Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hormoomanalüüside näidud (progesteroon, östradiool), aidake aru saada.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Hormoomanalüüside näidud (progesteroon, östradiool), aidake aru saada.

Postitas:

Ma ei ole juba tükk aega rasedaks jäänud ja kuna luteaalfaas on ca 10 päeva, siis kahtlustasin, et võib-olla hormoonid paigast ära. Nt progesterooni tase liiga madal? Nüüd sain analüüside vastused (analüüsid antud umbes luteaalfaasi keskel):

Progesteroon: 49,85 nmol/l (Lut. faas 8,58 – 68,4)
Östradiool: 806,0 pmol/l (Lut. faas 205-786)

Kuna tegin need analüüsid omal algatusel ja arsti aeg alles rohkem kui kuu aja pärast, siis ehk keegi oskab midagi natuke varem kommenteerida? Östradiool on kõrgem kui peaks, aga kas see väärtus on juba liiga-liiga kõrge või ainult natuke kõrgem, et ei mõjuta midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 10:27; 30.01 10:33; 30.01 10:59; 30.01 12:29; 30.01 15:35; 31.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd teise vastustelehega sain ka kilpnäärme analüüsid. Hoopis siin võib siis olla koer maetud.

TSH 0,04 mIU/l (0,40-4,00)

Teised kilpnäärme väärtused olid korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 10:27; 30.01 10:33; 30.01 10:59; 30.01 12:29; 30.01 15:35; 31.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd teise vastustelehega sain ka kilpnäärme analüüsid. Hoopis siin võib siis olla koer maetud.

TSH 0,04 mIU/l (0,40-4,00)

Teised kilpnäärme väärtused olid korras.

See peaks olema ületalitlus? Ja vajaks kindlasti ravi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt vajaks ravi tõesti. Ma muidu suutsin kuskilt kliinikumi lehelt välja lugeda, et kellelgi naisel oli 0,02 ja arst ütles, et kui ovulatsioon toimub, siis see ei ole mitterasestumise põhjus.

Huvitav iseenesest, et muidu siiani raseduste ajal mul koguaeg olnud probleeme alatalitusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 10:27; 30.01 10:33; 30.01 10:59; 30.01 12:29; 30.01 15:35; 31.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole juba tükk aega rasedaks jäänud ja kuna luteaalfaas on ca 10 päeva, siis kahtlustasin, et võib-olla hormoonid paigast ära. Nt progesterooni tase liiga madal? Nüüd sain analüüside vastused (analüüsid antud umbes luteaalfaasi keskel):

Progesteroon: 49,85 nmol/l (Lut. faas 8,58 – 68,4)

Östradiool: 806,0 pmol/l (Lut. faas 205-786)

Kuna tegin need analüüsid omal algatusel ja arsti aeg alles rohkem kui kuu aja pärast, siis ehk keegi oskab midagi natuke varem kommenteerida? Östradiool on kõrgem kui peaks, aga kas see väärtus on juba liiga-liiga kõrge või ainult natuke kõrgem, et ei mõjuta midagi?

hetkel ma küll ei näe, miks ei peaks rasestuma. kilpnäärmehormoonide üle- või alatalitlus võib mõjutada suguhormoonide tasemeid (mis antud hetkel korras) või hiljem mõjutada raseduse kulgu.

kas mees on uuritud?

ja kui kaua olete üritanud? kui vana oled?

Edu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:11; 30.01 14:17; 30.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmised kaks rasedust tulid nipsust esimese korraga, ei jõudnud veel õieti proovima hakatagi. Viimane siis ca 2 aastat tagasi. Praeguseks oleme üritanud ca 6 kuud. Mina olen 32 ja mees 35. Praeguseks ei ole midagi veel uuritud. Teste tegin ka omal algatusel. Mehe spermat olen ise vaadelnud, tundub ikka selline valkjas, mitte vesine (mitte, et see nüüd kindlasti midagi näitaks). Ovulatsioonil olen paar viimast kuud triibud kätte saanud, aga ikka ei miskit. Mitte, et see ovulatsiooni täpne ajastus nii oluline oleks, sest seksime niikuinii iga päev ja üle päeva.

Oskab keegi öelda, et mida ma nüüd siis järgmiseks võiks uurida lasta?
Kõik tavalised vereproovid sh d-vitamiin, foolahpe, raud jne on korras. Arst on ka ultrahelis mitu korda öelnud, et munarakk küpseb, seega ovulatsioon ilmselt ikka toimub ja testid ei peta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 10:27; 30.01 10:33; 30.01 10:59; 30.01 12:29; 30.01 15:35; 31.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No iga päev või üle päeva seksida ei ole kindlasti hea mõte, kurnad mehe spermatootmise ära. Vahel peab ikka pikemaid pause tegema!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:11; 30.01 14:17; 30.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spetsiaalselt küsisin oma arstilt selle üle ja ta ütles, et kord päevas sobib väga hästi. Sõbrannad soovitasid spermat vahel uurida, et kas on vesisevõitu. Vesisevõitu ei ole, isegi kui iga päev seksime. Varasemate rasedustega oleme samuti iga päev seksinud või vahel isegi mitu korda päevas. Puhkab 5-6p siis kui mul päevad on 🙂

Ma muidugi ei väida, et see “igapäevülepäeva” kindlasti õige on. Ja võib-olla praegu olekski mõistlik siis hoopis harvemini proovida.

Esimene artikkel, mille leidsin, mis väidab, miks tihti seksida on hea mõte ja umbes sellisest loogikast ma ka lähtunud olen siiani. Pluss veel mingi selline teooria, et tiheda seksimise puhul naise keha harjub spermaga ja naise immuunsüsteem ei võitle rasestumisele nii palju vastu ehk siis viljastumine on tõenäolisem.

https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/daily-sex-keeps-sperm-healthy-and-improves-chance-of-pregnancy-1726197.html

Kuidas see mõistlikum oleks siis. Ovulatsiooni kandis nt üle-päeva ja muul ajal siis kuival?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 10:27; 30.01 10:33; 30.01 10:59; 30.01 12:29; 30.01 15:35; 31.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see mõistlikum oleks siis. Ovulatsiooni kandis nt üle-päeva ja muul ajal siis kuival?

Appi, kindlasti mitte! See on ju parim viis oma seksuaalelu täiesti ära rikkuda. Umbes, et seksida on mõtet ainult ovulatsiooni ajal. Kui teil endal jaksu ja isu on, siis üle päeva on täiesti normaalne. Tean kahjuks omast käest kuidas viljatus seksuaalsusele mõjub. Harva seksimist pole küll keegi kuskil soovitanud, pigem paneb mehe spermatootmisele põntsu see kui ta ainult ühe nädala kuus seksib. Minu mehel olid spermaprobleemid ja sai seetõttu ka IVF tehtud. Üle päeva (või ka harvem, ehk siis kui väsinud on, ei pea sundima) seksida on normaalne, lihtsalt peab vaatama, et ov ajal tegutsetud sai. Kui ongi sperma kehv, siis tihemini kui üle päeva ei tasu (ka ov ajal mitte). Näiteks enne IVF-i tuleb mehel hoiduda 2-4 päeva (aga mitte kauem).

Te pole ju kuigi kaua proovinud ka, ei tasu muretseda veel väga. Hormooninäidud paistsid korras olema, östradiool ei olnud palju üle. Kilpnäärmele ilmselt määrab arst rohu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arst just soovitas nii: 10.-20.tsüklipäeva vahel üle päeva (ja kui jälgida ovulatsiooni, siis ovulatsioonipäeval võiks ka), ülejäänud ajal – paar korda nädalas, et jõuaks vahel natuke koguda jõudu :)) Kuival kindlasti mitte!

minu peal ovulatsioonitestid ei tööta, mistõttu ma ei tea täpselt mis päeval mu ovulatsioon on. LH tõuseb umbes 17.-18.päevani ja siis langeb, piiki ei näitagi. Jäin rasedaks mõlemal korral 1.-2. kuul. Ei tea, kas arsti soovitusest oli abi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 12:11; 30.01 14:17; 30.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ovulatsioon oli mul enda testide, arvutuste ja enesetunde järgi umbes 23-24.01 öösel. Täna hommikul sain kahe erineva rasedustestiga triibud. Noh teate küll, vastu valgust vaadates ja silmi kissitades. Mees kissitas ka ja nentis, et tõesti on. Veri sai antud 29 hommikul. Lugesin, et rasedus võib selle kilpnäärme näitaja ka alla viia. Mu enda kaine mõistus ütleb, et ma peaks nüüd ikka natuke ootama, enne kui arstile tõttan. Noh, et need rasedustestitriibud rohkem nagu päris tunduksid ja rasedust natuke rohkem kui päeva-paari jagu. Korraline arsti aeg mul muidu veebruari lõpus. Või on see madal näit nüüd ikka nii ohtlik, et tasuks kohe kuskile joosta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 10:27; 30.01 10:33; 30.01 10:59; 30.01 12:29; 30.01 15:35; 31.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruari lõpp sobib väga hästi rasedusega arstile minekuks, varem ei oleüldse mõtet, ja loodame, et triip kosub ???? kuidas nüüd triibuga lood on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hormoomanalüüside näidud (progesteroon, östradiool), aidake aru saada.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.