Esileht Hobinurk Horvaatia vs Bulgaaria

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Horvaatia vs Bulgaaria

Postitas:

Kui valida on kahe riigi vahel- Horvaatia vs Bulgaaria- kumba riiki läheksite, millisesse piirkonda ning miks just sellise valiku teeksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on plaan auto rentida ja ringi sõita, siis kindlalt Horvaatia. Palju vaadata, natuke mägesid, natuke madalikke, põnevad linnad ja ajalugu, ilusad looduspargid ja head teed.
Kui on soov lihtsalt rannas lebada, siis Kuldsed Liivad ja Bulgaaria – väga head toidud, liivarand, odavam. Varna lähedal, võib šopingutuuri teha.
No ja ekskursioone saab ka soodsalt osta, kui igavaks kipub minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 02:38; 16.08 08:59; 19.08 14:06; 20.08 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile meeldis Horvaatia rohkem, sõitsime palju ringi kuni Itaaliani välja, KrK saarel käisime. Bulgaarias sõitsime ka ringi, aga Varnas näiteks ei leidnud parkmiskohti, teiseks oli siis (8 aasta tagasi) räpane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tulin Bulgaariast – mulle väga meeldis. Aga ma pole rannaspuhkaja, vaid sõitsin ringi mööda kogu riiki. Odav, hõredalt asustatud, vähe liiklust, kaunis loodus, hea toit (jogurt, hautised). Mere ääres käisin vaid Nessebari linna vaatamas, seal oli küll kena ja puhas, ujuma sai minna otse teeäärsetelt kividelt (liivapõhi). Põnevad koopad, kanjonid, kindlused, kaljumoodustised, iidsed hauakmbrid, roosiõli tööstus, ilusad kloostrid.
Turiste ei ole meeletult palju nagu Horvaatias, kordades odavam ka. Horvaatia muidugi väärib ka vaatamist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 23:32; 15.08 23:34; 23.08 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tulin Bulgaariast – mulle väga meeldis. Aga ma pole rannaspuhkaja, vaid sõitsin ringi mööda kogu riiki. Odav, hõredalt asustatud, vähe liiklust, kaunis loodus, hea toit (jogurt, hautised). Mere ääres käisin vaid Nessebari linna vaatamas, seal oli küll kena ja puhas, ujuma sai minna otse teeäärsetelt kividelt (liivapõhi). Põnevad koopad, kanjonid, kindlused, kaljumoodustised, iidsed hauakmbrid, roosiõli tööstus, ilusad kloostrid.

Turiste ei ole meeletult palju nagu Horvaatias, kordades odavam ka. Horvaatia muidugi väärib ka vaatamist.

Kus piirkonnas sa käisid? Mul on ka Bulgaaria olnud järgmiseks sihtkohaks mõttes, aga viimasel ajal nii paljud tuttavad teevad maha ja ütlevad, et odav on küll, aga peale kuurordis passimise ei ole seal midagi teha. Mina olen küll rannapuhkaja, aga terve nädal ikka rannas vedeleda ei taha. Tahaks ikka seda kohta näha ka, kuhu ma reisile lähen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 22:34; 18.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tulin Bulgaariast – mulle väga meeldis. Aga ma pole rannaspuhkaja, vaid sõitsin ringi mööda kogu riiki. Odav, hõredalt asustatud, vähe liiklust, kaunis loodus, hea toit (jogurt, hautised). Mere ääres käisin vaid Nessebari linna vaatamas, seal oli küll kena ja puhas, ujuma sai minna otse teeäärsetelt kividelt (liivapõhi). Põnevad koopad, kanjonid, kindlused, kaljumoodustised, iidsed hauakmbrid, roosiõli tööstus, ilusad kloostrid.

Turiste ei ole meeletult palju nagu Horvaatias, kordades odavam ka. Horvaatia muidugi väärib ka vaatamist.

Kus piirkonnas sa käisid? Mul on ka Bulgaaria olnud järgmiseks sihtkohaks mõttes, aga viimasel ajal nii paljud tuttavad teevad maha ja ütlevad, et odav on küll, aga peale kuurordis passimise ei ole seal midagi teha. Mina olen küll rannapuhkaja, aga terve nädal ikka rannas vedeleda ei taha. Tahaks ikka seda kohta näha ka, kuhu ma reisile lähen.

Reisisime läbi terve riigi (umbes 10 päeva), Silmaringi reisijuht ja Trip.ee kommentaarid abiks. Rannas käisime vaid Nessebari linna vaatamas, see oli ilus. Sisemaal saab ujuda tehisjärvedes, kus on küll keelusilt, aga me ei lasknud end sellest segada. Ööbisime telgis, vabu tühje kohti on looduses küllaga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 23:32; 15.08 23:34; 23.08 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus piirkonnas sa käisid? Mul on ka Bulgaaria olnud järgmiseks sihtkohaks mõttes, aga viimasel ajal nii paljud tuttavad teevad maha ja ütlevad, et odav on küll, aga peale kuurordis passimise ei ole seal midagi teha. Mina olen küll rannapuhkaja, aga terve nädal ikka rannas vedeleda ei taha. Tahaks ikka seda kohta näha ka, kuhu ma reisile lähen.

Me elasime paar aastat tagasi Kuldsetel Liivadel 10 päeva. Autot ei rentinud seekord, aga ostsime rannast reise, hea hinnaga ja täitsa huvitavad. Mägiklooster oli lähedal (ca 5 km), seal käisime omaette, Varnasse sõitsime mõned korrad (liinibussiga 1,5 €), jalutasime niisama, käisime kirikutes ja muuseumides, natuke šoppasime. Nii et 7-l päeval 10st jagus erinevat tegevust ja igav küll ei hakanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 02:38; 16.08 08:59; 19.08 14:06; 20.08 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus piirkonnas sa käisid? Mul on ka Bulgaaria olnud järgmiseks sihtkohaks mõttes, aga viimasel ajal nii paljud tuttavad teevad maha ja ütlevad, et odav on küll, aga peale kuurordis passimise ei ole seal midagi teha. Mina olen küll rannapuhkaja, aga terve nädal ikka rannas vedeleda ei taha. Tahaks ikka seda kohta näha ka, kuhu ma reisile lähen.

Me elasime paar aastat tagasi Kuldsetel Liivadel 10 päeva. Autot ei rentinud seekord, aga ostsime rannast reise, hea hinnaga ja täitsa huvitavad. Mägiklooster oli lähedal (ca 5 km), seal käisime omaette, Varnasse sõitsime mõned korrad (liinibussiga 1,5 €), jalutasime niisama, käisime kirikutes ja muuseumides, natuke šoppasime. Nii et 7-l päeval 10st jagus erinevat tegevust ja igav küll ei hakanud.

Aitäh info eest. Kellelgi on ehk ka võrdlusmoment kahe peamise Bulgaaria sihtkoha osas – kumba tasub rohkem külastada, Sunny Beach või Golden Sands?

Samuti – mis ajal käisite? Bulgaariasse vist tasub pigem suvel minna, et sooja ilma saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 22:34; 18.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valiksin Horvaatia, sest sinna polegi jõudnud veel???? Sofia mulle iseenesest väga meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh info eest. Kellelgi on ehk ka võrdlusmoment kahe peamise Bulgaaria sihtkoha osas – kumba tasub rohkem külastada, Sunny Beach või Golden Sands?

Samuti – mis ajal käisite? Bulgaariasse vist tasub pigem suvel minna, et sooja ilma saada?

Ega suuremat vahet pole, kui et Kuldsed Liivad on ehitatud metsasele alale (keset rahvusparki), Päikeserannik tühjale rannale.
Hotelle on mõlemas seinast seina ja söögikohti meeletult.
Meile meeldis, et Varna oli Kuldsetele lähedal (18 km) ja seal oli rohkem teha-näha kui Burgases (Päikeserannikust ca 30 km).
Päikeseranniku külje all on imeilus väike linnake Nessebar, kus kindlasti tasub ära käia, aga ka Kuldsetelt tehakse sinna giidiga trippe, muidugi saab ka ise sõita bussi või autoga.
Kui oled veeparkide sõber, siis Päikeserannikul on 2 suuremat ja nendest Nessebari Aqua Paradise on suurem ja uhkem kui Kuldsete Liivade Aquapolis.

Olime septembri esimesed 10 päeva, sooja 25-28*C, üks hommik oli pilves, aga keskpäevaks klaaris ära, muidu lauspäike ja vihma ei sadanud tilkagi. 2 nädalat enne käisid sõbrad ja sadas iga päev, kuigi soe oli ikka ja sajuhood lühikesed.
Eks aastad ole erinevad. Praegu on seal ka 29*C 🙂
Septembriga hooaeg ka lõpeb ja hinnad langevad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 02:38; 16.08 08:59; 19.08 14:06; 20.08 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on emmas-kummas käinud rääkige, mis keelega hakkama saite. St kas inglise keelega saab ilusti hakkama (kui auto rentida ja ringi sõita), vene keele oskust kahjuks pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on emmas-kummas käinud rääkige, mis keelega hakkama saite. St kas inglise keelega saab ilusti hakkama (kui auto rentida ja ringi sõita), vene keele oskust kahjuks pole.

Inglise keelega saab mõlemal maal hakkama samamoodi nagu Eestiski. Mitte just igas külas ja igas poekeses, aga probleemi küll ei olnud.
Vene keelt nooremad (nii 40 ja allapoole) enam Bulgaarias ei valda (nagu meilgi), Horvaatias veelgi vähem. Horvaatia põhjaosas ja Istria poolsaarel räägitakse itaalia keelt paremini kui inglist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 02:38; 16.08 08:59; 19.08 14:06; 20.08 16:06;
To report this post you need to login first.

just lugesin täiesti ajaviiteks Silmaringi Bulgaaria reisijuhti, ja tekkis vastupandamatu himu sinna minna:) Just mägedesse ja sisemaale, mitte kuurortitesse!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaardiga saab Bulgaarias maksta vaid bensiini eest ja Lidlis. Kõik on väga odav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 23:32; 15.08 23:34; 23.08 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bulgaarias soovitan vältida kahte kohta: Sunny Beachi ja Kuldseid Liivu. Kui just ei taha tunda end nagu Lasnamäel mere kaldal. Rahvast on meeletult, puudub igasugune privaatsus, rahu ja vaikus. Muidu on Bulgaaria ilus, huvitav ja odav maa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus eelkõnelejaga, Bulgaaria on väga ilus ja huvitav ning nimetatud randu väldiksin (räpased, ülerahvastatud, pole üldse see mis mui Bulgaaria). Sisemaa ja mäed on imeilusad, söök viib keele alla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Horvaatia vs Bulgaaria