Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme tõuseb elektri hind kosmosesse, valitsus istub käed rüppes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Homme tõuseb elektri hind kosmosesse, valitsus istub käed rüppes

Postitas:

See ongi Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni poliitika tulemus. Mitte midagi ei tehta, et olukorda leevendada. Kliimahüsteeria kõige otsesem tulemus.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95321805/graafik-tanane-oli-koomes-krobe-kulm-viib-homme-elektri-hinnad-taiesti-uutesse-korgustesse

30 eur/MWh oleks hind, kui me ei oleks selles nõmedas börsis.

Puhaku rahus, Eesti ettevõtted ja ettevõtlus. Loomulikult vastutab Vabariigi Valitsus, aga RE ja keski valijad on kaudselt kõiges selles kaasosalised. Mis hakkab toimuma vaesemates peredes, kes arveid maksta ei jõua? Tahate näha, kuidas inimesed oma kodudes surnuks külmuvad? Sadistid on need, kes tahavad, et nende kaaskodanikke nende tahte vastaselt süstitaks – need samad inimesed kindlasti naudiks kaaskodanike kannatusi energiakriisis.

+18
-48
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei saa jälle aru, miks EKRE ei aita siis? Lubas ju rahva eest seista?? Hetkel mäuravad ainult oma vaktsiiniteemaga. Elektrihinna tõus lööb ikka rohkemat elanikkonda ja tugevamalt kui mingite veidrike jonn, et nemad peavad saama trennis või kohvikus käia.

+41
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei saa jälle aru, miks EKRE ei aita siis? Lubas ju rahva eest seista?? Hetkel mäuravad ainult oma vaktsiiniteemaga. Elektrihinna tõus lööb ikka rohkemat elanikkonda ja tugevamalt kui mingite veidrike jonn, et nemad peavad saama trennis või kohvikus käia.

Sest EKRE on opositsioonis?

Martin Helme peab saama peaministriks.

Nendele miinustajatele ütlen vaid üht: te enne te aru ei saa olukorra tõsidusest, kui enda tagumik ükskord külmumise äärel on. Küll te siis olete sunnitud minema pooleldi alajahtudes valimisjaoskonda ekret valima.

+10
-45
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu arust vist ju ainult paar tundi on ta mega kõrge. Tavatarbija võib ju mitte sel ajal kasutada elektrit. Minul on peale elektrihinna tõusu tarbimine ikka meeletult vähenenud. Ja ei pea ju seda elektrit 15.00-18.00 tarbima kui kõige kõrgemal hind on. Mina ei oota, et teised midagi välja mõtleks, see on paratamatu, et kui on suur nõudlus ja ei oleeee kuskilt lihtsalt võtta seda elektrit, siis hind tõusebki. Kahju jah ettevõtetest kellel mega tarbimus aga nii kahjuks on elu. Ja on ju ka kohviga ja gaasiga ja veega, mille iganes asjaga. Kui ei ole ressursse rohkem võtta kusagilt siis tõuseb hind.

+10
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis??? Opositsioonis saaks ka väga palju ära teha, kui ainult tahtmist oleks. Muidu laiutavad oma lõugu igas kanalis ja igal teemal, kui reaalselt on vaja inimesi nii öelda külmumissurmast nagu sa väidad, päästma hakata, siis istuvad mugavalt oma mõisas ja näägutavad oma vaktsiinidest. Palju kisa, vähe villa võib kogu nende tegevuse kohta öelda, nii koalitsioonis kui opositsioonis olles.

+31
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eks ikka eelmine valitsus on süüdi, et kliimasoojenemine jääaja suunas pöördub.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kedagi ei sunnitud börsipaketiga liituma ja iga liituja teadis, mis on börs ja kuidas see käitub. Kes ei teadnud, aga jooksis liituma – vaadaku peeglisse. Keda sunniti – andku sundija kohtusse. Nüüd tuleb kohe hulk inimesi, kes kiidavad, et börsipakett on ikka odavam. No seda enam…ise valisid börsipaketi ja kui hind teeb seda, mida börsid alati teevad, on nutt lahti, kuigi on niikuinii odavam.
Ma ei tea. Küll ei suudaks vinguda, kui valiku tegin ise. Teades et elektrihind võib pööraselt väheneda ja sama pööraselt tõusta. Nagu börsid teevadki. Ja nüüd on veel riik süüdi 🙂 Või ei teatud tõesti, mida börs tähendab? Täiskasvanud inimesed?

(Mul ka börsipakett)

+25
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa jälle aru, miks EKRE ei aita siis? Lubas ju rahva eest seista?? Hetkel mäuravad ainult oma vaktsiiniteemaga. Elektrihinna tõus lööb ikka rohkemat elanikkonda ja tugevamalt kui mingite veidrike jonn, et nemad peavad saama trennis või kohvikus käia.

Sest EKRE on opositsioonis?

Martin Helme peab saama peaministriks.

Nendele miinustajatele ütlen vaid üht: te enne te aru ei saa olukorra tõsidusest, kui enda tagumik ükskord külmumise äärel on. Küll te siis olete sunnitud minema pooleldi alajahtudes valimisjaoskonda ekret valima.

Ja oled nii kindel, et kui ekre oleks koalitsioonis oleks meil elu lust ja lillepidu?

Aga mis saab siis kui mökutaks nad samamoodi nagu reform? Keda siis süüdistada? Jõuluvana või?

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis??? Opositsioonis saaks ka väga palju ära teha, kui ainult tahtmist oleks. Muidu laiutavad oma lõugu igas kanalis ja igal teemal, kui reaalselt on vaja inimesi nii öelda külmumissurmast nagu sa väidad, päästma hakata, siis istuvad mugavalt oma mõisas ja näägutavad oma vaktsiinidest. Palju kisa, vähe villa võib kogu nende tegevuse kohta öelda, nii koalitsioonis kui opositsioonis olles.

See on ikka tase. Panna vastutus riigi pekki keeramise eest opositsioonile! Mis sest, et nad valitsuses ei ole, aga midagi peaksid ikka ära tegema. Tekib tõsiselt küsimus, milleks meil valitsus on ja mille eest palka saab, kui nende töö ära tegemist oodatakse ka opositsioonilt? Ja paluks mitte nüüd mähkima hakata, et paha opositsioon ei lase valitsusel tööl teha, me kõik mäletame Kallase ülepäevast hüsteerilist kriiskamist reffide opositsioonipäevilt!

+8
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni poliitika tulemus. Mitte midagi ei tehta, et olukorda leevendada. Kliimahüsteeria kõige otsesem tulemus.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95321805/graafik-tanane-oli-koomes-krobe-kulm-viib-homme-elektri-hinnad-taiesti-uutesse-korgustesse

30 eur/MWh oleks hind, kui me ei oleks selles nõmedas börsis.

Puhaku rahus, Eesti ettevõtted ja ettevõtlus. Loomulikult vastutab Vabariigi Valitsus, aga RE ja keski valijad on kaudselt kõiges selles kaasosalised. Mis hakkab toimuma vaesemates peredes, kes arveid maksta ei jõua? Tahate näha, kuidas inimesed oma kodudes surnuks külmuvad? Sadistid on need, kes tahavad, et nende kaaskodanikke nende tahte vastaselt süstitaks – need samad inimesed kindlasti naudiks kaaskodanike kannatusi energiakriisis.

3senti kwh ta kindlasti täna poleks, sest hinda dikteerivad eeskätt gaasijaamad ja gaas on mitu korda kallinenud. Hinnahüpe toimub seetõttu, et pannakse tööle avariijaamad, mis töötavad gaasi pealt. Aga 10 senti oleks täitsa reaalne.

Inimesed, minge üle puitküttele, metsaomanikel on ka raha vaja, mitte ainult bojaaridel teispool Peipsit.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, minge ule puitkuttele, metsaomanikel on ka raha vaja, mitte ainult bojaaridel teispool peipsit.

Oi-oi, ära seda küll soovita. Ahiküte olla niiiiiiiiiiii keskkonnavaenulik tegevus kui veel olla saab!
Eestis ollakse küll mures liikluses tuleneva õhusaaste pärast, kuid ahjuküttega kaasnevatele ohtudele ei mõelda.Ahjude kütmisel on väga suur mõju piirkonna õhukvaliteedile ning seal elavate inimeste tervisele, mistõttu hakkab riik tuleval aastal maksma toetust ahjuküttest loobujatele…esialgu küll ilmselt tiheasustuspiirkondades. Mnjaa…

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust vist ju ainult paar tundi on ta mega kõrge. Tavatarbija võib ju mitte sel ajal kasutada elektrit. Minul on peale elektrihinna tõusu tarbimine ikka meeletult vähenenud. Ja ei pea ju seda elektrit 15.00-18.00 tarbima kui kõige kõrgemal hind on. Mina ei oota, et teised midagi välja mõtleks, see on paratamatu, et kui on suur nõudlus ja ei oleeee kuskilt lihtsalt võtta seda elektrit, siis hind tõusebki. Kahju jah ettevõtetest kellel mega tarbimus aga nii kahjuks on elu. Ja on ju ka kohviga ja gaasiga ja veega, mille iganes asjaga. Kui ei ole ressursse rohkem võtta kusagilt siis tõuseb hind.

7.00 – 21.00 pole väga paar tundi midagi.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

odavast populismist pimestatud uhhuud on ikka eriline rahvagrupp, selle asemel, et ise midagi enda eluolu parandamiseks ette võtta, ootab ta käsi pikalt ees, kuni isake talle natuke leivapuru viskab ja ta on siis jube rõõmus (isake ju hoolib).

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme jõuab juba 1 eur/kwh. Mul oleks juba soodsam genekas käima ajada. Sest sellele 1 eurile lisandub ka taastuvenergiatasu, elektriaktsiis ja võrgutasu (pool). Minu 12,8kw diiselgene võtab keskmisel koormusel ca 3l tunnis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas valitsus käskis elektrihinna börsipaketi võtta? Ma nagu ei pannud tähele. Enne ju olite/teemaalgataja  rahul, kui oli “odav”, kas te ei saa aru, kuida börs töötab, või miks siis nüüd ei sobi, kui börsihind tõuseb… ja muidugi tasub igasse teemasse oma antivaxxerijura sisse tuua, see sobib alati.

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kedagi ei sunnitud börsipaketiga liituma ja iga liituja teadis, mis on börs ja kuidas see käitub. Kes ei teadnud, aga jooksis liituma – vaadaku peeglisse. Keda sunniti – andku sundija kohtusse. Nüüd tuleb kohe hulk inimesi, kes kiidavad, et börsipakett on ikka odavam. No seda enam…ise valisid börsipaketi ja kui hind teeb seda, mida börsid alati teevad, on nutt lahti, kuigi on niikuinii odavam.

Ma ei tea. Küll ei suudaks vinguda, kui valiku tegin ise. Teades et elektrihind võib pööraselt väheneda ja sama pööraselt tõusta. Nagu börsid teevadki. Ja nüüd on veel riik süüdi ???? Või ei teatud tõesti, mida börs tähendab? Täiskasvanud inimesed?

(Mul ka börsipakett)

Mul ka börsipakett ja olen rahul. Laias laastus tuleb igal juhul odavam.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas valitsus käskis elektrihinna börsipaketi võtta? Ma nagu ei pannud tähele. Enne ju olite/teemaalgataja rahul, kui oli “odav”, kas te ei saa aru, kuida börs töötab, või miks siis nüüd ei sobi, kui börsihind tõuseb… ja muidugi tasub igasse teemasse oma antivaxxerijura sisse tuua, see sobib alati.

Valitsus ei käskinud, valitsus peaks panema põlevkivi jaamad uuesti tööle, sest milleks meil need elektrijaamad (neisse investeeriti miljardeid eurosid) siis on, aga õige jah, kaevurid ju lasti kõik lahti, polegi kes seda põlevkivi kaevaks. Seepärast ei saa ka põlevkivi elektrijaama tööle panna. Huvitav mis siis saab kui soome enam eestile elektrit ei müüks, siis külmumegi kõik surmuks ja nomenklatuur karjub EKRE süüdi? Kilplaste riik on see eesti. Selleasemel, et riik ja rahvas suures ikaldusest koos välja tuua, käib meie riigis ikka koerte moodi klähvimine, sina oled süüdi, sina oled süüdi…

+7
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

odavast populismist pimestatud uhhuud on ikka eriline rahvagrupp, selle asemel, et ise midagi enda eluolu parandamiseks ette võtta, ootab ta käsi pikalt ees, kuni isake talle natuke leivapuru viskab ja ta on siis jube rõõmus (isake ju hoolib).

Keegi ei pane kätt pikalt ette ja ei looda, et tema eest midagi täielikult kinni makstakse. Lihtsalt kuskil on mõistlikuse piir. Kas sa tööandjana oleksid näiteks nõus 50% sotsiaalmaksu maksma – vaevalt. Läheksid ja protestiksid nagu need uhhuud.

Sellist hinda ei ole mitte turg tekitanud, vaid kamp puupäid, kes usub “kliimakriisi.” Siberis mõõdeti tänavu 128.a jooksul kõige madalam temperatuur – sähh teile kliimakriisi. Mingi kamp lihtsalt kühveldab oma taskud täis teiste hirmude arvelt.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rüpes mitte rüppes. Kas see on ka valitsuse süü, et sa eesti keelt ei oska? Mine otsi endale siis sobivam valitsus. Nt mõnes riigis, kus räägitakse seda keelt, milles su kasutajanimi on.

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rüpes mitte rüppes. Kas see on ka valitsuse süü, et sa eesti keelt ei oska? Mine otsi endale siis sobivam valitsus. Nt mõnes riigis, kus räägitakse seda keelt, milles su kasutajanimi on.

Sa oled siis rahul kui saad maksta 70% kallimat elektrit ja kõik muude teenuste ja kaupade hinnatõus mille sa kinni maksad ja sinu ainuke arvamus asjast on kas rüppes või rüpes. Kooliõpetaja võiks natuke elust rohkem jagada kui kirjavigu otsida.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa jälle aru, miks EKRE ei aita siis?

Sa ei saa aru, miks erakond, kes ei ole valitsuses, ei aita? Taibu!

Ei imesta, et inimesed ei saa ka neist koroona- ja vaktsiiniteemadest mitte mõhkugi aru. Ikka täitsa rumalakesi on väga palju…

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kedagi ei sunnitud börsipaketiga liituma ja iga liituja teadis, mis on börs ja kuidas see käitub.

Kas keegi pakub uuest aastast endiste fikseeritud hindadega paketti kusagil või? Mulle tuli küll Eesti Energia pakkumine, kus fikseeritud hinnad on täpselt 100% kallimad kui nad siiani olid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

odavast populismist pimestatud uhhuud on ikka eriline rahvagrupp, selle asemel, et ise midagi enda eluolu parandamiseks ette võtta, ootab ta käsi pikalt ees, kuni isake talle natuke leivapuru viskab ja ta on siis jube rõõmus (isake ju hoolib).

Et paneks ise genekad tööle igaüks? Või suurendaks sissetulekuid, et siis ei tunne hinnatõusu?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettevõtja Indrek Neivelt pakkus välja, et elektri hind tuleks fikseerida.

“Kas me ei saaks käituda iseseisva riigina ja see CO2 ja muu spekulantide jama kuu peale saata? Põlevkivijaamad töötaksid ja hind oleks fikseeritud. Poleks mingeid elektri- ega gaasispekulante, kes mingite futuuride või muude instrumentidega mängiksid. See ei loo ju mingit lisaväärtust. Põlevkivi on meil olemas. Gaasihinna fikseeriks Gazpromiga viieks või kümneks aastaks. Praegu toimub lihtsalt keskklassi hävitamine,” kirjutas Neivelt sotsiaalmeedias.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettevõtja Indrek Neivelt pakkus välja, et elektri hind tuleks fikseerida.

“Kas me ei saaks käituda iseseisva riigina ja see CO2 ja muu spekulantide jama kuu peale saata? Põlevkivijaamad töötaksid ja hind oleks fikseeritud. Poleks mingeid elektri- ega gaasispekulante, kes mingite futuuride või muude instrumentidega mängiksid. See ei loo ju mingit lisaväärtust. Põlevkivi on meil olemas. Gaasihinna fikseeriks Gazpromiga viieks või kümneks aastaks. Praegu toimub lihtsalt keskklassi hävitamine,” kirjutas Neivelt sotsiaalmeedias.

Reserv elektrijaamad võiksid töötada gaasi asemel põlevkiviõli pealt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaadata eramajade jõulutulede möllu ei arvaks küll, et elekter kallis oleks kuidagi. Mul pole muidugi õrna aimu ka palju need tuled tarbida võivad, aga talupojatarkus ütleb, et kui mingi asi on hirmkallis, siis püüaks igalt poolt kokku hoida, kust vähegi võimalik on.

Mul endal on 50 fikseeritud ja 50 bõrs, väga hull veel pole arve, aga hinna tippajal hoian köögist ja vannitoas boilerist tulevast veest väga kaugele.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hinna tippajal hoian köögist ja vannitoas boilerist tulevast veest väga kaugele.

Mul on taimer vahel, kütab boilerit öösel kella 1-5 vahel. Soovitan teha sama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui opositsioon näeb, et asi ei liigu, siis oleks just õige aeg oma ettepanekutega lagedale tulla.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rüpes mitte rüppes. Kas see on ka valitsuse süü, et sa eesti keelt ei oska? Mine otsi endale siis sobivam valitsus. Nt mõnes riigis, kus räägitakse seda keelt, milles su kasutajanimi on.

Sa oled siis rahul kui saad maksta 70% kallimat elektrit ja kõik muude teenuste ja kaupade hinnatõus mille sa kinni maksad ja sinu ainuke arvamus asjast on kas rüppes või rüpes. Kooliõpetaja võiks natuke elust rohkem jagada kui kirjavigu otsida.

Muig. Millest sa järeldad, et mina selliseid summasid maksan?
Sinu tekstist on puudu kõik komad. Oleks tasunud omal ajal kooliõpetajate jutule rohkem tähelepanu pöörata.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MEM Cafe ei jaksa elektriarvet enam maksta? kedagi ei huvita

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme tõuseb elektri hind kosmosesse, valitsus istub käed rüppes