Esileht Pereelu ja suhted Hoolduspere

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 140 )

Teema: Hoolduspere

Postitas:
Kägu

Keegi pole jutustanud, aga väidetakse ju et paha ema on ja loobus ja ei tohigi nüüd tagasi saada. Sa ei loe mida siia teemasse on kirjutatud?

Loen muidugi ja mina pole ühtegi korda kirjutanud, et ema on paha, et lapse maha jättis. Mina tahaks selle bioloogilise ema kohta rohkem teada saada, et kuidas ta elab, kuidas on suhted uue mehega. Kas on korras ja normaalne elukoht ja normaalne uus mees. Vot, kui saaks teada, et neil kõik ok, siis oleks täiesti rahul, et laps oma ema juurde elama saadetakse. Muidugi selle klausliga, et saab ikka oma hooldusperega ka edasi suhelda. Vähemalt alguses kindlasti mingi aja.

Aga millegipärast on mul hirm, et selle noore ema elu ei ole nii korras ja laps viiakse korralikust perest mingisse slummi närvilisse keskkonda elama.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole jutustanud, aga väidetakse ju et paha ema on ja loobus ja ei tohigi nüüd tagasi saada. Sa ei loe mida siia teemasse on kirjutatud?

Loen muidugi ja mina pole ühtegi korda kirjutanud, et ema on paha, et lapse maha jättis. Mina tahaks selle bioloogilise ema kohta rohkem teada saada, et kuidas ta elab, kuidas on suhted uue mehega. Kas on korras ja normaalne elukoht ja normaalne uus mees. Vot, kui saaks teada, et neil kõik ok, siis oleks täiesti rahul, et laps oma ema juurde elama saadetakse. Muidugi selle klausliga, et saab ikka oma hooldusperega ka edasi suhelda. Vähemalt alguses kindlasti mingi aja.

Aga millegipärast on mul hirm, et selle noore ema elu ei ole nii korras ja laps viiakse korralikust perest mingisse slummi närvilisse keskkonda elama.

Õnneks on meil ikka eraelupuutumatuse seadus olemas ja võõrad inimesed ei pea teadma teiste inimeste eludest. Veel kummalisem on soov millegi tõestamisest mille najal siis võõras inimene lausa otsustab kas temal on süda rahul.

Sa ütled et sina ei kirjuta emast halvasti, aga ometi ju teed seda – Aga millegipärast on mul hirm, et selle noore ema elu ei ole nii korras ja laps viiakse korralikust perest mingisse slummi närvilisse keskkonda elama.

+8
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kohus nii ei otsustanud, mida on siin enam vaielda?

Ka kohus võib eksida. See on väga huvitav suhtumine, et kui kohus on nii otsustanud, siis ei tohiks selles kahelda. Milleks on siis loodud edasikaebamise võimalus?

Ka siis, kui seadust on täht-tähelt järgitud võib otsus olla sisuliselt vale, sest mingeid aspekte pole arvesse võetud. Antud juhtumi puhul näiteks arstide, psühhiaatrite jm asjaga sisuliselt tegelnud inimeste arvamust, kelle seisukoht oli, et lapse tagastamine bioloogilisele emale oleks vale. Ja see ei ole mingi hüpoteetiline arvamus, mida piisavalt oluliseks ei peetud, vaid põhineb nende spetsialistide teadmistel ja kogemustel.

Meie võime siin muidugi arutleda hüpoteetiliselt tuginedes saates jagatud infole, meil ei ole kogu infot.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ütled et sina ei kirjuta emast halvasti, aga ometi ju teed seda – Aga millegipärast on mul hirm, et selle noore ema elu ei ole nii korras ja laps viiakse korralikust perest mingisse slummi närvilisse keskkonda elama.

See kahtlus on ju põhjendatud. Heast perest hea vaimse tervisega naised üldiselt ei anna oma lapsi ära, vaid kasvatavad neid ise. Ema ja lapse vahel ei ole saanud sidet tekkida ega mingit emaarmastust. Veel vähem on see laps kuidagi tähtis või lähedane ema uuele mehele. Emal on ka teine laps, kellest ta ilmselgelt rohkem hoolib, sest on temaga lapse sünnist saadik koos olnud, samamoodi hoolib sellest lapsest rohkem ema uus mees, sest see on tema laps. Laps, kellel on armastavad vanemad olemas, pannakse täiesti võõraste inimeste juurde elama. Kasuisad sageli niigi ei hooli naiste lastest nii palju kui omadest, seega on täiesti põhjendatud kartus, et sellel lapsel selles perekonnas pole nii hea elada kui selles, kus ta sünnist saadik on viibinud ja kus teda armastatakse.

+8
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ikka annad endale aru, et see ema on reaalne inimene? Keegi, kes võib ka seda foorumit lugeda. Kuidas sa ennast tunneks kui kuskil avalikus foorumis võõrad inimesed sind slummi elanikuks tembeldavad?

+6
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kohus nii ei otsustanud, mida on siin enam vaielda?

Ka kohus võib eksida. See on väga huvitav suhtumine, et kui kohus on nii otsustanud, siis ei tohiks selles kahelda. Milleks on siis loodud edasikaebamise võimalus?

Ka siis, kui seadust on täht-tähelt järgitud võib otsus olla sisuliselt vale, sest mingeid aspekte pole arvesse võetud. Antud juhtumi puhul näiteks arstide, psühhiaatrite jm asjaga sisuliselt tegelnud inimeste arvamust, kelle seisukoht oli, et lapse tagastamine bioloogilisele emale oleks vale. Ja see ei ole mingi hüpoteetiline arvamus, mida piisavalt oluliseks ei peetud, vaid põhineb nende spetsialistide teadmistel ja kogemustel.

Meie võime siin muidugi arutleda hüpoteetiliselt tuginedes saates jagatud infole, meil ei ole kogu infot.

Siis võiks kõik tapjad vangist välja lasta, sest kohus mõistis valesti õigust. See ei saa nii minna.
Antud loos kindlasti kõigi spetsialistidega võeti ühendust, ma usun seda, et kohtunik ei otsustanud seda kohvipaksu pealt. Või noh, kohtunik ei saanuks teistmoodi otsustadagi.

+3
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainuke asi mida hoolduspere oleks saanud ise teha, oleks olnud teha ise lapse bio.emale ettepanek tema laps lapsendada. Kui ema oleks nõusoleku andnud, siis oleks kõik nende jaoks hästi olnud. Aga teisel juhul poleks ju ka midagi taga nutta, sest nii ongi.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis võiks kõik tapjad vangist välja lasta, sest kohus mõistis valesti õigust.

Jutt ei ole ju sellest, et kohus kindlasti eksis, vaid sellest, et sellist võimalust ei saa välistada. Või milleks on sinu arvates loodud edasikaebamise võimalus? Sa pole kunagi kuulnud juhtumist, kus kõrgema astme kohus on tühistanud madalama astme kohtu otsuse?

Arstide, psühhiaatrite, lastekaitsjate arvamuse olulisusest rääkis saates kohtunik ise.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine asi, miks inimesed ei ole kunagi õnnelikud selle üle mis neil oli? Neil oli võimalus elada kaasa lapse 4 aastaseks saamiseni, tegid kõike hästi ja kõik oli tore. Bio. ema jäi ise sellest kõigest ilma. Siis järsku see ei olegi enam oluline, sest see sai läbi. Nagu inimestel on abieluga, alguses on tore, siis pärast ollakse maailma kõige õnnetumad ja see mis oli, ei olegi tähtis. Miks ei võiks võtta kõike positiivselt, sest elus ei ole mitte miski igavene.

+1
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa ennast tunneks kui kuskil avalikus foorumis võõrad inimesed sind slummi elanikuks tembeldavad?

Ma pole teda tembeldanud konkreetselt slummielanikuks, vaid kirjutan selgelt, et mul on hirm, et kui on. Ära jaura!

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Näitena, üks teenekas kasvatusteadlane kasvatas kolme tütart õigesti, nii et ükski neist pole loonud peret.

Õpikute teooria ja ehe elu ei jookse kokku.

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jutt ei ole ju sellest, et kohus kindlasti eksis, vaid sellest, et sellist võimalust ei saa välistada. Või milleks on sinu arvates loodud edasikaebamise võimalus? Sa pole kunagi kuulnud juhtumist, kus kõrgema astme kohus on tühistanud madalama astme kohtu otsuse?

Arstide, psühhiaatrite, lastekaitsjate arvamuse olulisusest rääkis saates kohtunik ise.

Las kaebavad siis edasi, kuigi milleks selline sõda lapse pärast? See on ju vägivaldne ka lapse suhtes, et teda nüüd sedasi kisutakse ja jagatakse.

0
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Bio. ema jäi ise sellest kõigest ilma.

Ta jäi sellest ilma enda otsusel, mitte see polnud midagi, mis temaga lambist juhtus.

+4
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Antud juhtumi puhul näiteks arstide, psühhiaatrite jm asjaga sisuliselt tegelnud inimeste arvamust, kelle seisukoht oli, et lapse tagastamine bioloogilisele emale oleks vale. Ja see ei ole mingi hüpoteetiline arvamus, mida piisavalt oluliseks ei peetud, vaid põhineb nende spetsialistide teadmistel ja kogemustel.

See ongi kummaline, et kohus tegi otsuse vaatamata kõigi nende asjaosaliste arvamusele, mitte last anda.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Bio. ema jäi ise sellest kõigest ilma.

Ta jäi sellest ilma enda otsusel, mitte see polnud midagi, mis temaga lambist juhtus.

Jätaks ta rahule eks, pole vaja rääkida ja fantaseerida miks see nii juhtus ja mis seda põhjustas. Oli mis oli, elu läheb edasi ja inimestele tuleb andeks anda.

+2
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Heast perest hea vaimse tervisega naised üldiselt ei anna oma lapsi ära, vaid kasvatavad neid ise.

Ma vaidlen vastu. Neid juhtumeid on kindlasti rohkem, aga mina tean ühte. Ja arvan, et lapse lapsendada andmine oli väga õige, isegi üllas otsus, sest üks lasteta pere sai väga õnnelikuks ja lapse bioloogiline ema sai uue võimaluse, mida ta kasutas väga hästi.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vaidlen vastu. Neid juhtumeid on kindlasti rohkem, aga mina tean ühte. Ja arvan, et lapse lapsendada andmine oli väga õige, isegi üllas otsus, sest üks lasteta pere sai väga õnnelikuks ja lapse bioloogiline ema sai uue võimaluse, mida ta kasutas väga hästi.

Ta ei andnud ju last ära, vaid loobus hooldusõigusest. Ise ei tahtnud ja teistele ka ei anna. See on egoism ja mitte lapse huvidega arvestamine. Oma lapse lapsendada andmine on väga tubli tegu, aga see ema ju ei andnud last lapsendada.

+4
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks neid üldse kaasati, kui nende arvamusega ikkagi ei arvestatud. Kohtunik jälgib kuivalt seadust, aga milleks siis üldse mingit kohut vaja oli. Biol,emal oli õigus laps tagasi saada kui saab täisealiseks. Sai ja tahtiski last tagasi. Miks üldse kohut peeti, kui tehti nii nagu seadus ette näeb ja väikse lapse huvisid ei arvestatud. Ei arvestatud ka kaasatud professionaalsete asjameese arvamust, et lapsel on hooldusperes parem. Raisatakse mõttetute kohtutega ainult raha.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tuli meelde kohe Astrid Lindgreni lugu, kes jäi 19aastaselt abielumehest lapseootele ja kuna Rootsis hooldusperesid polnud, pidi viima oma väikese poja Taani hooldusperre. Esimene pereema haigestus ja nii rändas Lindgreni poeg järgmisesse hooldusperre. Lindgren sai poja enda juurde võtta alles siis, kui laps oli 4aastane. Laps ei rääkinud rootsi keelt. Enamik siin näib arvavat, et Lindgren oleks pidanud oma poja jätma Taani. Veel tuli meelde, et hetkel on Venemaale küüditatud päris palju lapsi Ukrainast. Kas ka need lapsed peaks jääma Venemaale ja mitte naasma oma kodumaale oma vanemate juurde, sest nad on juba mitmeid aastaid elanud Venemaal?

15aastane on ju ise veel laps, teda oleks pidanud igakülgselt toetama, et tal oleks tekkinud side oma lapsega. Kui see lätlastest paar hoolduspereks soovis hakata, oleks neile ju võinudki see 15aastane lapseootel neiu hooldatavaks sattuda. Kas nad oleks siis talle soovitanud lapsest jäädavalt loobuda? Hoolduspereks hakates see paar ju pidi aru saama, et nendest ei saa selle beebi päris vanemaid, vaid nad on lapsele pereks nii kaua, kuniks ema täisealiseks saab (ehk siis 3-4 aastat)? Kohtunik Kiidjärv, kes on ka ise hoolduspere vanem ühele nende hoolde antud tüdrukule, ütles ju selgelt, et täiskasvanud (järelikult siis ka hoolduspere) ei leie ühist keelt, mis oleks selle tüdruku huvides. Järelikult ajab ka hoolduspere mingit oma jonni ja ei mõtle lapse heaolule. See laps ei ole ju kunagi neile kuulunud, nad olid lapse eest hoolitsejad, umbes nagu lasteaia personal hoolitseb laste eest, kuniks nende vanemad on tööl. Kiidjärv ütles ka seda, et tema vaates jäi selle noore tüdruku toetamine puudulikuks, kui ta emaks sai. Kui täiskasvanud seda tüdrukut ei juhendanud, tema eest ei seisnud, siis ei saa ju ka oodata sellelt alaealiselt emalt, et ta ise oleks aktiivsemalt kontakti otsinud. Ja miks üldse anti laps paarile, kellel ei ole lapse emaga sama emakeel, see teeb ju olukorra veel keerulisemaks?

+9
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohtunik jälgib kuivalt seadust, aga milleks siis üldse mingit kohut vaja oli.

Ma just mõtlesin sama, et tulevikus ilmselt siis polekski kohtunikku vaja, tehisintellekt teeb otsused – sisestad vajalikud andmed ja vastavalt seadustele tuleb otsus, mis edasikaebamisele ei kuulu.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ei andnud ju last ära, vaid loobus hooldusõigusest. Ise ei tahtnud ja teistele ka ei anna. See on egoism ja mitte lapse huvidega arvestamine. Oma lapse lapsendada andmine on väga tubli tegu, aga see ema ju ei andnud last lapsendada.

Ma olen sinuga nõus, mõtlesingi seda, et ka heast perest hea vaimse tervisega alaealine võib lapse lapsendada anda ja see on hea tegu. Ma arvan, et oluline roll on siin, kui head on sama pere täisealised nõuandjad, kelle mõju all alaealine on ja kes toetavad teda kogu selle protsessi jooksul.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ei loobunud mitte millegist vaid loovutas lapse peale sünnitust hooldusperre. Ta ei andnud ka oma last lapsendamiseks, ta ei andnud mitte kui midagi ära. Lõpeta oma versiooni väljamõtlemine.

+5
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa tähelepanelikult kuulasid, siis spetsialistid olid arvamusel, et last ei peaks tagasi antama SELLISEL MOEL, ehk et probleem polnud nende jaoks selles, et laps tagasi antakse, vaid mil moel seda tehakse. Arvatavasi peetakse siin silmas seda, et laps vajaks pikemat kohanemisaega ja mitte üleöö uude perre viimist.

Ma sain aru, et see juhtum läbis kõik 3 kohtuastet. Ei saa j u olla võimalik, et kõik 3 kohtuastet eksisid.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohtunik jälgib kuivalt seadust, aga milleks siis üldse mingit kohut vaja oli.

Ma just mõtlesin sama, et tulevikus ilmselt siis polekski kohtunikku vaja, tehisintellekt teeb otsused – sisestad vajalikud andmed ja vastavalt seadustele tuleb otsus, mis edasikaebamisele ei kuulu.

Jah, see ju nii käibki. Mis asi on üldse kohus? Kohus on koht mis lahendab kas vaidluseid või mõistab karistusi seaduse vastu eksimise eest. Eesti kohus ongi natuke vildakas, meil saab lõputult edasi kaevata kuigi esimese astme kohus võiks olla palju tugevam ja konkreetsem. Eks see edasikaebamine paljudel juhtudel ole ka nämmutamine kus seda soovitud muutust ei tule. Maakohus on eestis nii nõrk ja kehva. Aga tulevikus paljud pisi vaidlused võibki AI ära lahendada.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaid nõukaajal sai lapsest loobuda, tegid avalduse, notar kinnitas ära ja laps läks lapsendamisele. Tänapäeval nii ei ole ja õnneks. Kohus saab otsustada kui ema annab nõusoleku ja seda saab  tagasi võtta 8 nädalat peale sünnitust või lapse ema hooldusõigus on piiratud või aravõetud ning seda saab teha ka kohus. kui kohus leidis, et lapse ema saab nüüd ise hakkama, siis saabki ema lapse tagasi. Hoolduspere on ajutine meede.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas nad Lätis seda lahendavad, neil pidavat sünnitusmajades olema see korvike kuhu saab vastsündinu lausa anonüümselt jätta. Kui nüüd mõni loobuja hiljem ümber mõtleb, kuidas ta üldse oma lapse leiab?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tuli meelde kohe Astrid Lindgreni lugu, kes jäi 19aastaselt abielumehest lapseootele ja kuna Rootsis hooldusperesid polnud, pidi viima oma väikese poja Taani hooldusperre. Esimene pereema haigestus ja nii rändas Lindgreni poeg järgmisesse hooldusperre. Lindgren sai poja enda juurde võtta alles siis, kui laps oli 4aastane. Laps ei rääkinud rootsi keelt. Enamik siin näib arvavat, et Lindgren oleks pidanud oma poja jätma Taani. Veel tuli meelde, et hetkel on Venemaale küüditatud päris palju lapsi Ukrainast. Kas ka need lapsed peaks jääma Venemaale ja mitte naasma oma kodumaale oma vanemate juurde, sest nad on juba mitmeid aastaid elanud Venemaal?

Lindgren käis oma poega regulaarselt vaatamas. Lapse võttis ta enda juurde, sest hooldusema haigestus ja ei saanud enam last edasi kasvatada. Kui hooldusema ei oleks haigestunud, siis üsna tõenäoliselt ei oleks ta last hooldusemalt ära võtnud.  Muuseas, Astrid Lindgreni  laps, tema nimi oli Lars Lindgren,  sai sellest ühest perest teise solgutamise tõttu tõepoolest eluaegse trauma. Lassest sai alkohoolik.

Lapsed, kes on Ukrainast Venemaale küüditatud, mäletavad oma vanemaid ja neil on vanematega side. Vanemad ei ole neile võõrad inimesed. Venemaal ei ole ka mingit hooldusperede süsteemi, vaid need lapsed on lastekodudes.

Hoolduspere võibolla tõesti mõistab, et laps ei ole neile kuulunud ja nad olid need 4 aastat nagu lasteaia personal. Probleem on aga selles, et laps ei mõista, et hooldusvanemad ei kuulu talle ja on lihtsalt mingid palgalised hooldajad. Lapse jaoks on hoolduspere vanemad maailma kõige kallimad ja armsamad lähedased inimesed ning jäävad selleks. Lapse armastus nende vanemate vastu, kes on teda sündimisest peale kasvatanud on väga tugev ja seda ei muuda miski. Kuidas bioloogiline ema lapsele selgeks teeb, kuhu tema ema ja isa kadusid. Kuidas laps hakkab bioloogilisse emasse suhtuma. Laps ei näe seda ümberkolimist küll mingi toreda uue võimalusena ja veresidemetest on tal ükskõik. Väike laps tahab oma ema ja isa ja kodu, millega ta on harjunud.

+7
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Alkoholism on alkoholi joomisest tekkiv sõltuvuslik haigus ja paljuski seotud geenidega. Inimesed ei hakka jooma õnnetust lapsepõlvest, inimesed joovad lihtsalt kuna alkohol teeb hea tunde ja vabaks, aga samas ei saa inimesed tihti enam sõltuvusest lahti kuna aju soovib pidevalt seda head tunnet. Alkoholiga elu huvitavamaks loomine on vast sama vana kui inimkond ise. Alkohoolikuteks hakkavad ka inimesed kelle elus on kõik olnud kõige paremini, sest alkoholism on kõigest haigus.

+3
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tekitab küsimusi pigem kohtu otsus – erinevad spetsialistid, lastekaitse töötajad, lapse riiklik esindaja kõik leidsid, et bioloogiline ema ei peaks õigusi tagasi saama, aga kohtunik otsustas siiski, et seaduses on bioloogilise vanema õigused ülimuslikud. Veelgi enam, see oli kohtuniku viimane juhtum enne pensionile minekut. Lisaks ta ju ka möönis, et seaduses võiks olla alus arvestamaks ka nö kiindumussuhet, aga kuna hetkel seda must valgelt kirjas ei ole, siis tema seda arvesse ei saanud võtta. Kuigi ma olen aru saanud, et kohtunikud saavad ka pretsedente luues teistmoodi otsustada. Nii et jah, mul on väga kurb, et väike laps saab sellise trauma kogu eluks.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole see lapse trauma nii hull midagi, kui te siin räägite, unustab mõne aastaga. Hoolduspere lepingus oli kirjas, et laps on ajutisel hooldusel kuni ema täisealiseks saamiseni, peale mida võib laps bioloogilise ema juurde tagasi minna, kui olud on sobivad. Ajuvaba on sellel hooldusperel arvata, et neil on õigus sellele lapsele elu lõpuni.

+5
-7
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 140 )

Esileht Pereelu ja suhted Hoolduspere