Esileht Koolilaps .

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: .

Postitas:

.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin. See on ka ohatiste ja soolatüügaste vastu. Ja kui arvestada suguvõsa soodumust igasuguste vähkidele siis soovisin riske vähendada

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV nakkab nahk-naha kontaktist ka siis, kui kondoomi kasutada. Kui viirus on kehas, siis sellest enam lahti ei saa.
Jah, enamasti on HPV põhjustatud vähid aeglase kuluga ja pidevalt PAP-testi tehes saab vähile kiiresti jaole. Ent kui avastada hilisemas staadiumis (levinud emakakaelast kaugemale), allub ravile halvasti.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:36; 07.09 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka lasin teha, samuti kurvad kogemused lähikondsetel selle teemaga. vähemalt üks mure maas.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:53; 06.09 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmendas klassis see muidu on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulebki teha enne suguelu algust ära, pärast on juba hilja.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:53; 06.09 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama vana tütar. Nii et olen selle teema peale mõelnud.
Olen lugenud näiteks linki https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-vaccine-young-women.htm
Sealt loen välja, et on testitud, et kaitse kehtib 10 aasta jooksul. Edasise kohta (vist) andmeid pole, kuna tegemist on liiga uue vaktsiiniga.
Seega kui vaktsineerida 12-aastast last, on tõenäoline, et lähimad 4-6 aastat tal seda kaitset vaja ei lähe (sest ta ei seksi). Järgmised 4-6 aastat peale seksimise alustamist tegeleb ta õige kaaslase leidmisega. Selle tegevuse käigus oleks nii HIV, suguhaiguste kui raseduse vältimise mõttes mõistlik kasutada kondoomi. Mõistan, et noorel lapsel kujunevad antikehad paremini, kuid ei mõista, milleks tal selles vanuses neid antikehi vaja on.
Mis puudutab nahkkontakti, siis googeldasin sama küsimust inglise keeles ja sain teada, et “You can get HPV by having vaginal, anal, or oral sex with someone who has the virus”. Seega kõik need võimalused, kuidas seda hankida on ikkagi üsna intiimsed. Käepigistusest, põsemusist või kallistusest HPV-d ei saa.
Meie perekonnas (minu teada) vähi soodumust ei ole. Ise külastan naistearsti vähemalt kord 2 aasta jooksul ja sama soovitan teha ka oma tütardel.
HPV vaktsiinile, mida pakutakse 12-aastastele, vastan “ei”. Minu äsja täisealiseks saanud vanim tütar (kes samuti ei ela veel suguelu) otsustab ise.
PS. Mu 3 last on saanud kõik riiklikus immuniseerimiskavas ette nähtud vaktsiinid. Seega ma pole vaktsineerimisvastane. Lihtsalt see vaktsiin tekitab minus liiga palju küsimusi.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid seal naistearsti vastuvõtul ja 2x aastas käia (samas milleks?), aga PAP-testi sulle ju nii sageli ei tehta. Minu arust tehakse seda vähemalt 2aastaste vahedega, kui ei ole just mingit näidustust, mis sunniks seda tegema sagedamini.
Ennustada, millal keegi suguelu elama hakkab (või et ta sulle selle kohta tõtt räägib) ei ole mõtet ka siis, kui on muidu väga ontlikud ja teadlikud lapsed. Kunagi ei või teada.
Minu tütar on vaktsineeritud. Usaldan rohkem arste kui googeldamist ja foorumeid.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nahakontakti all mõeldakse seda, et kui seksides kasutatakse kondoomi, siis sellegipoolest hõõruvad intiimsed kehaosad kokku ja viirus nakkab selle naha pinnalt. Spermat ja HIV-i tõesti sealt kohast ei saa, aga HPV-d küll.

Pakkuda, et laps hakkab suguelu elama alles 16-18 aastaselt on ka tänapäeval päääris optimistlik, aga kui see kõrvale jätta, siis meenutaks, et siiski väikese võimalusena võib esimene seks toimuda tahtevastaselt. :/

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin ka “ei”, selle kohta sai ka paber kooli. Kui vaktsineerimise päev käes oli, siis kutsuti ikkkagi tütar arsti juurde. Seal ta ise ütles, et temal on EI. Alles seejärel otsiti paber välja ja kontrolliti üle, saadeti klassi tagasi.

Nii et kui Sa ise ei soovi, siis tee lapsele ka see selgeks, et ta julgeks igaks juhuks ei öelda!!

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama vana tütar. Nii et olen selle teema peale mõelnud.

Olen lugenud näiteks linki https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-vaccine-young-women.htm

Sealt loen välja, et on testitud, et kaitse kehtib 10 aasta jooksul. Edasise kohta (vist) andmeid pole, kuna tegemist on liiga uue vaktsiiniga.

Seega kui vaktsineerida 12-aastast last, on tõenäoline, et lähimad 4-6 aastat tal seda kaitset vaja ei lähe (sest ta ei seksi). Järgmised 4-6 aastat peale seksimise alustamist tegeleb ta õige kaaslase leidmisega. Selle tegevuse käigus oleks nii HIV, suguhaiguste kui raseduse vältimise mõttes mõistlik kasutada kondoomi. Mõistan, et noorel lapsel kujunevad antikehad paremini, kuid ei mõista, milleks tal selles vanuses neid antikehi vaja on.

Mis puudutab nahkkontakti, siis googeldasin sama küsimust inglise keeles ja sain teada, et “You can get HPV by having vaginal, anal, or oral sex with someone who has the virus”. Seega kõik need võimalused, kuidas seda hankida on ikkagi üsna intiimsed. Käepigistusest, põsemusist või kallistusest HPV-d ei saa.

Meie perekonnas (minu teada) vähi soodumust ei ole. Ise külastan naistearsti vähemalt kord 2 aasta jooksul ja sama soovitan teha ka oma tütardel.

HPV vaktsiinile, mida pakutakse 12-aastastele, vastan “ei”. Minu äsja täisealiseks saanud vanim tütar (kes samuti ei ela veel suguelu) otsustab ise.

PS. Mu 3 last on saanud kõik riiklikus immuniseerimiskavas ette nähtud vaktsiinid. Seega ma pole vaktsineerimisvastane. Lihtsalt see vaktsiin tekitab minus liiga palju küsimusi.

🙂 Ma enda arust lausega “HPV nakkab nahk-naha kontaktist ka kondoomi kasutades” viitasingi imtiimsetele tegevustele. Tõsi ta on, et emakakaelavähki põhjustavaid HPV tüvesid käepigistusest reeglina ei saa. Kuigi on HPV tüvesid, mis elavad kätel ja ka nakkavad käepigistusel (soolatüükad näiteks).

Vaktsiini toime 10 aastat tuleneb sellest, et uuringus osalenud naised on umbes nii kaua vaktsineeritud olnud, aja jooksul jälgitakse HPV antikehade esinemist nende veres ja kui see millalgi langema peaks hakkama, siis pannakse ka paika soovituslik revaktsineerimise aeg.

Selles on sul muidugi õigus, et paljud tüdrukud seda vaktsiini kaitset esimestel aastatel veel ei vaja. Aga oht nakatuda tekib kohe sugueluga alustades, sest juba esimene partner võib olla märksa elukogenum. Noored paraku on arad, esimene seks toimub tihti pimedas teki all ning võimalust ereda lambi all partneri kubemepiirkonnast tüügaste otsimiseks ei teki.

Eks ta muidugi tõsi ole, et see vaktsiin on veel üsna uus ja ebakindlust seetõttu palju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:36; 07.09 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind isiklikult häirib ka see, et meil on otsustatu vaktsineerida ainult tüdrukuid.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 08:18; 17.09 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lasknud teha. Paljudes riikides on see vaktsiin keelatud, juba see ütleb midagi selle vaktsiini kohta.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on siiani kõik vaktsiinid tehtud. HPV oma puhul kevadel kõhklesin päris kaua. Lõpuks andsin ikka nõusoleku. Mul on endal tehtud konisatsioon emakakaela halbade rakkude pärast ja hirm selles pärast kaalus üle hirmu võimalike vaktsiinitüsistuste pärast.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkuda, et laps hakkab suguelu elama alles 16-18 aastaselt on ka tänapäeval päääris optimistlik, aga kui see kõrvale jätta, siis meenutaks, et siiski väikese võimalusena võib esimene seks toimuda tahtevastaselt. :/

ma ei tea, mis ringkondades sa liigud, aga ma julgen jällegi arvata, et see on üsna adekvaatne pakkumine.

mis puudutab tahtevastast seksi varateismelisena, siis tahtmata mingilgi määral vaidlustada selle võimaluse olemasolu, leian ma siiski, et see on normaalse koduse kasvatusega perede laste puhul umbes samas suurusjärgus võimalusega autoõnnetuses või katuselt kukkuva telliskivi tõttu surma saada.

kindlasti on ka tüdrukuid, kes alustavad suguelu varateismelisena ja satuvad olukordadesse, kus on suur võimalus saada ärakasutatud, kuid nende emad ei mõtiskle ka vaktsiini vajalikkuse üle.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakakaela vähki ja soolatüügaste HPV viiruse tekitajad on hoopis erinevad.
See vaktsiin on vaid teatud tüübi vastu aga vähki tekitavad ka mitmed muud.
See vaktsiin on nii uus ja uuritud seda väga pole.
Elan Soomes ja siin on selle vaktsiini pärast väga paljude laste elud rikutud. Aga keegi selledt rääkida ametlikult ei taha.
Üks suurim ja kõrgelt esinev kõrvalmõju on pidevad epilepsia taolised krambid ja lihastõmblused.

Seega mina ütleks kindlasti ei sellele vaktsiinile. NB! Ei ole vaktsiinivastane. Mul laps on senimaani kõik riikliku kava omad saanud ja saab ka edaspidi.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lase seda HPV vaktsiini lapsele teha .Mu 12-aastane tütar sai ka koolist selle voldiku ja mu vastus on kindel EI . Liiga palju kõrvalmõjusid ja milleks sandistada oma ainukest tütart .Muidu vaktsineerimise vastane ei ole ja teised vaktsiinid on ta saanud nagu ettenähtud .

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina aga lasen varsti oma 12aastase poisi HPV vaktsineerida. Ei soovi talle munandivähki või pärakuvähki. Oma raha eest. Kahju, et tüdrukutest ülejäänud vaktsiine ei saa poistele anda koolides.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB grupist: Mõtlesin pikalt,kas kirjutada oma lugu või mitte. Aga teades mõnda samalaadset juhtumit,on emasüda valu täis ning ei jõua iseennast ära vanduda et lasin vaktsineerida…
25.05.2018 tehti koolis mu 12a tütrele HPV vaktsiin. 05.06.2018 jäi laps päeval magama ning ärkas valust vääneldes ja sõna otseses mõttes röökis valust. Jalas oli nii meeletu kramp et laps värises veel hulga aega peale krambi möödumist. Sealt alates on olnud aeg-ajalt öösiti kramp. Hiljuti hakkas hommikuti jalale toetumine valulikuks muutuma. On päevi kus lonkab sest valu ei lase kõndida… Alati on valu vasaku jala sääremarjas. Minu silmis läheb asi järjest hullemaks ning paratamatult olen tabanud ennast mõtlemas hommikule,kus see laps ei võtagi enam jalgu alla…
Arstile pääseme järgmine nädal. Kooliõde on mõistev-ütles et emana mõistab täielikult mu muret. Varem polevat Eestis sellisest kõrvaltoimest teatatud.
Ravimiametile andsin teada. Lubati juhtum registreerida ning soovitati vereproovid teha ning rohkem vett tarbida ning magneesiumit võtta.
Kõik räägivad mulle kasvuvalust ning füüsilisest pingutusest. Tütar on alati olnud sportlik ning aktiivne tüdruk ja tal pole mitte kunagi olnud jalavalusid,ammugi mitte krampe. See võimalus ning teadmine et see on üks hpv vaktsiini kõrvamõjudest…see ajab mind pehmelt öeldes hulluks.
Soovitan hoolega uurida mündi mõlemat külge,mina seda piisavalt hästi ei teinud…
Nõmedad ja halvustavad kommentaarid palun endale hoida!

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkuda, et laps hakkab suguelu elama alles 16-18 aastaselt on ka tänapäeval päääris optimistlik, aga kui see kõrvale jätta, siis meenutaks, et siiski väikese võimalusena võib esimene seks toimuda tahtevastaselt. :/

ma ei tea, mis ringkondades sa liigud, aga ma julgen jällegi arvata, et see on üsna adekvaatne pakkumine.

mis puudutab tahtevastast seksi varateismelisena, siis tahtmata mingilgi määral vaidlustada selle võimaluse olemasolu, leian ma siiski, et see on normaalse koduse kasvatusega perede laste puhul umbes samas suurusjärgus võimalusega autoõnnetuses või katuselt kukkuva telliskivi tõttu surma saada.

kindlasti on ka tüdrukuid, kes alustavad suguelu varateismelisena ja satuvad olukordadesse, kus on suur võimalus saada ärakasutatud, kuid nende emad ei mõtiskle ka vaktsiini vajalikkuse üle.

No muidugi on tüdruk ja tema pere süüdi, kui vägistamine toimub. Keegi ju ei vägista normaalse koduse kasvatusega tüdrukut. Eks need vägistatud lapsed ja varteismelised ikka ise tahavad ja on lõdva püksikummiga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB grupist: Mõtlesin pikalt,kas kirjutada oma lugu või mitte. Aga teades mõnda samalaadset juhtumit,on emasüda valu täis ning ei jõua iseennast ära vanduda et lasin vaktsineerida…

25.05.2018 tehti koolis mu 12a tütrele HPV vaktsiin. 05.06.2018 jäi laps päeval magama ning ärkas valust vääneldes ja sõna otseses mõttes röökis valust. Jalas oli nii meeletu kramp et laps värises veel hulga aega peale krambi möödumist. Sealt alates on olnud aeg-ajalt öösiti kramp. Hiljuti hakkas hommikuti jalale toetumine valulikuks muutuma. On päevi kus lonkab sest valu ei lase kõndida… Alati on valu vasaku jala sääremarjas. Minu silmis läheb asi järjest hullemaks ning paratamatult olen tabanud ennast mõtlemas hommikule,kus see laps ei võtagi enam jalgu alla…

Arstile pääseme järgmine nädal. Kooliõde on mõistev-ütles et emana mõistab täielikult mu muret. Varem polevat Eestis sellisest kõrvaltoimest teatatud.

Ravimiametile andsin teada. Lubati juhtum registreerida ning soovitati vereproovid teha ning rohkem vett tarbida ning magneesiumit võtta.

Kõik räägivad mulle kasvuvalust ning füüsilisest pingutusest. Tütar on alati olnud sportlik ning aktiivne tüdruk ja tal pole mitte kunagi olnud jalavalusid,ammugi mitte krampe. See võimalus ning teadmine et see on üks hpv vaktsiini kõrvamõjudest…see ajab mind pehmelt öeldes hulluks.

Soovitan hoolega uurida mündi mõlemat külge,mina seda piisavalt hästi ei teinud…

Nõmedad ja halvustavad kommentaarid palun endale hoida!

Mul on ilma HPV vaktsiini tegemata selliseid krampe öösiti esinenud. On hirmus valus küll ja pärast on seal kohas nagu tükk ja annab tunda. Mina olen siiani teadnud, et seda põhjustab magneesiumipuudus ja vähemalt sel ajal kui ma magneesiumit juurde olen tarbinud, pole mul ka neid jalakrampe olnud.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 08:18; 17.09 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB grupist: Mõtlesin pikalt,kas kirjutada oma lugu või mitte. Aga teades mõnda samalaadset juhtumit,on emasüda valu täis ning ei jõua iseennast ära vanduda et lasin vaktsineerida…

25.05.2018 tehti koolis mu 12a tütrele HPV vaktsiin. 05.06.2018 jäi laps päeval magama ning ärkas valust vääneldes ja sõna otseses mõttes röökis valust. Jalas oli nii meeletu kramp et laps värises veel hulga aega peale krambi möödumist. Sealt alates on olnud aeg-ajalt öösiti kramp. Hiljuti hakkas hommikuti jalale toetumine valulikuks muutuma. On päevi kus lonkab sest valu ei lase kõndida… Alati on valu vasaku jala sääremarjas. Minu silmis läheb asi järjest hullemaks ning paratamatult olen tabanud ennast mõtlemas hommikule,kus see laps ei võtagi enam jalgu alla…

Uskumatu, et ainult miinused. Nii pime ei saa ometi olla, kui keegi vähegi julgeb vaktsiiniga võimalikult seotud tüsistusi mainida – nendest vähestest, kes üldse nö vastu võetakse selle jutuga.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ilma HPV vaktsiini tegemata selliseid krampe öösiti esinenud. On hirmus valus küll ja pärast on seal kohas nagu tükk ja annab tunda. Mina olen siiani teadnud, et seda põhjustab magneesiumipuudus ja vähemalt sel ajal kui ma magneesiumit juurde olen tarbinud, pole mul ka neid jalakrampe olnud.

Krampide põhjuseks ei ole ainult magneesiumipuudus. Magneesium võib sümptomeid leevendada, aga põhjust ei likvideeri. Põhjuseid võib olla palju — ajutegevuse häiretest kuni ainevahetuseni välja. Lihasvalud ja krambid on võimaliku kõrvaltoimena vaktsiini tootja poolt ära toodud.
Gardasili infolehes professionaalidele on kirjas, et 2,2% Gardasil 9 katsegrupist koges kõrvaltoimeid, mis viitavad autoimmuunhaiguse tekkele. See on väga suur protsent — 2 last sajast. Tarbijate infolehes seda kirjas ei ole.
Küll aga on hulgaliselt just sportlikke tüdrukuid, kea see vaktsiin on sandistanud — ja tüsistused on alanud just lihasvalude ja krampidega. Taanlased on sellest dok filmi teinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps .

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.