Esileht Väikelaps Hooldusleht

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Hooldusleht

Postitas:
Kägu

Kuidas seadusega on, et kui ema saab vanemahüvitist ja on lapsega vanemapuhkusel, kuid on ise haige ja laps haige, kas isal on õigus samal ajal hoolduslehte lapsega võtta?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit tekkis teine küsimus – hoolduslehe annab sellisel juhul isale lapse PA või isa enda PA  – need erinevad, lapsel ja emal sama PA. Lapse oma vist ikka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel kolmas küsimus – kuidas on alla aastase lapsega kui ema on haige, aga laps ei ole? Kas isa saab võtta hoolduslehe, et ema asemel siis lapsega tegeleda?

Hooldushüvitis on….  kellel jääb haige lapse või pereliikme põetamise tõttu saamata sotsiaalmaksuga maksustatav tulu.

alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamise korral, kui lapse hooldaja ise on haige või talle osutatakse sünnitusabi

Selle järgi saan aru, et kui hooldaja on haige siis on võimalik hoolduslehte saada, aga hooldusleht väljastatakse siis ikka ju lapse hooldamiseks?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on küll võimalik. Sest ema võib ju olla nii haige, et peab haiglasse ravile minema. Kes siis sel juhul lapse eest hoolitseb? Ikka teine lapsevanem. Minul oli vaja LHP ajal paariks päevaks haiglasse operatsioonile minna, mees võttis selleks ajaks hoolduslehe. Hoolduslehe väljastas perearst, kelle nimistus laps oli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on küll võimalik. Sest ema võib ju olla nii haige, et peab haiglasse ravile minema. Kes siis sel juhul lapse eest hoolitseb? Ikka teine lapsevanem. Minul oli vaja LHP ajal paariks päevaks haiglasse operatsioonile minna, mees võttis selleks ajaks hoolduslehe. Hoolduslehe väljastas perearst, kelle nimistus laps oli.

Tänud. Jäingi kahtlema, et kuna nö ema on juba kodune ja saab nö lapse hooldamise eest raha, et kas siis on võimalik isal hooldusleht võtta. Ja see kas või kuidas nö ema haigestumise korral haigestumine fikseeritakse, et hooldusleht anda, kuna ju emal ju tööandjat pole – st kui ise ravida poleks vajadust ka nö haigust vaja fikseerida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja hoolduslehe võib võtta ka vanaema, tädi, naabrinaine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see kas või kuidas nö ema haigestumise korral haigestumine fikseeritakse, et hooldusleht anda, kuna ju emal ju tööandjat pole – st kui ise ravida poleks vajadust ka nö haigust vaja fikseerida.

Iga oma patsiendi haigestumise fikseerib tema perearst. Loomulikult juhul kui patsient tema poole pöördub. Fikseerib haigestumise, määrab ravi jne. Ja neile, kellel vaja, neile väljastab haiguslehe. Kui ütlete, et pole vaja (n mina otsustasin puhkuse ajal haigestudes puhkust mitte katkestada ja haiguslehte võtta, naabrinaine oli lhp-l, õde oli õppur st vajas tõendit haigestumisest kuna ei saanud eksamile minna aga haiguslehte ei vajanud jne) siis ei väljasta. St haiguslehe olemasolu ei ole ainus haigestumise fikseerimise viis ometi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see kas või kuidas nö ema haigestumise korral haigestumine fikseeritakse, et hooldusleht anda, kuna ju emal ju tööandjat pole – st kui ise ravida poleks vajadust ka nö haigust vaja fikseerida.

Iga oma patsiendi haigestumise fikseerib tema perearst. Loomulikult juhul kui patsient tema poole pöördub. Fikseerib haigestumise, määrab ravi jne. Ja neile, kellel vaja, neile väljastab haiguslehe. Kui ütlete, et pole vaja (n mina otsustasin puhkuse ajal haigestudes puhkust mitte katkestada ja haiguslehte võtta, naabrinaine oli lhp-l, õde oli õppur st vajas tõendit haigestumisest kuna ei saanud eksamile minna aga haiguslehte ei vajanud jne) siis ei väljasta. St haiguslehe olemasolu ei ole ainus haigestumise fikseerimise viis ometi.

Küsimus tekkis rohkem sellest, et kes mehele minu haiguse korral lapse jaoks hoolduslehe väljastab, kas tema PA või lapse PA.

Kuna ma oma haigestumise korral (kui haiguslehte tahan) pean ka PA visiidil käima siis küsimus oligi juhul, et kui ma olen haige, ja mees tahaks lapsega hoolduslehele jääda, aga hoolduslehe mehele väljastab tema PA. Aga sain juba vastuse, et haiguslehe väljastab lapse PA.

St tegelikult kui rohtu või haiguslehte pole vaja siis iga haigestumisega ju PA poole ei pöördu. Muidu kui olin haige (nt palaviku ja nohuga kontorisse ei roni) siis tegin lihtsalt kodukontorit. Tõsiste haigustega vaid olin haiguslehel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha müristus, mees ei oska oma perearstile helistada või mis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha müristus, mees ei oska oma perearstile helistada või mis?

Ikka oskab, tahtsin ette rutata, kuna olen paar päeva selline pool-haige olnud, kus poole päeva pealt hakkab tunduvalt kehvem kui hommikul. Tahtsingi teada, et juhul kui vaja, et ma täiesti haigeks jään (ja juhul kui näiteks laps ise ka) siis kuidas asi käib.

Õnneks seekord ei läinud vaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Hooldusleht