Esileht Väikelaps Hommikune lasteaeda sättimine beebi kõrvalt

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Hommikune lasteaeda sättimine beebi kõrvalt

Postitas:

Nüüd saan aru, et mul on  super mees, sest kui beebi sündis, siis   mees ajas vanema lapse üles ja toimetas lapsega ise, lasi minul magada. Vahest võttis beebi ka nii kauaks endaga kööki ja pani lamamistooli, kui ma öösel korralikult magada ei saanud.

Ma ei saa aru, miks te isadele suuremat võimalust ei anna, nad saavad suurepäraselt lastega hakkama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on äratus 6.30. Koolilaps läheb välja u 7.20 ja lasteaialaps isaga 7.40. Ärkan enamasti ise ka. Vahel beebi magab terve protsessi vältel, aga isegi kui vajab tegelemist, saan beebi kõrvalt ikkagi abiks olla kasvõi sõnades. Mees saab kõigega hakkama küll, aga tal on ennast vaja ka samal ajal valmis panna ning protsess on sujuvam ja kõik saavad veidi rohkem magada, kui mina ka aitan. Kui teised on läinud, magame meie beebiga tavaliselt veel.

Lapse hommikust jorutamist saab välja kasvatada, kui kasutad õigeid motivaatoreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.40h hommikul rakkes olemist lapse lasteaeda saatmisel? Tõesti, kes viitsib?

Kas see pole mitte ehe näide elu keeruliseks elamisest? Meil läheb praegu 20-30 minutit ja on samapalju läinud koguaeg, nii sõime minemisel kui viimasesse rühma. Äratus kl 7, uksest välja 7.25.  Riidesse, multikad ja samal ajal joob smuutit, kõrrega, pool külili. Lasteaias niikuinii hommikusöök. Mõlema lapsega sama graafik olnud. Loomulikult saaks tunni otsa venitada kui tahaks, aga ei taha 🙂

Ma usun, et kui praegu oleks beebi ka…siis vbl ma lihtsalt magaks edasi ja mees tegeleks hommikul ainuisikuliselt vanema lapse aeda viimisega. Riided ja hommikusöögi asjad õhtul valmis pandud ja oleks korras. Sa ise mõtled, et ei saa.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kodus märtsis kolmeseks saav lasteaialaps ja oktoobris sündinud beebi. Beebi sööb enamasti kuue ja seitsme vahel ja temaga seetõttu hommikuti veel mässama ei pea, kuna kõht täis. Kui aeg uksest välja minna, siis panen talle une pealt lihtsalt mütsi pähe, salli kaela, kindad kätte ja panen turvahälli soojakotti. Ja kui kodus tagasi, siis teen alles mässuvahetused ja muud protseduurid. Hetkel selline süsteem meil täitsa toimib.
Suuremaga äratus 7:40 ja uksest väljas enamasti 8:15. Sööb enamasti kiirelt hommikul jogurti ja mina samal ajal otsin riided jms valmis. Ta mul ka hommikuti aeglasevõitu, aga siis  hetkel pooleldi topingi ta ise riidesse. Saame nii kiiremini. Siis veel kiire hambapesu ja õueriided selga lapsele ning siis viskan beebi hälli ja uksest väljas me olemegi. Viin last hommikul autoga, õhtuti lähen enamasti järgi jala ja siis beebi vankris. Meil vanemaid aias nagunii sisse ei lasta, seega päris mugav kui saab lapse üle ukse anda ja ei pea beebiga koos mässama enam sees.
Mees mul esmaspäevast-neljapäevani Soomes tööl ja nendel päevadel peangi üksi hakkama saama. Teen muidugi vabu päevi ka lapsele. Reedestel päevadel, kui laps läheb aeda, siis viib mees hea meelega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju asju saab õhtul ette valmistada. Lapsele kõik selgaminevad riided toolileenile valmis, et hommikul nende otsimisele/valimisele aega ei kuluks. Lasteaeda kaasavõetavate riiete/asjade kott esikusse valmis. Lasteaias sööb nagunii, hommikul anna mingi väike näks, nt banaan, jogurt vms (lase kahe asja vahel valida, et mille järele lapsel isu juhtub olema). Mitte midagi ei juhtu kui ei ole kõht tühi ja sööb alles lasteaias.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli vahepeal vaja lasteaeda viia 5 aastane, 3 aastane ning seda koos beebiga. Esiteks suu on beebi kõrvalt täiesti vaba. Enne beebi sündi harjutasin lapse juba üsna iseseisvaks, et see ise tegemine ei seostuks beebiga. Isegi kui beebi enne minekut rinda imeb, on samal ajal üks käsi abistamiseks olemas, aga peamiselt kasutad häälkäskluseid. Lasteaeda jõudes on mugav, kui beebi on söönud ja heas tujus. Kui üht lasteaialastest haarab jonnituur, paned lihtsalt beebi turvahälli ootama ja aitad rahulikult ükshaaval, isegi kui üks või kaks nutavad. Muud parata niikuinii ei ole. Mõtled logistika paremini läbi. Seod beebi kõhule ( minul näiteks kandelinaga), siis on beebi rahulik, võib seal isegi rinda süüa sel ajal kui käed ja suu aitavad teisi lapsi. Hommikusöögi pärast lapsel üldse ei stressanud, sööb või ei söö, sest lasteaias niikuinii antakse hommikusööki. Vahepeal äratasingi lapsed nii hilja, et pesime hambad, panime riidesse ja kohe lasteaeda, ei vaevunudki söögiga, sest viisingi nad lasteaeda söögi ajaks. Lasteaia riided panin valmis alati juba eelmisel õhtul ja vaidlesin sellealased vaidlused lastega juba õhtul ära. Kui jätsin ära selle, et hommikul kippusid klõps telekast multikad käima minema, siis muutusid ka hommikud rahulikumaks. Koju vanemaid lapsi ei jätnud, kuna ise tegin beebi kõrvalt magistritööd. Aga kui nägin, et asi liiga närviliseks läks, lapsed väsisid, siis tegin puhkepäevi ( kokkuleppel õpetajadega, et mitte liigselt õppekavast puududa). Meie peres läks algusaastatel laste isa nii vara tööle, et lasime lastel sel ajal veel rahulikult magada. Kui mina paari aasta pärast ka tööle läksin, siis pidime lapsi hakkama varem lasteaeda viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt üks kord oli hullult vaja mingit kindlat kaisukat autosse ja see oli kadunud, pidin võtma jalanõud ära ja minema otsima.

See teema on kas liba või on TA psüühiliste probleemidega.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 18:40; 15.01 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt üks kord oli hullult vaja mingit kindlat kaisukat autosse ja see oli kadunud, pidin võtma jalanõud ära ja minema otsima.

See teema on kas liba või on TA psüühiliste probleemidega.

Ei milleks  :). Teema võib ju olla liba, aga ma näiteks olen ka kohe mitte üldse hommikuinimene ja vabalt võin 2h ära uimerdada nii, et aega jääb puudugi. Ja ega need lapsed samast puust tehtud :). Näiteks juba duši all annab venitada kõvasti….Ja kui oled juba nö käima saanud end, vot siis leiad sada asja, mida veel enne lahkumist tahaks teha :).

TA – kui laps juba kodus sööb, siis ei pea ju lasteada hommikusöögiks jõudma. Juba 30 min võitu. Ja riideid enamik inimesi tõesti mitu korda ei vaheta hommikul. Meie nt sööme juba kooliriietes, lasteaialaps sööb lasteaias, kodus ehk midagi  kiiret kerget kui üldse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 22:45; 12.01 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme just pigem hommikuinimesed, ja mitte unisusest, vaid niisama ei taha hommikuti kiirustada ega stressata. Lasen lastel tasapisi ärgata, mitte ei aja kohe voodist lauda, või veel hullem, voodist autosse. Miks peaks hommikut närviliselt alustama? Üles ei aja kedagi, ärkavad paraja varuga, kuna lähevad vara magama. Kui viimane veel beebi oli, lasin ikka natuke tal nutta, kui  parasjagu oli mingi teine prioriteet, ega sellest ei juhtu midagi, kui ta natuke nutab. Kõige tähtsam selle korralduse juures on võimalikult palju õhtul valmis panna, ja mehele mingid konkreetsed liigutused teha anda. Beebi on väga lühikest aega nii väike, et see korralduslikke probleeme tekitaks. Mõni kasutab kiiktooli, hiljem saad juba leivatüki või puuviljapüreega söögitooli panna, et käed vabaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt üks kord oli hullult vaja mingit kindlat kaisukat autosse ja see oli kadunud, pidin võtma jalanõud ära ja minema otsima.

See teema on kas liba või on TA psüühiliste probleemidega.

Ei ole. Nii käibki esimese lapsega, ta on tupsununnuke ja peab kaisuka saama, muidu psüühika saab kannatada. Kui lapsi on juba 3+, siis paremal juhul öeldakse, et “homme otsin”. Lihtsalt ei ole aega pseudoprobleemide ja laste tujude järgi joosta.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 16:35; 12.01 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd saan aru, et mul on super mees, sest kui beebi sündis, siis mees ajas vanema lapse üles ja toimetas lapsega ise, lasi minul magada. Vahest võttis beebi ka nii kauaks endaga kööki ja pani lamamistooli, kui ma öösel korralikult magada ei saanud.

Ma ei saa aru, miks te isadele suuremat võimalust ei anna, nad saavad suurepäraselt lastega hakkama.

Sest mees peaks lapse juba 7-ks lasteaeda viima 😀 Ärge vaadake asju ainult enda mätta otsast, et mees ja mees. Tore, kui teil meeste tööpäevad hakkavad kell 9, et alles 7.40 lahkutakse lasteaia suunas. Aga kõik ei ela nii, kõigil ei ole mehe töökoht kõrvalmajas jne

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 13:32; 07.01 13:56; 08.01 13:59; 12.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd saan aru, et mul on super mees, sest kui beebi sündis, siis mees ajas vanema lapse üles ja toimetas lapsega ise, lasi minul magada. Vahest võttis beebi ka nii kauaks endaga kööki ja pani lamamistooli, kui ma öösel korralikult magada ei saanud.

Ma ei saa aru, miks te isadele suuremat võimalust ei anna, nad saavad suurepäraselt lastega hakkama.

Sest mees peaks lapse juba 7-ks lasteaeda viima ???? Ärge vaadake asju ainult enda mätta otsast, et mees ja mees. Tore, kui teil meeste tööpäevad hakkavad kell 9, et alles 7.40 lahkutakse lasteaia suunas. Aga kõik ei ela nii, kõigil ei ole mehe töökoht kõrvalmajas jne

Lasteaiad ongi ju 7-st lahti?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd saan aru, et mul on super mees, sest kui beebi sündis, siis mees ajas vanema lapse üles ja toimetas lapsega ise, lasi minul magada. Vahest võttis beebi ka nii kauaks endaga kööki ja pani lamamistooli, kui ma öösel korralikult magada ei saanud.

Ma ei saa aru, miks te isadele suuremat võimalust ei anna, nad saavad suurepäraselt lastega hakkama.

Sest mees peaks lapse juba 7-ks lasteaeda viima ???? Ärge vaadake asju ainult enda mätta otsast, et mees ja mees. Tore, kui teil meeste tööpäevad hakkavad kell 9, et alles 7.40 lahkutakse lasteaia suunas. Aga kõik ei ela nii, kõigil ei ole mehe töökoht kõrvalmajas jne

No teema algatusest loeb välja, et mees saaks viia, aga puudub usaldus, kas saaks hakkama.

Muus osas on lahendusi juba pakutud …

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 11:55; 12.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt üks kord oli hullult vaja mingit kindlat kaisukat autosse ja see oli kadunud, pidin võtma jalanõud ära ja minema otsima.

See teema on kas liba või on TA psüühiliste probleemidega.

Ei ole. Nii käibki esimese lapsega, ta on tupsununnuke ja peab kaisuka saama, muidu psüühika saab kannatada. Kui lapsi on juba 3+, siis paremal juhul öeldakse, et “homme otsin”. Lihtsalt ei ole aega pseudoprobleemide ja laste tujude järgi joosta.

Ma vaidleks vastu. Ma pigem just kolmanda lapse puhul saan aru, et lapsele ongi see kaisukas väga oluline, saan aru, et puhtalt minu viga, et eelmisel õhtul kõike valmis ei pannud ja kaisukat kokku ei leppinud ehk mul on rohkem oskusi end lapse tasandile asetada.

Sellega olen nõus, et nö hüpe esimese lapse pealt kahe lapse emaks on hirmuäratavam kui kõik järgmised. 2 või 3 last pole enam vahet kui ehk logistilised probleemid välja arvata. Aga mind aitas edasi tookord mõte, et kes siis ikka mu lastega hakkama saab kui mitte mina ise. Hommikul teed kõiki asju samamoodi nagu ikka, lihtsalt edaspidi beebi kaenlas ja toimetad rohkem  ühe käega :). Lamamistoolid jms ka abiks ja nii see läeb.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 22:45; 12.01 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd saan aru, et mul on super mees, sest kui beebi sündis, siis mees ajas vanema lapse üles ja toimetas lapsega ise, lasi minul magada. Vahest võttis beebi ka nii kauaks endaga kööki ja pani lamamistooli, kui ma öösel korralikult magada ei saanud.

Ma ei saa aru, miks te isadele suuremat võimalust ei anna, nad saavad suurepäraselt lastega hakkama.

Sest mees peaks lapse juba 7-ks lasteaeda viima ???? Ärge vaadake asju ainult enda mätta otsast, et mees ja mees. Tore, kui teil meeste tööpäevad hakkavad kell 9, et alles 7.40 lahkutakse lasteaia suunas. Aga kõik ei ela nii, kõigil ei ole mehe töökoht kõrvalmajas jne

Lasteaiad ongi ju 7-st lahti?

Meie hoid tehakse alles 8 lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 15:31; 12.01 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus kuuekuune beebi ja neljaaastane lasteaialaps. Mees äratab suurema lapse, riietab ja viib lasteaeda. Mees ärkab 7.30 ja hakkab siis last äratama. Hiljemalt 7.45 on laps ärganud ja hiljemalt 8.20 on nad kodust lahkunud. Hommikusööki laps kodus ei söö, sest lasteaeda jõuabki enamvähem täpselt söögiajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tegeleb suurema lapsega, meie beebiga mõnikord magame, harvem ärkame selleks ajaks. Kui laps ärkab varem, sööb midagi (puuvili, tuub vms), kui ei ärka, ajab mees ta üles, peseb hambad ja lähevadki (läheb ca 10min). Asjad panen õhtul lauale valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt üks kord oli hullult vaja mingit kindlat kaisukat autosse ja see oli kadunud, pidin võtma jalanõud ära ja minema otsima.

See teema on kas liba või on TA psüühiliste probleemidega.

Ei milleks :). Teema võib ju olla liba, aga ma näiteks olen ka kohe mitte üldse hommikuinimene ja vabalt võin 2h ära uimerdada nii, et aega jääb puudugi. Ja ega need lapsed samast puust tehtud :). Näiteks juba duši all annab venitada kõvasti….Ja kui oled juba nö käima saanud end, vot siis leiad sada asja, mida veel enne lahkumist tahaks teha :).

Ma ei andnud oma hinnangut mitte kaisuka otsimise pärast, mis on igati normaalne ja vajalik tegevus, vaid selle pärast, et TA pidas vajalikuks mainida, et kaisuka otsimiseks pidi ta jalanõud ära võtma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 18:40; 15.01 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd saan aru, et mul on super mees, sest kui beebi sündis, siis mees ajas vanema lapse üles ja toimetas lapsega ise, lasi minul magada. Vahest võttis beebi ka nii kauaks endaga kööki ja pani lamamistooli, kui ma öösel korralikult magada ei saanud.

Ma ei saa aru, miks te isadele suuremat võimalust ei anna, nad saavad suurepäraselt lastega hakkama.

Sest mees peaks lapse juba 7-ks lasteaeda viima ???? Ärge vaadake asju ainult enda mätta otsast, et mees ja mees. Tore, kui teil meeste tööpäevad hakkavad kell 9, et alles 7.40 lahkutakse lasteaia suunas. Aga kõik ei ela nii, kõigil ei ole mehe töökoht kõrvalmajas jne

Lasteaiad ongi ju 7-st lahti?

Ja siis peab lapse nui neljaks kohe seitsmeks hoidu tukkuma viima, jättes ema koos beebiga koju põõnama, nii või? Jube tore on see lapseaialapse psühhikale siis küll. Teine asi, kui lihtsalt teisiti pole võimalik.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:48; 16.01 17:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Väikelaps Hommikune lasteaeda sättimine beebi kõrvalt