Esileht Ilu ja tervis Hommikuti kolossaalselt paha tuju

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Hommikuti kolossaalselt paha tuju

Postitas:
Kägu

Mul on selline veider terviseprobleem, et ärkan hommikuti tige nagu herilane. Pmst igal hommikul üksikute eranditega. Magan üldiselt omast arust hästi ja rahulikult, mehe sõnul ka ei norska ega nohise, seega pole põhjust arvata, et mingid unehäired või unevaegus seda põhjustaks.

Ärkan tavaliselt u 7-8 paiku, äratuskellaks on laps, kes tuleb ja ronib kaissu endal nägu naerul. Mina olen ka teda nähes õnnelik ja rõõmus, aga kui voodist välja ronime ja tegutsema hakkame, hakkavad mulle kõik asjad närvidele käima ja viha tegema. Tunnen end, ilma naljata, nagu hormoonimöllus pubekas, sellised asjad ajavad vihale ja nutma, mille üle endal ka paar tundi hiljem ainult imestada on.

Laps on juba 5-aastane, seega pole tegu ka mingi sünnitusjärgse hormoonide kõikumisega. Veresuhkur on normaalne, alles hiljuti tegin põhjaliku vereproovi, ainult D-vitamiin oli madal. Seda võtan juba 3 kuud, ei ole muutunud midagi.Mingeid ravimeid ei võta, et kõrvaltoimeid kahtlustada.

Perearstile olen maininud ja ta ei võtnud mind tõsiselt, vastas, et tema nt ka ei ole hommikuinimene! Möhh? Mina nt terve eelneva elu olen olnud hommikuinimene, mulle on meeldinud hommikune karge õhk, päeva algus, et kõik on veel ees ja saab tegutseda. Aga nüüd ei meeldi midagi enam, tunne on nagu oleks tanki alla jäänud ja hea meelega võluks oma pere minema kuhugi metsa kännu otsa, et nad mu silma alla ei jääks.

Kas kellelgi on sellise asjaga kogemust või oskab midagi soovitada?

 

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lase verest kilpnääret ka kontrollida! Mul oli kilpnäärmega alatalitlusega see, et üldse ei saanud üles ja meeletu rammestus ja ainult magaks. Varasemalt terve elu ärkasin äratusega/enne äratust ca 6/7 ja koheselt püsti – nüüd kui tabletid peal siis ärkan jälle sama moodi ja väsimus läinud.

Samas prooviks mõned ööd melatoniiniga magama jääda või ehk päris unerohuga – vaadata, kas tekib erinevus kui saad sunniviiliselt välja magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toiduga pole proovinud tuju tõsta? Toiduainetega, mis toimivad kiirelt ja aitavad serotoniini taset tõsta (nt kakao vaniljega või ingveritee, pähklid või tükk šokolaadi jm) ja toiduained, mille mõju on pikaajalisem, ehk mis mõjuvad, kui neid eelmisel päeval/õhtul süüa?
Nn hea tuju toidud, artikleid on mitmeid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahetult peale ärkamist äkki madal vererõhk. Kehva olla ja teeb närvilisek. Peale natukest toimetamist ja liiugutamist normaliseerub.
Võib ka hormoonidest olla ega siis need ainult sünnitusjärgselt mõju, aga vaevalt nad ainult hommikul paar tundi sassis on.
Algav deprekas? Kirjelduses on depreka tunnused küll ja minul olid ka just hommikud sel ajal kõige raskemad.
Soovitada ei oska kahjuks midagi muud, kui sel ajal mõelda, et see on ajutine ja läheb kohe üle. Või tõuse enne teisi üles ja võimle natuke, lööb vere käima.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klassikaline depressioon.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vererõhk jupsib. Mul oli sama teema. Pere oli juba õppinud, hommikuti kõndisid  kikivarvul. Kui ükskord aga lausa kukkusin kiirelt voodist tõustes (sest pilt läks eest ära), siis taipasin viimaks arstile minna ja nüüd ravimitega on hommikuti jälle normaalne ärgata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll need interneti teel diagnoosivad tädid on ikka kõiketeadjad 🙂
Inimene ärkab paha tujuga ja juba teatakse, et depressioon, vererõhu häda ja kilpnäärme viga. Ja kõik need tervisehäired avalduvad vaid hommikuti.
Ainuüksi neid kommentaare lugedes võib psüühikahäire saada 🙂

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll need interneti teel diagnoosivad tädid on ikka kõiketeadjad ????

Inimene ärkab paha tujuga ja juba teatakse, et depressioon, vererõhu häda ja kilpnäärme viga. Ja kõik need tervisehäired avalduvad vaid hommikuti.

Ainuüksi neid kommentaare lugedes võib psüühikahäire saada ????

Keegi ei panegi ju diagnoosi. Lihtsalt tehakse pakkumisi, mis sellist tunnet võib tekitada. Ja see, et hommikul on keha hormonaalne tase teistsugune ja see, et voodist tõustes võib vererõhk järsult madalast kõrgele karata, on ju fakt.

Teemaalgataja, kas sa hormonaalseid ras vastaseid vahendeid kasutad? Kui mina kunagi mingeid pille võtsin, siis oli mul nii, et iga päev täpsel kellajal tabas mind pöörane vihahoog. Olen muidu väga rahulik ja tasakaalukas inimene. Lõpuks sain aru, milles asi. Võtsin iga päev täpsel kellaajal pilli ja iga päev pärast selle võtmist, teatud tundide pärast vallandus mul see vihahoog. Kui pillidega lõpetasin, siis probleem kadus päevapealt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ärkab paha tujuga ja juba teatakse, et depressioon, vererõhu häda ja kilpnäärme viga. Ja kõik need tervisehäired avalduvad vaid hommikuti.

See on ju ometi üldteada, et depressioon väljendub kõige tugevamini hommikul. Sul see esimene kuulmine?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled lapsele, et hommikul püsib oma toas.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu minust räägiksid. Mul on kolm last, tõsi kaks juba hilisteismelised ja karjatamist ei vaja, kuid see hommikune sebimine, toidutegemine, nõudmised, konstantne vannitoa hõivatus jne paneb katuse sõitma. Lisaks nt eelmisest õhtust jäänud väike segadus jm. Ajab nii tigedaks, et mõnikord on perest lihtsalt kahju, et neile vaatab hommikul vastu halvas tujus ja tige ema. Ma olen ilma mingi kahtluseta täielik õhtuinimene ja hommikul vajan aeglast ja rahulikku kulgemist ning vaikselt kohvitassiga tiksumist enne kui suudan sebima hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nii, et kui ma hommikul rahulikult ärgata ei saa, siis on terve päev tuksis – olen nagu tuld purskav draakon. Ärkangi tund aega enne teisi üles, et keegi ei segaks, kuni ma pesen, söön ja kohvitan.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma peaksin ärgates kohe tegutsema hakkama, oleksin ka kõige kurjem inimene. Vajan aega selleks. Nüüd tõusen varem, lähen teen kohvi ja molun pool tundi arvutis, loen lehti vms. Siis alles tunnen, et olen valmis toimetama. Täna saatis mees lapse kooli, kuna magasin kauem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, ma olen ka hommikuti plahvatusohtlik. Õnneks töötan kodukontoris ja saan hommikuti rahulikult võtta. Laste ja mehega suhtlen enne nende kodust lahkumist minimaalselt, ei taha hommikuti tühja lobisemist ja niisama plära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen olnud täpselt selline aegade algusest saati ja mu laps on ka sarnane. Unisena organism veel magab ja ainus mis ärkvel tunduvad olevat on hormoonid mis iga asja peale plahvatavad. Kokkuvõttes ongi meil  iga hommik 2 torisevat herilast.

Peaasi et eluisu hommikuti kadunud pole, siis on asi tõsisem. Minul oli nii oma tubli 5 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ärkab paha tujuga ja juba teatakse, et depressioon, vererõhu häda ja kilpnäärme viga. Ja kõik need tervisehäired avalduvad vaid hommikuti.

See on ju ometi üldteada, et depressioon väljendub kõige tugevamini hommikul. Sul see esimene kuulmine?

See on ju iseenesest tõsi, aga kui inimene muul ajal päeva jooksul ikka üldse mingit meeleolulangust, motivatsioonipuudust vmt depressiooni sümptomeid ei koge, siis ainuüksi hommikuse halva meeleolu ega ärrituvuse järgi nüüd küll depressiooni ega ärevushäire diagnoosi välja panna ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ärkab paha tujuga ja juba teatakse, et depressioon, vererõhu häda ja kilpnäärme viga. Ja kõik need tervisehäired avalduvad vaid hommikuti.

See on ju ometi üldteada, et depressioon väljendub kõige tugevamini hommikul. Sul see esimene kuulmine?

See on ju iseenesest tõsi, aga kui inimene muul ajal päeva jooksul ikka üldse mingit meeleolulangust, motivatsioonipuudust vmt depressiooni sümptomeid ei koge, siis ainuüksi hommikuse halva meeleolu ega ärrituvuse järgi nüüd küll depressiooni ega ärevushäire diagnoosi välja panna ei saa.

Keegi pole ju diagnoosi pannud vaid pakutakse erinevaid variante.
Muu päeva kohta info puudub, kuidas Sa siis tead, et muul ajal midagi viga pole?
Aga mis Sina arvad, mis põhjus olla võiks, kui sellist asja varem oled pole kunagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, mina pakun, et asi on siiski su unes. Sulle võib tunduda, et magad hästi, aga tegelikult võib öö olla täis mikroärkamisi, millest inimene ise teadlik ei ole. Need aga lõhuvad väga und ning tulemuseks ongi halb unekvaliteet. Öine uni on otseselt seotud päevase meeleolu ja olemisega. Mikroärkamisi saab vähendada eluviisi muutes (ei joo kohvi ega alkoholi, ei söö enne magamaminekut 4h, ei vaata ekraane, ei kurna end negatiivsete mõtetega jne).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Hommikuti kolossaalselt paha tuju