Esileht Ilu ja tervis Hormonaalne tasakaalutus pärast imetamist

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Hormonaalne tasakaalutus pärast imetamist

Postitas:

Kas on võimalik et mingid minu terviseprobleemid on seotud hormonaalsest tasakaalutusest, sest kui lõpetasin imetamise (üsna ootamatult teise lapse puhul), tekkisid mingid imelikud tervisehädad mul.
Kuidas kellelgi on väljendunud? Kilpnäärme näidud muidu enam-vähem ok.

Kas keegi midagi sisse võtnud et leevendada olukorda või kaua üldse stabiliseerumine aega võtab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 10:22; 14.02 12:59; 15.02 15:31; 16.02 14:47; 21.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetasin järjest kahte last, vahet pidamata 4,5 aastat. Imetamise ajal oli kõik ok, kui lõpetasin aprillis, siis aprilli viimasel päeval sain oma elu esimese paanikahoo kodus ja täiesti ilma eelneva põhjuseta. Hood piinasid mind 4 aastat, pluss tasakaaluhäired, mäluprobleemid, pearinglused, iiveldus, vegetatiivsed (ehk siis mitte haiguslikud)südame rütmihäired jne. Seni piinasid, kuni võtsin julguse kokku ja jäin uuesti lapseootele. Kõik jamad kadusid. Peale lapse sündi olen nüüd 2,5a teda imetanud. Millalgi suvepoole peaks laps ise loobuma ka juba, ma arvan. Aga kuidas see lõpetamine seekord mu sassis hormoonidele mõjub, ei oska veel öelda- ausalt öeldes hirm on. Arstid ütlesid, et peaksin kogu aeg rase olema või imetama, siis oleks kõik korras 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Kägu 12:45 oma kogemust jagamast. Nii mõnigi Sinu häda ühtib minu omaga. Ei osanud varem nagu mõelda et imetamise lõpetamine sedasi võib mõjuda aga täna järsku hakkasin mõtlema et äkki…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 10:22; 14.02 12:59; 15.02 15:31; 16.02 14:47; 21.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul esines sel ajal paanikahooge.

Samuti peaks laskma üle kontrollida oma kilpnäärme töö. Sageli just sünnituse-imetusejärgselt tekib kilpnäärme alatalitlus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui ma lõpetasin imetamise, tekkisid ka imelikud tervisehäired. Nt pearinglus, süda oli paha, silmade eest läks mustaks…läksin arstile, tehti ekg, tuli välja et südamerütmihäired.vereproov oli vist korras kui ma nüüd õigesti mäletan. arst käskis vitamiine süüa. tegin kuuri ära ja õnneks siiani pole rohkem probleeme olnud. kohutav väsimus on taas, peaks vist jälle vitamiine võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh ka teistele kes kogemusi jagavad. Ootan veelgi vastuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 10:22; 14.02 12:59; 15.02 15:31; 16.02 14:47; 21.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole küll peale imetamise lõppu selliseid asju olnud, aga olid peale sünnitust, kuskil kui laps oli 2-3 kuune. Paanikahood, ärevus, pearinglused, paha olla, õhupuudus, pisted rinnus jne. Aitas korralik magneesiumikuur, 4-6 tabletti päevas ja kuu aega järjest. Arst ütles et kui veel sarnaseid sümptomeid on edaspidi, siis võib jällegi sama kuuri teha, välistades muidugi muud asjad, mis võivad samu tunnusmärke anda. Sageli ongi igasugu mineraalide ja vitamiinide puudus imetavatel naistel. Organism taastub ju 1,5 aastat peale lapse saamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellest abi on, siis jagan kogemust.
Ka minul tekkisid pärast teise lapse imetamise lõpetamist (mis kestis 2 aastat) minu jaoks enneolematud tervisehädad. Tagantjärele analüüsides jõudsin järeldusele, et üheks põhjuseks ja võib-olla isegi algpõhjuseks oli end ümberseadistav hormoonsüsteem, mis mingi ime läbi ka immuunsüsteemi rivist lõi. Nimelt hakkas mul ridamisi tekkima anafülaktilisi reaktsioone (olen allergik) ning sellele järgnes juba ärevushäire koos kõigi oma \”ilusate sümptomitega\”. Ka mäluga oli üksvahe palju probleeme. Unustasin ära kõige elementaarsemad asjad ja kui millegi olin juba käest pannud, siis naljalt seda enam üles ei leidnud jne jne. Võtsin ärevushäire raviks 8 kuud antidepressante ja nüüd on asi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on just imetamise ajal vist hormoonid segi, no see ka loomuik. Probleemid intiimpiirkonnas, mitte ainult kuivus, vaid muud jamad ka j aarst arvas, et hormoonide tasakaalutus. juuksed langesid ka kõik ära ja see pidi ka olema eelkõige hormoonidest. eks nad möllavad jah. pärast esimest last siiski imetamise lõppedes midagi hullu ei olnud. küll aga olen kaalus palju juurde võtnud ja kuidagi alla ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh lisandunud kommenteerijatele oma kogemust jagamast.
Mulle hakkab tunduma et see teema on kuidagi vähe tähelepanu saanud, ma olen püüdnud selle kohta infot netist otsida aga sellest ei ole suurt midagi leida. On küll menopausist tingitud häiretest juttu aga imetamisjärgsest perioodist vähe.

Nii et kui keegi oskab veel (lisaks AD-le teatud juhtudel) soovitada miskit millest võiks abi olla, siis ootan teie kommentaare jätkuvalt 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 10:22; 14.02 12:59; 15.02 15:31; 16.02 14:47; 21.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuringud näitavad, et kanepiõli aitab hormonaalse tasakaalutuse korral organismi toetada, kuna tihti on inimesed heade rasvhapete puuduses, organismi rakkudes on häid rasvhappeid selle toimimiseks vajaka ja seetõttu tekivad kõiksugu terviseprobleemid. Vaata lähemalt teadusartikleid jm. http://kanepitooted.perfectplant.ee/uuringud/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

antidepressante mina küll kohe ei soovitaks…eriti kui toitumine pole täisväärtuslik, enamus tervisehädasid tekib sealt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antidepressante mina küll kohe ei soovitaks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 18:37; 21.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuningakepiõli ja kanepiõli toimivad seepärast mõlemad, et neis mõlemas leidub haruldane \”superfat\” gammalinoleenhape.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 18:37; 21.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh jällegi kes kommentaari lisanud.
Tuleb ilmselt proovida soovitatud preparaate.
Mulle tundub, et lisaks hormonaalsele tasakaalutusele lisaks lapse kõrval magamatuse kuhjumine on koostöös eriti hull kombinatsioon. Nii ka minul, magamatus on kuhjunud. Ehk et raviks võiks ka magamist soovitada aga kui pole võimalik siis mis teha 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 10:22; 14.02 12:59; 15.02 15:31; 16.02 14:47; 21.02 15:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Hormonaalne tasakaalutus pärast imetamist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.