Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hooldusele võtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Hooldusele võtmine

Postitas:

Mul on laps 11 aastat noor. Avasin täna digiloos hoolduslehe, sest laps on nohune ja väikses palavikus. Kas nüüd perearst helistab mulle esmaspäeval ja kutsub kohale koos lapsega? Või saab ikka ilma arst juurde minemata läbi ja hoolduslehel nädala olla? Praegu on laps kergelt tõbine, aga sealt lastepolikliinuku majast võib jumal teab mis kaasa tuua. Võtsin hoolduslehe, sest ei jäta tõbist last üksi koju. Pole vist ok, et praegu peaks perearsti juurde minema last näitama. Saan ravimisega ise hakkama esialgu ikka.

+1
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 16:23; 04.04 18:46; 04.04 19:46; 04.04 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ükski arst ei kutsu praegu kedagi vastuvõtule, kui sa teda just millegi hulluga ei ähvarda ja seda ei nõua

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt sa avasid hoolduslehe, sest ei viitsi ise tööle minna, eks?

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt sa avasid hoolduslehe, sest ei viitsi ise tööle minna, eks?

Hea meelega käin tööl. Ja hoolduslehe võtan, sest laps on tõbine, mul on õigus seda võtta ja see hoiab tööandjal raha kokku. Kui ei võtaks, siis saaks olla kodus järgmisel nädalal “ootel” ja saaks kõrgemat tunnitasu kui tööl olles. Ainult, et peaksin olema valmis vajadusel tööle minema. Hooldusleht on mõistlik otsus hetkel.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 16:23; 04.04 18:46; 04.04 19:46; 04.04 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd perearst helistab mulle esmaspäeval ja kutsub kohale koos lapsega? Või saab ikka ilma arst juurde minemata läbi ja hoolduslehel nädala olla? Praegu on laps kergelt tõbine, aga sealt lastepolikliinuku majast võib jumal teab mis kaasa tuua. Võtsin hoolduslehe, sest ei jäta tõbist last üksi koju. Pole vist ok, et praegu peaks perearsti juurde minema last näitama. Saan ravimisega ise hakkama esialgu ikka.

Nii lolli perearsti vaevalt leidub, kes praegu lapse ja vanema kohale kutsub kerge haiguse puhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oleks muidu täna tööpäev olnud?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 19:33; 05.04 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oleks muidu täna tööpäev olnud?

Mis see puutub asjasse? Lapsega ju makstakse nagunii esimesest päevast ja ka riigipühadel. Et kui mul oleks täna vaba, siis saan alustada alles esmaspäeval hoolduslehega? Ja kui kolmapäev ka vaba oleks, siis kolmapäeval ei kehti hooldusleht? Reede nagunii püha ja tööl ei oleks, et siis lõpetavad neljapäevaga hoolduslehe kui laps terve siis? Pole ju oluline millised on täpselt mul tööpäevad. Täna jäi laps haigeks ja alustan tema hooldamist ju 🙂

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 16:23; 04.04 18:46; 04.04 19:46; 04.04 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastase nohu on raske haigus tõesti 😀 See on ju siililegi selge, et see hooldusleht võetakse, et tööle mitte minna, mitte, et 11-aastane päev läbi “hooldamist” vajaks. Töökaaslased on kindlasti maruvihased. Meil on ka üks selline tööl, kes igal võimalusel “noorega” hoolduslehe võtab, ise veel nii loll, et lobiseb välja, et tegelt polnud eriti midagi vigagi lapsel, aga tore oli kodus olla, aias nokitseda ja kokata. Sel ajal kui teised tema tööd peavad tegema.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastase nohu on raske haigus tõesti ???? See on ju siililegi selge, et see hooldusleht võetakse, et tööle mitte minna, mitte, et 11-aastane päev läbi “hooldamist” vajaks. Töökaaslased on kindlasti maruvihased. Meil on ka üks selline tööl, kes igal võimalusel “noorega” hoolduslehe võtab, ise veel nii loll, et lobiseb välja, et tegelt polnud eriti midagi vigagi lapsel, aga tore oli kodus olla, aias nokitseda ja kokata. Sel ajal kui teised tema tööd peavad tegema.

Kas ütlesin, raske haigus??? Vastupidi hoopis. Praegu on kergelt tõbine oma väikese palavikuga, aga kui lähen tööle, siis võib ta ka üksi olles haigemaks jääda ja minuga ta ühendust ei saa. Olles tööl ei ole mul telefon pidevalt käeulatuses. Et sellel ajal kui ma teiste haigetega tegelen, peab minu laps kodus üksi haige olema? Olen lapsega parem nädalakese kodus ja ravin varakult seda algavat haigust, kui hiljem kauem hoolduslehel olla. Kordan ennast veel nüüd. Oleksin kodus “ootel”
järgmisel nädalal, mitte tööl otseselt. Saaksin kõrgemat palka kui tööl olles. Aga ma ei oska ette ennustada kuidas lapse olukord muutuda võib. Seega ei jäta ma end ootele, vaid eemaldun nädalaks kohustusest iga hetk tööle lennata. Jah, võibolla ma istuksin kodus “ootel” ja ei peaks kuhugi minema, aga võib juhtuda vastupidine olukord. Oletame, et lapsel tõuseb palavik, mina olen ennast koju valvesse pannud ja pean ära minema tööle. Siis ei saa ma enam midagi teha ja pean lapse koju jätma üksi. Pole mõeldav selline olukord.

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 16:23; 04.04 18:46; 04.04 19:46; 04.04 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on täielik õigus hooldusleht võtta ja sa ei pea end õigustama. vb on tal koroona, lapsed ju põevad kergelt. kui peres on üks inimene haige on ülejäänutel targem kodus püsida praegusel ajal.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11 aastane ei saa kerge haigusega üksi kodus oldud? Mis asja? Meil on ka tööl selline ema, lapsed 14 ja 15 ja jääb laste haiguse puhul koduseks. Head tüübid ikka küll.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 08:10; 06.04 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal tänatud, et mu 10a selline äpu pole. Ma annaks otsad.

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 08:39; 06.04 12:55; 08.04 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal tänatud, et mu 10a selline äpu pole. Ma annaks otsad.

Palun ärge võtke sõna võõraste inimeste (nende laste) tervise koha pealt!

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 19:33; 05.04 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal tänatud, et mu 10a selline äpu pole.

Laps ilmselt ei olegi äpu, lihtsalt ema on laisavõitu ja kasutab ära juhust töölt eemale jääda.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 13:38; 06.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et oled vastutustundlik ja ei roni haige lapse vanemana kollektiivi.

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 16:51; 06.04 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et lapsel tõuseb palavik, mina olen ennast koju valvesse pannud ja pean ära minema tööle. Siis ei saa ma enam midagi teha ja pean lapse koju jätma üksi. Pole mõeldav selline olukord.

Hirmus lugu tõepoolest, kuidas sa üldse oled julgenud siiamaani tööl käia? Kui laps on muidu terve ja järsku peaks öösel haigestuma, mis siis saab? Ma arvan, et sa peaksid küsima hoolduslehe igaks juhuks vähemalt 10 aastaks, sest selle aja peale on mingi lootus, et laps leiab endale elukaaslase, kes teda kodus valvata saab. Vajadusel saab lehte pikendada.

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 17:05; 09.04 12:40; 09.04 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on täielik õigus hooldusleht võtta ja sa ei pea end õigustama. vb on tal koroona, lapsed ju põevad kergelt. kui peres on üks inimene haige on ülejäänutel targem kodus püsida praegusel ajal.

Tal ongi koroona.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegusel ajal saaks lapsega hooluslehe võtta ju ka siis, kui laps on tegelikult täiesti terve ja ema ei viitsi tööle minna. seega, mida te ilgute teemaalgataja kallal.
ei kutsu praegu keegi lapsega vastuvõtule, see on kindel.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegusel ajal saaks lapsega hooluslehe võtta ju ka siis, kui laps on tegelikult täiesti terve ja ema ei viitsi tööle minna. seega, mida te ilgute teemaalgataja kallal.

Kas see on siis sellepärast normaalne käitumine, et praegu saab seda teha? Raisatakse haigekassa raha, mistõttu piiratakse arstiabi kättesaadavust nendele, kes seda ehk tõesti vajaks. Väga vastutustundetu käitumine, eriti veel meditsiinitöötaja poolt.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 08:10; 06.04 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vastutustundetu käitumine, eriti veel meditsiinitöötaja poolt.

Kui meditsiinitöötajal on kodus viirushaiguse põdeja… (mitte tingimata koroona)
Kas selle jaoks mingeid juhiseid ei ole tänasel päeval antud neile?
Teemaalgataja, kas mask on ees kui kodus oma haige lapsega tegeled?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 09:53; 08.04 07:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asja mõte ongi, et saada haigekassalt raha ja seda olukorras, kui kogu raha lähen koroona viiruse ravile ja jäetakse ära kõik plaanilised opid.
Nüüd kasutataksegi ära võimalust väikse nohuga võtta endale haiguslehet, saada selle eest raha ja minna siis tööle, kui sobib.
Perearst võib kontrollida hoolduslehe põhjendatust, samuti on selleks olemas ka usaldusarstid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru, miks teemaalgataja “puid alla” saab siin. Mul on 9-aastane laps näiteks paras totuke, ei taha tabletti neelata, unustab nina nuusata kogu aeg ja samas on iga nohuga tal suur kõrvapõletiku oht.

Tema ei saaks veel küll üksi haigena hakkama ja mina võtan ka hoolduslehti, kui tarvis.

Praegu aga, kust ta üldse haiguse sai? Kui järgida praeguse eriolukorra reegleid, siis ei peaks üldse haigeks jääma. Mu lapsed pole tervemad olnudki kui praegu. Ei puutu ju teistega kokku.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.04 12:40; 06.04 13:49; 06.04 21:27; 06.04 21:40; 08.04 00:10; 08.04 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru, miks teemaalgataja “puid alla” saab siin. Mul on 9-aastane laps näiteks paras totuke, ei taha tabletti neelata, unustab nina nuusata kogu aeg ja samas on iga nohuga tal suur kõrvapõletiku oht.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 08:39; 06.04 12:55; 08.04 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma arvan, et 11a saab ise ka kergema haigusega kodus oldud, kuid teisest küljest – on ju öeldud, et kui keegi kodus on haige, peavad kõik pereliikmed kodus olema. Selles mõttes õige samm.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru, miks teemaalgataja “puid alla” saab siin. Mul on 9-aastane laps näiteks paras totuke, ei taha tabletti neelata, unustab nina nuusata kogu aeg ja samas on iga nohuga tal suur kõrvapõletiku oht.

Kommentaar eemaldatud.

Jah, potil käib ikka ise. Peput pühkima ei pea.

Said nüüd rahuldatud ennast, et halvasti öelda? Mõni laps on loomult kohe saamatum lihtsalt ja läheb aega, et n-ö inimeseks saada. Võid pea peal ka seista, et ta oleks osavam, aga läheb ikka nii nagu läheb …
Vähemalt on laps igati heasüdamlik ja empaatiline inimene, selles suhtes on vedanud. Ta ei ütleks iial kellelegi halvasti.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.04 12:40; 06.04 13:49; 06.04 21:27; 06.04 21:40; 08.04 00:10; 08.04 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases eriolukorras peaksid kõik vastutustundlikud inimesed, kelle pereliikmetel on haigustunnused, leidma võimaluse koju jääda. Absurd, et see üldse mingi teema on.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 16:51; 06.04 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 9-aastane laps näiteks paras totuke, ei taha tabletti neelata, unustab nina nuusata

9-aastase lapse puhul see küll normaalne ei ole.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 13:38; 06.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 9-aastane laps näiteks paras totuke, ei taha tabletti neelata, unustab nina nuusata

9-aastase lapse puhul see küll normaalne ei ole.

Ahah, ok. Ju siis mul laps ei ole sinu hinnangul normaalne. Mis on normaalne 9-aastase puhul, kui küsida tohib? On üksi palavikuga kodus, kraadib, võtab vajadusel palaviku alandajat ja käitub igas mõttes samamoodi nagu täiskasvanu haiguse ajal?

Minu laps seda kõike veel ei oska, eriti kui haigusest enesetunne halb on. Ju siis ta ei ole normaalne.

Unustab jah nina nuusata, eriti kui mängib-loeb vms. Luristab ninaga, endal on oluline nuusata, kuna on läbi elu olnud tihedad kõrvapõletikud. Tahate öelda, et ükski teine 8-9-aastane nii ei tee? Nojah siis… tore, et teised kõik on nagu normaalsed täiskasvanud.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.04 12:40; 06.04 13:49; 06.04 21:27; 06.04 21:40; 08.04 00:10; 08.04 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.04 12:40; 06.04 13:49; 06.04 21:27; 06.04 21:40; 08.04 00:10; 08.04 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, meie perearstikeskus saatis just hiljuti info, et ise tohib haigus/hoolduslehte avada ainult koroonakahtluse korral, kõigil muudel juhtudel tuleb eelnevalt kontakteeruda arsti/õega. siit teemast jääb mulje, nagu võiks kõik seda ise lehe avamise võimalust kasutada? teemaalgataja ka lihtsalt “avas”?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 23:28; 07.04 22:02; 09.04 14:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hooldusele võtmine