Esileht Beebi ja mitmikud Hoidja ja lutipudel?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Hoidja ja lutipudel?

Postitas:

Tere!
Beebi on 6-kuune ning jääb esimest korda hoidjaga, kuna läheme kontserdile. Sööb nüüdseks püreed lihaga ning õhtuti putru, ent muidu olnud tissilaps. Millised on teie kogemused – kas peaksime talle selleks, et hoidjaga jääda, tutvustama lutipudelit? Ning kui, siis mida sealt pakkuda – peaks rinnapiima välja pumpama või on ok, kui saab ühe korra RPAd? Või piisab sellest, et talle jääb pudruaeg sinna hoidmise aega – sööb putru ja joob vett peale ning jouab piimata olla 3-4 h?

Tänan ette, et jagate oma kogemust 🙂
Ilusat sügist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 10:30; 14.11 12:27;
To report this post you need to login first.

Kõik variandid 🙂 See ei tee Su valikut just lihtsamaks 😉

Soovitaksin mingil kujul piima jätta lapse jaoks. Võid proovida ka topsist toitmist, aga kui hoidja ei ole selleks valmis, siis jäta pudelis. Kui ise arvestad sellega, et Sinu koju tulles läheb pudel peitu, siis ühekordne pudeli pakkumine imetamist ei mõjuta.
Väljalüpstud rinnapiim on muidugi parem valik kui rpa, valik oleneb Sinu osavusest lüpsmisel ja “usulistest” veendumustest rpa osas. Kui perekonnas pole soodumust lehmapiimaallergiale, siis tõenäoliselt ka võõras valk (lehmapiimavalk rpa-s) ühekordselt antuna last väga ei mõjuta, aga arvestama seedehäirete või kõhukinnisusega loomulikult peaks.

Mõni laps reageerib ema eemalviibimisele valulisemalt, kui teine. Minul on kogemus, et 8-kuune ei võtnud rinda järgmised 8 tundi, kui olin 3 h ära olnud. Aga see ilmselt erand. Teiste lastega pole nii olnud. Võta vastu, mis tuleb, veeda mõnus õhtu ja ole rahulik ja ära mõtle üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kindlasti ennem katsetada, kas laps üldse on nõus võtma pudelit ja rpa-d. Kuus kuud on juba selline vanus, kus lapsele on keerulisem pudelist piima joomist õpetada ja rpa maitset tutvustada. Meil jääb laps mehega kui ära käin (vahest 5-6 tundi) ja olemas on kõik variandid – püree, väljalüpstud piim ja igaks juhuks ka rpa. 3h peab püree peal ilma piimata üldiselt ilusti vastu. Väljapumpamine on üldiselt sulle endale ja piimatootlusele parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!
Küsin rumala küsimuse – kuidas seda väljalüpstud piima säilitada? Mingis desinfitseeritud anumas? Või piisab, kui lihtsalt pestud (ma ju ei desinfitseeri ka kausse, kust püreed või putru annan)? Kas säilitate samas anumas, kust pärast lapsele annate seda piima?

Suur tänu veelkord 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 10:30; 14.11 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välja lüpstud rinnapiima olen pannud puhtasse(pestud) lutipudelisse ja sellega külmkappi.Lutt ja lutikaitse peale. Hoidja soojendab pudelit kuumas vees, loksutab ja toidab last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei olnud üldse nõus lutipudelit suu sissegi võtma, kui üldse paar päeva tissi poleks saanud, ehk siis näljast ilmselt ikka lõpuks oleks sööma hakanud, aga kümne proovmise peale igatahes tulemust veel ei olnud. Käisin vahel kolmeks tunniks kodust ära, mees ikka üritas lapsele pakkuda, aga lõpuks pidi ta ikkagi lapsega mööda tube traavima, et ta meelt lahutada, pudelist laps keeldus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina säilitasin rinnapiima apteegist ostetud spetsiaalsetes suletavates kilekotikestes. Minu laps näiteks oskas selles vanuses tassist pisut juua, aga nokaga tassist tuli täitsa hästi juba välja. Alati saab lapsele piima lusikaga anda või süstlaga.

Mina sinu asemel mingi piimaseguga küll sellepärast katsetama ja harjutama ei hakkaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 tundi piimata olla ei ole liiga palju. Igaks juhuks võid veidi rp jätta lapsele, rpa-l oleks sellises vanuses mõte kui plaanid järgneva 4-5 kuu jooksul väga tihti ja pikalt ära olla või imetamisest üldse loobuda. 6kuusele võib vabalt tassist juua anda. Lutipudelil küll enam mõtet pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Hoidja ja lutipudel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.