Esileht Tööelu, raha ja seadused. hooldekodu tasu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )

Teema: hooldekodu tasu

Postitas:

Teemaalgataja! Tasub uurida elukohajärgse KOV sotsiaaltöötaja käest. Igal vallal/linnal on need asjad erinevad.
Mina ei saanud, ainukese lapsena, oma ema eest mingit toetust. See tähendas mulle, kuni ema eestkostjaks saamiseni igakuiselt suuremat väljaminekut, kui oli mu palk (hooldekodu, ravimid ja ka ema korteri ülalpidamine). Aga koduhoolduses 24/7 abivajavat inimest ka hoida ei jaksanud. Me olime kogu perega (meie pere teismelisega ja noorpaar väikese lapsega ning minu kiirelt demetseks muutuv ema) lõpuks kurnatud ja olukord kodus muutus plahvatusohtlikuks. Lisaks ei mäletanud ema enam ühtegi parooli jne, st enne me tema pensioni ka ei saanud, kui pärast neli kuud kestnud teovõimetuks tunnistamise kohtuotsust. Alguses tundus kogu see asjaajamine mulle lausa ema reetmisena… ka hooldekodusse panek. Kuid kui oli valida, kas mina ja ema või kogu mu elu purunemine või ema hooldusele andmine ( nagu väikese lapse oleks lastekoduse andnud)…Peale spetsialistega nõu pidamist jäi sõelale viimane. Mu ema kustus kiiresti, arsti arvates oleks see ka kodus nii läinud, aga võibolla oleks mõni kuu kauem vaevelnud (nii meie kui tema). rahaliselt läks taastumiseni veel mõned kuud, sest mu ema ei olnud pensionist kõrvale panna saanud, st ka matusekulud lisaks. Aga ma/me sain/saime hakkama, ennast paljust ilma jättes, võlgu ei jäänud kuskil…
Lähedastel on kohustus oma inimese eest hoolitseda, kas sa seda suudad, see tegelikult eriti kedagi ei huvita… Kahjuks…
Jõudu otsuste tegemisel ja asjaajamisel! Aga kõigepealt uurige vanemate kodukoha omavalitusest.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis on veel selline variant, et on lapsevanem, kes oma lapsi ei kasvatanud, üleval ei pidanud, ei toetanud ja nüüd on hooldekodus. Sattus sinna enda süül, maksatsirroos. Mingit vara ei ole. Lisaks on isikul võlad. Seadus ütleb, et kui isik on põhjustanud oma olukorra ise, nt terve elu joonud nagu minu näite põhjal, on äärmiselt ebamõistlik nõuda ülalpidamist lastelt. Aga selleks tuleb minna kohtusse, mis on samuti kulukas ja mille jaoks raha võtta ei ole. Surnud ring.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimlikum, mõistlikum ja odavam on palgata hooldaja, ka KOVilt tuleks nõuda koduhooldustöötajat, kes näiteks abistab vähemalt kord päevas.

Hooldekodus maksad ka öötundidel hooldamise eest, kodus aga magab hoolealune tasuta.

Oleneb, kui raskelt haige on teemaalgataja äi. Meil oli isa poolenisti halvatud, ise vetsu ei pääsenud, mähkmetega. Temal oli vaja mähkmeid vahetada, pesta. Arutasime ka koduhooldust ja seda perearst ka pakkus, korra päevas käiv koduhooldaja. Aga mõelge, koduhooldaja tuleb ju kindlal kellaajal. Ega isa siis kindlal kellaajal ei kaka! Kui teeb oma häda just pärast koduhooldaja lahkumist, kas siis ema jätaks ka 23 tunniks mustade mähkmetega? Ei jätaks ju, punniks ise vahetada. Aga ema on kleenuke 62 kg naine, isa mitukümmend kilo raskem suur mees.

Kui poleks seda mähkmete vahetamise probleemi olnud, oleks võinud küll koduhooldus olla.

Tegelikult saab ka kleenuke naine (kui ta ise pole füüsilise puudega) suure mehe või priske naise mähkmevahetuse ja hooldusega hakkama. Mähkmevahetuseks ei pea inimest üles tõstma ja üldsegi, ka hooldekodus ei tassi hooldajad hooldatavaid ringi. On olemas spetsiaalsed abivahendid nii hügieenitoimingute tegemiseks, lamaja haige liigutamiseks kui ka kõigeks muuks. Need muidugi maksavad, aga mitte nii hirmus palju, et hooldekodu odavam oleks. Hooldajakoolitus oleks ka muidugi kasuks, kus kõiki vastavaid nippe ja võtteid õpetatakse, aga põhimõtteliselt saab ka koolituseväliselt neid asju õppida. Ka linad voodis vahetatakse ära nii, et haiget keegi kuhugi voodist välja tõstma ei pea.

Ma ei kirjuta seda selleks, et tsiteeritu pere valikut halvustada, sest koduhooldus on lähedastele ikkagi vägagi koormav (ka siis, kui hooldaja käib 1 tund päevas abiks; kuigi saab ka tihedamalt ja pikemalt hooldajat), vaid selleks, et teised teaksid paremini milliseid võimalusi üldse olemas on.

Hooldekodusid on erinevaid ja inimestel on erinevaid hooldekodu kogemusi. On väga jubedaid kogemusi, aga on ka positiivseid kogemusi. Üks tuttav vanaproua näiteks oli hooldekodus vägagi rahul. Aga temal oli mõistus ravimitega korras ja kuigivõrd suutis ise ka liikuda (peamiselt oli siiski voodis, aga halvatud päris polnud).

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 15:06; 06.08 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldekoduarvet ei pea maksma, kui hooldus on hädavajalik JA alaneja sugulase enese lapsed elukvaliteedis tuntavalt kaotaks. Aga selleks tuleb OVga kohtusse minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad tegelikult ei kurda seda. Nad imestavad, et aga mis saaks juhul, kui sellisel hooldekodu vajaval inimesel poleks lapsi, kas siis pensionär peaks 300 euroga kuus ära elama?
Üldiselt tasuks teemaalgatus enne lahmima hakkamist siiski mõttega läbi lugeda.

mõttega ikka.
teemaalgataja tundis huvi ka võimalike toetuste vastu.
miks? murest võõraste üksikute vanainimeste pärast või lootusest kuskilt midagi saada?

mul on mõned kogemused erinevate hooldekodudega. alati on hooldusele paigutades pidanud esitama ka andmed täiskasvanud laste kohta. ja alati on pakutud ka omavalitsuse sotsiaalosakonna kontakte.
ehket, üksik pensionär võimaliku ainumaksjana jõuaks nii ehk naa omavalitsuse sotsametniku jutule. ja sealt saaks ka info sobivate toetuste kohta.
kui aga on olemas töövõimeline laps või lapsed, siis on jah esimene valik, et nemad maksvad oma ema või isa hoolduse kulud. eriolukordadeks on muidugi ka erinevad võimalikud lahendused. teemaalgatuses neid aga ei paista.

mis mind häiris?
see “muidugi me abistame”. ema ei pea olema võlglase rollis, keda lahke poeg ehk abistab, vaid poeg ise on emaga koos kohustatud isa hoolduse eest maksma.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:06; 06.08 10:23; 07.08 09:34; 07.08 09:40; 07.08 09:50; 07.08 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel kooselaval pensionäril pole ühtegi säästu?

+4
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, need hoolduskohtade maksumused on meeletud. Keskmisele Eesti perele on see 300-500 eur ikka kuus suur raha ära maksta. Ega maksmisest suurt midagi ei päästagi, kohtuga läheb ka aega ja raha.
Kodune hooldus ja kõigile ei sobi, kas ei ole suhted omavahel korras, või siis ei ei ole ruumi, võimalusi vms. Tihtipeale on need vanainimesed jäetud üksi elama, liiguvad vaevu, piinlevad üksinduses, kord nädalas käiakse süüa viimas. Kui kukuvad ja telefoni kõrval pole, siis jäävadki päevadeks põrandale, vanni vms.. töö tõttu olen seda liiga palju näinud. Kurb on. Ega need vanurid ei taha muidugi kodust ära minna ka. Ma isegi ei kujuta ette mis lahenduseks võiks olla.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 12:44; 07.08 07:38; 07.08 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid toetab KOV avalduse alusel. Pidime vanaema hooldekodusse panema, meie ema (vanaema tütar) on surnud, samuti on ta lahutatud. Hooldekodu hind 800€ + ravimid. Mina ja õde maksame kumbki 100€ + ravimid pooleks. Vanaema kontolt läheb 90€ kuus (ülejäänu pensionist võtab kohtutäitur + väikelaenumakse). 510€ maksab linnavalitsus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid toetab KOV avalduse alusel. Pidime vanaema hooldekodusse panema, meie ema (vanaema tütar) on surnud, samuti on ta lahutatud. Hooldekodu hind 800€ + ravimid. Mina ja õde maksame kumbki 100€ + ravimid pooleks. Vanaema kontolt läheb 90€ kuus (ülejäänu pensionist võtab kohtutäitur + väikelaenumakse). 510€ maksab linnavalitsus.

See on küll tubli KOV!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks keegi ei tunne huvi kui palju ülalpeetavaid teemaalgataja perel juba on? Äkki see 300€ lööb nende pere eelarvesse korraliku augu.

Sest kui sa teed teema, siis on su enda asi need asjad kirja panna.

MIKS peaks keegi hakkama midagi täpsustama?

Selge see, et TA ei tahtnud seda juba algselt teha.

No tegelikult ta tundis ju huvi üldisemalt ja ütles, et nende pere leiab selle raha. Ja üldise korralduse teadasaamise jaoks pole vaja kirja panna oma sissetulekuid ning laste arvu.

Aga küsin siis ise. On kaks pensionäri, üks neist vajab hooldekodu kohta. Elavad maapiirkonnas kortermajas. Neil on üks laps, kel omal kolm last ja laste ema on noorema lapsega kodune ning emapalka enam ei saa. Lisaks on neil veel elukoha tarbeks võetud pangalaen ning raha pigem puudu kui üle. Kas on olemas mingi toetus, mis kataks hooldekodu arve? Või sõltub see otseselt omavalitsusest?

Toetused tulevad meie kõigi maksudest, meil on ka haiged vanemad, lapsed,pangalaen.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.08 13:14; 06.08 13:18; 07.08 15:41; 08.08 09:13; 08.08 09:15; 08.08 10:01; 08.08 22:02; 10.08 09:08; 10.08 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis on veel selline variant, et on lapsevanem, kes oma lapsi ei kasvatanud, üleval ei pidanud, ei toetanud ja nüüd on hooldekodus. Sattus sinna enda süül, maksatsirroos. Mingit vara ei ole. Lisaks on isikul võlad. Seadus ütleb, et kui isik on põhjustanud oma olukorra ise, nt terve elu joonud nagu minu näite põhjal, on äärmiselt ebamõistlik nõuda ülalpidamist lastelt. Aga selleks tuleb minna kohtusse, mis on samuti kulukas ja mille jaoks raha võtta ei ole. Surnud ring.

Seega peavad siis maksma maksumaksjad, ehk need, kellel oma vanemad ülal pidada. OV või riigiraha onmeie oma raha ju ometi!

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.08 13:14; 06.08 13:18; 07.08 15:41; 08.08 09:13; 08.08 09:15; 08.08 10:01; 08.08 22:02; 10.08 09:08; 10.08 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldekodu tasu maksmise kohustus ei ole ainult abikaasal. See kohustus on ka lastel.

Kui lapsi pole või on ainult üks madala sissetulekuga laps või on muul põhjusel maksejõuetu pere, võid taotleda kohalikust omavalitsusest toetust.

Meie maksame 400 iga kuu juurde vennaga kahepeale ja nii ongi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 16:06; 06.08 16:09; 07.08 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis on veel selline variant, et on lapsevanem, kes oma lapsi ei kasvatanud, üleval ei pidanud, ei toetanud ja nüüd on hooldekodus. Sattus sinna enda süül, maksatsirroos. Mingit vara ei ole. Lisaks on isikul võlad. Seadus ütleb, et kui isik on põhjustanud oma olukorra ise, nt terve elu joonud nagu minu näite põhjal, on äärmiselt ebamõistlik nõuda ülalpidamist lastelt. Aga selleks tuleb minna kohtusse, mis on samuti kulukas ja mille jaoks raha võtta ei ole. Surnud ring.

No meil just selline juhtum ongi. Lapsed maksavad ikka. Kohtusse – kuhu, kelle vastu, kohtukulud? Oi rõõmuga kuulaks õpetussõnu ja positiivset kogemust.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 16:06; 06.08 16:09; 07.08 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates peaks hooldekodu ja väärikas lõpp olema kõigile kättesaadav ja taskukohane nagu lasteaed. Neile, kes ise kodus hakkama ei saa. See ei tohi jääda sõltuma laste rahakoti suurusest. Riigikogulase isa või ema on justkui rohkem väärtuslikud inimesed kui Maxima kassapidaja omad?

Loomulikult, sest ilmselt meelega sa “unustasid” oma heietusele juurde lisamata, et mis see väärikas lõpp siis on.

Kas hooldekodu aknast luigepaari jälgimine VÕI sellesama Maxima poe tulede jälgimine.
Või pole seal “sinu arvates” – jaoks vahet?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei jõua kõiki neid vanureid ülal pidada. Rahvastik aina vananeb ja elab aina kauem. Hooldekodudes on inimesi, kes on seal lamanud 10, 20, mõni ka 30 aastat. Milline riik jõuaks selle kinni maksta? Millised lapsed jõuaksid selle kinni maksta? Tuletame meelde, et perel, kes kasvatavad oma lapsi, on 2 töölkäiva inimese kohta 4 vanurit + oma lapsed. Lahendust polegi. Igaüks teeb, mis suudab ja kuidas suudab.
Ja siis kõigele lisaks meditsiin aina pikendab sellist elu, aina uued ravimid lamajatele, et veelgi kauem mähkmetes lamada..

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuletame meelde, et perel, kes kasvatavad oma lapsi, on 2 töölkäiva inimese kohta 4 vanurit + oma lapsed.

Seda juhul, kui mõlemad lapsed on üksikud lapsed olnud. Kui mõlemas peres kasvas 2 last, on iga töölkäiva inimese kohta üks vanur ja kui lapsi oli juba näiteks 3, siis 3 töölkäiva inimese kohta 2 last jne.

Eks igaüks ise teab ja vaatab kuidas oma vanaduspäevi kindlustada. Kui lapsi pole või on vaid 1, tasub materiaalset vara koguda, mida vajadusel vanaduspäevadel realiseerida. Kui on lapsi rohkem ja nad on hästi kasvatatud ning terved, võib ka väiksemate varudega hakkama saada. Ja mida rohkem on lapsi, seda raskem on seda varu vanaduspäevadeks ka koguda…

Mul isiklikult on ilmselt 6 vanurit tulevikus aidata. Kuigivõrd ehk toetab ka mu õde ja mehe õed, aga kardan, et nende abi suur olema ei saa. 6 seepärast, et mul on lastetuid sugulasi, kellele olengi ainus sugulane, kes toeks suudaks ja tahaks olla.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 15:06; 06.08 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et esmalt plekkigu maksumaksja hooldus kinni ja kui vanur siitilmast läinud, võtavad “vaesed” lapsed ja lähedased päranduse välja? Kui inimesel pole lapsi, lähedasi, kinnisvara, sukasääres ega pangakontol raha, siis loomulikult tuleb talle hooldus kinni maksta. Mitte üks sõna selle kohta. Kuni tal aga midagi nendest on, seni tuleb hooldus kinni maksta nende ressurssidega ja riik saab suunata raha just nendele päris abivajajatele, kellel midagi ei ole.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kandis isa elab?Võin aidada,hooldada pisikese summa eest. Tõõtan ise hooldekodus hooldajana.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka ebaõiglane küll. Kui ühtegi last pole üles kasvatanud siis üldjuhul peaks ikka ise suutma oma vanaduspäevad kindlustada, võimalusi raha koguda ju rohkem kui laste kõrvalt. Aga nüüd on nii, et lapsed maksavad oma vanemate hoolduskulud ja siis kaudselt veel nende lastetute vanurite omad ka.
Lisaks on ebaõiglane see, et eluaeg tööd teinud ja makse maksnud inimesed peavad maksma palju kõrgemat kohatasu kui erihooldekodudes poolenisti riigi kulul elavad inimesed.

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:58; 07.08 10:04; 08.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, see hooldekodude teema ajab närvi. Mina ei taha näiteks, et minu lapsed oma perede kõrvalt selliseid summasid hakkama panema peaks. Seega, kuni saan ise hakkama, niikaua on ok ja kui just mõistus alt ei vea, siis organiseerin endale midagi selleks puhuks, kui peaksin abituna hooldekodusse minema.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 12:44; 07.08 07:38; 07.08 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, see hooldekodude teema ajab närvi. Mina ei taha näiteks, et minu lapsed oma perede kõrvalt selliseid summasid hakkama panema peaks. Seega, kuni saan ise hakkama, niikaua on ok ja kui just mõistus alt ei vea, siis organiseerin endale midagi selleks puhuks, kui peaksin abituna hooldekodusse minema.

jah, kui laste peale loota ei saa või ei taha, siis ongi mõistlik ise see rahakene aegsasti kokku ajada.
minul on selleks puhuks näiteks natukene kinnisvara. aga ka õige mitu toimekat ja hoolivat last. 😉

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:06; 06.08 10:23; 07.08 09:34; 07.08 09:40; 07.08 09:50; 07.08 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka ebaõiglane küll. Kui ühtegi last pole üles kasvatanud siis üldjuhul peaks ikka ise suutma oma vanaduspäevad kindlustada, võimalusi raha koguda ju rohkem kui laste kõrvalt. Aga nüüd on nii, et lapsed maksavad oma vanemate hoolduskulud ja siis kaudselt veel nende lastetute vanurite omad ka.

Lisaks on ebaõiglane see, et eluaeg tööd teinud ja makse maksnud inimesed peavad maksma palju kõrgemat kohatasu kui erihooldekodudes poolenisti riigi kulul elavad inimesed.

sellega on nii, et alati on ja saab olema mingi hulk inimesi, kes omadega ise hakkma ei saa. ei noorena ega vanana. neid peab ikka ühiskond jõudumööda üleval pidama. karja toimimiseks on see lihtsalt vajalik, isegi kui see mõnele ebaõiglane tundub.
või millist lahendust sina pakud, saamatukesed likvideerida? kuidas ja kes?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:06; 06.08 10:23; 07.08 09:34; 07.08 09:40; 07.08 09:50; 07.08 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei jõua kõiki neid vanureid ülal pidada. Rahvastik aina vananeb ja elab aina kauem. Hooldekodudes on inimesi, kes on seal lamanud 10, 20, mõni ka 30 aastat. Milline riik jõuaks selle kinni maksta? Millised lapsed jõuaksid selle kinni maksta? Tuletame meelde, et perel, kes kasvatavad oma lapsi, on 2 töölkäiva inimese kohta 4 vanurit + oma lapsed. Lahendust polegi. Igaüks teeb, mis suudab ja kuidas suudab.

Ja siis kõigele lisaks meditsiin aina pikendab sellist elu, aina uued ravimid lamajatele, et veelgi kauem mähkmetes lamada..

see aeg, mil laste kasvatamine pere peamine ja suurim kulu on, ei ole elukaare kontekstis just liiga pikk. eriti kui tegemist vaid ühe-kahe lapsega. ja tõenäoliselt ei jõua need 4 vanakest ka kõik korraga täieliku hooldusvajaduseni.
eluea pikenemisega käib kaasas ka tegusa eluperioodi pikenemine.
vanakesed üldjuhul 10-20-30 aastat hooldekodudes ei lama. see teema puudutab rohkem erinevaid noorema ea haigusi ja traumasid.
ehket, pole kunagi kindel, kes meist esimesena hooldust vajama hakkab.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:06; 06.08 10:23; 07.08 09:34; 07.08 09:40; 07.08 09:50; 07.08 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on ebaõiglane see, et eluaeg tööd teinud ja makse maksnud inimesed peavad maksma palju kõrgemat kohatasu kui erihooldekodudes poolenisti riigi kulul elavad inimesed.

sellega on nii, et alati on ja saab olema mingi hulk inimesi, kes omadega ise hakkma ei saa. ei noorena ega vanana. neid peab ikka ühiskond jõudumööda üleval pidama. karja toimimiseks on see lihtsalt vajalik, isegi kui see mõnele ebaõiglane tundub.
või millist lahendust sina pakud, saamatukesed likvideerida? kuidas ja kes?

Ma lihtsalt arvan, et kari peab sel juhul kõiki abivajajaid võrdselt toetama. Miks peavad lapsed oma vanemate hooldamiseks juurde maksma kui vanemad on ise eluaeg makse maksnud? Ka erihooldekodudes on paljudel omaksed olemas (lapsed, vanemad), aga nemad ei pea juurde maksma, jätkub täiesti hooldatava pensionist (ükskõik, kas vanadus- või töövõimetuspensionist). Riik maksab palgakulud jms kinni, kliendilt võetakse ainult söögi- ja eluasemekulud. Miks ei võiks üldhooldusel sama teha?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 22:58; 07.08 10:04; 08.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on ebaõiglane see, et eluaeg tööd teinud ja makse maksnud inimesed peavad maksma palju kõrgemat kohatasu kui erihooldekodudes poolenisti riigi kulul elavad inimesed.

sellega on nii, et alati on ja saab olema mingi hulk inimesi, kes omadega ise hakkma ei saa. ei noorena ega vanana. neid peab ikka ühiskond jõudumööda üleval pidama. karja toimimiseks on see lihtsalt vajalik, isegi kui see mõnele ebaõiglane tundub.

või millist lahendust sina pakud, saamatukesed likvideerida? kuidas ja kes?

Ma lihtsalt arvan, et kari sel juhul kõiki abivajajaid võrdselt toetama. Miks peavad lapsed oma vanemate hooldamiseks juurde maksma kui vanemad on ise eluaeg makse maksnud? Ka erihooldekodudes on paljudel omaksed olemas (lapsed, vanemad), aga nemad ei pea juurde maksma, jätkub täiesti hooldatava pensionist (ükskõik, kas vanadus- või töövõimetuspensionist). Riik maksab palgakulud jms kinni, kliendilt võetakse ainult söögi- ja eluasemekulud. Miks ei võiks üldhooldusel sama teha?

nojah, see on see igikestev oleks ja poleks…
no võiks ju olla näiteks 1000 eurot kodanikupalka ja probleem oleks lahendatud? või siis ikka ei oleks?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:06; 06.08 10:23; 07.08 09:34; 07.08 09:40; 07.08 09:50; 07.08 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saab juhul, kui hooldamist vajaval inimesel on 6 last, kellest 3 on asotsiaalsed pudulojused, 2 tükki ei taha kuuldagi midagi maksmisest ja siis on vaid üks laps, kes on nõus oma vanemat toetama… kas siis tema peab maksma üksi kõik kinni?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjad nüüd nii kaugel, et mehe isa lamav voodihaige ja mehe ema tema hooldamisega hakkama ei saa, meie elame kaugel, seega ainus võimalus panna isa hooldekodusse. Probleem aga hinnas, 800eur on ikka pöörane summa mida küsitakse. Mehe emale jääks siis elamiseks kätte veidi üle 300eur. Muidugi me abistame, aga kui ta oleks üksik? Kas see on normaalne? Kas on võimalik taotleda mingisugust soodustust, kust?

ta ei ole õnneks üksik ja 300 kätte on päris hea, pinss väga väike paljudel, kui teie saate panustada ja abiks olla, ei näe mina probleemi.
Paljudes peredes ei jää kamba pealegi, peale maksude maksmist arvatavasti sellist summat, hakkama peab ise saama, kahjuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saab juhul, kui hooldamist vajaval inimesel on 6 last, kellest 3 on asotsiaalsed pudulojused, 2 tükki ei taha kuuldagi midagi maksmisest ja siis on vaid üks laps, kes on nõus oma vanemat toetama… kas siis tema peab maksma üksi kõik kinni?

Omad vitsad peksavad – ilmselt on lapsi halvasti kasvatatud, kui enamik on aia taha läind.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.08 13:14; 06.08 13:18; 07.08 15:41; 08.08 09:13; 08.08 09:15; 08.08 10:01; 08.08 22:02; 10.08 09:08; 10.08 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saab juhul, kui hooldamist vajaval inimesel on 6 last, kellest 3 on asotsiaalsed pudulojused, 2 tükki ei taha kuuldagi midagi maksmisest ja siis on vaid üks laps, kes on nõus oma vanemat toetama… kas siis tema peab maksma üksi kõik kinni?

Omad vitsad peksavad – ilmselt on lapsi halvasti kasvatatud, kui enamik on aia taha läind.

Peksavad kahjuks seda üht kohusetundlikku last.
Minu vend on asotsiaalne alkohoolik, elab pensionärist ema kulul. Mees on üksik laps, aga vanemad pole just kuigi varakad, elavad maakolkas kolhoosiaegses korteris. Perspektiivis on meil vaja hooldada neli vanurit. Ma väga loodan, et vähemalt vanim meie kolmest lapsest saab selleks ajaks juba ise hakkama, kui see hooldusvajadus tekib, aga ilmselge on see, et laste arvelt hakkab see niikuinii tulema.
Pooldan seda, et tagasihoidlik hooldekodu oleks riikliku pensioni eest võimaldatud kõigile, kellel seda vaja on, ja olen nõus suurema maksukoormusega. Kohustuslik hoolduskindlustus oleks teistpidi ka muidugi päris hea variant. Muidu on see lihtsalt nii jube loterii, kus õnnepileti tõmbab see, kelle vanemad jala pealt infarkti saavad, ebaõnne korral maksad 10+ aastat oma dementse(te) vanema(te) arveid. Ja ise ma ei tahaks ka mingil juhul, et minu lapsed peaksid oma laste arvelt minu eest midagi maksma hakkama – muidugi ma üritan ka praegu juba midagi kõrvale panna, aga see võib kõik juba meie endi vanemate peale ära kuluda, kui halvasti läheb.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan üksi juba 4 aastat oma dementse ema arveid. Mul on mõni aasta vanem õde ka, kes on oma jutu järgi nii vaene ja nii õnnetu, et tema küll midagi maksta ei saa. Plekin üksi, nagu oleksin ainus laps.
Olen kibestunud, jah. Lõppu ei paista, võib-olla jätkub veel samamoodi näiteks 5 aastat. Või 7 või isegi 10. Organid on tal terved ja peavad kenasti vastu. Mul on maksmise päevadel, kui arve tuleb, tunne, et ma vihkan ennast, kogu oma elu ja ka oma ema, kes koogutab tühja pilguga seal voodiäärel ja itsitab omaette. Mis selle kõige mõte on, ma ei tea.
Igal aastal juba paar kuud enne pensionide tõusu tõstab hooldekodu kohatasu, ja mitte selles määras nagu on pensionitõus, vaid iga kord veel paarkümmend eurot rohkem. Et maksjad mitte mingil juhul, jumala pärast mitte mingil juhul ei saaks veidigi hinge tõmmata, korrakski. Nutan ja maksan ja vihkan seda kõike.
Mingit kinnisvara või muud vara emal ei ole, mida müüa. Mitte midagi ei ole ta omalt poolt panustanud neisse aastatesse.
Miinustage või märkige ebasobivaks, mul ükskõik.

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 16:58; 07.08 19:20; 11.08 11:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. hooldekodu tasu