Esileht Ilu ja tervis Hormoonspiraalist

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Hormoonspiraalist

Postitas:

Kas enamus naistearste soovitab sünnitanud naisele hormoonspiraali?

mulle üldjuhul hormoonspiraal sobib. Ainult, et olen 43 ja mulle tulevad näkku punnid. Millest need tulevad?

osad ütlevad, et tulevad piimatoodetest, šokolaadist, mina ei ole neid menüüst välja lülitanud.

kui mul aastaid tagasi horm.spiraal eemaldati, oli väike paus, et panna uus spiraal, tundsin, et seksiisu tõusis, kui pandi uus, langes seksiisu.

kui ma arstile sellest rääkisin, siis tema sellest mingit järeldust ei teinud, raius edasi, et horm.spiraal kōige parem.

kas kellelgi sarnaseid kogemusi? Mida olete valinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 09:59; 24.11 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 28-aastane. Sünnitasin jaanuaris. Varasemalt olin võtnud kombineeritud pille kahel perioodil. Mõlemal juhul kaasnes meeletu söögiisu tõus, seksiisu langus ja mõlemal korral kaasnes ka lõpuks depressioon. Mulle võib küll vastu vaielda, aga selline oli minu kogemus. Niisiis, kui rääkisin ämmaemandaga rasestumisvastastest vahenditest, siis soovisin kohe kõik hormonaalsed kõrvale jätta. Ta küll ütles, et hormoonspiraal eritab hormooni lokaalselt ja vähem kui pillid. Siiski valisin vaskspiraali. Hetkel pole küll märganud kõrvaltoimeid, mida pillidega kogesin. Mentruatsioon taastus eelmine kuu ja nüüd teine tsükkel. Ei ole vererohkem kui tavaliselt, nagu paljud vaskspiraaliga kogevad. Muidugi ma veel imetan, nii et võib-olla pole veel “täie rauaga” päevi olnud. Kui ikka hormoonspiraal ebameeldivaid kõrvaltoimeid tekitab, siis on mõistlik teisi variante kaaluda. Samuti ei ole õige, et mõni ämmaemand oma arvamust nii jõhkralt peale surub. Kaaluge teisi variante, seksiisu on oluline.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 17:28; 23.11 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, mitte ämmaemand, vaid teie puhul arst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 17:28; 23.11 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud hormoonspiraal peaaegu aasta ja pean tunnistama, et on kõrvalmõjud, mida ma ûldse ei sooviks. Püüan muudkui mõelda, et ehk mõtlen üle, kuid kuna elasin ca 5 aastat enne seda hormoonideta, siis on muutused reaalselt olemas. Kui mõelda, siis on samad muutused kui raseduse ajal: kõhukinnisus (eriti enne päevi ja sel ajal), tohutu söögiisu ehk kaalutõus, seksiisu on kadunud umbes 90%, lisaks tohutu emotsioonide kôikumine… Kõlab halvasti tegelikult. Elus veel proovimata vaid plaastrid, vaskspiraal ja munajuhade op. Mõtlen edasi….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teine spiraal, pandi kui olin 47, nüüd 48. Esimese puhul ei osanud neid kõrvalmõjusid kohe nii tähele panna. Aga kui 5-s ehk viimane spiraali aasta jooksis tundsin et olen kuidagi rõõmsam, seksiisu ka suurem. Muidu oli suht olematu. Ilmselt siis spiraali toime oli nii palju vähenenud.  Nüüd kui teine pandi siis esialgu oli sellist emotsioonide kõikumist ja seksiisu on ka kadunud.  Mulle soovitati spiraali kuna emaka limaskest kippus paksenema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teine spiraal, pandi kui olin 47, nüüd 48. Esimese puhul ei osanud neid kõrvalmõjusid kohe nii tähele panna. Aga kui 5-s ehk viimane spiraali aasta jooksis tundsin et olen kuidagi rõõmsam, seksiisu ka suurem. Muidu oli suht olematu. Ilmselt siis spiraali toime oli nii palju vähenenud. Nüüd kui teine pandi siis esialgu oli sellist emotsioonide kõikumist ja seksiisu on ka kadunud. Mulle soovitati spiraali kuna emaka limaskest kippus paksenema.

aga kas vaskspiraali ei soovitatud.

teemaalgataja olen, minul vanus 43, nii et ühte kanti.

ja huvitav, paljudel vaskspiraaliga siis verd lahmab? Või see pigem vàhestel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 09:59; 24.11 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kas vaskspiraali ei soovitatud.

Kui emaka limaskest kipub paksenema, siis ei saa ju vaskspiraali kasutada – sellega pakseneks ta veelgi enam. Hormoonid hoiavad selle aga õhukesena ja nii ei teki ka müoome. Ise olen 47 ja kasutan samal põhjusel minipille, neil on sama toimeaine, mis hormoonspiraalil. Mulle väga sobib, juba aastaid kasutan. Ainus kõrvaltoime on see, et nendega ei ole mul üldse päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 51 ja mul on hetkel käigus neljas Mirena. Mul ei ole alates 33-ndast eluaastast olnud tilkagi menstruatsiooni ja see on lihtsalt ülimugav.

Inimese vanuse muutudes muutub niikuinii paljutki. Muutub ainevahetus, muutuvad isud, hormoonid. Nägemine halveneb ja juuksed lähevad halliks. Kõikide nende muutustega tuleb elu jooksul kohaneda, mitte võidelda.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Hormoonspiraalist