Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hõhhh, kuidas ma jälestan

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Hõhhh, kuidas ma jälestan

Postitas:
Kägu

jalgrattureid kes hääletult kõnniteel tagant lähenevad. Kui peaks sammu teadmatusest kõrvale astuma, oleks see värdjas mul seljas.
Kas neil mõistust üldse ei ole?

+36
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

jalgrattureid kes hääletult kõnniteel tagant lähenevad. Kui peaks sammu teadmatusest kõrvale astuma, oleks see värdjas mul seljas.

Sama siin.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Rattur ju arvestab sellega, et jalakäija võib sammukese kõrvale astuda. Lähenedes jalakäijale võetakse hoog väiksemaks. Või peaks kogu aeg kella helistama? Milleks teha oma elu raskemaks kellegi vihkamisega?

+15
-32
Please wait...

Postitas:
Kägu

kõige jubedamad on ikka need sõidutee ääres sõitvad superkangelased, kes ei sõida jalgratta teel, mis on ekstra selleks kõrvale tehtud.

+25
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul ju pole.

Või arvad et jalgratturitele ja Tesla juhtidele peaks kehtestama seaduse, et nad kogu aeg iniseks?
Seadusi võetakse vastu riigikogus, mitte perekoolis.

+10
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui jalakäija on ees, siis võtan kiiruse võimalikult aeglaseks. Kellaga on see jama, et jalgakäijad tõlgendavad seda valesti – rattur ülbab ja käseb kraavi hüpata.

See on ju teemaalgataja probleem.
See ju lausa “jälestab”.

+11
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui jalakäija on ees, siis võtan kiiruse võimalikult aeglaseks. Kellaga on see jama, et jalgakäijad tõlgendavad seda valesti – rattur ülbab ja käseb kraavi hüpata.

See on ju teemaalgataja probleem.

See ju lausa “jälestab”.

Nüüd on lubatud ka lihtsalt “vihkan” öelda.
Aga tegelikult on õigus jah, et kellahelinat võtavad mõned jälle omakorda suure solvanguna. Mina arvan, et kella tuleks helistada kõigest hoolimata, et jalakäijad sellega harjuksid ja ei viitsiks lõpuks enam selle peale solvuda. See vaikne vihin on kõige õudsem, eriti kui väikeste lastega kõnnid.
Helistage kella ja ärge tehke väljagi, kui selle peale järjekordselt solvutakse.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mida peaks tegema, et sa kuuleks ratturit? Kas kella helistamine meeldiks? See annaks justkui märku, et oled ees, ehkki sa ju pole ees. Mõni ehmub just sellest kella laskmisest ja hüppab kõrval, ehkki ei peaks.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma jällegi jälestan neid tegelasi, kes enda ümber mitte midagi ei näe ega kuule, helista rattakell või pooleks nende selja taga, aga krt mööda neist kuidagi ei saa.

+19
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka ootan aega, et kõik need arutud rattad ometigi juba kappi tagasi läheks. Kõik kõnniteed on rattureid täis, kes kimab nagu Kose-Lükati ringrajal, vingerdades jalakäijate vahel, kes sõidab nagu invaliid: pea laiali, suu ammuli, suure hooga otse sulle selga. Rääkimata sellest, et kui paljud ratturid ei tea, et meil on parempoolne liiklus, seega kõndijaist möödutakse vasakult, mitte paremalt. Viimati üks rattur kukkus selle tõttu, et nägin ratast selja tagant suure lennuga tulemas, astusin kõrvale, mururibale, et suurlendur mööda lasta, aga too ajukääbik möödus minust just paremalt??? Ei osanud kohe midagi öelda, kui pole aju, siis ei ole.

+19
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin tuleb minu meelest vahet teha, kas tegu on kõnnitee või kergliiklusteega. Kõnniteel on jalakäija kunn ja ratturitel (va. lastel) ei peaks sinna õigupoolest üldse asja olema. Kui aga on vaja siiski kõnniteel sõita (ise sõidan ka mõnes kohas, kui sõiduteel on liiga ohtlik), siis tuleb liikuda jalakäija kiirusega ja vajadusel kasvõi rattalt maha tulla. Kergliiklustee on aga mõeldud nii jalakäijatele kui ratturitele, seal kehtib parempoolne liiklus ja kiiremad liiklejad saavad üldiselt aeglasematest vasakult ilusasti mööduda. Probleem tekib siis, kui jalakäijad või muud aeglased liiklejad kakerdavad kergliiklusteel kusagil keskel, ujuvad servast serva või käivad kambakesi kõrvuti, sellisel juhul on kella laskmine igati õigustatud.
Tegelikult on muidugi ka kõnniteel viisakas liikuda paremal poolel ja sirgjooneliselt, sest mööduda võivad soovida näiteks jooksjad, lapsed tõukeratastel vms.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegelikult on muidugi ka kõnniteel viisakas liikuda paremal poolel ja sirgjooneliselt, sest mööduda võivad soovida näiteks jooksjad, lapsed tõukeratastel …

… vanurid tõukeratastel, vanurid ruladel …
Viimase aja trend. No üks nimetatutest oli liialdus. Teine mitte.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hollandis ja Taanis saaks teemaalgataja veel rohkem vihata….

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal ongi kohutav liigelda. Eriti autojuhina. X kohast keeravad ette. Nagu lõunamaades rolleritega.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ei saaks eriti, tal poleks seal midagi kaevata, sest seal on eraldi jalgrattateed (kus sõidavad ka nt rollerid). Need on sõidutee kõrval eraldi (mitte nagu meil on mõnikord linnas mingi naeruväärne riba jäetud ja punaseks värvitud). Sinna pole jalakäijal asja. Meil on Eestis ainult kõnniteed ning kergliiklusteed, kus võivad sõita nii jalgratturid kui kõndida jalakäijad. Ainult ratastele mõeldud teid ei ole ma siin iialgi kohanud (ei välista, et kuskil üks on).

Aga sellegipoolest ei meeldi ka mulle kõnniteel rattaga sõitjad ning ise proovin ka seda vältida. Sõidan ka aeglasemalt kui on jalakäijad lähedal ja mõnikord lasen kella ka. Täna aga tuli mulle kaks korda samal kõnniteel vastu kahekesi sõitjad. No andke abi, suur tee oli kõrval, kus on normaalne sõita (ise sõidan seal alati).

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hollandis ja Taanis on jalgrattateed ja kui sa kogemata nende poolele satud, saad sa hoo pealt jalaga selga sellelt ratturilt! Pole mingit segamini kakerdamist – jalgratturid ei roni kõnniteele ja vastupidi ning ka mitte sõiduteele, kui olemas on jalgrattatee. Selle kõige tõttu on ka palju vähem vihkamist.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks sa peaksid kõrvale astuma? Jälestan selliseid terve kõnnitee ulatuses uimerdajaid.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleem tekib siis, kui jalakäijad või muud aeglased liiklejad kakerdavad kergliiklusteel kusagil keskel, ujuvad servast serva või käivad kambakesi kõrvuti, sellisel juhul on kella laskmine igati õigustatud.
Tegelikult on muidugi ka kõnniteel viisakas liikuda paremal poolel ja sirgjooneliselt, sest mööduda võivad soovida näiteks jooksjad, lapsed tõukeratastel vms.

Kogu jama on selles, et kõik need kõnni- ja kergliiklusteed on üldjuhul väga kitsad. Sinna peaks ju praktiliselt neli rida ära mahtuma – kaks kummaski suunas. Egas kõnniteel liiklus ainult ühtpidi ei käi, ka vastutulijad on olemas, nii ratastel kui jalgsi. Hommikuti on vahel ikka suht kõhedaid olukordi, kui kõik tööle tõttavad. Väga vähe on laiu kõnniteid nagu Kalamajas uuendatud Tööstuse tänava jupp. Enamik on kitsad ja sageli ka aulikud. Ja püüa seal siis ellu jääda kummaski suunas vihisevate ratturite vahel. Hoia nii paremale kui tahes, kitsas on ikka.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ka mulle ei meeldi ratturid ei kõnni- ega sõiduteel. Igatepidi on jalus ja tekitavad ohtlikke olukordi. Arvan ka, et seda ebameeldivust ei põhjusta mitte toredad inimesed, kes soovivad valida tervisliku ja keskkonnasäästliku liikumisviisi, vaid asjaolu, et ratturitele ei olegi õieti kuskil ruumi. Autojuhina tekitab iga kord stressi, kui järjekordne ebastabiilne liiklusnähtus sunnib kalkuleerima, kui kaugelt täpselt võiks nüüd mööda sõita ja kas seaduses nõutud vahemaa on ikka piisav, et võimalikku autorataste alla kukkumist ennetada. Selliseks kauguseks, mis oleks maksimaalselt turvaline, pole tavaliselt ruumi. Siis uimerda ratturi sabas või tee napikaid. Kumbki variant pole tore ja kui see juhtub juba sajandat korda, ongi totaalselt kopp ees. Jalakäijana sama teema, aga siis vaata, kuidas ise ratta alt pääsed. Meie nn rattateed on sisuliselt kõnniteed, mis siis valge joonega pooleks tehtud, omavalitsuses linnuke kirja pandud, et näe – meie rajasime nii mitu kilomeetrit rattateid. Ahsoo. See, et tegelikult ei mahu sellele nikatsile nüüd enam ei jalakäijad ega ratturid, on teisejärguline. Rohkemaks ju raha polnud kui värvi ostmiseks ja nautige nüüd neid poolikuid “rattateid”.
Nii et vabandust kõik toredad ratturid. Tahaks isegi nii mõnusalt kulgeda, aga kuidagi ei leia sobivat kohta selles liiklusmöllus.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jälle jälestan meelega megamüra tegevaid mootorrattureid linnas sōiduteedel kihutamas.
Samuti kummide vilinal kihutavaid autojuhte.
Samuti autojuhte, kes ei vaevu tee andmiseks peatuma.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie jalgrattakultuur ei ole veel väga arenenud + linnas pole eriti häid tingimusi (Tallinnas näiteks, siin vahel lõpeb rattatee keset suurt ristmikku järsku ära ja siis vaata ise, kuidas sa saad ja kuhu sa sealt lähed).

Ja Hollandi kohta ma ei tea, aga Taani kohta see pole küll tõsi, et on eraldi rattateed, vähemalt väiksemates linnades sõidavad ratturid ka kõnniteel. Minu poeg elab Taanis ja tal külas käies ma kogu aeg eksin nende ratturite vastu, sest ei ole harjunud. Vahel mõni annab mitu korda kella selja taga ja mina mõtlen, et vaata mis tore tilin… kuni poeg mu eemale tõmbab. No tahab harjumist!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe sellest blogist eilset teemakohast postitust:

https://toidutegu.wordpress.com/

pirukablogi on rääkinud-aamen!
ps. ehk jääks ikka oma pirukate juurde?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jälle jälestan meelega megamüra tegevaid mootorrattureid linnas sōiduteedel kihutamas.

Samuti kummide vilinal kihutavaid autojuhte.

Samuti autojuhte, kes ei vaevu tee andmiseks peatuma.

lisaks vihkan jalgrattureid, kes ei tule tee ületamiseks oma kitse seljast maha ja arvavad, et neil on eesõigus, lugegu enne LE kui kitse selga kargavad

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jalgrattaga sõites (kella mu rattal ei ole) võtan kiiruse maha ja hüüan, palun mööda. Pole probleemi.

Sul ON probleem, sest sa rikud liiklusseadust ja veel laiad ka sellega.

§ 87. Jalgrattale, tasakaaluliikurile ja pisimopeedile esitatavad nõuded
(1) Jalgrattal ja pisimopeedil peab olema:
1) töökorras pidur ja signaalkell;

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul ju pole.

Või arvad et jalgratturitele ja Tesla juhtidele peaks kehtestama seaduse, et nad kogu aeg iniseks?

Seadusi võetakse vastu riigikogus, mitte perekoolis.

Ongi ju seadus. Vaikseid Teslasid ei tohi toota, kõik teevad häält nüüd.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal ongi kohutav liigelda. Eriti autojuhina. X kohast keeravad ette. Nagu lõunamaades rolleritega.

Miks Hollandis kohutav on liigelda ja miks nad sulle suvalise koha peal ette keeravad? Hollandis kehtivad ratturile ja autole samad reeglid üldiselt. Rattateed on kõik eraldi sõidutee ja kõnnitee vahel ja foor näitab enamasti teed. Fakt, et rattatee seal on, on autojuhile teada ja tal tuleb arvestada asjaoluga, et rattur liigub kiiremini, kui jalakäija. Iseasi, kui mõni vastassuunast tuleb lambist, mida seal ikka juhtub ka.
Taanis tõesti olid ratturid ka kõnniteel. Hollandis pole ma veel ratturit kõnniteel kohanud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jälestan päriselt jalakäijaid, kes on ninapidi mobiilis, pilku korrakski tõstmata, ja sõna otseses mõttes tuigerdavad ühest teeservast teise, nii et mina jalgratta või elektritõukegaga sõites pean ennustama, kuhu poole jalakäija parasjagu tuigub ning pidevalt vänderdama ja manööverdama. Kas selliste vastu midagi teha ei annaks?

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga õnneks ma ei sõida Tallinnas

Siis on muidugi teine asi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jälestan päriselt jalakäijaid, kes on ninapidi mobiilis, pilku korrakski tõstmata, ja sõna otseses mõttes tuigerdavad ühest teeservast teise, nii et mina jalgratta või elektritõukegaga sõites pean ennustama, kuhu poole jalakäija parasjagu tuigub ning pidevalt vänderdama ja manööverdama. Kas selliste vastu midagi teha ei annaks?

Lisaks on 90% neil ka veel klapid kõrvas, seega võid oma pöidla villi tilistada, ta ei kuule ja ei näe ja tuigerdab kergliiklusteel nagu 10 päeva joonud parm. Tavaliselt juhtub neid veel olema 3-5 tk ühe lõigu peal: paar tk lähevad, paar tk tulevad vastu.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rattur ju arvestab sellega, et jalakäija võib sammukese kõrvale astuda. Lähenedes jalakäijale võetakse hoog väiksemaks. Või peaks kogu aeg kella helistama? Milleks teha oma elu raskemaks kellegi vihkamisega?

Minu arust ei võta nad ei hoogu maha ega anna ka kella, mingi osa neist ilmselt naudib lausa seda, kui kõndiv inimene võpatab või peab kõrvale hüppama. Eeldavad, et kõnnitee on nende. Samasugused ajukääbikud on tõukeratastega kõnniteel inimeste vahel täiskiirusel sõelujad. Tahad kimada ja sporti teha, mine sportijate sekka linnast välja kergliiklusteele, kõnnitee linnas on siiski eelkõige jalakäijatele. Kui suur osa jalgrattureid-tõukerattaga sõitjaid ei käituks kõnniteel nahaalselt ja ebaviisakalt, siis ei tekiks jalakäijatel nende vastu ka viha, aga kui päevast päeva ebameeldivaid kogemusi koguneb, siis lõpuks vaatadki iga jalgratturit kui potentsiaalset poolearulist, kes ei taipa, kus ta on ja et tema ümber ka teisi inimesi.

+4
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hõhhh, kuidas ma jälestan