Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hommikusöögid hotellides

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )

Teema: Hommikusöögid hotellides

Postitas:
Kägu

Tere!
Milliste hotellide puhul saab kindel olla, et hommikusöök on kvaliteetne?
Kas näiteks olukorda, kus rootsi lauast korjatakse ülejäänud singiviilud kokku ja lüüakse järgmisel hommikul taas lauale, tuleb paljudes kohtades ette?
Olete ehk mõnes hotellis töötanud ja saate väita, et kasutatakse võimalikult puhast (ja ka kodumaist) toodangut?
Kus te üldse pole rahule jäänud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Hommikusöögid hotellides

olen palju reisinud ja hotellides hommikust ööbinud (küll mitte Tallinas…), aga hommikusöögist pole kunagi terviseriket saanud:)

Kodus ma pakin ülejäänud singi-juustuviilud kilesse ja panen külmikusse, järgmine päev sööme edasi. Ilmselt teevad hotellid samamoodi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kallites on ikka paremam valik. Kui palju hotellides olla, siis hakkab see hotellitoit juba üle viskama. Alati seal on siniseks keedetud munad. Tallinna Virus näiteks polnud musta leiba!!! See juhtus ka üks kord, mäleta,ist mööda on seal enne ikka tavalist rukkileiba alati olnud. Üldse see hotellisöök on selline mass-toodnag-tüüpi. Aga kõhu saab ikka täis, kui võtta leib-puder-muna-kohv.
Pariisis oli hea kogemus, sai ise muna keeta!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minule meeldib Radisson, igal pool on suht sarnane. kindelapeale minek alati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane kogemus mul ka Radissoniga, Helsingist.
Seal oli küll igati korralik ja rikkalik valik, isegi üle ootuste rikkalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No enamasti üle 4 tärni on ikka igal pool Euroopas normaalne. Ühe korra olen pidanud Prantsusmaal pettuma. Valik oli väike ja kõik asjad koosnesid saiast – Croissant siin, Croissant seal. Uuh, jube palju saia süüakse Prantsusmaal. Mulle käis nii närvidele, sest pmst kohvi ma ei joo ja saiaga pole ka eriti sõber. Polnudki nagu midagi süüa. Aga ausalt öeldes võis see olla ka alla 4 tärni hotell. Ma ei mäleta enam täpselt.

Enamasti on ikka tavaline continental breakfast valik + muna/kala vms. Ja värske!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kas need singid peaks siis ära viskama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kallites on ikka paremam valik. Kui palju hotellides olla, siis hakkab see hotellitoit juba üle viskama. Alati seal on siniseks keedetud munad. Tallinna Virus näiteks polnud musta leiba!!! See juhtus ka üks kord, mäleta,ist mööda on seal enne ikka tavalist rukkileiba alati olnud. Üldse see hotellisöök on selline mass-toodnag-tüüpi. Aga kõhu saab ikka täis, kui võtta leib-puder-muna-kohv.
Pariisis oli hea kogemus, sai ise muna keeta![/tsitaat]Sinised munad? Kus urgastes sa käinud oled? Kaks valikut keedetud mune on, 3 minutit ja 6 minutit, sildid on juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina broneerin oma hotellid booking.com ja loen hoolega, mida teised külastajad on hotellide kohta kirjutanud. Hinnangud hommikusöögile on üks olulisemaid kriteeriume minu jaoks, mis valikut mõjutavad. Olen harjunud hommikul korralikult sööma ja kui hommikul kõht tublisti täis süüa, võib heal juhul isegi õhtusöögini vastu pidada, säästes lõunasöögi raha ja aja. Välistan reisides hotellid, kus pakutakse kontinentaalset hommikusööki, mis tähendab tassi kohvi, croissanti ja klaasi apelsinimahla. Kolmetärnihotellidest osad pakuvad sooja hommikusööki, teised mitte. Eelistan esimesi. Üle kolmetärnised pakuvad juba kõik sooja hommikusööki. Vähemalt ma pole peatunud ühesti nelja- või viietärnihotellis, kus h/s ei sisaldaks mune, peekonit ja vorstikesi. Aga nagu öeldud, ma jälgin ka hoolega kommentaaridest, mida teised on kirjutanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sinised munad? Kus urgastes sa käinud oled? Kaks valikut keedetud mune on, 3 minutit ja 6 minutit, sildid on juures.[/tsitaat]

Minu “urkad” on vähemalt 4-tähe hotellid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu “urkad” on vähemalt 4-tähe hotellid. [/tsitaat]

mingid geto neljatärnised?

ma olen palju reisinud, aga sinisekskeedetud mune pole kuskil näinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle tuli kohe meelde, kuidas me Barcelonasse sõites hotelli valisime. No vaatad seda ja teist, kõik mingi 4 tärni, no mille järgi sa teed valiku? Ilusat juttu ja värvilisi fotosid oskab iga neist üles riputada ja ennast kiita.

Üks hotell oli kuulus selle poolest, et väitis end pakkuvat linna parimat hommikusööki. Selle valisimegi.

Olime seal 4 ööd ja mina vist ei jõudnudki kõike pakutavat läbi proovida :)Ainuüksi puuviljade valik oli muljetavaldav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on hotellihommikusöögiga vaid üksainus negatiivne kogemus, kusjuures see on hotellist, kus külastajad mitmes hotels.com või booking.com (ei mäleta kumba kasutasin) postituses hommikusööki kiitsid. See negatiivne kogemus on Prantsusmaalt Pariisist. Hommikusöögi valik oli olematu, ainult croissandid ja näkileivad. Oli ka mingeid magusaid hommikuhelbeid, aga puudus külm piim nende söömiseks. Üldse oli kõik magus, puudus sink ja juust. Soolastest leivakatetest olid vaid mingid imelikut konservmäärdejuustud. Keedumuna oli ka, aga ei olnud majoneesi ega midagi sellelaadset, et see vähem kuiv oleks. Naersime, et ainult mett oleks saanud panna muna ja näkileiva vahele niisutuseks. Või oli ka, aga see ikka liiga tahke et näkileiva-keedumuna koostise kuivust ära võtta.
Hotell ei olnud jah kõige kallimate killast, võibolla tõesti Pariis on nii kallis linn, et seal saab korraliku hommikusöögi vaid iseäranis kallis hotellis.
Ülejäänud kohtades on alati olnud mõnus ja nauditav hommikusöök, Tallinna hotellides alati hea kogemus, head hommikusööki oleme saanud ka lihtsates B&B kohtades. Aga see Pariisi elamus oli nii imelik, et ajas muigama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pariisis ongi täiesti tavaline, et saad oma pika saia pooliku, croissandi ja magusa saiakese, lisaks on või, juustud ja moosivalik. Jogurt, müsli ja kompott ka:)

Mulle täitsa sobib, parem kui Londoni “kõik on ära praetud ja ujub rasvas” teema. Isegi tomatid praetakse ära!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mingid geto neljatärnised?

ma olen palju reisinud, aga sinisekskeedetud mune pole kuskil näinud.[/tsitaat]

Ma olen vägapaljudes Eesti hotellides olnud, ju siis neist olen neid mune saanudki. Valin ikka ilusad ja uued hotellid. Nad on kõik vähemalt 4 tähte. Sa ei reisi siis Eestis:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minul on hotellihommikusöögiga vaid üksainus negatiivne kogemus, kusjuures see on hotellist, kus külastajad mitmes hotels.com või booking.com (ei mäleta kumba kasutasin) postituses hommikusööki kiitsid. See negatiivne kogemus on Prantsusmaalt Pariisist. Hommikusöögi valik oli olematu, ainult croissandid ja näkileivad. Oli ka mingeid magusaid hommikuhelbeid, aga puudus külm piim nende söömiseks. Üldse oli kõik magus, puudus sink ja juust. Soolastest leivakatetest olid vaid mingid imelikut konservmäärdejuustud. Keedumuna oli ka, aga ei olnud majoneesi ega midagi sellelaadset, et see vähem kuiv oleks. Naersime, et ainult mett oleks saanud panna muna ja näkileiva vahele niisutuseks. Või oli ka, aga see ikka liiga tahke et näkileiva-keedumuna koostise kuivust ära võtta.
Hotell ei olnud jah kõige kallimate killast, võibolla tõesti Pariis on nii kallis linn, et seal saab korraliku hommikusöögi vaid iseäranis kallis hotellis.
Ülejäänud kohtades on alati olnud mõnus ja nauditav hommikusöök, Tallinna hotellides alati hea kogemus, head hommikusööki oleme saanud ka lihtsates B&B kohtades. Aga see Pariisi elamus oli nii imelik, et ajas muigama.[/tsitaat]

Isegi L.Leesi on mitu korda ròhutanud, et hommikusöök Prantsusmaal on hoopis midagi muud, kui meie harjunud oleme. Alla 3 tärni hotellides üldiselt hommikusööki ei olegi, 3 tärni ja edasi ongi sisuliselt croissant, värske mahl, mesi, kohv, paremal juhul ka sink juust ja mingid kreemikoogid või siis küpsised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen vägapaljudes Eesti hotellides olnud, ju siis neist olen neid mune saanudki. Valin ikka ilusad ja uued hotellid. Nad on kõik vähemalt 4 tähte. Sa ei reisi siis Eestis:)[/tsitaat]

Aa, selge. Võib olla küll, et eestlase jaoks on siniseks keedetud muna see õige muna. Ise armastan vedelat munakollast ja see ajab Eesti tuttavad öökima.

Ja Londoni kaitseks: seal on lisaks praetud asjadele ka croissantid, jogurtid ja värske olemas. Erinevalt Pariisist, kus saia mittearmastavana on üsna nadi olla, sest muud suurt ei pakuta. Ja kui on ka singi-juustu jm selline valik olemas, siis tuleb hommikul esimesena söögituppa vene vahmiil ja tõstab kõik kandikud enda lauale ja teised närigu oma kuiva saia, nagu kord juhtus (ja ega siis hotellipersonal juurde ju ei too). järgmine hommik rivistusid teised külalised söögitoa ukse taha enne avamist, et enne venelasi jaole saada.
Üldiselt jah, s***d lood Pariisis hommikusöögiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on Pariisiga vastupidine kogemus – 4* hotellides (nt. Les Jardins du Marais ja Best Westerni keti kesklinna hotellid) on alati olnud hea hommikusöök – 3 ja 6 minuti keedumunad, munapuder, vorstid-viinerid, juustud-singid, helbed, müslid, puuviljad, mitut sorti pähkelid. muidugi ka suur valik saiakesi.
Kõige vingem on olnud Helsingi kesklinna Torni Hotel (- kõik eespool loetletud toidud, aga parim oli see, et ise sai apelsinidest värsket mahla pressida.
olen hommikusöögiga rahul, kui seal pakutakse munaputru, juustu ja kuuma piima kohvile panemiseks.
Jurmalas on Baltic Beach Hotel, kus pakutakse hommikuks kõike eelnevat pluss kodujuustu, kohupiima, putru ja lapi juustu (minu lemmik).
Paar nädalat tagasi olin USA-s, seal pidime küll neljatärnikas nälga jääma. ei suutunud 8 hommikut järjest muffineid ja helbeid süüa… käisime üle tänava kanasalatit söömas 🙂
Reegel kipub olema ikka see, et kallis hotellis on ka hommikusöök rikkalikum.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Radissonis on väga kvaliteetne hommikusöök, suurepärane mu meelest. Aga minu arvates sõltub hommikusöök ikka palju ka asukohamaast. Nt Saksamaal on väga hea hommikusöök, igasugused Saksa küpsetised jms. Prantsusmaal aga kehv. No räägime ka Türgi 5* hotellidest – seal on ülirikkalik hommikusöök, suur valik, kuid igale maitsele see ka ei sobi. Mõni kurdab, et pole põhjamaiseid jogurteid jne. Kuid see-eest on puuviljad seal supermagusad, küpsed ja head. Saiakesi ja värke on ikka seinast seina, kusjuures on ka pudrud, igasugused munaomletid ja muul kujul küpsetatud ja praetud munad, õlis fritüüritud sõõrikud ja zuccinid jne. Mulle meeldivad ka Türgi hommikusöögid 🙂 Seda paremini maitseb siis jälle koju tulles meie oma eesti jogurt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Londoni kesklinna 4 tärni hotellis on suht muljetavaldav hommikusöök: praetud tomat 😀 (keegi eespool mainis Londoni kohta), vorst, mingi kartuli asi jne. Siis saiakeste valik, erinevad müslid (orgaanilised), 3 eri sorti piima, puuviljad, puuviljasalat, saia röstimine, värsked mahlad, tee, kohv jne.

http://www.citizenm.com/destinations/london/london-bankside-hotel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püha müristus, mida ja kui palju te siis hommikuti sööte, et ükski asi ei kõlba ja suurt valikut vaja???
Ma ise ei suuda kohe peale ärkmist midagi alla ajada peale kange kohvi. Söögile hakkan mõtlema nii 2-3 tundi peale ärkamist ja siis ka sobib paar lihtsat võileiba isu peletamiseks suurepäraselt. Olgu kas või siniseks keedetud munadega kui muud pole, kõik sobib, mis just hamba all ei karju.
Tõsist ja toitvat sööki (korralikku praadi) tahan alles lõuna ajal saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pariisis on üks hotell millega rahul olen ja see on Ritz, seal sind teenindatakse, Eestis Swiss on enam-vähem, aga toitude valik väike ja shampat ei saa hommikul! Seevastu 3 ões saab klaasike cava, Hispaanias ainult 5* on valikut jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Püha müristus, mida ja kui palju te siis hommikuti sööte, et ükski asi ei kõlba ja suurt valikut vaja???
Ma ise ei suuda kohe peale ärkmist midagi alla ajada peale kange kohvi. Söögile hakkan mõtlema nii 2-3 tundi peale ärkamist ja siis ka sobib paar lihtsat võileiba isu peletamiseks suurepäraselt. Olgu kas või siniseks keedetud munadega kui muud pole, kõik sobib, mis just hamba all ei karju.
Tõsist ja toitvat sööki (korralikku praadi) tahan alles lõuna ajal saada.[/tsitaat]

ja terve maailm peab marsitaktis sinu taha rivistuma või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aru ma ei saa inimestest, kes kusagile reisivad (olgu siis või mõnda SPAsse), ning soovivad süüa samu toite nagu kodus olles 🙂

Aga teemasse- kõige rikkalikum hommikusöök on olnud Varssavis (Sofitel Victoria), sellele järgneb Riia. Ja ka Ljubljanas. Neist esimene oli 5# ja teised 4# hotellid.

Kõige kehvem ühes Londoni pisikeses urkas, kuid tegelikult ajas ka see asja ära 🙂

Frankfurdi 3# on ka täitsa OK olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minule meeldib Radisson, igal pool on suht sarnane. kindelapeale minek alati.[/tsitaat]

Täiesti nõus – tead täpselt mida oodata. 🙂 Ja seda siis heas mõttes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinised munad? Kus urgastes sa käinud oled? Kaks valikut keedetud mune on, 3 minutit ja 6 minutit, sildid on juures.[/tsitaat]

Mina olen ka saanud Eestis siniseks keedetud mune, nt Estonia Spa Pärnus ja hotell London Tartus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See hommikusöökide piiratud standard hotellides hakkab ikka väga häirima, kui oled juba paar aastakümmet pidevalt reisinud ja pead seda hotellimenüüd taluma. Tegelikult on ju selles tüüpilises menüüs üpris vähe asju ja kui veel mõned neist tervise tõttu ei sobi endale, siis on veelgi piiratum valik, iga päev, iga kuu, iga aasta üks ja sama.

Ei ma ei mõtle, et peaks olema korraga laual tohutu valik nagu toidupoe letil. Aga piisaks juba sellestki kui igal nädalapäeval oleks erinev menüü.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajavad ka naerma, kui inimesed eeldavad erinevates riikides eestipärast kaerahelbeputru ja singivõileiba. Igal maal on omad tavad ja sinna minnes peab sellega arvestama, olgugi selleks siis kasvõi ainult hommikusöök.

Ma ei ole pirtsakas, ma olen rahul, kui hommikusöögiks on vähemalt värskeid puuvilju. Ülejäänud läheb kõik alla. Ja hotellides olen palju olnud. Aga kõige kohutavam on mälestus ühest spahotellist Võrumaal, kus varasel õhtul oli hommikusöögilaud koristamata, söögid-joogid vedelesid serveerimislaua peal. Isegi piim oli kannudes hapnemas. Kärbsed tiirutasid ümberringi. Pole vist vaja mainida, et hommikusööki ma seal järgmisel päeval ei söönud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võin eesti kohtadest veidi muljetada, tihti just ei ööbi majutusasutuses (no 4-5 korda aastas), valin odavamaid pakkumisi, seega vaevalt tärnidest rääkida saame (kuni 50 eur öö kahele). Aga ei meenu küll ühtki kehva valikut hommikul. Jookidest kohv, tee, vesi, piim, jogurt, mahl (tihti mitu sorti), krõbinad, müsli, leivad, saiad, vorstid, singid, juustud ( kohati ka kala), omlett või keedetud muna, soojad viinerid ja/või peekon, tomat, kurk, ah jaa enamasti ka mingi puder ja moos ning või, puuviljakompott…. Alati tuuakse jooksvalt juurde, tühjasid liudu pole näinud. Munad on küll enamasti kõvaks keedetud.
Ka väikestes kodumajutustes on hommikusöök piisav olnud, siis küll eelneva kooskõlastusega ja personaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No enamasti üle 4 tärni on ikka igal pool Euroopas normaalne. Ühe korra olen pidanud Prantsusmaal pettuma. Valik oli väike ja kõik asjad koosnesid saiast – Croissant siin, Croissant seal. Uuh, jube palju saia süüakse Prantsusmaal. Mulle käis nii närvidele, sest pmst kohvi ma ei joo ja saiaga pole ka eriti sõber. Polnudki nagu midagi süüa. Aga ausalt öeldes võis see olla ka alla 4 tärni hotell. Ma ei mäleta enam täpselt.

Enamasti on ikka tavaline continental breakfast valik + muna/kala vms. Ja värske![/tsitaat]

No mitte ei usu, et ainult sai ja kohvi oli menüüs. Ju ikka “paha siga, mitu viga”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 97 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hommikusöögid hotellides

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.