Esileht Pereelu ja suhted Hooldaja vanaemale – kust ma leian?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Hooldaja vanaemale – kust ma leian?

Postitas:

Tere!

Mul on tekkinud peres olukord, kus 84a vanaema vajaks paar tundi abi päevas, aga lähedastel pereliikmetel on kõigil töö (ja ka oma lapsed), kellega tegelda, ei jõua iga päev vanaema juurde minna. Hooldekodusse pole ka ju mõtet panna, kui päris lamaja haige pole. Milliseid lahendusi veel on ja mida soovitate teha?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 14:54; 20.10 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin eksmehe vanaema meie koju, kuna olin kolmanda lapsega kodune( laps oli 6 kuud siis) ÄRA SA SEDA JUMALA EEST TEE!!!
Otsi naabrist pensionar vms…

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri, kas tal on sõbrannasid(nooramaid ja kobedamaid), kes sooviks mingi summa eest igapäevaselt käia või vähemalt mõned korrad nädalas, kui te ise ei jõua. Vanaemale oleks vast toredam, kui on keegi tuttav, aga päris ilma tasuta ei ole ka sellsit koormat perekonnavälisele inimesele vaja peale panna.

Kindlasti leiduks ka inimesi/võõraid keda saaks palgata. Otsida tuleb samamoodi nagu lapsehoidjaid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 96. Ülalpidamist andma kohustatud isikud
Ülalpidamist on kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased (edaspidi ülalpidamiskohustuslased). Ülalpidamiskohustust ei mõjuta muudatused hooldusõiguses.
§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud
3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:00; 17.10 20:00; 17.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tutvusringkonnas ei leia, soovitan pöörduda KOV sotstöötaja poole-valdades on koduhooldajad, kellega saab kokku leppida, millist abi ja kui tihti sinu sugulane vajab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 96. Ülalpidamist andma kohustatud isikud
Ülalpidamist on kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased (edaspidi ülalpidamiskohustuslased). Ülalpidamiskohustust ei mõjuta muudatused hooldusõiguses.
§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud
3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

Kuidas see postitus teemaalgataja mure lahendada aitab?
Mina küll ei loe välja, et keegi ülalpidamiskohustust ei täidaks.
Minu meelest soovib inimene leida kedagi, kes oleks nõus abistamas käima.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 17:41; 17.10 21:58; 18.10 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduhooldusteenus kohalikust OVst.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Pöördu KOV poole. Sotsiaaltöötajad, koduhooldusteenus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alles hiljuti oli mingi uudis…. Mingi veebikeskkond, miskine care… ot ma otsin..

https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2018/09/21/abivajajad-ja-abipakkujad-viib-kokku-uus-hooldusplatvorm-caremate

https://www.caremate.ee/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tuttav palkas omast majast inimese, kes käis abiks. Teine jälle sai kohalikust omavalitsust abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 96. Ülalpidamist andma kohustatud isikud
Ülalpidamist on kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased (edaspidi ülalpidamiskohustuslased). Ülalpidamiskohustust ei mõjuta muudatused hooldusõiguses.
§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud
3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

Kuidas see postitus teemaalgataja mure lahendada aitab?
Mina küll ei loe välja, et keegi ülalpidamiskohustust ei täidaks.
Minu meelest soovib inimene leida kedagi, kes oleks nõus abistamas käima.

Teil on õigus.
Teema algatanud inimene ei selgita vast piisavalt oma postituses, kas sõna “vanaema” talle midagi tähendab Perekonnaseaduse mõttes. Nii mõneski vereliinipidi põlnvemise korral kasutatakse üldsegi muud sõna, näiteks mamma, jne.
Ei soovi näiteks tüpiseerida ei isikut ega foorumit vmt, aga on jäänud mulje, et inimesed ei tea, et üldjuhul lisaks nendele endile peavad sõna otseses mõttes ka vanaema (rääkimata emast isast) ülal pidama ka nende enda vennad/õed jne.
Iseasi on “kangelane”, kes on end rahast tühjaks “vanaema hooldanud” ja tuli mõttele, eks miks ta enda näiteks õed-vennad ei aita. Elu on karm, aga õiglane.

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:00; 17.10 20:00; 17.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 96. Ülalpidamist andma kohustatud isikud

Ülalpidamist on kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased (edaspidi ülalpidamiskohustuslased). Ülalpidamiskohustust ei mõjuta muudatused hooldusõiguses.

§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud

3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

Kuidas see postitus teemaalgataja mure lahendada aitab?

Mina küll ei loe välja, et keegi ülalpidamiskohustust ei täidaks.

Minu meelest soovib inimene leida kedagi, kes oleks nõus abistamas käima.

Teil on õigus.

Teema algatanud inimene ei selgita vast piisavalt oma postituses, kas sõna “vanaema” talle midagi tähendab Perekonnaseaduse mõttes. Nii mõneski vereliinipidi põlnvemise korral kasutatakse üldsegi muud sõna, näiteks mamma, jne.

Ei soovi näiteks tüpiseerida ei isikut ega foorumit vmt, aga on jäänud mulje, et inimesed ei tea, et üldjuhul lisaks nendele endile peavad sõna otseses mõttes ka vanaema (rääkimata emast isast) ülal pidama ka nende enda vennad/õed jne.

Iseasi on “kangelane”, kes on end rahast tühjaks “vanaema hooldanud” ja tuli mõttele, eks miks ta enda näiteks õed-vennad ei aita. Elu on karm, aga õiglane.

Kuule – sa viid jälle jutu raha peale, aga teemaalgataja ei tee ju rahast üldse juttu. Küsimus on hooldusteenuses, aktiivses abis, mitte raha andmises. Katsu nüüd aru saada.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 96. Ülalpidamist andma kohustatud isikud

Ülalpidamist on kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased (edaspidi ülalpidamiskohustuslased). Ülalpidamiskohustust ei mõjuta muudatused hooldusõiguses.

§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud

3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

Kuidas see postitus teemaalgataja mure lahendada aitab?
Mina küll ei loe välja, et keegi ülalpidamiskohustust ei täidaks.
Minu meelest soovib inimene leida kedagi, kes oleks nõus abistamas käima.

Teil on õigus.

Kuule – sa viid jälle jutu raha peale, aga teemaalgataja ei tee ju rahast üldse juttu. Küsimus on hooldusteenuses, aktiivses abis, mitte raha andmises. Katsu nüüd aru saada.

Jälle on Teil õigus: hooldusteenus ja või ka näiteks aktiivne abi peabki tulema TASUTA ainult ühe Perekonnaseadises viidatud sugulase poolt (iroonia kah)? Küsige KOV, vastus ongi sama Perekonnaseaduse §. Lillelaps loodab, et KOV maksab tal kõik kinni? Endal läbi käidud tee.

0
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:00; 17.10 20:00; 17.10 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on õigus.
Teema algatanud inimene ei selgita vast piisavalt oma postituses, kas sõna “vanaema” talle midagi tähendab Perekonnaseaduse mõttes. Nii mõneski vereliinipidi põlnvemise korral kasutatakse üldsegi muud sõna, näiteks mamma, jne.
Ei soovi näiteks tüpiseerida ei isikut ega foorumit vmt, aga on jäänud mulje, et inimesed ei tea, et üldjuhul lisaks nendele endile peavad sõna otseses mõttes ka vanaema (rääkimata emast isast) ülal pidama ka nende enda vennad/õed jne.
Iseasi on “kangelane”, kes on end rahast tühjaks “vanaema hooldanud” ja tuli mõttele, eks miks ta enda näiteks õed-vennad ei aita. Elu on karm, aga õiglane.

Mitte midagi ei saa ausalt öeldes aru. Eriti su viimasest lausest. MIna saan sõnast vanaema aru, et see on vereliini pidi lähedane sugulane. Ja mis elu on karm, aga õiglane? Mismoodi see teemaalgataja küsimusse puutub? Ta ei küsi ju, kust saada raha või toetust. Ta küsib, kust leida INIMEST, kellele siis see teenus kinni maksta. Ta ei kavatse ju KOV poole raha saamiseks pöörduda. Ta loodab, et omavalitsus oskab inimest soovitada.
Mis lillelapse ja kinni maksmise jutt sul on? Mul jääb täiesti segaseks sinu jutu point.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 17:41; 17.10 21:58; 18.10 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahana mingit ülekannet ei teeks. Oleksin nõus tasuma kommunaalid korteril, et korterist võlgnevusega tõttu välja ei tõstetaks. Hetkel on tal väga lihtne raha ärakulutada ja korteri eest võlgnevus kasvab. KUi sina tasud kommunaalid, siis on vähemalt see asi tasutud. Ja ostaks kartulit, porgandit, sibulat ja kapsast ning riisi ja makaroni. Söögiraha ei annaks, annaks toiduained, millest saab süüa teha. Hetkel pead vist rõõmustama, et ei pea ühes korteris elama. Külla minnes määra endale aeg, et oled mingid minutid ja siis lähed. Aga inimese, kes nõus hooldama leiaks ehk mõnest kristlikust hoolekande asutusest.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te kirjutate teemast välja?
Teemaalgataja, varem kirjutanud on andnud head nõu – KOVi poole tasu pöörduda. Neil on see teenus olemas, kuigi võib olla ka järjekord. Kui lähedased olemas, maksate lihtsalt teenuse eest ise, mitte ei maksa KOV.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahana mingit ülekannet ei teeks. Oleksin nõus tasuma kommunaalid korteril, et korterist võlgnevusega tõttu välja ei tõstetaks. Hetkel on tal väga lihtne raha ärakulutada ja korteri eest võlgnevus kasvab. KUi sina tasud kommunaalid, siis on vähemalt see asi tasutud. Ja ostaks kartulit, porgandit, sibulat ja kapsast ning riisi ja makaroni. Söögiraha ei annaks, annaks toiduained, millest saab süüa teha. Hetkel pead vist rõõmustama, et ei pea ühes korteris elama. Külla minnes määra endale aeg, et oled mingid minutid ja siis lähed. Aga inimese, kes nõus hooldama leiaks ehk mõnest kristlikust hoolekande asutusest.

Ma jällegi ei saa aru, kuidas see vastus teemasse ouutub? Vanaema ei vaja ju raha. Mis ülekannetest ja korterivõgadest on jutt?

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 17:41; 17.10 21:58; 18.10 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni pensionär käib ehk hea meelega tasu eest iga päev läbi? Saab ka lehte kuulutuse panna või väikeses kohas nt poe seinale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Suur tänu, CareMate aitaski praegu hädast välja, ma ei teadnud, et selline asi olemaski on!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 14:54; 20.10 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et abi said.

Tahtsin ise välja pakkuda lahenduse panna vastav kuulutus mõne lähedalasuva haigla infostendile. Meie tegime nii oma hooldust vajava vanaisaga ja saime kaubale kahe väga toreda inimesega (mõlemad töötavad haiglas hooldajatena), kes kordamööda vanaisal abiks käivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted Hooldaja vanaemale – kust ma leian?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.