Esileht Kodunurk Hoidistamisteema – purgid ja purgikaante sobivus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Hoidistamisteema – purgid ja purgikaante sobivus

Postitas:

Head hoidistajad! Kas olete märganud, et mõõtude poolest purgile sobivad keeratavad kaaned on ka ikkagi mõnevõrra erinevad? On seal mingi loogika?

Ma olen aastaid kasutanud samas mõõdus purke, millesse hoidiseid teha. Mulle meeldivad need madalad 330ml purgid – purgisuu on piisavalt suur ja purgis täpselt nii palju seeni/moosi, et jõuab enne halvaks minemist ära süüa. Hoidistan ka mõningate heategevusmüükide tarbeks ja siis on väike purk samuti hästi minev kaup – saab hinna madala hoida ja inimesed ostavad maitsmiseks hea meelega.

Purke-kaasi ostan kas Magaziinist või siis omakandi pisikesest “nurga-peal-poest”. Mõlemad müüvad sama tootja purke ja kaasi. Ja vot nüüd sel sügisel on pidev häda nende purkidega – pidevalt on otsas nii siin kui seal. Ja vähe sellest, et purgid on otsas, kaantest on ka saadaval vaid need piltidega variandid (no mis ma ostan neid kurgipildilisi oma seenehoidiste jaoks). Mulle meeldivad kuldsed kaaned – heategevusmüükide jaoks pitsike veel peale ja see kuldne näeb pitsi alt väga šikk välja.

See selleks. Vaheapeal ostsin Rimist mingi portsu 250ml purke – vähemalt sama laiusega ja saab vertikaalselt hoiustada. Ja kuldseid kaasi. Rimi väiksemate purkidega toimisid Rimi kaaned ilusasti. Eile sain ka õiges suuruses purke oma lähipoest ning ladusin need seeni täis ja kaanetasin Rimi kaantega. Täna aga tõdesin, et ükski neist ei ole vaakumisse tõmmanud. Läbi ei lase, aga vaakumit ka ei teki. Olgu mainitud, et purkide-kaante steriliseerimisega ei ole nurki lõiganud, kõik saavad kenasti läbi keedetud.

Kas keegi on veel märganud sellist anomaaliat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 21:48; 09.09 19:45; 10.09 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole, ausalt. Kasutan ühte formaati ja ükskõik kust ostan kaaned/purgid või kasutan vanu – kaaned on alati klappinud. Ostan peamiselt Selverist ja Koduekstrast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult siis kui mõned vanad kaaned on kannatada saanud ja neid ei kasuta, aga uutega ei … ju siis ei ole mõõt ikkagi sama. Oled kindel, et pole vaakumis? Äkki ei paista/ei saa aru läikiva kaanega vms, proovid ühte avada?
Kaasi proovin nii, et võtan kaane, keeran ühe klõpsu võrra tagasi ehk valele poole, kuni käib klõps ja kaas läheb kenasti õigesse soonde, siis keeran kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 10:45; 10.09 02:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud teile! Tundub, et põhjuseks on ikkagi see, et ühel konkreetsel õhtul venis seente marineerimine otsaga öösse ja tulemusena olin lihtsalt harilik nisanäpp, kes ei jaksa purke korralikult kinni keerata 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 21:48; 09.09 19:45; 10.09 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuumutasid läbi ja keerasid uuesti kinni?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 10:45; 10.09 02:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuumutasid läbi ja keerasid uuesti kinni?

Jah, igaks juhuks teiste kaantega 🙂 Õnneks sain piisavalt kiiresti jaole, järgmiseks päevaks ei jõudnud mingi riknemisprotsess veel käima hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 21:48; 09.09 19:45; 10.09 15:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Hoidistamisteema – purgid ja purgikaante sobivus