Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: HPV analüüs

Postitas:

Võeti analüüs ja tulemus 18, ehk siis HPV18 tulemuse all ja ref väärtus negatiivne. See HPV emakakaelavähi teemaga seotud. On kellelgi kogemusi kui hull asi see on, arstini aega piisav aeg et hulluks googeldada????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 00:22; 20.04 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Agressiivne jah, edasi tuleb sul ilmselt kolposkoopia ja siis konisatsioon (olenevalt mis kolposkoopias leitakse.. ) Seda, et ei ole hullu midagi.. hea, et nyyd leiti ja saad asjad jonksu 🙂 Mul oli aasta tagasi sama asi ja praeguseks pole HPV enam tuvastatav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke segane kirjeldus, pigem jääb mulje et määrati HPV18 aga oli negatiivne. seal on kaks varianti neg/pos, mingit numbrilist väärtust ei saa. see nr 18 näitab tüve lihtsalt (mis, jah, pigem ohtlik tüvi), aga kui negatiivne, siis vahet ei ole.

Kolposkoopia näidustus sõltub PAP testi leiust, kui PAP korras, siis ainult HPV positiivse leiuga alarmi ei lööda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 14:32; 19.04 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke segane kirjeldus, pigem jääb mulje et määrati HPV18 aga oli negatiivne. seal on kaks varianti neg/pos, mingit numbrilist väärtust ei saa. see nr 18 näitab tüve lihtsalt (mis, jah, pigem ohtlik tüvi), aga kui negatiivne, siis vahet ei ole.

Segast pole midagi. TA ju kirjutab, et tulemuseks on 18 ja et ref väärtus on negatiivne. Referentsväärtus tähendab normi, temal on positiivne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:38; 20.04 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ei ole mitte tulemuseks 18, vaid positiivne. HPV18 on see, mida analüüsitakse, mitte analüüüsi tulemus. HPV analüüse ei tellita nii, et HPV kõik tüved ja vastusena saad positiivsed, vaid iga soovitud tüvi tellitakse eraldi ja vastus kas pos/neg. Referentsväärtuse mõistega olen tuttav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 14:32; 19.04 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ei ole mitte tulemuseks 18, vaid positiivne. HPV18 on see, mida analüüsitakse, mitte analüüüsi tulemus. HPV analüüse ei tellita nii, et HPV kõik tüved ja vastusena saad positiivsed, vaid iga soovitud tüvi tellitakse eraldi ja vastus kas pos/neg. Referentsväärtuse mõistega olen tuttav.

Jumal, ma mõtlesingi ju seda, et tulemuseks oli HPV 18 positiivsus. Ma lihtsalt ei kirjutanud lauset korralikult välja. Sa arvad, et ma arvasin, et 18 on väärtus või midagi sellist? See on HPV tüvi, agressiivne. Kirjutasin lühidalt, et tulemuseks on 18 ja mõtlesingi, et tulemuseks on selle tüve positiivsus. Uuringuvastus on kvalitatiivne. Ja enamasti siiski tellitakse mitu tüve korraga, mitte ainult üks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:38; 20.04 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah mul võeti mitu tüve proovi 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68 ja tulemus 18. Nädala pärast võetakse biopsia siis kuulen rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 00:22; 20.04 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati hpv tüved 16, 18 ja 31 ehk kõige hullemad… Tehti koloskoopia ja peale seda siis konisatsioon. kaks aastat hiljem sünnitasin, muidu oli kõik okei aga sünnitusel ei tahtnud emakakael üldse avaneda.
See oli siis kolm aastat tagasi.
Muutused toimusid vähem kui 6 kuuga. Oktoobris käisin kontrollis oli kõik okei proovides märtsis oli seis juba kurvem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati hpv tüved 16, 18 ja 31 ehk kõige hullemad… Tehti koloskoopia ja peale seda siis konisatsioon. kaks aastat hiljem sünnitasin, muidu oli kõik okei aga sünnitusel ei tahtnud emakakael üldse avaneda.

See oli siis kolm aastat tagasi.

Muutused toimusid vähem kui 6 kuuga. Oktoobris käisin kontrollis oli kõik okei proovides märtsis oli seis juba kurvem

Kuidas sünnitus üldpildis läks? Kuidas sind aidati selle emakakaelaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati hpv tüved 16, 18 ja 31 ehk kõige hullemad… Tehti koloskoopia ja peale seda siis konisatsioon. kaks aastat hiljem sünnitasin, muidu oli kõik okei aga sünnitusel ei tahtnud emakakael üldse avaneda.

See oli siis kolm aastat tagasi.

Muutused toimusid vähem kui 6 kuuga. Oktoobris käisin kontrollis oli kõik okei proovides märtsis oli seis juba kurvem

Kuidas sünnitus üldpildis läks? Kuidas sind aidati selle emakakaelaga?

Ütlen täiesti ilustamata raske oli, väga raske.
Olen kolm last sünnitanud kaks vanemat olid vups ja väljas kuigi kõik kolm esilekutsutud sünnitused siis viimasega mis peale konisatsiooni oli läks 8 päeva. Emakakael lihtsalt ei avanenud ja ei saanud nn küpseks. Lõpuks peale 6 päeva ponnistusi saadi 1,5cm kätte ja siis arst reaalselt venitas oma kätega emakakaela seda tehti siis kaks päeva järjest. See oli üks rõvedamaid tundeid mida tundnud olen…saadi asi tööle, 5 tundi olid korralikud valud aga loomulikult tilga abil, lõpuks avanes 8cm ja tuli paus ja oi kus siis keerati vunki juurde pluss pidi ämmaemand emakakaela eest lükkama kuna laps jäi kuidagi kinni.
Viimane laps oli mul pisike 2820g ja eks arst ütleski, et see op annab nüüd tunda.nüüd olen jälle rase ja ütlen ausalt kardan seda järgmist sünnitust juba eos.
Samas ütlen ka seda, et see vaid minu kogemus, minu keha ja kindlasti on naisi kellel sünnitused vaatama konisatsioonile kerged ☺️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, sellised sõnumid annavad lootust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul leiti ka eelmine aasta, et HPV tüüp 16 oli positiivne, aga ilmselt PAP oli korras, sest öeldi, et tulge lihtsalt aasta pärast tagasi ja et ei tasu muretseda, keha võib sellega ka ise võidelda (HPV-ga) ja see võib kaduda. Kui hakkavad mingid muutused, mida PAP-test näitab, siis vist kontrollitakse juba põhjalikumalt..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ka ohtlikud tüved ja olukord sellises vähieelses staadiumis 10 aastat tagasi, kus pidi konisatsioonile minema. Arst ütles, et vahel aitab rasedus ja organism saab ise võitu. Jäingi rasedaks, konisatsiooni ei teinud, ja edaspidi on pAP testid korras olnud- olen iga aasta kontrollinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli HPV tüvi 18. Teada saamise hetkest alates muutsin elustiili tervislikuks! Ütlen ausalt – surma hirm oli. Uues kontrollis 3 kuud hiljem oli PAP test korras ja viirus taandunud olekus. Edaspidi käin korra aastas jälgimas. Ära karda! Viirus toitub hirmust! Tee täpselt nii nagu arst sulle ütleb!!! Siis läheb kôik hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )