Esileht Koolilaps Homme spordipäev?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Homme spordipäev?

Postitas:

Kas laseksite oma lapse sellise ilmaga tundideks suusatama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 11:10; 03.02 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei laseks. Olenemata klassist ei laseks 20 kraadiga, algklasilapse laseks õue kehalisse maks 10 kraadiga, tundideks suusatama mitte, suurema võibolla laseks 10 kraadiga ka suusapäevale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 11:20; 02.02 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen kindel,et teie spordipäev jääb ära.ega õpetajad lollid ei ole.[/tsitaat]

Pidin just sama ütlema. Päris kindlasti ei peeta homme kusagil väli-spordipäeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas laseksite oma lapse sellise ilmaga tundideks suusatama?[/tsitaat]
ei.
mis vanuses lapsega tegu, kas määruse järgi peaks tund õues tema vanusele hetkel toimuma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:32; 03.02 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu algklassilaps teab väga hästi, et -10 tuulekülmaga ei tohi õues kehalist olla. Ometi oli neil esmasp uisutund (siis oli vist tegelikku külma natuke üle 10 kraadi), täna oli nende koolis ühel teisel algklassil uisutund, kraadiklaas näitas -20, tuulekülma oli -30 (EMHI andmetel).
Ja kui teemaalgataja küsis homse spordipäeva kohta, siis ilmselt polnud teadet spordipäeva ärajäämisest veel temani jõudnud, kui sellist teadet üldse tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 11:20; 02.02 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu algklassilaps teab väga hästi, et -10 tuulekülmaga ei tohi õues kehalist olla. Ometi oli neil esmasp uisutund (siis oli vist tegelikku külma natuke üle 10 kraadi), täna oli nende koolis ühel teisel algklassil uisutund, kraadiklaas näitas -20, tuulekülma oli -30 (EMHI andmetel).
Ja kui teemaalgataja küsis homse spordipäeva kohta, siis ilmselt polnud teadet spordipäeva ärajäämisest veel temani jõudnud, kui sellist teadet üldse tuleb.[/tsitaat]

Reaal?
Sama siin. Eile -20C, lastel tund väljas.
Tuleks vist haridusministeeriumisse avaldus saata, asi kipub juba jaburaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ka tuleks kisa tõsta, see ei ole ikka normaalne. Ma saan aru küll, et lapsed ise tahavad aga lapsed ei saa aru millal nad on külmunud ja õpetaja äkki ei lubagi varem jäält lahkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:32; 03.02 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olge normaalsed, mul poiss käib suusatrennis , suusatavad 1,5 tundi ka siin -24 kraadiga ja mitte midagi pole häda. Jalgpallitrennis käib ka, mängisid eilegi kella 18-19.45 ÕUES. Krdi potililli kasvatate omal või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:28; 03.02 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.Eile õhtul tuli siiski teade,et spordipäev jääb ära.=)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 11:10; 03.02 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olge normaalsed, mul poiss käib suusatrennis , suusatavad 1,5 tundi ka siin -24 kraadiga ja mitte midagi pole häda. Jalgpallitrennis käib ka, mängisid eilegi kella 18-19.45 ÕUES. Krdi potililli kasvatate omal või?[/tsitaat]

Jõudsimegi kohale! Hakkavad peale need eestlaste \”saunanaljad\”, et kui palju keegi väljakannatas … 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole väljakannatamises, vaid selles, et kuidagi nõrgukesi lapsukesi kasvatame. Pole ime, et Eesti noormehed on sõjaväes nagu sitahädad (kui nad \”kehva tervisega\” sinna üldse pääsevad). Müdistasime omal ajal väljas ka -30 kraadiga ja meil olid (oh õudust!) jalas märguvad karupüksid , mingi jopelaadne asjandus seljas ja käes käpikud, mis pärast radiaatoril 3 tundi sulasid 🙂 Nüüd on ikka fantastilised spordiriided, täiesti imetlen. Lapsel soe ja mõnus, külm ei hakka, keha ei jää higiseks, samas saab vabalt ennast liigutada, ei ole nagu kubujuss. Koolist neil samas puuduvad pigem need, kes koolist 3 maja kaugusel elavad või keda muidu papa-mamma kooli ette sõidutab. No andke abi, -20 ja kohe on külmapüha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:28; 03.02 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

asi ei olegi ju selles, et kas lapsel hakkab külm või ei, 20kraadine külm ohustab katmata kehaosi nagu nägu. laps ei saa arugi, kui tal külmakahjustus juba tekkinud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olin eile 10 min väljas. väljas oli -24c. mul oli nii külm, kuigi olin korralikus talvevarustuses. põsed olid 3h pärast veel punased. lollakad vanemad, kes sellise ilmaga veel lapsi kooli saadavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele ohutud temperatuurinõuded on sätestatud järgmise määrusega:
https://www.riigiteataja.ee/akt/13351102
Selle kohaselt on lubatud kehalise kasvatuse tunde läbi viia:
1) 1.–6. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 10 ºC;
2) 7.–12. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 15 ºC;

Tegelikult toimiv – st tuulekülm, mitte kraadiklaasiga mõõdetav külm.

Soovitaks seda määrust tutvustada oma kooli üliagaratele kehaliseõpetajatele ja klassijuhatajatele, rõhutades seejuures kooli ja konkreetse õpetaja vastutust kui nad otsustavad reegleid rikkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus küsimusele ka – ei, kindlasti mitte ei laseks, sest esmajoones vastutavad lapse tervise eest siiski lapsevanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma olin eile 10 min väljas. väljas oli -24c. mul oli nii külm, kuigi olin korralikus talvevarustuses. põsed olid 3h pärast veel punased. lollakad vanemad, kes sellise ilmaga veel lapsi kooli saadavad.[/tsitaat]

Kuis Sa nii äpu oled! Ma käisin täna tunnikese suusatamas, päike säras, kraadiklaas näitas -20. Mõnus oli. Kui kodus emhi ilmateatest tuulekülma vaatasin, siis ehmatasin ära. -26. Õnneks polnud seda enne vaadanud, muidu oleks suusamõnu olemata jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Reaal?
Sama siin. Eile -20C, lastel tund väljas.
Tuleks vist haridusministeeriumisse avaldus saata, asi kipub juba jaburaks.[/tsitaat]

Kusjuures kooli enda kodulehel on kirjas määrus, millise ilmaga kehalist kasvatust tohib väljas läbi viia. Ennekuulmatu ja kahepalgeline on minu arvates see, kui sama kooli õpetaja teeb seda, mida ise heaks arvab. Siin peaks juba juhtkond sekkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Homme spordipäev?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.