Esileht Väikelaps Homöopaat köhatamise korral?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Homöopaat köhatamise korral?

Postitas:

Mure lapse lapse köhatamisega – juba mitu kuud vaevab, arstid laiutavad käsi, kõik justkui korras. Oleme ka mitu korda allergoloogide juures käinud, aga päris konkreetselt ei oska nemad ka diagnoosi panna. Igatahes testid pole midagi näidanud. Siiski kirjutati kerged astmarohud igaks juhuks, mida laps on ka age-ajalt võtnud pikema perioodi vältel. Pole aru saanud, kas need aitavad või mitte.

Mul juba nii kõrini, praegu koroona ajal vaadatakse köhatavat last nagu pidalitõbist, aeg ajalt tehakse märkusi. No ei istu ju suvel kaks kuud toas. Ja lasteaeda vaja ka minna.

Nüüd viimases hädas mõtlengi, et äkki oleks homöopaatiast abi? Ma ise küll väga seda usku pole, aga oleks nõus proovima. Äkki kellelgi on sarnane probleem olnud? Millest olete abi saanud? Või oskate mõnd alternatiivravitsejat soovitada?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:05; 18.08 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Äkki on hoopis tikid, googelda. Mul tütar hakkas köhatama u. 5-6 aastaselt, käisin ka erinevate arstide juures sh. tasulise nina-kõrva-kurgu arsti juures, lõpuks öeldigi, et närvidest. Kui lasteaias lapsed küsisid, miks sa köhid, siis laps ütleski, et see on närviköha. Hullem oli aga õpetajatega – üks õiendas pidevalt, et ära köhi, teised ei saa magada jne. Esimeses klassis ka veel köhatas, kirjutasin klassijuhatajale, et tikid, mitte külmetus. Mingi aeg hakkas silmi pilgutama. See kõik läheb ise üle, tuleb tagasi, läheb jälle üle. Tütar praegu 11 aastane. Saan Sinust aru, praegu vaadatakse köhijat väga kurja pilguga. Mul endal tekib allergiline reaktsioon kuskil poes nt. tekib köhahoog ja enne üle ei lähe, kui panen nätsu, kommi vms. suhu või joon lonksu vett.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on olnud haige ja jäi nn harjumusköhatamine? Kindel, et pole köha ega röga? Kuiv pidev kerge köhatamine- Rumex crispus 30ch 1 tera 2x päevas. Vähemalt 15min enne ja pärast mitte midagi suhu panna. Lapsel oli see kuiv köhatamine terve ärkveloleku aja, väga kerge ühekordne köha iga mõne sekundi järel. Ainult magades ei köhinud. Saime lahti, olen seda 2x kasutanud.
See järelköha võib kesta nädalaid ja läheb lõpuks niisama ka üle. Perearst seletas, et kopsu alveoolide limaskest saab viirushaigusega kahjustada ja see ärritab köharefleksi, limaskesta taastumine võtab aega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel jäi peale sügist köha harjumusköha ehk siis hetkedel, kui ta mingi tegevusega hõivatud pole, köhatab. Ma pole tähelepanu pööranud ja hakkab vähemaks jääma. Lasteaeda saad ilmselt peresrstilt tõendi viia, et ta pole haige. Soovitan proovida sellest mitte välja teha, äkki jääb vähemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel sama asi. Köhatamine lõppes, kui päriselt paariks päevaks palavikuga haigeks jäi. Lastearst arvas, et isegi kui enne oligi mingi bakter, mis köhatama ajas, siis palavik “tappis” selle ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ninaneelu nohu ehk sekreet kôditab kurku versiooni ei pakkunud arst välja? Nasonex peaks 1-2 nädalaga aitama kui asi selles on.
Minu lapsel oli see jada, et ilmselt köha (astma ravil effekti polnud), tikid (ei saanud kinnitust), sest nohud kipuvadki tal pigem neelu valguma.
Terasid ma pigem ei katsetaks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et kaks kõige tõenäolisemat võimalust on kas järelköha või tikid.

Järelköha on jah selline asi, et võib kesta väga kaua, ja lõpuks muutubki harjumuseks ning raske on lahti saada. Mul oli kord töökaaslane, kes järelköhaga oli hädas ja miski ei aidanud, kuni arst lõpuks kirjutas mingit rahustit, siis sailahti. On ka mul endal olnud pärast vastikut nohu ja kurguhaigust tunne, et kohe nagu pean köhatama. Lõpuks surusin selle jõuga alla ja püüdsin mitte köhatada. Sain ikka lahti.

Tikid on suht vastikud asjad, neile ei tohi tähelepanu juhtida, kaovad ja tulevad jälle ise, ja see on tõesti närvikavaga seotud. Ka minu tüdrukul on aeg-ajalt olnud. Mõni aasta tagasi raputas pead, lõpuks kadus ise ära. Nüüd just oli kevadest saadik pikalt selline nagu mühatamine või nagu ütleks mhmhm iga natukese aja tagant. Algul ma ka ei pööranud tähelepanu, et äkki kaob varsti, aga muudkui kestis. Ma hakkasin muret tundma just sellepärast, et selline asi hakkab teistele inimestele vastu ja ei taha ju, et laps kollektiivis võiks jääda norimise ohvriks. Kui hakkasin rääkima, et püüa mitte nii teha, siis laps vastas, et aga talle meeldib. Lõpuks soovitasin, et iga kord, kui tahab nii teha, tehku hoopis sõrmenipsu. Prooviski. Ja nüüd järele mõeldes pean tunnistama, et ligi paar nädalat pole ta enam mühatanud, ja ka sõrmenipsud on vähemaks jäänud, ei tulegi meelde enam, mis päeval viimati märkasin. Nii et tikkidega võib aidata n-ö asendustegevuse leidmine, mis aitab asjast üle saada. Muidugi, tikid kipuvad tagasi tulema, tekib mingi muu liigutus või miski, mis muutub häirivaks.

Aga üldiselt soovitan korra õpetajale mainida, kui lasteaias kardetakse haigust, et arstid on lapse täiesti terveks tunnistanud ja et see köhimine pole haigus ning et lapse tähelepanu ei maksa sellele juhtida, kuna siis on veel raskem lahti saada. No ei ole võimalik keelata last köhimast eks ole. Ja muidugi võib proovida igasuguseid kurku pehmendavaid vahendeid.

Homöopaatiaga on selline lugu, et halba see ilmselt teha ei saa, sest minu arusaamise järgi toimib see puhtalt uskumise peal. Ainult et rahakott peab puuga seljas olema, sellepärast ma ei soovita. Maksad hirmsa summa mingite terakeste eest, milles pole mingeid raviaineid ja lihtsalt usud, et aitab. Käisin kunagi ise ühe terviseprobleemiga mõned korrad homöopaadi juures, kuigi olen skeptiline inimene ja ei uskunud ei siis ega nüüd homöopaatiasse. Mina nende terakeste mõju mingit pidi ei suutnud tuvastada, oli minu jaoks mahavisatud aeg ja raha, aga ilmselt mõnele, kes usub rohkem taolistesse asjadesse, võib see psühholoogiliselt mõjuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jäi silma, et oled andnud astmarohtusid “aeg-ajalt pikema aja jooksul” – anna astmarohtusid nii nagu arst on ettekirjutanud, mitte “aeg-ajal”t – ja siis vaata, kas on tulemust.

teine asi, sa ei kirjuta, kui van alaps on. mingis vanuses juba võib vabalt lapselt küsida, miks sa köhatad – et laps ise seletaks, mis tunne tal on enne köhatamist. see võib anda arstile väga palju infot. Võibolla on tal lihtsal tvaja enda häält kuulda….kõlab imelikult, aga kui ma olen mõnikord terve päeva kodukontoris olnud ja pole ka ühtki telefonikõnet olnud, siis ka päevalõpuks pean korraks mõmisema, et oma häält kuulda 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Aitäh vastajatele.
Laps on nelja-aastane. Kui olen temalt küsinud, et miks sa köhid, kas kurk valus, kurgus on midagi (või muu variant), siis vastab “ei tea”. Kurk tal valus pole, seda ta ilmselt ütleks. Nö päris köhaga on ka probleeme olnud. Sealt need allergoloogid ja astmarohud. Astmerohtude kohta on arst öelnud, et võtke mingi aeg ja siis proovige jälle pausi pidada ja vaadake, kes näete vahet. Olemegi võtnud näiteks kuu-kaks jutti siis. Nii et see “aeg-ajalt” andmine ongi arsti ette kirjutatud.

Järelköha võib olla seega, aga see nö köhatamine algas enne päris köha, kestis mitu nädalat. Siis mingi hetk tuli “korralik” köha, ja nüüd jälle see köhatamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 19:05; 18.08 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama mure enda lapsega. Köhatab mõni päev vähem , mõni rohkem.
Tema nüüd koolilaps ja köhatamine kestnud aastaid. See aasta tõesti väga keeruline olnud, sest köhatanud ka suvel.
Pragune perearst lasi teha kõik vereproovid, kopsupildi, saatis allergoloogile. Seal tehti hingamistest ja allergia testid . Ei midagi. Öeldagi , et psühholoogiline köha.
Juba mõtlengi, et peab ilmselt perearstilt nüüd kooli jaoks tõendi küsima , et ei ole see kuulus haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mandlid on suuremapoolsed? See võib põhjus olla. Adenoide on kontrollitud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Homöopaat köhatamise korral?