Esileht Ilu ja tervis Hormonaalsed pillid ja kaalutõus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Hormonaalsed pillid ja kaalutõus

Postitas:

Olen juba täiesti nõutu:S Olen pool aastat Harmoneti pille tarbinud ja kehakaal on tõusnud nii 4-5 kg. Vanust natuke üle 30. Olen neid ja ka teisi pille (ntks Logest) tarbinud kaua-kaua ka 20ndais eluaastates, aga ju siis oli nooremana ainevahetus nii palju parem, et sellist probleemi polnud. Mis aitaks?
Kas vähem söömisest ja rohkemast liigutamisest on üldse kasu kui keha hormoone saab?:S Või on tegu lõpuks paratamatusega. Kas pillide vahetamine aitaks ja millistega on teil paremaid tulemusi kaalu suhtes olnud? Tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 10:37; 01.04 12:41; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muud ei saagi teha, kui loobuda horm.vahenditest või leppida.

Kohe tuleb siia paar tegelast, kes ütlevad sulle, et sa kujutad ette või, et paksuks saab ainult söömisest minna, aga jah…

Mina võtsin ka horm.pille kasutades juurde. See ei olnud ainus negatiivne kõrvaltoime. Mul oli neid veel, terve rida.
Loomulikult loobusin nendest, sest see on ju täiesti selge märk keha poolt, et talle ei sobi võõrhormoonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 11:53; 01.04 15:07; 01.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus eelmisega, ei hakka üle kordama kui siis seda et mul olid ka üsna vastikud kõrvaltoimed. Kaalutõus oli neist kõige väiksem probleem. teised tulid välja umbes 1,5 a pärast. Lõpetasin nende tarbimise ja sõin nagu ennegi ja kaal kukkus tavatasemele. Muud probleemid osad kadusid ajaga, osade tagajärjed jäävad minuga surmani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 12:09; 01.04 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need ei sobi, sii vaheta välja. Kasvõi nende samade Logestide vastu, mida varem võtsid. Harmoneti hormooni kogus ja tüüp ei pruugi sulle lihtsalt sobida.
\”Kaalutõus, mis mõnikord pillide kasutamisega kaasneb, on tavaliselt põhjustatud vedelikupeetusest. Kuigi üleliigsest vedelikust põhjustatud kaalutõus (kui see ei ole äärmuslik) ei kujuta endast tervisele mingit ohtu, võib see ometi panna naist tundma end inetu ja õnnetuna. Häid tulemusi vedelikupeetusest tingitud kaalutõusu ärahoidmisel on näidanud uue põlvkonna pillid, mis sisaldavad drospirenooni.\”
http://www.meelespea.net/ee/kontratseptsioon/pillid/kaal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest. Ja küsiks, millist vahendit te siis kasutama hakkasite?
Kahjuks ei näe ma sama head alternatiivi, mis hormoone üldse ei sisaldaks ja oleks tõhus kontratseptiiv. (olen mittesünnitanud naine, lisan kohe spiraalisoovitajatele)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 10:37; 01.04 12:41; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin enne 2 lapse sünnitamist ja nendevahelisel ajal tavaspiraali. Ka peale seda kuid siis hakkas töötervishoiuarst õiendama et näe hemoglobiin madal, vahetage kindlasti hormoonide vastu. ma tundsin ennast selle madala hemoglobiiniga superhästi.

Ja mina viimane loll kuulasingi tema soovitust. Oleks ma spiraali edasikasutanud poleks ainsatki probleemi olnud. Mitme arsti seisukoht peale uuringuid oli et kõik jama oli ainult neist hormoonidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 12:09; 01.04 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänan vastuste eest. Ja küsiks, millist vahendit te siis kasutama hakkasite?
Kahjuks ei näe ma sama head alternatiivi, mis hormoone üldse ei sisaldaks ja oleks tõhus kontratseptiiv. (olen mittesünnitanud naine, lisan kohe spiraalisoovitajatele)[/tsitaat]Mina kasutasin mitu aastat vaskspiraali, aga kuna ka see tekitas mul olulisi vaevusi, siis lasin selle välja võtta.
Praegu oleme kondoomide peal, mis mulle ei meeldi, aga mis teha, valikut pole.
Loodan, et mees teeb ükskord vasektoomia ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 11:53; 01.04 15:07; 01.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui need ei sobi, sii vaheta välja. Kasvõi nende samade Logestide vastu, mida varem võtsid. Harmoneti hormooni kogus ja tüüp ei pruugi sulle lihtsalt sobida.
\”Kaalutõus, mis mõnikord pillide kasutamisega kaasneb, on tavaliselt põhjustatud vedelikupeetusest. Kuigi üleliigsest vedelikust põhjustatud kaalutõus (kui see ei ole äärmuslik) ei kujuta endast tervisele mingit ohtu, võib see ometi panna naist tundma end inetu ja õnnetuna. Häid tulemusi vedelikupeetusest tingitud kaalutõusu ärahoidmisel on näidanud uue põlvkonna pillid, mis sisaldavad drospirenooni.\”
http://www.meelespea.net/ee/kontratseptsioon/pillid/kaal [/tsitaat]Vahet pole, millest see kaalutõus on, kas vedelikupeetusest või rasvast. Kui inimene võtab juurde ja tunneb ennast halvasti ja paksuna, siis nii see on. Ja lohutus, et see on kõigest vedelikupeetus ei lohuta tõesti kuigi palju.
Üldjuhul selle kaalutõusuga kaasneb ka ebamugav ja halb enesetunne.

Minu arvates on see soovitus suhteliselt kahtlane, et kui ühed pillid ei sobi, siis proovi järgmiseid.
Ma küll pole arst, aga kahtlustan, et osa naisi on lihtsalt hormoontundlikumad ning neil ei ole olulist vahet, kas nad kasutavad Harmonetti või Logestit. Kui hormoonid lähevad sassi, siis lähevad nad seda nii ühel kui ka teisel puhul. Vahet pole, mis nime all need tabletid on.
Naise organism harjub pillidega ca 3 kuud ning mina ei ole mingi katsejänes, et hakkaksin kõiki võimalikke horm.vahendeid oma keha peal järele proovima – igaühega ikka 3 kuud harjumisaega… Mis mu kehast siis niimoodi järele jääb?

Ma ei ole tegelikult sugugi tuline horm.vahendite vastane ja olen kindel, et paljudele naistele ei tekita need mitte mingeid probleeme. Tegelikult on need siiski ju kõige tõhusamad ras.vastased vahendid.
Aga mina isiklikult nendega enam tegemist ei tee. Mu tervis on mulle selleks liiga kallis, et hakkaksin katse-eksituse meetodil endale sobivat horm.vahendit otsima. Seda enam, et tegelikult võivad horm.vahendi mõjud ja negatiivsed toimed avalduda ka kaudselt, ilma et oskaksid neid kohe tekkinud hädaga seostadagi ning samuti võivad mõjud olla kaugeleulatuvad, selles mõttes, et avalduvad alles pikemaajalise tarvitamise järel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 11:53; 01.04 15:07; 01.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt mainin numbriliselt ära igaks juhuks, et olen 168/71. Paar kuud enne pillidega alustamist olin päris vaevarikkal dieedil, st väga vähe süsivesikuid, ja sain kaalu 65 peale. Minu jaoks väga hea, normkaal mul nii 68-69. Ehk et seda kaalutõusu märkan teravamalt selle niinimetatud dieedi järel just.
Tõsi – enne liikusin jala, nüüd enam mitte eriti palju ja toitun nö normaalselt, tavaliselt.
Muid vaevusi pole ja nagu mainitud olen pille söönud siiski suurema osa täiskasvanuelust. Ma usun, et on naisi, kellel on tõeliselt paha olla vmt., ma ei teagi mida need pillid siis teevad.
Aga nojah, eks häirivad need mõned kilodki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 10:37; 01.04 12:41; 01.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Hormonaalsed pillid ja kaalutõus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.