Esileht Väikelaps Hommikune lasteaeda sättimine beebi kõrvalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Hommikune lasteaeda sättimine beebi kõrvalt

Postitas:

Tänan kõiki, kes suutsid mitte mürki pritsida, vaid viisakalt jagada häid nõuandeid.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 10:48; 07.01 21:33; 07.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen võibolla imelik selles mõttes, et tegin lasteaialapsele lasteaiast vaheaasta. Minu meelest oli beebi veel liiga väike selleks, et läbi põdeda kõike seda, mida lasteaiast tulla võib. Ma tahtsin, et me oleks lapse beebiaasta jooksul terved, et ma ise saaks tervena imetada, saaks aasta ringi beebiga väljas kärutamas käia jne. Mis ka õnnestus.

Järgmisel aastal (kui noorem laps oli 1-2a vahel) saatsin vanema lapse lasteaeda ja siis ikka tuli igasugu kingitusi – tuulerõuged, A-gripp… No mis teha. Aga beebiaastal ma selliseid põdemisi poleks küll veel tahtnud. Aga võibolla on kasu, kui noorem ise lasteaeda läheb.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta veidi vabamalt ja ära aja taga täiuslikkust.  Ei maksa rabeleda ja rühmata kõigi eest, et asjad oleks täiuslikud ja tehtud nii nagu sina tahad ja õigeks pead.  Mul kolm last ja kui beebi majas, siis vanemate laste hommikune majandamine ja lasteaeda viimine oli küll mehe õlul ja ma vajaduselt toetasin ja aitasin kaasa kui beebi lasi. Mida seal ikka niiväga plaanida ja ette mõelda või unustada on  – tavaline hommikune rutiin – praegu on see sinul välja kujunenud, kujuneb ka mehel. Ja kui on tõesti midagi, mida mees on unustamas, siis sa oled ju kodus olemas – hõikad, et võta lasteaeda vajalikud riided kaasa ( ma nt panen esmaspäeval kotiga välisukselingile valmis puhta öösärgikoti), ära unusta teatriraha jne  Kui laps kodus aeglane sööja, siis viige ta hommikusöögi ajaks aeda ja sööb seal hommikust – jääb ära sul hommikune toidu vaaritamine – mees vaadaku enda söök ise ja sina võid süüa ka hiljem ja saad ainult endale süüa teha.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul viib mees lasteaeda (lähen varem tööle, mind pole hommikuti kodus), vajadusel panen õhtul asjad valmis.

Arvan, et meestesse ei tasu suhtuda nii, et nad ei saa ju hakkama. Lase kontroll lõdvemaks ja jaga vastutust!

Minu lapsel pole sest miskit paha sattunud, et emme pole hommikuti kaasatud.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 11:55; 12.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Lasteaias korralik hommikusöök. Ära näe kodus pudruga vaeva. 1 võileib, väike ports müslit vmt esmase nälha kustutamiseks. Mul 2 uimerdavat last ja konkreetselt ei luba lasteaiahommikul teist portsu võtta, muidu ei jõua tööle (ärkame 6.15, nii et varasem ärkamine ei tule eriti kõne alla).

2. Muudkui seletad kõrvalt. Sügiseks on ta juba 4 ja saab end ise riidesse – sinu asi meelde tuletada, seda ju beebi ei sega.

3. Kui muidu viid aeda jala, siis kui läheb kiireks, autoga kui on auto.

No ja muus osas eks loksub ise paika. Kui stressirohke, jätad koju.

Mul sügiseks 2 lasteaialast + ca 4kuune beebi ???? Tegelikult samad hirmud, ühel on viimane aasta ja vahele jätta ta ei tahaks ise sõprade pärast. Imik vaja hommikul imetada, aga suurem peaks 8.15 kohal olema (8.30 söövad). Ja tahaks neid jala viia … kui teine oli beebi, siis kõik toimis (suurema hommikusöök oli siis 9 ja jõudsime 8.45). Eks asjad loksuvad ise paika ja kujuneb rutiin.

A, lisan, et mees astub juba 6.10 kodunt välja, seetõttu hommik minu õlul????

Nagu tuttavatelt olen kuulnud, uimerdavad nad veel 1.-2.klassiski ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 13:32; 07.01 13:56; 08.01 13:59; 12.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu anna endale ja lapsele aega harjumiseks. Mina jätsin ka vanemad lapsed paariks kolmeks kuuks koju. Edasi käisime nii kuidas jaksu oli.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida teeb hommikul lapse isa? Meil on niimoodi kõik korraldatud, et hommikul tegeleb lasteaeda mineva lapsega ainuisikuliselt isa, kes ka lapse lasteaeda viib. Mina alles magan sel ajal, sest enamasti olen ma olnud pool ööd beebiga üleval ja sel hetkel saan tunnikese und juurde. Minu meelest on see normaalne  pere tööjaotus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida teeb hommikul lapse isa? Meil on niimoodi kõik korraldatud, et hommikul tegeleb lasteaeda mineva lapsega ainuisikuliselt isa, kes ka lapse lasteaeda viib. Mina alles magan sel ajal, sest enamasti olen ma olnud pool ööd beebiga üleval ja sel hetkel saan tunnikese und juurde. Minu meelest on see normaalne pere tööjaotus.

See on normaalne siis, kui mees ei astu liiga vara uksest välja. Aga kui mees juba hakkab tööle liikuma enne kella 7 näiteks, siis ei toimi selline jaotus. vaevalt et väga palju selliseid peresid on, kus mees lihtsalt põhimõtte pärast ei vii lapsi lasteaeda, ükskõik kui raske see naisele korralduslikult on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 13:32; 07.01 13:56; 08.01 13:59; 12.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on täpselt samamoodi isa see peamine, kes lastega hommikuti majandab. Ma tuletan meelde, mis on vaja kaasa võtta, mis riided selga (kui vaja nt pidulikult riietuda, muidu suva), kellele kui palju teatriraha jne. Kui peale esimese lapse sündi oli ta ikka saamatu mis saamatu, siis nüüd peale neljandat on ta õppinud kõigega fantastiliselt hakkama saama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 4 last. Äratus 7.00 ja 7.15 vahel. Naine paneb kaks lasteaialast riidesse, koolilaps paneb ise. Mees ja koolilaps sel ajal söövad (võileib või kiire puder, saavad ise tehtud). Koolilaps väljub koolibussile kell 7.45. Mees väljub koos lasteaialastega kell 8.00. Seejärel sööb naine ja väljub koos imikuga kell 8.45 (kui on vaja välja minna).

Kuna lasteaias on hommikusöök olemas (kell 8.30), siis pole mingit mõtet lasteaialastele kodus põhjalikult vaaritada. Saavad ampsu mehe võileivast mõnikord.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 16:35; 12.01 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkan kl 7 ja väljume ca 8.40. Ja kogu see aeg olen ma väga väga hõivatud, iga minut arvel.

1:40 läheb enda ja lapse valmispanemiseks ja lausa iga minut on arvel?! Tõesti, kuidas see võimalk on?

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 18:24; 07.01 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem laps areneb poole aastaga palju. Ära muretse nii ette.

Suht müstika, et hommikul kulub nii kaua aega. Mida veel teete? Laps vaatab multikaid? Endal kulub kahe koolilapse ja ühe kolmese lasteaia lapsega enne tööle minekut max tund. Tavaline on 40-45 min. Mingit hullu rapsimist ei ole, kindel rutiin.

Mina kodus süüa ei annaks (vähemalt mitte korralikult). Väike müslibatoon v puuvili max.

Kui mees ei pea vara tööle minema, siis usalda teda rohkem. Kui jääb ka midagi maha, so what. Vaevalt, et kinnaste või saabasteta viib ning oled ju ise kodus ja saad vajadusel üle vaadata.

Endal kolm last ja kuna vanusevahed on olnud 4a ja 5a, siis suuremad ei tahtnud kindlasti koju jääda minu ja beebiga. Max nädal olid, kui beebi veel põnev oli 🙂 Mees läks hommikul vara tööle või trenni. Mulle meeldis. Hommikul läks juba 6, kui me alles magasime aga õhtul oli selle eest vara kodus ja sain oma aega 🙂 Hommikul vahetasin beebil mähkme ja panin riidesse. Nii kaua pani suurem laps ennast riidesse. Koos käisime hambaid pesemas ning oligi minek. Kui beebi pidi sööma, siis suurem chillis niisama. Viisin suurema lasteaeda ning seejärel alles sõin ise, käisin dušši all jne.

 

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 18:53; 07.01 22:15; 07.01 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud viiagi seda tollal 4-aastast lasteaeda beebi kõrvalt, olime koos kodus. Vahel harva käis ikka sõpradega mängimise mõttes, aga üldiselt ei tundnud millestki puudust, käisime sõpradel külas siis palju ja ujumas ja vanavanemate pool jne, elasime vaba ja spontaanset elu ja ülimõnus oli. Mitte et kunagi poleks keerukaid momente olnud kahe väikese vanusevahega lapsega, aga ei midagi kontimurdvat ja tegelikult suurem täiega lõbustas beebit ka.

Kui laps peab ikkagi minema lasteaeda, siis loomulikuks viis/viiks isa – ma iialgi ei hakkaks beebit üles ajama ja riietama ja väntsutama selle nimel, et suurem aeda viia, kui ise olen nagunii kodune.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikusöögiks:

*pudruhelbed õhtul koos vee, soola-suhkruga pliidile, hommikul kallad veidi piima juurde ja keedad kiirelt pudru valmis

*võileivad/lavashirulli vms valmistad õhtul, keerad hõbepaberisse ja hommikul vaid külmikust võtmise vaev

*sügavkülma paned minigrip kottidesse valmis puuviljad-marjad jms, hommikul kallad blenderisse, sörts piima otsa ja smuuti on valmis

*puuviljad/juurviljad sobivad ka hommikuks hästi ja saab õhtul külmikusse valmis lõigata

Beebile muretsed valmis meriinoriided ja kõhukoti – tänu esimestele ei hakka tal õues külm ja lasteaias palav, tänu teisele ei pea Sa muretsema kuhu ta asetada, kui suurem laps riietumisel abi vajab.

Suurema lapsega valite lasteaia riided õhtul KOOS välja, samuti kaisuka ja muu vajaliku, ning panete riided toolile(nii nagu nad ka lasteaias teevad) & koti koridori valmis.

Kui laps on hommikuti väga aeglane, siis prindid talle motivatsiooniks tabeli(soovitatavalt krõpsude ja avatavate akendega, igas aknas on 1 hommikune toiming, nt wc, hambapesu, riietumine, pidžaama voodisse, hommikusöök). Kui laps on nädala tubli, siis saab midagi meelepärast valida(nt kelgumäele minek, matk metsas jms). Arvesta, et valitud asjad on teostatavad beebiga.

Peamine, lasteaed ei ole kohustuslik, kui Sa oled väsinud ja ei jaksa, siis jääbki suurem selleks päevaks koju ja lahti ei ole sellest midagi.

Edu Sulle, kartsin ka ise rasedana, et kuidas ma küll üksi lastega hakkama saan(mees töötab välismaal), reaalsuses saan super hästi, küll saad Sinagi????

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikusöögiks:

*pudruhelbed õhtul koos vee, soola-suhkruga pliidile, hommikul kallad veidi piima juurde ja keedad kiirelt pudru valmis

*võileivad/lavashirulli vms valmistad õhtul, keerad hõbepaberisse ja hommikul vaid külmikust võtmise vaev

*sügavkülma paned minigrip kottidesse valmis puuviljad-marjad jms, hommikul kallad blenderisse, sörts piima otsa ja smuuti on valmis

*puuviljad/juurviljad sobivad ka hommikuks hästi ja saab õhtul külmikusse valmis lõigata

Beebile muretsed valmis meriinoriided ja kõhukoti – tänu esimestele ei hakka tal õues külm ja lasteaias palav, tänu teisele ei pea Sa muretsema kuhu ta asetada, kui suurem laps riietumisel abi vajab.

Suurema lapsega valite lasteaia riided õhtul KOOS välja, samuti kaisuka ja muu vajaliku, ning panete riided toolile(nii nagu nad ka lasteaias teevad) & koti koridori valmis.

Kui laps on hommikuti väga aeglane, siis prindid talle motivatsiooniks tabeli(soovitatavalt krõpsude ja avatavate akendega, igas aknas on 1 hommikune toiming, nt wc, hambapesu, riietumine, pidžaama voodisse, hommikusöök). Kui laps on nädala tubli, siis saab midagi meelepärast valida(nt kelgumäele minek, matk metsas jms). Arvesta, et valitud asjad on teostatavad beebiga.

Peamine, lasteaed ei ole kohustuslik, kui Sa oled väsinud ja ei jaksa, siis jääbki suurem selleks päevaks koju ja lahti ei ole sellest midagi.

Edu Sulle, kartsin ka ise rasedana, et kuidas ma küll üksi lastega hakkama saan(mees töötab välismaal), reaalsuses saan super hästi, küll saad Sinagi????

Ülisuur tänu toetuse eest! Sain häid nippe ja julgust juurde.

Mu oma käib hoius, see oli teadlik valik ja vajadusel võibki koju jääda, kuid paraku mitte päris kuudeks, sest tema käitumine kui ta lihtsalt istub kodus on vahel väga halb, kui hoius käib, on palju rahulikum ja rõõmsam. Jonn võib olla väsimusest või tühjast kõhust.

Ja tema kõrvalt ma hetkel isegi ei tea kuidas kodus beebi magama panekuga tegeleksin. Mäletan esimese lapsega kui raske töö see oli, kogu aeg pidi ise vaeva nägema, et uinuks ja magaks piisavalt. Nüüd aga ei saa ma ainult beebi päralt olla ja vaikust pole ka. Aga no eks kuidagi saab, ma pole ainuke ju, kes seda läbi teeb. :))

K..

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 10:48; 07.01 21:33; 07.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees muidugi ka saab võtta seda ülesannet enda peale. Kuid siin on see jama, et ta ei mõtle asju hästi läbi nagu emad teevad, ta võib vabalt midagi unustada. Mul on närvidele rahulikum ise teha.

Talitse nüüd natuke oma kontrollifriiklust ja lase mehel ka lapsevanem olla. Loomulikult saab mees vanema lapse kenasti aeda viidud.
Ja ära sea endalegi liiga kõrgeid ootusi, küll sinagi beebi kõrvalt asju unustama hakkad ja pead veidi oma ideaalist järgi andma.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:47; 08.01 12:26; 08.01 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina äratan lasteaialapse 30 minutit enne seda kui uksest välja peame minema. Süüa kodus ei anna – mõnikord küsib kohukest või röstsaia ja sööb selle riietumise kõrvale ära. Riided on õhtul valmis pandud.

Kas lasteaed jääb mehele tee peale või ei? Kui ei, siis võite kaaluda ka varianti, et viid ise lapse lasteaeda ja mees seni sööb hommikust ja vaatab beebit.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehel pole kella peale minekut, siis milles üldse probleem on? Variant 1 mees on beebiga kodus kuni sa suurema viid. Variant 2 mees viib suurema ja sa oled beebiga kodus.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 18:53; 07.01 22:15; 07.01 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehel pole kella peale minekut, siis milles üldse probleem on? Variant 1 mees on beebiga kodus kuni sa suurema viid. Variant 2 mees viib suurema ja sa oled beebiga kodus.

Küsimus polnud transpordis, vaid sättimises ja kõikides toimingutes.

Aga juba sain oma küsimusele head vastused.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 10:48; 07.01 21:33; 07.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehel pole kella peale minekut, siis milles üldse probleem on? Variant 1 mees on beebiga kodus kuni sa suurema viid. Variant 2 mees viib suurema ja sa oled beebiga kodus.

Küsimus polnud transpordis, vaid sättimises ja kõikides toimingutes.

Aga juba sain oma küsimusele head vastused.

Aga toimingutega ju sama 🙂 Pragu jääb su jutust mulje, et teed kõike üksi. Kaasa meest rohkem. Nii kaua kui sa putru teed mees kas paneb ennast valmis või tegeleb beebiga (kui ta üleval on). Mees sööb koos suuremaga ja utsitab teda ning sa tegeled väiksemaga. Sööte koos aga mees aitab suurema riidesse kuni sa beebiga tegeled või vastu pidi jnejnejne.

Mõlema lapse jaoks on üks täiskasvanu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 18:53; 07.01 22:15; 07.01 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulme jaj, 1,40h, kuid see aeg oli isegi pikem ???? nüüd sätib laps juba väga kööstööaldilt ja sujuvalt.

Esiteks ma ärkan kõige varem ja teen süüa, enamasti keedan putru.

Siis vaatan mida lapsele kaasa pean tegema (jah, ärge õhku ahmige), sest ta oñ suure isuga ja laktoosi talumatusega, lisaks hoiuga kokkulepe, et talle suhkrut ei anna. Kuna ma tööl ei käi pole mul raske teha mingi väike amps talle kaase, et täiendada või asendada mingi toidukord. Aga lihtsalt nüüd pean seda tegema ikkagi päeval või õhtul, mõtlema läbi ja valmis panema.

Kodune hommikusöök on meie jaoks prioriteet. Toidus saab täisväärtuslikku toitu, mitte kõige odavamatest helvestest putru. Kuna mehel pole ka kella peale jooksmist, siis kodusest hommikusöögist praegu ei loobu.

Ja no edasi on see, et äratan last üles ja vahest tahab ta pikutada. Multikaid ei vaats ta üldse ja hommikul ei mängita ega loeta raamatuid. Lihtsalt ongi aeglane. Hoius riietub ise, aga kodus tahab mu abi, et paneksin särgi, vahest teeb ise või et paneksin püksid põrandale õigesti. Pidzaamas ei söö ehk on 2x riiete vahetamist.

Vahest on vaja teha #2 ja see võib võtta ka aega.

Hambaid peseme ka.

Ise ka ei saa aru miks nii kaua, aga vahest isegi hilineme. Ikka juhtub igast asju. Nt üks kord oli hullult vaja mingit kindlat kaisukat autosse ja see oli kadunud, pidin võtma jalanõud ära ja minema otsima.

K..

Järgmise päeva toit valmista jah võimalikult palju eelmisel päeval ette, samuti (nagu juba soovitati) saab pudrumaterjali eelmisel õhtul likku panna, siis hommikul keetmine kiirem. Nii  palju kui võimalik, valmista ette eelmisel päeval.

Kui riietumine on vaevaline, siis võiks kaaluda siiski ka pidžaamas või hommikumantlis söömist või siis panna söögi ajaks juba lasteaiariided selga.

Tundub, et sa päris iga minut siiski rakkes ei ole, seega rahulikuma beebiga tegutsemine mahuks selle aja sisse küll – saad nt imikut toita ja jälgida samal ajal, et vanem laps ikka sööks.

Beebi riietamine võimalikult lihtsaks ja kiireks – pigem paksem kombinesoon, kuhu saab lapse toariietega sisse pista, kihiline riietus jäägu muuks ajaks.

Lõpuks selgub kõik ikkagi alles töö käigus, praegu ette muretseda ei ole mõtet. Kui sul just ülikeeruline beebi ei satu, siis olen kindel, et kõik loksub pea iseenesest paika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 18:24; 07.01 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps küll hommikul kodus ei söö. Sööb lasteaias. Juua annan ainult. Ärkan 7, sean end valmis, laps ärkab 7.15, hambapesu, joob, teen juuksed korda tal ja kohe paneme riidesse ja lähme 8ks lasteaeda. Hommikusöök neil 8.30

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 00:20; 08.01 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkan kl 7 ja väljume ca 8.40. Ja kogu see aeg olen ma väga väga hõivatud, iga minut arvel.

See on tõesti ulme. Ilmselt sinu hommikustest “sättimisest” võiks vabalt pooled tegemata jätta (ja hiljem ärgata/varem välja minna)
Täiendavast selgitusest selgub, et lisaks lapsele oled ka ise aeglase tegutsemisega.
Sa pead lihtsalt oma harjumustes-veendumustes midagi muutma, sest beebiga nii ei jaksa lihtsalt. Või tõesti jääte kogu kambaga koju ja ei pea enam üldse kella vaatama (sulle see ju sobiks tegelikult)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:47; 08.01 12:26; 08.01 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tingimata pead beebiga lasteaeda minema, siis jäta beebi vähemalt vankriga õue kuni su vanem laps riideid vahetab. Beebile on lasteaed ikka ränk koht, praktiliselt kohe jääb haigeks seal. Minu laps oli esimesel lasteaia aastal rohkem haige kui terve. Muidu on üsna selge, et beebiga ma ei viitsiks küll vanemat last viia, selleks on isa, kes viib ja ka toob vanemat last siis. Mina tegeleks päeval beebiga ja õhtul siis oleks terve pere koos.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 00:20; 08.01 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkan kl 7 ja väljume ca 8.40. Ja kogu see aeg olen ma väga väga hõivatud, iga minut arvel.

1:40 läheb enda ja lapse valmispanemiseks ja lausa iga minut on arvel?! Tõesti, kuidas see võimalk on?

No ilmselt käib ta ise praegu veel tööl ja nt keedab hommikul putru (mitte kiirhelvestest) + ka enda sättimine. Minul läheb ärkamisest umb 1 h õue astumiseni ja ma ise ei söö kodus, lapsed saavad nö külma toitu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 13:32; 07.01 13:56; 08.01 13:59; 12.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees muidugi ka saab võtta seda ülesannet enda peale. Kuid siin on see jama, et ta ei mõtle asju hästi läbi nagu emad teevad, ta võib vabalt midagi unustada. Mul on närvidele rahulikum ise teha. Muidugi ma võin õhtust panna riided valmis.

ja aasta või hiljemalt paari pärast loeme me siit, kuidas sa oled lastega hädas, mees midagi ei tee, lastega ei tegele jne. siis on mees tropp, kes ei tee ega hooli.

samas on asja taga just selline naine, kes lükkab mehe kõigist lastega seotud asjadest eemale, sest mees ei suuda tema ideaale täita. siis pole vaja imestada, et mees on lastele võõras ja et mees otsib/leiab endale uue naise ja teeb uue(d) lapse(d) ja nendega mõnuga tegeleb

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt käib ta ise praegu veel tööl ja nt keedab hommikul putru (mitte kiirhelvestest) + ka enda sättimine. Minul läheb ärkamisest umb 1 h õue astumiseni ja ma ise ei söö kodus, lapsed saavad nö külma toitu

Ah jaa, seda küll jah 🙂
Ei tulnud kohe pähe, aga ilmselt käib teemaalgataja tõesti ise ka tööl. Miskipärast esitles ta kogu seda hommikust draamat nagu lapsest tulenevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:47; 08.01 12:26; 08.01 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul üldjuhul mees ärkab vanema lapsega, tavaliselt umbes 7.45-8 vahel. Kodus hommikust ei söö, nälja kustutamiseks saab banaani vms ning sööb lastehoius. Mees paneb lapse riidesse ja viib hoidu ka, mina ärkan umbes nende toast välja minemise ajaks, et head aega öelda, vahel aitan riietada ka. Beebi siis üldiselt magab, ta magab oma voodis ja minu äraminek toast tema und ei mõjuta.

Kui mees ei saa hommikul last ära viia, siis ärkan ise varem. Kui beebi peaks ka ärkama samal ajal, siis panen vanemale lapsele multikaid ja toidan beebi ära ning vahetan mähkme samal ajal. Siis panen beebi kõrvale ja panen vanema lapse lasteaiariietesse. Seejärel panen beebile kombe selga ja turvahälli ootele ja siis hakkan vanemat last õueriietesse panema. Riietamisega on tegemist, laps on alla 2 a vana ja ise ei riietu, aga õnneks on beebi üpris rahulik ja turvahällis/vankris talle meeldib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 15:31; 12.01 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulme jaj, 1,40h, kuid see aeg oli isegi pikem ???? nüüd sätib laps juba väga kööstööaldilt ja sujuvalt.

Esiteks ma ärkan kõige varem ja teen süüa, enamasti keedan putru.

Siis vaatan mida lapsele kaasa pean tegema (jah, ärge õhku ahmige), sest ta oñ suure isuga ja laktoosi talumatusega, lisaks hoiuga kokkulepe, et talle suhkrut ei anna. Kuna ma tööl ei käi pole mul raske teha mingi väike amps talle kaase, et täiendada või asendada mingi toidukord. Aga lihtsalt nüüd pean seda tegema ikkagi päeval või õhtul, mõtlema läbi ja valmis panema.

Kodune hommikusöök on meie jaoks prioriteet. Toidus saab täisväärtuslikku toitu, mitte kõige odavamatest helvestest putru. Kuna mehel pole ka kella peale jooksmist, siis kodusest hommikusöögist praegu ei loobu.

Ja no edasi on see, et äratan last üles ja vahest tahab ta pikutada. Multikaid ei vaats ta üldse ja hommikul ei mängita ega loeta raamatuid. Lihtsalt ongi aeglane. Hoius riietub ise, aga kodus tahab mu abi, et paneksin särgi, vahest teeb ise või et paneksin püksid põrandale õigesti. Pidzaamas ei söö ehk on 2x riiete vahetamist.

Vahest on vaja teha #2 ja see võib võtta ka aega.

Hambaid peseme ka.

Ise ka ei saa aru miks nii kaua, aga vahest isegi hilineme. Ikka juhtub igast asju. Nt üks kord oli hullult vaja mingit kindlat kaisukat autosse ja see oli kadunud, pidin võtma jalanõud ära ja minema otsima.

K..

o

Jeesusmaria, kirjuta veel! Mis sa muidu kogu ülejäänud päeva teed?

Siin peenes kirjelduses on ju öeldud, et ta ei käi tööl. Prouake ongi lihtsalt pipstükk. Lasteaia söögid ei kõlba, aga laps on vaja nui neljaks sinna kohale ajada, sest kodus ei oska ta käituda (muig, ei tea, kes ta küll selliseks kasvatas?). Hommikul on hirmus kiire, aga lapsel lastakse pikutada ja vahetatakse mitu korda riideid. Kuhu ja kellel täpselt nii kiire on, pole aru saada, sest proua ei käi tööl ja mees ka ei lähe kella peale. Aga vott laps on vaja hommikul ruttu kodust minema kupatada, et emmekesele oma paha käitumisega närvidele ei käiks. Taustaks käib mingi vaaritamine, sest kellegi teise tehtud toit ju ei kõlba süüa. Mingi rodu ebavajalikke mõttetuid liigutusi on endale välja mõeldud, siis saab tähtsalt ohkida, et olen nii hõivatud, nii hõivatud. Kui sul see uus titt majja tuleb ja päriselt tegemist on, küll siis jääb see tühi pusserdamine ära hommikuti.

+12
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Taustaks käib mingi vaaritamine, sest kellegi teise tehtud toit ju ei kõlba süüa

Laktoositalumatus ei ole mingi naljategemine või “ei kõlba”. Kui mu laps veel hoius käis, siis pidin talle ka pooled toidud ise kaasa panema ja putru sõime kodus, sest keegi ei hakka 20 lapsega hoius ühele lapsele eraldi ilma piimata putru keetma. Õnneks praegu suures aias seda probleemi ei ole – arstitõendi peale organiseerib medõde koostöös kokkadega kõik, mis vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:48; 16.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Väikelaps Hommikune lasteaeda sättimine beebi kõrvalt