Esileht Kodunurk Hortensia hooldus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Hortensia hooldus

Postitas:

Sai kevadel Bauhausist ostetud terrassihortensia. Nüüd hakkavad õied ära õitsema. Kui ma need nüüd maha lõikan, kas kasvatab veel sel suvel uued õied?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temperatuur ja niiskus

Temperatuur võib olla soe kuni jahe. Veebruarist oktoobrini 18-20 kraadi, talvel mitte üle 10 kraadi. Kui lehed on langenud, viia taim kuiva ja pimedasse ruumi, kus temperatuur on 5 kraadi ringis (nt kelder). Minimaalne temperatuur -15 kraadi. Ei talu tuuletõmbust. Ruum peaks olema õhurikas, eriti õitsemise ajal. Suvel võib viia õue.

Valgus

Kasvukeskkond peab olema valge vältides kevadest sügiseni otsest päikesepaistet.

Kastmine

Kasvuperioodil (veebruarist novembrini) kasta rikkalikult vältides mulla läbikuivamist toasooja ja pehme veega. Soojadel päevadel tuleb vahel isegi paar korda päevas teda kasta. Muul ajal kasta vaid niipalju, et mullapall ei kuivaks läbi (paar korda kuus). Liigne vesi tuleb pärast kastmist potialuselt eemaldada. Aeg-ajalt võib piserdada.

Kui taim on jäänud kuivale ja lehed on norgu vajunud, võib taime koos potiga asetada veeanumasse seniks kuni mulle enam ei tule.

Väetamine

Kasvuperioodil tuleks väetada vähese lämmastikusisaldusega väetisega iga 2 nädala tagant. Kasutada võib rododendroniväetist. Siniste sortide puhul kasutada alumiiniumi sisaldavat väetist. Juba augustist võib väetamist vähendada oluliselt ning muul ajal ei pea üldse väetama.

Õitsemine

Õisikud on valged, sinised, roosad ja müügil on nii lameda õisikuga kui ka ümmarguse õiekobaraga sorte. Õitseb kevadel ja suvel ning mida jahedamas keskkonnas ta on, seda kauem kestab õitsemine. Pärast õitsemist tuleb tagasi lõigata poole võrra ning eemaldada ka õisikud koos varreosaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 20:30; 02.07 13:50; 03.07 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õied sama suve jooksul samasse kohta tagasi ei kasva kui maha lõigata, aga närtsinud õis lõika ikka ära, sinna tuleb järgmisel suvel uus. Hortensia tahab osalist varju, päris lõõmava päikese käes ei saa hästi hakkama. Mina enda omasid väetanud ei ole, aga hoolitsen, et ära ei kuivaks, päikeseliste ilmadega kastan kindlasti iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul see potsi, kas ja milal peaksin maha istutama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laialehine hortensia ei talvitu õues nii, et edaspidi õitseks
st
võid ju maha istutada aga siis pead sügisel talvituma panekuks taas üles kaevama. Minu arust on mõistlikum ikka potiga toimetada st istutad suuremasse potti ja uude mulda, sügisel potiga keldrisse/garaaži vms hoiupaika

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 20:30; 02.07 13:50; 03.07 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvitub küll. Nii soojad talved, et minul potihortensiad kõik maha istutatud ja õitsevad.
Lõigata ainult õis. Sellel talvel jätsin 1 potti ja ka see elas üle ning õied moodustuvad hetkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on selline talv nagu eelmine, võib juhtuda. Aga mina küll ei julgeks ennustada, et tulevad taas soojad talved ja öelda võõrale, et jäta aga mulda. Kui ära külmub siis lilleomanik vist seda “tarka” nõuandjat just ei kiida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 20:30; 02.07 13:50; 03.07 09:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Hortensia hooldus