei tohi sundida, kui meeldi. Aga nüüd hakkan oma seisukohta muutma…
Piiri on ikkagi väga raske ära tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapsele ju meeldib, mida sa põed. Hobidega on nii ka, et ei saa ju kohe esimese ega ka veel teise\”viuks viuksi\” peale last ära võtta ringist/trennist. Tean emasid, kes nii on teinud ja lõppkokkuvõttes nende lapsed ei tegele mitte millegagi ega huvitu mitte millestki, ainsaks huvialaks on hängimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis ta põeb- kiidab end hoopis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt on nii, et trennivaimustus tekib siis, kui tulevad esimesed head tulemused võistlustel.
Siis on teil ju vedanud, kui lapsele trenn meeldib. Minul pole nelja kooliaasta jooksul õnnestunud oma lapsele sobivat trenni leida, sundida alguses natuke üritasin, aga see lõppes igapäevaste nutuhoogudega. Päris üle pingutada selle sundimisega ka ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingil määral tuleb sundida. Ma kunagi ka ei tahtnud ujumistrenni minna aga praegu olen selle tagantsundimise eest siiralt tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on vanema lapsega sama seis, lihtsalt pean aeg-ajalt sundima. Ta annaks kohe alla, kui tulevad esimesed tagasilöögid või kui mõni trennikaaslane halvasti ütleb. Samas kuulub ta tänaseks omaealiste seas klubi esindusmeeskonda ning teda saadetakse võistlema isegi endast aasta-paar vanemate vastu. Ma arvan, et lapsevanem peaks selle piiri ise ära tunnetama, kasvõi arutades treeneriga, et kas on mõtet mõnda aega sundida või pigem ei. Motivatsioon paraneb kindlasti esimeste tulemuste saabumisel, kuid selleni on vaja tööd teha ning see etapp võib osutuda paljude jaoks liiga raskeks.
Väiksemad lapsed seevastu tegelevad ise omale meeldivate aladega ja neid peab pigem tagasi hoidma, et liiga paljuks ei läheks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 08:31; 11.06 10:39; 11.06 16:04; 11.06 21:06; 12.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingil määral tuleb sundida jah. nt meil poiss ise tahtis minna jodosse kunagi, läks. esimene vaimustus vaibus, tahtis ära tulla, aga me ei lubanud. tahtis hip-hopi mõne aasta pärast, ütlesime, et palun väga, aga judot pooleli seepärast ei jäta. nüüd on paar aastat käinud mõlemas, uuest aastast (8.kl siis) avaldas soovi poksi minna, leppisime kokku, et kui ta seal on pool hooaega käinud ja otsustab jätkata, siis lubame judo ära jätta, enne mitte.

7.kl arenguvestlusel õpetaja rääkis, et hobide-trennide puudumine on selles vanuses laste puhul probleemiks, peale kooli ei tegele lapsed üldjuhul millegagi peale arvuti, teleka ja niisama hängimise.

meie arvates peab poisslaps tegelema mingi füüsilise alaga ja esimese tüdimuse peale trenni pooleli ei jäeta. võistlustele minemist me siiski ei sunni, ise otsustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, tõestuseks on üks minu tuttav naisterahvas, kes nüüd, olles 26 aastat vana, emale üsna kurjalt ütles, et miks sa ometi mul muusikakoolist ära tulla lasid!!! Tuleb natuke sundida.
Kui meil tagasilööke tuleb, siis mina olen alati öelnud, et keset hooaega pooleli ei jäta. Kui sügisel uuesti alustada ei taha, siis palun väga. Tavaliselt on kevadistel võistlustel head tulemused olnud ja sügiseks igatsus trennikaaslaste järele nii suur, et pole küsimust enam üles tõstetudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sundida saab ka vaid last, kes laseb end sundida. mina üht last ka sundisin. ta jäi sinna trenni lõpuks pidama ja nüüd on väga rahul. trenniga, elustiiliga. teist last ka sundisin. aga mis sa sunnid, kui ta kaasa ei tee seal. tuli trenni vahetada ja lapsele meelepärane leida. nii ongi ta tegelenud iga aasta erineva trenniga, sest ta tüdineb ära ja kaasa ei tee. treener ka ei sa midagi teha sellisel juhul, sest see on ju vabatahtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jajah, tõestuseks on üks minu tuttav naisterahvas, kes nüüd, olles 26 aastat vana, emale üsna kurjalt ütles, et miks sa ometi mul muusikakoolist ära tulla lasid!!! Tuleb natuke sundida.
[/tsitaat]

Ja mina tean ühte 30-aastast naisterahvast, kes teeb etteheiteid, et miks teda sunniti lõpuni käima (kokku 7 aastat, huvi vähenes 3-4. aastal).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jajah, tõestuseks on üks minu tuttav naisterahvas, kes nüüd, olles 26 aastat vana, emale üsna kurjalt ütles, et miks sa ometi mul muusikakoolist ära tulla lasid!!! Tuleb natuke sundida.
Kui meil tagasilööke tuleb, siis mina olen alati öelnud, et keset hooaega pooleli ei jäta. Kui sügisel uuesti alustada ei taha, siis palun väga. Tavaliselt on kevadistel võistlustel head tulemused olnud ja sügiseks igatsus trennikaaslaste järele nii suur, et pole küsimust enam üles tõstetudki.[/tsitaat]

26 aastasest on küll väga kohatu oma emaga pahandada. mul on mitu tuttavat rahvast (nais kui mees), kes omal ajal jätsid muusikakooli pooleli ja nüüd täiskasvanu eas jätkavad. ning ütlevad, et see oli õige valik, nad polnud siis valmis oma aega pühendama ja raiskama pillile. nüüdseks on algoskused olemas ja armastus pillimängu vastu alles. ja nad on edukad nii õpingutes kui kontserttegevuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on selline probleem,et laps tahab trennis käia,see sobib talle ka väga hästi,on ka tulemused,see valitud spordiala on aga liiga kallis.Tavaline,et kuus läheb 300-400 euri,vahest isegi rohkem.Suvel oleks jälle vaja 1000 euri laagri jaoks ja varustuse jaoks jne.,jne.Ausalt öeldes hakkan juba väsima sellest,ega raha puus ei kasva ju ja keegi peab neid suuri summasid teenima.Pean võtma raha teise lapse arvelt,s.t. tema ei saa eriti midagi lubada.Ma ei tea,mida teie teeksite,kas sellisel asjal on mõtet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 12:07; 11.06 15:57; 13.06 08:30;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on selline probleem,et laps tahab trennis käia,see sobib talle ka väga hästi,on ka tulemused,see valitud spordiala on aga liiga kallis.Tavaline,et kuus läheb 300-400 euri,vahest isegi rohkem.Suvel oleks jälle vaja 1000 euri laagri jaoks ja varustuse jaoks jne.,jne.Ausalt öeldes hakkan juba väsima sellest,ega raha puus ei kasva ju ja keegi peab neid suuri summasid teenima.Pean võtma raha teise lapse arvelt,s.t. tema ei saa eriti midagi lubada.Ma ei tea,mida teie teeksite,kas sellisel asjal on mõtet?[/tsitaat]

Meil on tekkinud sama dilemma. Väiksem laps sattus väga kallist spordialast vaimustusse ja soovib seal jätkata. Samuti peab treener teda väga andekaks. Olen mõelnud nii ja naapidi. Ühelt poolt on tore, kui laps saab tegeleda alaga, mis teda tõeliselt paelub ja kus tuleb ka tulemusi, kuid kas selle eest makstav summa on kõike seda väärt. Kas lapse edu selles valdkonnas kaalub üles selle, kui kogu pere peab ühe spordiala nimel elama ja hingama? Pigem on see vist nii, et kui on vabu rahalisi vahendeid, siis võib sellesse panustada, aga kui see tuleb juba teiste laste ning kõhu kõrvalt, siis on see vale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 08:31; 11.06 10:39; 11.06 16:04; 11.06 21:06; 12.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Meil on tekkinud sama dilemma. Väiksem laps sattus väga kallist spordialast vaimustusse ja soovib seal jätkata. Samuti peab treener teda väga andekaks. Olen mõelnud nii ja naapidi. Ühelt poolt on tore, kui laps saab tegeleda alaga, mis teda tõeliselt paelub ja kus tuleb ka tulemusi, kuid kas selle eest makstav summa on kõike seda väärt. Kas lapse edu selles valdkonnas kaalub üles selle, kui kogu pere peab ühe spordiala nimel elama ja hingama? Pigem on see vist nii, et kui on vabu rahalisi vahendeid, siis võib sellesse panustada, aga kui see tuleb juba teiste laste ning kõhu kõrvalt, siis on see vale. [/tsitaat]
Mis spordiala see on,kui tohib küsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 12:07; 11.06 15:57; 13.06 08:30;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis spordiala see on,kui tohib küsida?[/tsitaat]

Iluuisutamine, tegemist siis poisiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 08:31; 11.06 10:39; 11.06 16:04; 11.06 21:06; 12.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et see on rattatrenn ? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Iluuisutamine, tegemist siis poisiga[/tsitaat]
Vabandage mu võhiklikkust, aga kuidas on iluuisutamine kallis ala? Ratsutamine, võistlustants veel …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 19:50; 13.06 09:46;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vabandage mu võhiklikkust, aga kuidas on iluuisutamine kallis ala? Ratsutamine, võistlustants veel …[/tsitaat]

Varustus (ainuüksi korralikud uisud maksavad mõnedsajad eurod), võistlusriietus, trennid (2* nädalas 70¤ – see on miinimum) + eratrennid kui on soov tulemusi saavutada, laagrid. Keskmine kulu kuus alates 200¤.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 08:31; 11.06 10:39; 11.06 16:04; 11.06 21:06; 12.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, tuleb natuke sundida. Olen ka pidanud oma vanimat last natuke sundima ja ei ole lubanud katkestada kui ta on soovinud. Olen küll proovinud seda sundimist teha kuidagi läbirääkimistena et teeme selle aasta (õppeaasta, kuu, hooaja, ..) lõpuni ja siis vaatame kas lõpetame või ei. Alati on see \”mõtlemisaeg\” aidanud. Eks nad ikka tahavad tagasilöökidega kohe loobuda. Täna, 13 aastasena, on ta juba mitu korda avaldanud tänu, et tal ei lastud pooleli jätta (tegemist pole spordialaga vaid muusikaga) ja eks siin on olnud palju raskeid dilemmasi sest tegemist on poisiga kes tahaks ka mõne spordialaga tegeleda kuid muusika kõrvalt selleks lihtsalt aega ei jää, et siis ikka on tulnud neid tagasilööke, et \”hakkan hoopis jalkat mängima\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem arvan samuti et täiskasvanu ülesanne on arvestada lapse arengu eripäradega ning seetõttu mõnikord ka tema eest otsuseid teha.

Tundub, et ringis/ trennis käimise hoog kulgebki n.ö lainetena: alguses on suur vaimustus, ikkagi uus ja põnev asi. Ent siis, nii kuu-paari möödudes, tekib tüdimus, enam ei viitsita, nurutakse et ma ta sealt ära võtaksin. Tehakse kurba nägu, poetatakse paar pisaratki. Selles etapis võiks vanem küll endale kindlaks jääda ning last ikkagi meelitada jätkama. Ja siis omakorda mõne kuu möödudes tekib lapsel taas rõõm, mis heal juhul jääbki kestma ning kõik on korras.

Kui aga kuud muudkui mööduvad ja laps endiselt pigem negatiivselt meelestatud on, siis võtaksin ta sealt lõpuks ära. Tuleb kuulata last, ja kui lapse kurvastus ikka väga pikalt kestab (nt üle poole aasta), siis tõenäoliselt see hobi talle ei sobi. Või ei sobi õpetaja, või on kaaslaste seas keegi kiusaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Varustus (ainuüksi korralikud uisud maksavad mõnedsajad eurod), võistlusriietus, trennid (2* nädalas 70¤ – see on miinimum) + eratrennid kui on soov tulemusi saavutada, laagrid. Keskmine kulu kuus alates 200¤.
[/tsitaat]

Iluuisutamine on VÄGA kallis huvitegevus, eriti kui laps on andekas ja loodetakse kõrgeid tulemusi – jäätantsu kavad, koreograafia, jõutrenn, kostüümid(!) lisatunnid jääl, uisud (lapse jalg kasvab üsna kiiresti), muu varustus (kotid, spordiriided jne). Sel suvel on iluuisutajate laagrid hinnaga 400-800EUR nädal(!)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea sundimist õigeks. Motivatsioon on see, mida lapsevanemal (samuti huviala juhil) tuleb lapse suhtes rakendada, kui lapse huvi mõne tegevuse vastu tundub algul olevat ebapiisav. Sundimine on kergema vastupanu teed minek ja võib olla fifty/fifty nii positiivsete kui negatiivsete tagajärgedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Iluuisutamine on VÄGA kallis huvitegevus, eriti kui laps on andekas ja loodetakse kõrgeid tulemusi – jäätantsu kavad, koreograafia, jõutrenn, kostüümid(!) lisatunnid jääl, uisud (lapse jalg kasvab üsna kiiresti), muu varustus (kotid, spordiriided jne). Sel suvel on iluuisutajate laagrid hinnaga 400-800EUR nädal(!) [/tsitaat] Vabandust, kas keegi nimetaks mulle, millise alaga tõsisem tegelemine oleks ODAV? Mitte et ma tsiteeritud käo jutus kahtleksin, vaid tahan lihtsalt mainida, et ka kõikide teiste spordialade puhul on kulutused sama suured: spordikotte ja riideid ja palju muud vajavad kõikides teisteski trennides käijad.

Mu tuttava laps tegeleb juba aastaid ühe spordialaga, st pürib tippu, ning terve perekond elab ja hingabki ainult tema järgi; pere teised lapsed on praktiliselt unarusse jäetud, kogu elu käib ainult ühe lapse trenniaegade, treeninglaagrite, uue varustuse, homse võistluse jne-jne nimel. Pole minu asi kritiseerida ja pigem imetlen seda perekonda- nad on igati tublid ja vaprad. Samas, oma lapsi (lasteaiaealised) trennidesse ajamisega pole julgenud kiirustada.

Kui juba oled kord selle ringi sees, laps toob häid tulemusi ja treener nimetab andekaks, siis minul ei oleks vist südant last trennist ära võtta; tubli perekond sätib oma elu ümber ja hakkab elama selle lapse trenni nimel. Aga kuni mul veel vabadus otsustada on, siis lapsest iga hinna eest tippsportlast tegema ei hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vabandust, kas keegi nimetaks mulle, millise alaga tõsisem tegelemine oleks ODAV? Mitte et ma tsiteeritud käo jutus kahtleksin, vaid tahan lihtsalt mainida, et ka kõikide teiste spordialade puhul on kulutused sama suured: spordikotte ja riideid ja palju muud vajavad kõikides teisteski trennides käijad.

Mu tuttava laps tegeleb juba aastaid ühe spordialaga, st pürib tippu, ning terve perekond elab ja hingabki ainult tema järgi; pere teised lapsed on praktiliselt unarusse jäetud, kogu elu käib ainult ühe lapse trenniaegade, treeninglaagrite, uue varustuse, homse võistluse jne-jne nimel. Pole minu asi kritiseerida ja pigem imetlen seda perekonda- nad on igati tublid ja vaprad. Samas, oma lapsi (lasteaiaealised) trennidesse ajamisega pole julgenud kiirustada.

Kui juba oled kord selle ringi sees, laps toob häid tulemusi ja treener nimetab andekaks, siis minul ei oleks vist südant last trennist ära võtta; tubli perekond sätib oma elu ümber ja hakkab elama selle lapse trenni nimel. Aga kuni mul veel vabadus otsustada on, siis lapsest iga hinna eest tippsportlast tegema ei hakkaks.[/tsitaat]

Odav on muidugi suhteline mõiste, aga kui kogumaksumus kuus on ühe trenni puhul 5-6 korda kallim (ilma igasuhuste liialdusteta), siis võib küll öelda, et selle spordiala harrastamine on kallis lõbu. Meil vanem laps tegeleb meeskonnaalaga ja treenib nn tuleviku tähtede grupis (osaleb Eesti meistrikatel, välisturniiridel jne) ja kulutused jäävad juba praegu oluliselt iluuisutamisele alla. Palju muidugi sõltub ka klubist, kui palju on sponsoreid taga, kas lapsevanemad peavad kõik välisturniiridega seonduva ise kinni maksma või katab selle osaliselt või tervenisti klubi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 08:31; 11.06 10:39; 11.06 16:04; 11.06 21:06; 12.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Iluuisutamine on VÄGA kallis huvitegevus, eriti kui laps on andekas ja loodetakse kõrgeid tulemusi – jäätantsu kavad, koreograafia, jõutrenn, kostüümid(!) lisatunnid jääl, uisud (lapse jalg kasvab üsna kiiresti), muu varustus (kotid, spordiriided jne). Sel suvel on iluuisutajate laagrid hinnaga 400-800EUR nädal(!) [/tsitaat]
Koos selliste summade maksmisega saad kauba peale veel õelad ja tigedad tüdrukud,kes üksteise peale susistavad ja nende emad,kes seal oma aega viivdavad ja klatsivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 12:07; 11.06 15:57; 13.06 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eino tere tali, küsid siiralt küsimuse, kuna ei tea ja hakatakse miinustama ka veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 19:50; 13.06 09:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Hobid – sundida või mitte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.