Esileht Koolilaps Homme streik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Homme streik

Postitas:
Kägu

Kas teie lapse koolis algavad homme tunnid kell 10 või ikka tavapärasel ajal?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlema lapse koolid teevad kenasti streiki, ehk siis algavad tunnid kl 10.

Muide, tegelesin täna oma lapsele eraõpetaja otsimisega. Laps on pigem lahtise peaga, aga matemaatikaga on lood sihukesed, et pool nende klassist põrub kontrolltöödes alailma läbi. Laps räägib, et õpetaja teatab ülesande ning  hakkab siis ise seda tahvlil lahendama. Ei mingit laste küsitlemist ega neile lahenduskäigu tutvustamist, rääkimata sellest, et lasta lapsel endal rääkida, mismoodi ta lahenduseni jõudis vms. Ainult kuiv lahendamine ja kes aru ei saa, see palgaku eraõpetaja (nagu üle pooltel klassist juba ongi).

Lisaks olen ka ise kõrgharitud spetsialist, aga minu palk on kõvasti madalam õpetaja omast. Okei, ma pole kade, kuid see, et ma pean lisaks veel eraõpetajad palkama ja ka neile maksma, tekitab siiski küsimuse, et õpetajad võiksid enne streikima hakkamist oma tööd natuke paremini teha. Siis oleks neil toetajaid rohkem.

+14
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe lapse koolis on streik ja tunnid algavad kell 10 ja teise lapse koolis (kodulähedane väike maakool) on tavaline päev, nemad ei streigi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse koolis on tunnid, 9 ja 10 vahel saavad lihtsalt iseseisva töö.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, tegelesin täna oma lapsele eraõpetaja otsimisega. Laps on pigem lahtise peaga, aga matemaatikaga on lood sihukesed, et pool nende klassist põrub kontrolltöödes alailma läbi. Laps räägib, et õpetaja teatab ülesande ning hakkab siis ise seda tahvlil lahendama. Ei mingit laste küsitlemist ega neile lahenduskäigu tutvustamist, rääkimata sellest, et lasta lapsel endal rääkida, mismoodi ta lahenduseni jõudis vms. Ainult kuiv lahendamine ja kes aru ei saa, see palgaku eraõpetaja (nagu üle pooltel klassist juba ongi).

Lisaks olen ka ise kõrgharitud spetsialist, aga minu palk on kõvasti madalam õpetaja omast. Okei, ma pole kade, kuid see, et ma pean lisaks veel eraõpetajad palkama ja ka neile maksma, tekitab siiski küsimuse, et õpetajad võiksid enne streikima hakkamist oma tööd natuke paremini teha. Siis oleks neil toetajaid rohkem.

Kui reaalaine õpetaja palk oleks kõrgem, leiaks ka normaalseid matemaatika ja keemia ja füüsika õpetajaid. Praegu kahjuks tõmbab erasektor nad koolist ära. Välja arvatud need, kes on lihtsalt entusiastid. Eks palka peakski neil tõstma, et sellised õpetajad ära kaoksid, kes õpetada ei viitsi. Kui konkurents tekib, siis nad enam tööd ei saaks.

+17
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, tegelesin täna oma lapsele eraõpetaja otsimisega. Laps on pigem lahtise peaga, aga matemaatikaga on lood sihukesed, et pool nende klassist põrub kontrolltöödes alailma läbi. Laps räägib, et õpetaja teatab ülesande ning hakkab siis ise seda tahvlil lahendama. Ei mingit laste küsitlemist ega neile lahenduskäigu tutvustamist, rääkimata sellest, et lasta lapsel endal rääkida, mismoodi ta lahenduseni jõudis vms. Ainult kuiv lahendamine ja kes aru ei saa, see palgaku eraõpetaja (nagu üle pooltel klassist juba ongi).

Ahah, sa ikka kohe usud ka kõike mis laps räägib, et õpetaja üldse ei seleta ja lihtsalt vaikides lahendab? Ma miskipärast arvan, et laps ei räägi kogu tõde. Kui lisaks veel keegi ei oska ka, siis võib olla asi hoopis selles, et keegi ei kuula, mida õpetaja räägib. Mul endal oli küll kunagi matemaatikaõpetaja, kes ei rääkinud, kuid see oli erandjuhtum, tema hoidis oma häält RAMi meeskoori jaoks ja ainult kirjutas tahvlile, ei raisanud laste peale seda. Ülejäänud matemaatikaõpetajad ikka püüdsid selgitada, iseasi, kas publikut oli

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahah, sa ikka kohe usud ka kõike mis laps räägib, et õpetaja üldse ei seleta ja lihtsalt vaikides lahendab? Ma miskipärast arvan, et laps ei räägi kogu tõde. Kui lisaks veel keegi ei oska ka, siis võib olla asi hoopis selles, et keegi ei kuula, mida õpetaja räägib. Mul endal oli küll kunagi matemaatikaõpetaja, kes ei rääkinud, kuid see oli erandjuhtum, tema hoidis oma häält RAMi meeskoori jaoks ja ainult kirjutas tahvlile, ei raisanud laste peale seda. Ülejäänud matemaatikaõpetajad ikka püüdsid selgitada, iseasi, kas publikut oli

Tõde võibki olla kusagil keskel. Me peame leppima selle teadmisega, et osad õpetajad ei sobi õpetajaks ja nende koolis töötamine on kuritegelik.

Õpetajatöös on väga suured käärid. Paljude vanemate meelest on laste harimine, õpetamine ja kasvatamine ainult kooli ülesanne. Kui osad/paljud vanemad saaksid ka enda rollist laste kasvatamisel aru, oleks kõikide elu ilusam.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läheb kooli 10.15
Minu arust ei ole ainult palk probleem, kuivõrd kasvatamata lapse ja ülbed vanemad. Kui ikka lapsevanem võtab õiguse sõimata õpetaja läbi, siis mis soov seal töötada on. Olen ise hoolekogus ja minu arust peaks olema eraldi inimene linnas, kes tegeleb selliste asjadega, et õpetajad saaksid õpetada. Ärge tulge nüüd väitma, illikukukesed ei tee koolis midagi ja pähhid õpetajad otsivad vaid põhjust. Kui ikka õpilane ütleb õpetajale näkku – ära mölise, siis on ikka kodune kasvatus olematu.

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kujutad sa ette, kui keegi kõrvaltvaataja, kes sinu tööd pole kunagi teinud ega oma sellest ettekujutlust, kommenteeriks, et sa ei vääriks palgatõusu ja peaksid oma tööd paremini tegema. Kas sa arvad, et see oleks aus ja okei?

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahah, sa ikka kohe usud ka kõike mis laps räägib, et õpetaja üldse ei seleta ja lihtsalt vaikides lahendab? Ma miskipärast arvan, et laps ei räägi kogu tõde. Kui lisaks veel keegi ei oska ka, siis võib olla asi hoopis selles, et keegi ei kuula, mida õpetaja räägib.

Aga kuidas see võimalik on, et laps ja tema klassikaaslased ainult matemaatika tunniga seoses seda juttu  räägivad? Kõikides teistes ainetes on jutt hoopis teine, samuti pole ka massiliselt läbipõrujaid.

Samuti huvitav, et kui laps või tema vanem mingi probleemi esile toovad, reageeritakse alati enesekindlalt, et see ei saa olla kogu tõde, jätad midagi rääkimata! Seevastu õpetaja võib lobiseda oma õpilastest ja nende vanematest niipalju imejutte kokku kui tahab, ent temapoolses puhtaima tõe esitamises ei kahtle iial mitte keegi. Ometi võib ka pedagoog jätta midagi olulist rääkimata, esitada pooltõdesid või kogunisti valesid.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läheb kooli 10.15

Minu arust ei ole ainult palk probleem, kuivõrd kasvatamata lapse ja ülbed vanemad. Kui ikka lapsevanem võtab õiguse sõimata õpetaja läbi, siis mis soov seal töötada on. Olen ise hoolekogus ja minu arust peaks olema eraldi inimene linnas, kes tegeleb selliste asjadega, et õpetajad saaksid õpetada. Ärge tulge nüüd väitma, illikukukesed ei tee koolis midagi ja pähhid õpetajad otsivad vaid põhjust. Kui ikka õpilane ütleb õpetajale näkku – ära mölise, siis on ikka kodune kasvatus olematu.

Meie klassis käisid kaksikud ja õpetaja ütles neile: “Teil on kahepeale üks aju!”

Füüsilise puudega last nimetas õpetaja kogu klassi ees “värdjaks”.

Õpetaja klatsis terve klassi ees ühe lapse vanemaid taga, kusjuures see laps ise polnud kohal. Ja seda peret tundes võin kinnitada, et päris nii nagu õpetaja rääkis, nende peres asjad küll polnud.

Jne… Süüdistate kodusid ja lapsevanemaid, ent paraku on tõde see, et konfliktiks on siiski vaja kahte osapoolt. Õpetajapoolse kiusamise tõttu on nii mõnigi laps suitsiidi teinud, kahjuks.

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laste koolis ka koolipäev 3. tunnist.

Kui konkreetse matemaatikaõpetaja personaalküsimus kõrvale jätta, siis selge ju, et diferentseeritud palgaga karjäärimudelit on vaja. Kuidas seda õiglaselt ja efektiivselt korraldada, on muidugi iseküsimus. Laste ja vanemate arvamuse põhjal vaevalt – endalgi õpetajaid, keda alles hiljem hindama õppisin…

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt sama meelt.
Üks lapse kool streigib, teise lapse kool ei streigi ônneks.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laste koolis ka koolipäev 3. tunnist.

Kui konkreetse matemaatikaõpetaja personaalküsimus kõrvale jätta, siis selge ju, et diferentseeritud palgaga karjäärimudelit on vaja. Kuidas seda õiglaselt ja efektiivselt korraldada, on muidugi iseküsimus. Laste ja vanemate arvamuse põhjal vaevalt – endalgi õpetajaid, keda alles hiljem hindama õppisin…

Miks alavääristatakse kogu aeg lapsi ja lapsevanemaid, püütakse jätta muljet et tegemist on ullikestega, kes polevat eales võimelised hindama pedagoogi tööd muidu kui väidetavalt alles kunagi hiljem, aastate pärast? See pole ju ikkagi päris nii.

Kui ikka vanem peab kõik õhtud tundide viisi istuma lapse juures ja talle üht konkreetset ainet seletama ja spetsialist on öelnud, et tegemist on pigem lahtise peaga lapsega, siis tekib tõesti küsimus, et mida seal tunnis tehakse? Ja kuulata veel selle peale perekooli käo arrogantseid jutte stiilis “lapsevanem peab ka oma last kasvatama” on alandav ja solvav!

Mina kasvatan oma last heameelega, lisaks teen ma igal õhtul mitu tundi ka õpetaja tööd, mida too pole klassis miskipärast teinud. Ent lapsevanem ei saa mitte kuskile loosungeid lehvitama ega streikima minna, tema peab jääma kohale ja üksinda vastutama. Ainus, mis tema siin teha saab, on jätta lapsed sünnitamata. (Mida, nagu Eesti statistika näitab, juba usinalt tehaksegi, mistõttu varsti polegi neil õpetajatel kedagi õpetada enam.)

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läheb kooli 10.15

No siis rääkige sellest probleemist, aga mitte palgast. See on küll tôsi et väga paljudel ôpilastel on eraôpetaja kôrval.  Kôik head ôpitulemused ikka tôesti ei ole koolis tahvli ees ülesandeid lahendava ôpetaja teene. Kodud kus môeldakse laste tulevikule vaadatakse lapse heaolule et saaks teema selgeks, isegi ei viitsi nende ülesandeid lahendava ôpetajaga tegeleda

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kujutad sa ette, kui keegi kõrvaltvaataja, kes sinu tööd pole kunagi teinud ega oma sellest ettekujutlust, kommenteeriks, et sa ei vääriks palgatõusu ja peaksid oma tööd paremini tegema. Kas sa arvad, et see oleks aus ja okei?

Oletame näiteks, et ma palkan tõlkija, kes tõlgib vajalikud tekstid ikka väga vigaselt. Kuna töö on niivõrd kehv, olen sunnitud andma tema poolt tõlgitud teksti teisele inimesele uuesti üle teha, makstes temale omakorda. Ja nüüd tuleb see esimene tõlkija mult palgatõusu nõudma. Kas sa arvad, et see oleks aus ja okei?

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ei saa tõlkija tööd võrrelda õpetaja tööga. Esiteks saab tõlkija üldse sõnade pealt raha, kasutab masinatõlget jne.
Teiseks oleks sa pidanud küsima oma võrdluse lõpuks üleüldiselt, mitte konkreetse tõlkija kohta. Kas tõlkijatel peaks olema üleüldiselt palgatõus? Mitte kas ma peaksin andma palka juurde tõlkijale, kes saab 0.03 senti sõna pealt raha juurde, sest tal üks tellitud töö polnud nii nagu pidi olema.

Õpetajad peavad üldse mingis jaburas süsteemis meie lapsi õpetama, klassis on meeletult lapsi ja igaüheni jõudma? Individuaalselt? Pole realistlik. Nad väärivad palka juurde igatahes, aga meie koolisüsteem on lihtsalt nii kiire ja raske, et me peaksime asju suuremalt vaatama. Mina pidin ka kunagi eraõpetaja matemaatikas võtma, sest tempo oli kiire ja mina ei jõudnud sellega kaasas käia. Aga see polnud õperaja viga vaid koolisüsteemi.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ei saa tõlkija tööd võrrelda õpetaja tööga. Esiteks saab tõlkija üldse sõnade pealt raha, kasutab masinatõlget jne. Teiseks oleks sa pidanud küsima oma võrdluse lõpuks üleüldiselt, mitte konkreetse tõlkija kohta. Kas tõlkijatel peaks olema üleüldiselt palgatõus? Mitte kas ma peaksin andma palka juurde tõlkijale, kes saab 0.03 senti sõna pealt raha juurde, sest tal üks tellitud töö polnud nii nagu pidi olema. Õpetajad peavad üldse mingis jaburas süsteemis meie lapsi õpetama, klassis on meeletult lapsi ja igaüheni jõudma? Individuaalselt? Pole realistlik.

Kõikide ametite esindajad kasutavad tänapäeval tehnika saavutusi, seega veider sul sellele rõhuda. Metsamees teeb tööd mootorsaega, mitte ei nüsi käsitsi puud maha, õmbleja kasutab õmblusmasinat jne. Samamoodi on ka õpetajatele internetis olemas palju abimaterjale, videoid, valmis töölehti harjutusteks jne. Aastate vältel koguneb pedagoogile korralik materjalimapp, kus kõik olemas, mistõttu tundide ettevalmistamiseks kulub oluliselt vähem aega jne.

Ja individuaalset õpetamist pole tingimata vajagi, hakatuseks hea oleks juba seegi, kui õpetaja klassi ees lastele üldiselt ainet selgitaks. Mitte nii, et vaikides kirjutab lihtsalt lahenduse tahvli peale.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

kolmes koolis kl 10-ks

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks alavääristatakse kogu aeg lapsi ja lapsevanemaid, püütakse jätta muljet et tegemist on ullikestega, kes polevat eales võimelised hindama pedagoogi tööd muidu kui väidetavalt alles kunagi hiljem, aastate pärast? See pole ju ikkagi päris nii. Kui ikka vanem peab kõik õhtud tundide viisi istuma lapse juures ja talle üht konkreetset ainet seletama ja spetsialist on öelnud, et tegemist on pigem lahtise peaga lapsega, siis tekib tõesti küsimus, et mida seal tunnis tehakse? Ja kuulata veel selle peale perekooli käo arrogantseid jutte stiilis “lapsevanem peab ka oma last kasvatama” on alandav ja solvav! Mina kasvatan oma last heameelega, lisaks teen ma igal õhtul mitu tundi ka õpetaja tööd, mida too pole klassis miskipärast teinud. Ent lapsevanem ei saa mitte kuskile loosungeid lehvitama ega streikima minna, tema peab jääma kohale ja üksinda vastutama. Ainus, mis tema siin teha saab, on jätta lapsed sünnitamata. (Mida, nagu Eesti statistika näitab, juba usinalt tehaksegi, mistõttu varsti polegi neil õpetajatel kedagi õpetada enam.)

Sina, vanemana, saad toetada õpetajatele kõrgema palga nõudmist. Et koolis töötaksid Õpetajad ja mitte need, kes lihtsalt nõus on seda tööd tegema. Parimad õpetajad leiavad omale kerge vaevaga märksa tasuvama töö mujal.

Mina näiteks ei kujutaks ette, et ma töötaks ametis kus palgatõusuks sisuliselt võimalust pole. Et pole vahet, kas ma teen oma tööd hästi või halvasti, saan ikka samapalju palka.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks alavääristatakse kogu aeg lapsi ja lapsevanemaid, püütakse jätta muljet et tegemist on ullikestega, kes polevat eales võimelised hindama pedagoogi tööd muidu kui väidetavalt alles kunagi hiljem, aastate pärast? See pole ju ikkagi päris nii. Kui ikka vanem peab kõik õhtud tundide viisi istuma lapse juures ja talle üht konkreetset ainet seletama ja spetsialist on öelnud, et tegemist on pigem lahtise peaga lapsega, siis tekib tõesti küsimus, et mida seal tunnis tehakse? Ja kuulata veel selle peale perekooli käo arrogantseid jutte stiilis “lapsevanem peab ka oma last kasvatama” on alandav ja solvav! Mina kasvatan oma last heameelega, lisaks teen ma igal õhtul mitu tundi ka õpetaja tööd, mida too pole klassis miskipärast teinud. Ent lapsevanem ei saa mitte kuskile loosungeid lehvitama ega streikima minna, tema peab jääma kohale ja üksinda vastutama. Ainus, mis tema siin teha saab, on jätta lapsed sünnitamata. (Mida, nagu Eesti statistika näitab, juba usinalt tehaksegi, mistõttu varsti polegi neil õpetajatel kedagi õpetada enam.)

Sina, vanemana, saad toetada õpetajatele kõrgema palga nõudmist. Et koolis töötaksid Õpetajad ja mitte need, kes lihtsalt nõus on seda tööd tegema. Parimad õpetajad leiavad omale kerge vaevaga märksa tasuvama töö mujal.

Mina näiteks ei kujutaks ette, et ma töötaks ametis kus palgatõusuks sisuliselt võimalust pole. Et pole vahet, kas ma teen oma tööd hästi või halvasti, saan ikka samapalju palka.

Igas riigismetis saab niimoodi palka. Politseinik, tuletõrjuja, sotsiaalametnik jne

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igas riigismetis saab niimoodi palka. Politseinik, tuletõrjuja, sotsiaalametnik jne

Mis see siia puutub? Et kui teised kaaa nimoodi saavad, siis pole õpetajatel õigus endale midagi nõuda? Ja kas sa üritad väita, et neis teistes riigiametites pole probleemi, et minnakse parema palga palga peale mujale?

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks olen ka ise kõrgharitud spetsialist, aga minu palk on kõvasti madalam õpetaja omast.

Nii ka mul. Aga olen tähele pannud, et õpetajate palk mõjutab ka muu kõrgharidust nõudva ameti pidajaid. Kui õpetajate palk on ees ära tõusnud ja vahe on kärisenud juba maotult suureks (et kes üldse tööle tuleb, kui palk on selline), siis tõuseb. Ehk nii naljakas kui see ka pole, on kaudselt kasulik, kui õpetajate palk tõuseb.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu
Riik finantseerib laste haridust eesmärgiga, et see laps täiskasvanuna läheks tööle, peaks iseennast üleval ja maksaks riigile makse.
Selle eest annab natukene üldist haridust, et rahvas päris harimatu loll hall mass poleks, Huvituks ka näiteks spordist, kunstist, kultuurist (ehk siis annaks oma tööga teenitud raha ka neile inimestele kes selle valdkonnaga tegelevad).
+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see siia puutub? Et kui teised kaaa nimoodi saavad, siis pole õpetajatel õigus endale midagi nõuda? Ja kas sa üritad väita, et neis teistes riigiametites pole probleemi, et minnakse parema palga palga peale mujale?

A sa mine kuhugi ideaalsesse riiki.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui reaalaine õpetaja palk oleks kõrgem, leiaks ka normaalseid matemaatika ja keemia ja füüsika õpetajaid. Praegu kahjuks tõmbab erasektor nad koolist ära. Välja arvatud need, kes on lihtsalt entusiastid. Eks palka peakski neil tõstma, et sellised õpetajad ära kaoksid, kes õpetada ei viitsi. Kui konkurents tekib, siis nad enam tööd ei saaks.

Kahjuks ei ole see tõsi. Õpetajad ei tule koolist ära ega lähe sinna palgast lähtuvalt, vaid õpilaste ja nende vanemate suhtumise pärast. Ja seda ei muuda ükski palk, isegi viiekordne mitte.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks ei ole see tõsi. Õpetajad ei tule koolist ära ega lähe sinna palgast lähtuvalt, vaid õpilaste ja nende vanemate suhtumise pärast. Ja seda ei muuda ükski palk, isegi viiekordne mitte.

Osaliselt tõsi. Aga palk on siiski ka olulisel kohal, sest selleks, et õpetaja saaks normaalselt palka, siis töötab ta 1,5 koormusega. Sellega seoses on ka õpetatavaid lapsi ja kõiketeadvaid lapsevanemaid rohkem. Kui õpetaja saaks oma normkoormusega palga, millest saaks elada, siis oleks õpetajal ka vähem lapsi õpetada ja ka vähemate lapsevanematega tegeleda. Ah jaa, ja siis räägitakse õpetaja mingist müstilisest keskmisest palgast 2300 jne, aga ei arvestata seda, et see palk saadakse ülekoormusega, mille eest ei maksta ka mitte 1,5kordset tasu, vaid tavalist 1.0 tunnikoormusest arvestatud tasu. Miks me siis teistes ametites ei hõika välja palka, et kui töötad 1,5 kohaga, siis saad vot NIIIII suurt paka?

Mina toetan õpetajate streiki! Kui ei ole häid õpetajaid, siis kaovad head spetsialistid ka kõikidelt teistelt elualadelt!

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse lasteaiarühmas töötas kaks õpetajat. Üks kiitis meie rühma lapsevanemaid ja koostööd nendega taevani, teine ainult kritiseeris ja klatsis seljataga, kui pahad, ülbed ja ükskõiksed kõik lapsevanemad olevat. Ometigi oli tegemist täpselt ühe ja sama rühma lapsevanematega. Vähemalt sel antud juhul tulnuks tol teisel õpetajal endal tõesti peeglisse vaadata.

Väga tore, et pedagoogidel on võimalus jalutada minema, kui koolis ei meeldi. Ent kuhu on minna lapsel, kui ta on sattunud õpetajapoolse koolikiusamise märklauaks? Kooliharidus on kohustuslik ja sinna läheb arvestatav hulk meie, maksumaksjate rahast.

Muide, õpetajate keskmine palk on toodud ära siin:

Ministeerium on kahjuks viimasel ajal jäänud haridusandmete avalikustamisega tavapärasest aeglasemaks, kuid riiklike andmete põhjal oli veebruari seisuga omavalitsuste üldhariduskoolide õpetajate keskmine täiskoha lõikes brutopalk 2023 eurot.

Seega, kurdetud 1749 eurot on kõige miinimum hoopis. Viide siin:  https://www.err.ee/1609159774/argo-kerb-kes-voidab-segadusest-opetajate-palga-umber

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on väga palju õpetajaid. Kahjuks ei ole seal artiklis mainitud, kus on need müstilised koolid, kus õpetaja palk 1.0 koormusega on 2400 või kuidas need andmed saadud on – allikas puudub. Minu sõpradel on kõigil palk 1749 ehk siis see miinimum, ühes vallas maksab vald 100 eurot juurde, aga ka see jääb 2400st kaugele. Kui väga paljud saavad siiski miinimumi, siis selle üle 2000 keskmise saamiseks peaks olema ju pooled koolid, kus õpetaja saab palju üle 2000 palka justnimelt normkoormuse eest, mitte ületundidega. Kahjuks ei tea ühtegi sellist…

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisan veel, et see allikas antud lingil on keskmine brutokuupalk, aga kusagil ei ole öeldud, et see on normkoormuse puhul.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Esileht Koolilaps Homme streik