Esileht Ilu ja tervis Hommikune kõhuvalu

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Hommikune kõhuvalu

Postitas:

Mul on selline probleem, et vahest varahommikul ärgates on kõhuvalu. Valu on nii suur, et olen pidanud töölt koju jääma mõned korrad. Õnneks on selline töö, et saan ise päevi valida. See siiski segab elu. Ei saa ka varahommikul süüa, sest selle tagajärg on samuti kõhuvalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:50; 16.08 18:25; 16.08 18:50; 17.08 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuvalu on lai mõiste. Kus see valu paikneb? Alakõht, magu või mujalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuvalu on lai mõiste. Kus see valu paikneb? Alakõht, magu või mujalt?

Kõhu keskosas, naba ümbrus. Valud on teravad, et ei saa püsti seista. Pean istuma või lamama ja ootama möödumist. Uksest välja ja tööle minna sel ajal ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:50; 16.08 18:25; 16.08 18:50; 17.08 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seedimisega seoses? Kas neil päevadel kui kõht valutab lööb ka kõhu lahti või on just kinni? Gaasid lisaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:48; 16.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seedimisega seoses? Kas neil päevadel kui kõht valutab lööb ka kõhu lahti või on just kinni? Gaasid lisaks?

Alati pole veel hommikul jõudnud süüa, kui hakkab valutama. Gaasid on, aga kõhtu lahti ei löö. Ehk ongi gaasivalu aga miks just hommikul peale ärkamist. Vahest tekib samal ajal ka higistamine, mis veidi hiljem asendub külmavärinaga ja peavaluga. Väga loid ja uimane olen kõhuvalu ajal ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:50; 16.08 18:25; 16.08 18:50; 17.08 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seedimisega seoses? Kas neil päevadel kui kõht valutab lööb ka kõhu lahti või on just kinni? Gaasid lisaks?

Alati pole veel hommikul jõudnud süüa, kui hakkab valutama. Gaasid on, aga kõhtu lahti ei löö. Ehk ongi gaasivalu aga miks just hommikul peale ärkamist. Vahest tekib samal ajal ka higistamine, mis veidi hiljem asendub külmavärinaga ja peavaluga. Väga loid ja uimane olen kõhuvalu ajal ka.

Kusjuures mul on nii olnud, enamasti küll endal kaasneb sellega kõhulahtisus. Kuna mul elu aeg olnud seedimine aeglane st ilma millegita käin nt nr 2 võibolla 1-2x nädalas. Kuid joon kohvi ja 80% kordadest ajab kohvi vetsu – vahest juba lõhna peale. Aga on mingid korrad kui kohv enam ei mõju, ehk joon umbes 3-4 päeva kohvi ja nr 2 ei käi – neil kordadel on mul sama, et üks hetk tekib meeletu nõrkus ja higistamine. Ehk mul on siis kofeiini kusagil sooltes megapalju, mis on imendumata? – ma teaduslikult ei tea. Kuid minul kaasnebki sellega siis üks hetk see, et vaja nr 2 käia ja peale seda jälle korras. Ainus, mis aitabki on tihti lihtsalt ise süüa ja jälgida, et seedimine korras oleks. Valud kõhus on ka alati seotud mul seedimisega, enamasti just siis kui kõhu lahti lööb.

Sellistel juhtudel kui sa ise ei tea, mis põhjustab proovi mingi periood pidada toitumispäevikut, et aru saada, mis söök või asi sul seda põhjustab. Ja kuidas see nr 2 käimisega seotud on. Näiteks võimalik, et sul on hoopis teravilja või laktoositalumatus.

Ning gaasivalud võivadki sama moodi ikka väääääga valusad olema, et tõmbabki kõhu kõverasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:48; 16.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seedimisega seoses? Kas neil päevadel kui kõht valutab lööb ka kõhu lahti või on just kinni? Gaasid lisaks?

Alati pole veel hommikul jõudnud süüa, kui hakkab valutama. Gaasid on, aga kõhtu lahti ei löö. Ehk ongi gaasivalu aga miks just hommikul peale ärkamist. Vahest tekib samal ajal ka higistamine, mis veidi hiljem asendub külmavärinaga ja peavaluga. Väga loid ja uimane olen kõhuvalu ajal ka.

Kusjuures mul on nii olnud, enamasti küll endal kaasneb sellega kõhulahtisus. Kuna mul elu aeg olnud seedimine aeglane st ilma millegita käin nt nr 2 võibolla 1-2x nädalas. Kuid joon kohvi ja 80% kordadest ajab kohvi vetsu – vahest juba lõhna peale. Aga on mingid korrad kui kohv enam ei mõju, ehk joon umbes 3-4 päeva kohvi ja nr 2 ei käi – neil kordadel on mul sama, et üks hetk tekib meeletu nõrkus ja higistamine. Ehk mul on siis kofeiini kusagil sooltes megapalju, mis on imendumata? – ma teaduslikult ei tea. Kuid minul kaasnebki sellega siis üks hetk see, et vaja nr 2 käia ja peale seda jälle korras. Ainus, mis aitabki on tihti lihtsalt ise süüa ja jälgida, et seedimine korras oleks. Valud kõhus on ka alati seotud mul seedimisega, enamasti just siis kui kõhu lahti lööb.

Sellistel juhtudel kui sa ise ei tea, mis põhjustab proovi mingi periood pidada toitumispäevikut, et aru saada, mis söök või asi sul seda põhjustab. Ja kuidas see nr 2 käimisega seotud on. Näiteks võimalik, et sul on hoopis teravilja või laktoositalumatus.

Ning gaasivalud võivadki sama moodi ikka väääääga valusad olema, et tõmbabki kõhu kõverasse.

Peaks vast tõesti toitumispäevikut pidama. Tihti häda nr 2 tekitab ka tugevat kõhuvalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:50; 16.08 18:25; 16.08 18:50; 17.08 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid samuti kõhuvalud töötamise ajal. Liikuda sain, aga ikka päris valusad olid. Kadusid kohe kui tööpäev lõppes. Tõenäoliselt stress.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul valusid ei teki, aga probleeme esineb. Siis söön mitu päeva järjest suppi ainult ja probleem laheneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Hommikune kõhuvalu