Esileht Hobinurk Hoovi suurt koera

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Hoovi suurt koera

Postitas:

Mina kaukat ei julgeks võtta, isast vähemalt. Mul tuttaval on. Tõupuhas, dokumentidega, edukast näituseliinist. Kipub vastu hakkama alates sellest ajast, kui kaheseks sai.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaukaaslane juba 8,5 aastat. Suurepärane tõug, füüsiliselt minu jõud temast üle ei käi, vaimselt küll ja see on peamine. Ennast tuleb kohe ja kindlalt kehtestada ja ei ole probleeme. Koolitada tuleb ja vajadusel kauem kui tavalist, nad on pisut põikpäised ja tõsised loomad. Kauka kaitseb oma karja ja peret viimase hingetõmbeni, minu jaoks on ta absoluutselt kaisukaru.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:20; 03.02 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaukaaslane juba 8,5 aastat. Suurepärane tõug, füüsiliselt minu jõud temast üle ei käi, vaimselt küll ja see on peamine. Ennast tuleb kohe ja kindlalt kehtestada ja ei ole probleeme. Koolitada tuleb ja vajadusel kauem kui tavalist, nad on pisut põikpäised ja tõsised loomad. Kauka kaitseb oma karja ja peret viimase hingetõmbeni, minu jaoks on ta absoluutselt kaisukaru.

Tihti on Eestis seda kaitset vaja läinud?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 14:15; 02.02 17:20; 02.02 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaukaaslane juba 8,5 aastat. Suurepärane tõug, füüsiliselt minu jõud temast üle ei käi, vaimselt küll ja see on peamine. Ennast tuleb kohe ja kindlalt kehtestada ja ei ole probleeme. Koolitada tuleb ja vajadusel kauem kui tavalist, nad on pisut põikpäised ja tõsised loomad. Kauka kaitseb oma karja ja peret viimase hingetõmbeni, minu jaoks on ta absoluutselt kaisukaru.

Tihti on Eestis seda kaitset vaja läinud?

Ei, siiani mitte kunagi, aga see teadmine, et vajadusel ta seda teeks annab sisemise turvatunde küll. Üksi kodus olles pimedal ajal on see päris hea tunne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:20; 03.02 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaukaaslased on hullupööra kihvti välimusega mõmmid, aga tõesti ainult väga kogenud ja kindlat tüüpi omanik peaks selle tõu poole vaatama. Isegi sellisel juhul väga hoolega liine teadma ja kutsikat oskama valida, koolitada jne. Kehtib kõigi siin mainitud tõugude puhul välja arvatud bernhardiin.
Minu peres oli lapsepõlves kaukaaslane, kuna isa oli sõjaväes nende treenimisega kokku puutunud ja sai sealt althõlma puhtatõulise kutsika. Koera treeniti esimesest päevast peale, kogu pere oli kaasatud ja reeglid olid paigas. Elas ta meil lahtiselt piiramata territooriumil, püsis ukse kõrval kuudi ümbruses suurema osa ajast, toas käis harva ja korraks. Ta oli paar aastat vana kui esimest korda mu venda ründas ja ikka korralikult, ema pidi haiglasse sõidutama venna ja tehti kahte kohta õmblused. Teine kord ründas mind kui ma temast mööda kõndisin. Lõi hambad tagumikku, siiani kannikatel armid. Ei vajanud õmblemist. Kolmas kord jälle vend ja siis juba munanditesse. See lõppes väga õnnetult. Kui vend haiglas oli, oli otsustatud et koer pannakse magama ja enne seda jõudis ta ka isa rünnata.
Täiskasvanueas on naabritel kaukaaslased, kellest üks ründas naabritüdrukut nii, et tal on nägu rikutud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesk-aaslane

Aaslane? Nagi Anu Sääritsal on “keenlannad” (india naised on vist indlannad :D)

Mida teha. Kesk-aasia lambakoeri nimetatakse rahvasuus keskadeks, asiaatideks või kesk-aaslasteks.

Tahaksid tüli üles võtta, kägulanna?

Oh, ei, kulla rahvasuu. Ma ei tea tõesti, kuidas teie külas kutsutakse, ametlikes kanalites pole ma niisuguseid nimemoondusi kohanud.

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=kaukaaslane&F=M

Kolmesilbilised ja III vältes ne-liitelised sõnad (nt aastane) käänduvad rööpselt ka 12. tüübi järgi. lane-, line-, kene-, mine-liitelised sõnad (nteestlane) võivad käänduda 10. tüübi järgi, kuid eelistüüp on neil 12 (vt tüüp 12, märkus b).

Kas Sa, kallis inimene, oled eestilanna?

Olen. Ilma raamatust otsitud abita kirjutan ja räägin õigesti. Vaevalt, et sina kõiki tüüpe, välteid, laade ja viise abita perfektselt oskad. “Aaslane” on keelemugandus, nagu ka “keenlane”. Mugandus ja ennast rahvaks pidava inimese “aga nii ju on!” väide.

Noh, koerateemas sa ehk ei peaks oma kehvapoolset keeletunnetust demonstreerima, pole ju põhjust just seda teemat rikkuda, eks. Ole nii eestilane enda meelest, kui tahad.

PS keenialast kui sellist rahvust pole olemas niikuinii. Kui viitame mandrile, riigile, asustuspiirkonnale, siis üldse võiksime ju kasutada ikka eurooplane (mitte euroopialane), aaafriklane (mitte aafrikalane), austraallane (mitte austraalialane), lätlane (mitte lätilane) ja kaukaaslane (mitte kaukaasialane ega kaukasiaat) ega ja kesk-aaslane (mitte keskaasialane).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.02 14:16; 02.02 14:21; 02.02 14:45; 02.02 15:01; 02.02 16:15; 02.02 16:35; 03.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olnud kaukaaslane ja praegu Tiibeti Mastif. Mõlemad superkoerad. Mina pole tahtnud kurja koera ja juba koera otsides tegin kindlaks, et esivanematel närvid korras ja pole ptobleemi ylearuse kurjusega. Loomulikult käisin mõlema koeraga ka koolis. See on eelkõige peremehele ja peale selle, et aitab omandada kavalaid nippe aitab tekitada olulist sidet koera ja peremehe vahel. See, et suur koer palju sööb on myyt. Minu koer sööb korra päevas ja 15 kg kott jätkub kuuks ajaks. Küll olen teinud valiku suht kalli brändi hulgast ja kuu eelarve jääb kuskil 80.- Käisime ka suht palju näitustel, põhi raha läheb hoopis sinna. Vastutasuks et temaga nii palju olen tegelenud on mul lihtsalt superkoer kesmõistab mind poolelt sõnalt ja mina teda. Just Tiibetlasega peab alguses palju tegelema, muidu võib ta peremehest yle kasvada ja tulemiks on kuri ja närviline koer kuna tegelikult pole koer valmis olema peremehest ule, karjajuht. Ja kui koeraga palju aega tegeleda pole järjepidevalt, võta 2 koera. Ka lahendus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Hobinurk Hoovi suurt koera

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.