Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hoiulaenuühistu saneerimine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Hoiulaenuühistu saneerimine

Postitas:

Kui suur on tõenäosus,.et hoiulaenuühistu saneerimisprotsessi algatamisel on lootust oma hoiust kätte saada?või pigem kanda see raha korstnasse?

Samuti küsin et jas tundub otstarbekas ühistu liikmena anda allkiriühistu reorganiseerimiseks? Minu meelest tekib selle tagajärjel ju juriidiliselt uus “keha”, aga kas sellega võetakse üle ka vana “keha” finantskohustused?

Kui HLÜ on nagunii maksuraskustes siis ei ole abi ka tähtajalise hoiuse ennetähtajalisest lõpetamisest.

Tänan kommentaaride eest!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samad küsimused. Ja sama kahtlus, et kas seda sinna pandud raha üldse kunagi tagasi saab. Ise tegin ennetähtaegse lõpetamise avalduse eelmise aasta lõpus, aga sellele vastati eitavalt. Raha tagasi ei saanud. Nüüd ootan, mis saneerimine toob. Hoiuse tähtaeg sai läbi jaanuari alguses. Tagastamisperioodi pikendati, nüüd uus tähtaeg aprillis, aga vahepeal tuli ka saneerimise algatamise teade.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 09:38; 20.02 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ERIAL? Kahjuks arvan, et need kupüürid on nagu maha visatud teil.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nii imestanud, kui siin perekoolis on soovitatud oma raha Hoiulaenuühistutes hoiustada. Minu arust põhi propageerija on olnud Tõutäkk. Tundus koguaeg kuidagi kahtlane teema. Nüüd on siis nii…

Ise olen ka kõva säästja-hoiustaja-investeerija, aga ei ole kunagi vaadanud nende poole, kes lubavad eiteamida…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nii imestanud, kui siin perekoolis on soovitatud oma raha Hoiulaenuühistutes hoiustada. Minu arust põhi propageerija on olnud Tõutäkk. Tundus koguaeg kuidagi kahtlane teema. Nüüd on siis nii…

Ise olen ka kõva säästja-hoiustaja-investeerija, aga ei ole kunagi vaadanud nende poole, kes lubavad eiteamida…

Eelmise tähtajalise hoiusega läks mul hästi (õnneks ei ole mul ka suured summad mängus, minimaalne lubatud hoius), sain intressid kätte, pikendasin veel aastaks. Olen siin-seal investeerinud, ühes pangas kasvuhoius, teises muud asjad, kinnisvarasse investeerinud jne. Ei taha mune ühes korvis hoida, nii et ühe väiksema sutsaka panin ka hoiulaenuühistusse. Ratsa rikkaks saamist ei lootnudki, pigem oligi minimaalse summaga selle võimaluse ära proovimine. Samas kahju ka, kui see raha nüüd kaduma läheb, investeerin lisatööga saadud raha, põhipalk läheb kõik elamiseks, nii et nüüd on hunnik tööd ja aega raisku läinud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 09:38; 20.02 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nii imestanud, kui siin perekoolis on soovitatud oma raha Hoiulaenuühistutes hoiustada. Minu arust põhi propageerija on olnud Tõutäkk. Tundus koguaeg kuidagi kahtlane teema. Nüüd on siis nii… Ise olen ka kõva säästja-hoiustaja-investeerija, aga ei ole kunagi vaadanud nende poole, kes lubavad eiteamida…

Ma võin eksida aga ei usu, et Tõutäkk Eriali oleks reklaaminud. Kui tavahoiuse eest lubatakse 10% või rohkem intressi siis peaks igal vähegi majanduses orienteeruval inimesel “tuluke põlema minema”.  Teiseks on olemas HLÜ-te liit ja seal Eriali-taolisi ühistuid paraku ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, mis seis Eriali saneerimisega praegu on?

saadavad laiali mingeid laenulepingu lõpetamise nõudeid ja ähvardavad kohtuga – kas selleks õiguslikku alust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, mis seis Eriali saneerimisega praegu on?

saadavad laiali mingeid laenulepingu lõpetamise nõudeid ja ähvardavad kohtuga – kas selleks õiguslikku alust?

Praegu vist käib lihtsalt põrgatamine kohtu vahet, kuna mõned inimesed on saneerimiskava vaidlustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, mis seis Eriali saneerimisega praegu on?

saadavad laiali mingeid laenulepingu lõpetamise nõudeid ja ähvardavad kohtuga – kas selleks õiguslikku alust?

Praegu vist käib lihtsalt põrgatamine kohtu vahet, kuna mõned inimesed on saneerimiskava vaidlustanud.

aitàh! Aga mis see nende tegutsemise osas tâhendab, kas neil on luba tegutseda?

olen mures, kuna sain neilt mingisuguse nōude, mille nad mitu aastat tagasi rnda kàest ára andsid ja mind nyyd kohtuga áhvardavad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nii imestanud, kui siin perekoolis on soovitatud oma raha Hoiulaenuühistutes hoiustada. Minu arust põhi propageerija on olnud Tõutäkk. Tundus koguaeg kuidagi kahtlane teema. Nüüd on siis nii… Ise olen ka kõva säästja-hoiustaja-investeerija, aga ei ole kunagi vaadanud nende poole, kes lubavad eiteamida…

Nii palju kui mina olen selliste teemade peale sattunud, ei ole Tõutäkk küll kunagi Eriali promonud. Eriali-taolised üritused ei ole hoiu-laenuühistud selle algses tähenduses. Hoiu-laenuühistu mõistet on nende niiditõmbajad kasutanud ära raha väljapetmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju kui mina olen selliste teemade peale sattunud, ei ole Tõutäkk küll kunagi Eriali promonud. Eriali-taolised üritused ei ole hoiu-laenuühistud selle algses tähenduses. Hoiu-laenuühistu mõistet on nende niiditõmbajad kasutanud ära raha väljapetmiseks.

Igasugustes kahtlastes urgastes on Tõutäkk tõesti soovitanud oma raha hoida. Ei mäleta enam täpselt kus, aga mitu korda on see siin teemaks olnud. Selgitustest, et mida kõrgem hoiuse intress, seda rohkem on neil sinu raha vaja ja seda kahtlasem on asutus, ta aru ei saanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugustes kahtlastes urgastes on Tõutäkk tõesti soovitanud oma raha hoida. Ei mäleta enam täpselt kus, aga mitu korda on see siin teemaks olnud. Selgitustest, et mida kõrgem hoiuse intress, seda rohkem on neil sinu raha vaja ja seda kahtlasem on asutus, ta aru ei saanud.

Oled mõni tema endine naine või, et valetad? Ta on soovitanud ainult ühte, oli mingi eesti keelse nimega, omaraha või sinuraha vms

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei julgeks hoiulaenuühistutes mingit raha hoida. Kahtlased on nad kõik minu silmis. Olen ostnud kullakange ja peitnud nad oma majas erinevatesse kohtadesse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled mõni tema endine naine või, et valetad?

Ära aja oksele!

Ta on soovitanud ainult ühte, oli mingi eesti keelse nimega, omaraha või sinuraha vms

Vahet pole – ühte või kahte. Mingit jama on ta siin soovitanud. Ja mitu korda. Kindlasti oli ka mingist hoiulaenuühistust juttu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled mõni tema endine naine või, et valetad? Ta on soovitanud ainult ühte, oli mingi eesti keelse nimega, omaraha või sinuraha vms

Kõige esimene, mis näppu hakkas:

https://foorum.perekool.ee/teema/millisele-hoiusele-koige-kasulikum-praegu-raha-panna/

Selliseid nõuandeid on tal olnud tal veel. Olen temaga isiklikult vaieldnud nendel teemadel.

P S Iseenesest muidugi väga tore, et Tõutäkul on siin selline fänklubi, kes teavad täpselt, mida ta siia kunagi postitanud on või ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin siiani Tartu Hoiu-laenuühistut suhteliselt normaalseks  ettevõtmiseks. Paraku selgus, et selle nõukogu esimees on lihtsalt Putinitroll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi need hoiu-laenuühistud toimivad, kellele nad laenu annavad ja kas sellistest kõrge intressiga laenajatest tagasi maksjaid ka on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi need hoiu-laenuühistud toimivad, kellele nad laenu annavad ja kas sellistest kõrge intressiga laenajatest tagasi maksjaid ka on?

Nendele elementaarsetele küsimustele saad vastuse lihtsalt guugeldades ja ühistute kodulehti lugedes. Toimivad ju  aastakümneid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk mingit musta äri finantseerivad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hoiulaenuühistu saneerimine