Esileht Pereelu ja suhted Hpv ja uus suhe?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Hpv ja uus suhe?

Postitas:

Tere! Minu küsimus on ajendatud sellest, et infot on nii palju vastakat, et ei oskagi õiget seisukohta võtta. Nimelt oli mul eelmine aasta emakakaela konisatsioon seoses raske vähieelse seisundiga. Mul avastati hpv 33 ja 58 tüvi. Väidetavalt läks operatsioon hästi ja kõik hpv tüved ka kadunud. Testid tehti uuesti mõne kuu möödudes ja tulemuseks siis, et mul enam neid tüvesid ei ole. Kuid nüüd mul probleem sest ma ei tea ise ka mis siis õige on. Minu uus suhtepartner ei ole kindel, et ma puhas olen vaid arvab, et kui hpv juba veres, et siis sinna ta jääbki niiet tõenäoliselt on võimalik teda ka nakatada. Olen veidi segaduses kuidas siis on. Kas ma olen nakataja ikkagi, kuigi arst ütleb, et mul lõikus läks hästi ja enam probleeme ei ole, olen vaid jälgin se all. Aitäh kõigile, kes viitsivad mulle selgitusi jagada.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 23:48; 20.04 07:29; 20.04 18:34; 20.04 21:52; 20.04 22:20; 21.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV ei ole veres ega levi vere kaudu. Kui oled terve, siis kuidas nakatumine toimub?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV on viirus, mis levib kehavedelikega, sh sugulisel teel.

Mõned HPV tüved põhjustavad muutusi emakakaelal, viirus tungib rakku ja muudab seda. Üldjuhul saab immuunsüsteem viirusest ise jagu u 1-2 aastaga, kuid viirus võib olla organismis ka kauem.

HPV viirust ei saa konisatsiooniga “välja lõigata”. Lõikus tehakse selleks, et eemaldada muutunud rakud, mitte viirust ennast. Arst öeldut tuleks mõista nii, et lõikusega saadi enamus muutunud rakke kätte ja probleeme vähiohuga ei ole. HPV test kaapena emakakaelalt ei näita seda, et viirus on organismist täiesti kadunud. Kui sulle on tehtud veretest HPV määramiseks, siis on lugu teine ja võib väita, et viirust organismis pole. Täpsusta arstiga asjad üle vajadusel.

Partneri soov kaitstud vahekorraks sellises olukorras on arusaadav ja mina ei püüaks partnerit ümber veenda.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi ka üks suhe HPV pärast katki.

Mina sain HPV oma elu ainsalt partnerilt, kellega olin koos elanud 30 aastat. Nii et jutt, et see on vaid lõdva püksikummiga naiste häda, ei vasta tõele.

Kui minu pikk suhe lõppes, siis leidsin kalli inimese, kellega oleks tahtnud väga koos olla. Aga mulle ei tundunud õige, et mehe sellisesse olukorda panen. Mehele ma ei öelnud, et mul HPV on ja lõpetasin 3 aastat kestnud suhtlemise. Seksini ei läinud. Tean, et sellel mehel oli enne mind vaid üks naine olnud (no on selliseid mehi) ja naine tundus ka olema sedatüüpi, kes hoidnud end vaid ühele. Seega, võis eeldada, et mees oli sellest viirusest puhas. Ja tundus nii vale teda ja võib-olla tema tulevasi partnereid ohtu seada.

Nüüd on juba mitu aastat möödas, aga ikka mõtlen sellele mehele. Arvan, et tema minule ka.

+5
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 06:58; 20.04 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi ka üks suhe HPV pärast katki.

Mina sain HPV oma elu ainsalt partnerilt, kellega olin koos elanud 30 aastat. Nii et jutt, et see on vaid lõdva püksikummiga naiste häda, ei vasta tõele.

Kui minu pikk suhe lõppes, siis leidsin kalli inimese, kellega oleks tahtnud väga koos olla. Aga mulle ei tundunud õige, et mehe sellisesse olukorda panen. Mehele ma ei öelnud, et mul HPV on ja lõpetasin 3 aastat kestnud suhtlemise. Seksini ei läinud. Tean, et sellel mehel oli enne mind vaid üks naine olnud (no on selliseid mehi) ja naine tundus ka olema sedatüüpi, kes hoidnud end vaid ühele. Seega, võis eeldada, et mees oli sellest viirusest puhas. Ja tundus nii vale teda ja võib-olla tema tulevasi partnereid ohtu seada.

Nüüd on juba mitu aastat möödas, aga ikka mõtlen sellele mehele. Arvan, et tema minule ka.

Teemaalgataja olen.  Guugeldasin ja sain nagu aru, et enamus juhtudel organism tuleb ise toime ja hävitab selle viiruse, kas sellest ei tulene siis minu hpv negatiivne vastus? Ja sinule soovitaks asjast ikka mehega rääkida. See hpv ei ole elu lõpp. Väidetavalt see ikkagi väga levinud. Ja ei oskagi öelda miks mul nii raskeks olukord, et opini asi jõudis. Kuid olen ikkagi jälgimise all

 

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 23:48; 20.04 07:29; 20.04 18:34; 20.04 21:52; 20.04 22:20; 21.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.  Guugeldasin ja sain nagu aru, et enamus juhtudel organism tuleb ise toime ja hävitab selle viiruse, kas sellest ei tulene siis minu hpv negatiivne vastus? Ja sinule soovitaks asjast ikka mehega rääkida. See hpv ei ole elu lõpp. Väidetavalt see ikkagi väga levinud. Ja ei oskagi öelda miks mul nii raskeks olukord, et opini asi jõudis. Kuid olen ikkagi jälgimise all

Mina olen ikka vähemalt 10 aastat juba HPV-ga jälgimisel. Käin pidevalt kolposkoopias. Konistatsioonini ei ole jõudnud. Ei ole see HPV kuhugile kadunud.

Tean, et see on levinud. Ja ehk mõne teise mehega, kel varasemalt rohkem partnereid, ei olekski probleemi. Aga mehele, kelle osas võin peaaegu täiesti kindel olla, et ta on “puhas”, ei taha ma küll sellist probleemi kaela saata.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 06:58; 20.04 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand ma pole selle pealegi tulnud, et peaks meest teavitama enne, et mul HPV on veres.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu pikk suhe lõppes, siis leidsin kalli inimese, kellega oleks tahtnud väga koos olla. Aga mulle ei tundunud õige, et mehe sellisesse olukorda panen. Mehele ma ei öelnud, et mul HPV on ja lõpetasin 3 aastat kestnud suhtlemise. Seksini ei läinud. Tean, et sellel mehel oli enne mind vaid üks naine olnud (no on selliseid mehi) ja naine tundus ka olema sedatüüpi, kes hoidnud end vaid ühele. Seega, võis eeldada, et mees oli sellest viirusest puhas. Ja tundus nii vale teda ja võib-olla tema tulevasi partnereid ohtu seada.

Nüüd on juba mitu aastat möödas, aga ikka mõtlen sellele mehele. Arvan, et tema minule ka.

Iga inimene teeb siiski ise enda otsused, kellega suhtes olla. Paljudel inimestel on kapis oma luukere, mis võib muuta suhte loomise keeruliseks, aga samas võib antud teema olla partneri jaoks ka täiesti aktsepteeritav. Lõppude lõpuks on see mehe otsustada, kas ta soovib antud tingimustel suhet jätkata. Samamoodi nagu on suhteid, kus mees on hea meelega valmis olema koos väga raske tervisehädaga naisega, on ka juhtumeid, kus mees ei ole nõus suhtega jätkama, sest naine on 5kg juurde võtnud – sõltub puhtalt mehest ja tema prioriteetidest.

Selline suhtluse lõpetamine võib olla mehele oodatust rängem, kuna teadmata põhjust võib ta hakata eeldama, et suhtlus lõpetati tema puudujääkide tõttu. Üldiselt, kui kellegagi lõpetatakse suhtlemine ilma pikema selgituseta, ei ole ju esimene mõte, et “no järelikult on tal mingi isiklik probleem, millega ta ei soovi mind koormata”. Pigem võib teine inimene eeldada, et tema ei olnud piisavalt hea vms. Seega, kui Sa pole talle kunagi selgitanud suhtlemise lõpetamise põhjuseid, kuid hetkel on teie vahel veel mingil määral suhtlust, siis võiks puhtalt mehe heaolu huvides siiski mainida, et tol ajal jäi tõsisem suhtlemine pooleli Sinu tervisliku seisundi tõttu.

Ehk lugesin Su kirja valesti ning olete mehega kõik need teemad juba läbi arutanud, aga kui ei ole, siis tasub seda teha, kuna võid väga meeldivalt üllatuda (või saada vähemalt lõpliku kinnituse, et teil tulevikku pole).

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hpv teste tehakse kahesuguseid: esimene on pap test, millega vaadatakse, kas emakakaela rakkudes on mikroskoobi all hpv-le viitavaid muutuseid näha. Teine on dna testi moodi hpv tüpiseerimine, kus tuvastatakse täpselt millised hpv tüübid on. Kui pap test on norm, siis mikroskoobi all vaadates paistavad tavalised rakud. Ma ei tea, kas sellisel juhul tehakse veel hpv dna tüpiseerimise test. Kui emakakaela rakkude dna test ka puhas on, siis oleksin natuke kindlam, et viirusest puhas. Aga täiesti kindel ei julge olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sul on soov tõsist suhet ja lapsi saada, pole mõtet selle mehega jännata üldse, sest noh, lastesaamiseks tuleb kumm ära võtta. Kui niisama ajutine värk, siis eelistaks ja ise kummi.

Kui arst kinnitab, et edasiandmise ohtu pole, siis lähtugi sellest ja tõesti ei pea meest teavitama. Teavitama pead, kui on edasiandmise oht – usalda arsti, mitte dr Google

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ikka vähemalt 10 aastat juba HPV-ga jälgimisel. Käin pidevalt kolposkoopias. Konistatsioonini ei ole jõudnud. Ei ole see HPV kuhugile kadunud. Tean, et see on levinud. Ja ehk mõne teise mehega, kel varasemalt rohkem partnereid, ei olekski probleemi. Aga mehele, kelle osas võin peaaegu täiesti kindel olla, et ta on “puhas”, ei taha ma küll sellist probleemi kaela saata.

Kui sa lõpetad 3 aastat kestnud suhte  inimesega, kes väidetavalt on sulle väga oluline ja sealjuures ei suuda rääkida, miks sa seda teed, siis see ei ole teisest hoolimine ega armastus. Ära kujuta ette, et on. Ülimalt hoolimatu on teisele asja selgitamata jätmine ja talle võimaluse andmine, et ta saaks ise oma elu puudutavaid otsuseid teha. Kokkuvõttes on sel mehel kindlasti parem, et sust lahti sai.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehele ma ei öelnud, et mul HPV on ja lõpetasin 3 aastat kestnud suhtlemise. Seksini ei läinud.

Tolade armaada on vallutanud me maa.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehele ma ei öelnud, et mul HPV on ja lõpetasin 3 aastat kestnud suhtlemise. Seksini ei läinud.

Tolade armaada on vallutanud me maa.

Hullem oleks tal ju olnud mehele mitte öelda ja seksida ja siis mees oleks seda edasi levitanud. Mehele rääkimine ei olnud ta jaoks nagunii üldse mingi variant, mida kaaluda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV on tõesti väga levinud ja olin väga hämmingus lugedes, et mingi naine loobus sellepärast isegi suhtest ja seksist. Eeldades, et see mees oli kindlasti puhas, kuna mehel olnud vaid 1 naine. Kuigi see postitaja siin ise ütles, et tal endal oli samuti olnud vaid 1 partner. Aga ikkagi oli HPV.

Põhimõtteliselt ei saakski kellegagi seksuaalelu elada, sest väga vähestel on olnud vaid 1 partner sellisel kujul veel, et mõlemad on teineteisele olnud ainukesed partnerid. Võid saada HPV kellelt tahes, kuna see lööb välja alles hiljem. Mees võib olla su ainuke partner, aga piisab sellest, et tema on korra teise naisega veel maganud, kel veel omakorda partnereid jne nii see ring läheb.

TA mees samamoodi. Pirtsutab ja kardab HPV, tegelikult võib ta samamoodi ise kandja olla. Ta lihtsalt ei tea seda, kuna meestel seda ei uurita. Aga mehed ju ongi need, kes seda ühelt naiselt teisele edasi kannavad. Mees natuke tola ka. Arvab, et kõik naised, kellega ta olnud on, on siis olnud kindlasti täiesti “puhtad”. Lihtsalt sellepärast, et pole maininud HPV. Suur tõenäosus, et seda HPV lihtsalt ei mainita oma partnerile nii nagu ka eelnevaid läbi põetud suguhaigusi. Mul väga mitmel naistuttaval neid ohtlike HPV tüvesid leitud ning ka protseduuridel käinud. Korralikud naise, mitte ringimagajad. Nii et see on tõesti kahjuks väga levinud.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:46; 20.04 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sul on soov tõsist suhet ja lapsi saada, pole mõtet selle mehega jännata üldse, sest noh, lastesaamiseks tuleb kumm ära võtta. Kui niisama ajutine värk, siis eelistaks ja ise kummi.

HPV võib edasi kanduda ka kondoomi kasutades, seega HPV hirmus on kõige turvalisem üldse mitte seksuaalelu elada.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 13:28; 20.04 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand ma pole selle pealegi tulnud, et peaks meest teavitama enne, et mul HPV on veres.

Täpselt!

#3748348: Mehele ma ei öelnud, et mul HPV on ja lõpetasin 3 aastat kestnud suhtlemise. Seksini ei läinud.

Uskumatu tõesti kui rumal mõni inimene on 😀 kahju sinust, ausõna!

Minu uus suhtepartner ei ole kindel, et ma puhas olen vaid arvab, et kui hpv juba veres, et siis sinna ta jääbki niiet tõenäoliselt on võimalik teda ka nakatada.

Jäta maha see foobik ja edu talle uute naistega!

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV võib edasi kanduda ka kondoomi kasutades, seega HPV hirmus on kõige turvalisem üldse mitte seksuaalelu elada.

Just! Herpes ja HPV levivad ka vaatamata kondoomi kasutamisele. Kui hirm nii suur, siis tõesti peakski seksuaalelu vältima, kuna suvaline mees/naine võib tegelikult olla HPV kandja. Enamjaolt seda ei teata, meeste puhul siis ja ilmselt enamus HPVnaistest ei maini ka seda mehele. Siin lihtsalt lugu, kuidas naine mainis seda mehele ja mees nüüd tohutult kardab. Mida? Kas ta on üldse teadlik, et ohtlik on see ikkagi põhiliselt naistele? Ma ei taha teada, kui paljud mehed enda teadmata HPV kandjad ja levitajad on…ilmselgelt on neid ju protsentuaalselt rohkem kui naisi. Ja siis need mehed nakatavadki kümnete kaupa naisi.

https://hpv-info.ee/?gclid=EAIaIQobChMIkKzBp_uM8AIVFuR3Ch3x4wKsEAAYASAAEgKi-_D_BwE

70-80% kõigist inimestest nakatub elu jooksul HPV-ga3.

35% kõigist naistest vanuses 20–25 eluaastat on nakatunud mingi suure riskiga HPV tüübiga4.

Edu siis TA mehele, selle info valguses. Turvalisem oleks ikkagi tsölibaati jääda.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:46; 20.04 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

</p>

HPV võib edasi kanduda ka kondoomi kasutades, seega HPV hirmus on kõige turvalisem üldse mitte seksuaalelu elada.

<p style=”text-align: left;”>Just! Herpes ja HPV levivad ka vaatamata kondoomi kasutamisele. Kui hirm nii suur, siis tõesti peakski seksuaalelu vältima, kuna suvaline mees/naine võib tegelikult olla HPV kandja. Enamjaolt seda ei teata, meeste puhul siis ja ilmselt enamus HPVnaistest ei maini ka seda mehele. Siin lihtsalt lugu, kuidas naine mainis seda mehele ja mees nüüd tohutult kardab. Mida? Kas ta on üldse teadlik, et ohtlik on see ikkagi põhiliselt naistele? Ma ei taha teada, kui paljud mehed enda teadmata HPV kandjad ja levitajad on…ilmselgelt on neid ju protsentuaalselt rohkem kui naisi. Ja siis need mehed nakatavadki kümnete kaupa naisi.

https://hpv-info.ee/?gclid=EAIaIQobChMIkKzBp_uM8AIVFuR3Ch3x4wKsEAAYASAAEgKi-_D_BwE

</p>

70-80% kõigist inimestest nakatub elu jooksul HPV-ga3.

35% kõigist naistest vanuses 20–25 eluaastat on nakatunud mingi suure riskiga HPV tüübiga4.

<p style=”text-align: left;”>Edu siis TA mehele, selle info valguses. Turvalisem oleks ikkagi tsölibaati jääda.

Olen teemaalgataja. See uus võimalik suhe ongi seetõttu komplitseeritum sest noormees ise kahtlustab, et ta on hpv kandja kuna tema eelmine suhte partner maadles ka hpv-ga. Nüüdseks, kui ta kuulis, et mul on olnud nii tõsine probleem tervisega, et käisin konisatsioonil on ta hoopiski mures minu tervise pärast ja enda sõnul ei soovi mulle enam selliseid kannatusi, kui ta peaks mind nakatama. Nõme olukord sest inimene on minu jaoks meeletult sümpaatne ja ma tõesti tahaks jätkata suhet. Me ei ole seksinud igatahes ja hetkeseisuga minu proovid kõik korras. Ma ei suuda vist teda ümber ka veenda, et nii hull see asi ka ei ole sest ma nagunii jälgimise all. Samas jällegi tõetera tema jutus sees. Ma ei tea mis tüvesid ta võib, aga ei pruugi kanda.

</p>

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 23:48; 20.04 07:29; 20.04 18:34; 20.04 21:52; 20.04 22:20; 21.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi naistearstilt otse üle selles suhtes. Sul juba on olnud ohtlikud tüved, nagu aru saan, siis ega need sul kuskile ei kao. Lihtsalt nende tekitatud muutused on nüüd kadunud. Kui uuesti mingi uue tüve saad, võivad aga ei pruugi tekkida sellised muutused. Uuri naistearstilt täpsemalt kuidas sellega on. Sinu see hpv jääb organismi ikka alles ju ilmselt. Ja ei pruugi tekkida mingeid muutusi ka ohtlike tüvedega, nagu aru olen saanud. Oleneb puhtalt kuidad organism toime tuleb.

Mulle millegipärast tundub et see on mehel rohkem otsitud põhjus… Saad ju ise ka aru. Mis see siis tähendab tema poolt? Et ta ei loo enam kunagi ühtki seksuaalsuhet ühegi naisega, kuna ta arvab, et võib kanda hpv ja just neid ohtlikumaid tüvesid. Ise ka usud seda? Või tema loogika on selline et nende kõlbaks magada küll kellega veel tõsiseid probleeme pole olnud hpv tõttu?

Kõlab rohkem nii et sa ei meeldi talle lihtsalt piisavalt ja see on mugav vabandus. Kui ta tõesti ei kavatse eluks ajast naistest hoiduda, siis see põhjendus ei päde ju.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, las mees uurib oma arstilt, mis võimalused on testimiseks. Ma tean, et meestel tehakse selle viiruse osas teste, aga vist ainult küsimise peale, mitte nö regulaarselt kontrolli mõttes nagu naistel. Üks võimalus on veel mõelda sul enda vaktsineerimise peale. Mulle kunagi naistearst rääkis, et ka HPVga nakatunud naistel soovitatakse vaktsineerida ja uuringud on näidanud, et juba nakatunul võib, aga ei pruugi vaktsiinist kasu olla. Lisaks võib vaktsiin kaitsta mingite tüvede vastu, mida sul (veel) ei ole, aga samas see vaktsiin vist ka kõigi ohtlike tüvede vastu ei kaitse, seega jah.. Pea arstiga nõu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 13:28; 20.04 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mis tüvesid ta võib, aga ei pruugi kanda.

Selleks on ometi analüüsid olemas. Milles on probleem? Mees teeb need ära ja saab teada, mis tal on või pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. See uus võimalik suhe ongi seetõttu komplitseeritum sest noormees ise kahtlustab, et ta on hpv kandja kuna tema eelmine suhte partner maadles ka hpv-ga. Nüüdseks, kui ta kuulis, et mul on olnud nii tõsine probleem tervisega, et käisin konisatsioonil on ta hoopiski mures minu tervise pärast ja enda sõnul ei soovi mulle enam selliseid kannatusi, kui ta peaks mind nakatama. Nõme olukord sest inimene on minu jaoks meeletult sümpaatne ja ma tõesti tahaks jätkata suhet. Me ei ole seksinud igatahes ja hetkeseisuga minu proovid kõik korras. Ma ei suuda vist teda ümber ka veenda, et nii hull see asi ka ei ole sest ma nagunii jälgimise all. Samas jällegi tõetera tema jutus sees. Ma ei tea mis tüvesid ta võib, aga ei pruugi kanda.

Kui sul need tüved juba on (emakakaelalt eemaldati küll kahjustunud osa ja halb seisund taandunud, kuid viirus on organismis ju ikka alles), siis mis vahet seal enam on, et mehel ka hpv on?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 21:47; 20.04 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. See uus võimalik suhe ongi seetõttu komplitseeritum sest noormees ise kahtlustab, et ta on hpv kandja kuna tema eelmine suhte partner maadles ka hpv-ga. Nüüdseks, kui ta kuulis, et mul on olnud nii tõsine probleem tervisega, et käisin konisatsioonil on ta hoopiski mures minu tervise pärast ja enda sõnul ei soovi mulle enam selliseid kannatusi, kui ta peaks mind nakatama. Nõme olukord sest inimene on minu jaoks meeletult sümpaatne ja ma tõesti tahaks jätkata suhet. Me ei ole seksinud igatahes ja hetkeseisuga minu proovid kõik korras. Ma ei suuda vist teda ümber ka veenda, et nii hull see asi ka ei ole sest ma nagunii jälgimise all. Samas jällegi tõetera tema jutus sees. Ma ei tea mis tüvesid ta võib, aga ei pruugi kanda.

Kui sul need tüved juba on (emakakaelalt eemaldati küll kahjustunud osa ja halb seisund taandunud, kuid viirus on organismis ju ikka alles), siis mis vahet seal enam on, et mehel ka hpv on?

Ma tegelikult ise arvasin, et kui arst ütles, et mu hpv test on negatiivne pärast oppi, et siis olengi juba viirusest vabaks saanud. Sest arstid väidavad ka, et organism saab enamus juhtudel hpv viirusest spontaanselt jagu. Mehe suhtes lihtsalt niipalju, et kui ta levitab mulle mingi uue tüve mida mul ei ole siis see võib ka mulle täiendavaks riskiks osutuda. Võibolla tõesti oleks mehel mõistlik teha test, et mis tüvesid ta kannab

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 23:48; 20.04 07:29; 20.04 18:34; 20.04 21:52; 20.04 22:20; 21.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult ise arvasin, et kui arst ütles, et mu hpv test on negatiivne pärast oppi, et siis olengi juba viirusest vabaks saanud. Sest arstid väidavad ka, et organism saab enamus juhtudel hpv viirusest spontaanselt jagu. Mehe suhtes lihtsalt niipalju, et kui ta levitab mulle mingi uue tüve mida mul ei ole siis see võib ka mulle täiendavaks riskiks osutuda. Võibolla tõesti oleks mehel mõistlik teha test, et mis tüvesid ta kannab

Mina olen aru saanud, et viirus iseenesest jääb ikka organismi (nii nagu näiteks herpesviiruski), lihtsalt on allasurutud olekus. Ja kui organism on noor, stressivaba ja immuunsüsteem tugev, siis ei pruugi haigus enam välja lüüagi.

Jälle paralleel herpesviirusega. Vahepeal ei ole seda aastaid, aga siis võib järsku välja lüüa. Aga võib ka mitte.

Ja vist sellepärast ei vaktsineerita naist enam nende tüvede vastu, mis tal kunagi on diagnoositud, kuna see ei aita. Vaktsineerida võib nende tüvede vastu, mida ei ole eelnevalt diagnoositud.

Arst ma ei ole, lihtsalt olen niimoodi asjast aru saanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 21:47; 20.04 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olete lasknud end vaktsineerida? Kui palju sest kasu on? Mulle arst soovitas pärast konisatsiooni, aga samas see on kallis vaktsiin…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ma ei lasknud end vaktsineerida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 23:48; 20.04 07:29; 20.04 18:34; 20.04 21:52; 20.04 22:20; 21.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa saaksid seda ikka oma raviarstilt järele uurida, kas sa oled mehele nakkusohtlik? Ja mis seis on sinuga ning mis ohud või ohutus on mehele. Ja kas mees on sulle nakkusohtlik jne, mis teste saab teha. HPV levib kergemini naiselt mehele kui mehelt naisele (lugesin virtuaalkliinikust just). Kondoomist ei ole ju 100% kasu.  Siit sa ei saa ju mingit pädevat vastust. Samas tubli, mees, et oma tervise (ka sinu ja tulevaste partnerite jne) eest hoolitseb, mitte mõni oss, kes kargab ka prostituute ilma kummita.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Kahjuks ka  siit tuleb vastukäivat infot. Mitte keegi ei oska täpselt öelda kas hpv jääb verre või mitte. Mingi arst väitis, et see hpv ei olegi veres vaid kehavedelikes. Samas mul olid hpv  tüved 33 ja 58.  Ka minu värske   pap vastuse diagnoos oli “Nilm” , mis tähendab, et kõik korras ja muutuseid ei ole. Eelnevalt 6 kuud tagasi  tehti hpv dna pealt mitte verest, vastused kõikidele tüvedele negatiivsed. Olengi nüüd visiidi ootel sest arst tahab mulle pille peale panna kuna tsükkel ebaregulaarne s. t liiga tihti päevad s. o 18 päeva tagant. Olen kahtlev pillide suhtes sest mul mirena üldse ei sobinud. Ei taha pärast 10 aastat spiraali enam midagi kasutada. Öko stiil mul nüüd niiöelda. Aga minu arst tookord naeris mu jutu peale, kui küsisin, et kas ma olen nakkusohtlik. Ütles, et mis te räägite proovid korras ja olge lihtsalt terve elustiiliga edasi. Ühesõnaga ma lähen teen end veidi lolliks, aga tahan ka teada, et kas võin ohutult seksida ja olla kaitsmata vahekorras ilma, et keegi saaks kahjustada. Nii keeruline teema. Ma üldse ei valutaks nii palju sellepärast pead, aga tõesti ei soovi, et mu partner suuseksi käigus nt endale saab hpv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 23:48; 20.04 07:29; 20.04 18:34; 20.04 21:52; 20.04 22:20; 21.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand ma pole selle pealegi tulnud, et peaks meest teavitama enne, et mul HPV on veres.

A sellepeale tuled, et mees peaks sind teavitama, kui tal hiv on? HIV on muide tänaseks arenenud maailmas loetud krooniliste haiguste hulka, mitte enam surmavate haiguste hulka, täpselt nagu HPV! Uskumatud naised siin koos!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul HPV-16, ikka see hull variant avastati kui olin noor, suvalise põletiku tõttu kolposkoopias avastati. Käin regulaarselt pap teste tegemas oma üle 10.a nüüd. Silgardi vaktsiini tegin ammu, arsti soovitusel, et ei tekiks muid vorme ning tüsistusi igaks juhuks ja võimalik, et hpv oli juba loomulikult, enne vaktsiini kadunud, väidetavalt tulevat ja kaduvat. Siiamaani ptui ptui ptui ok. Rakumuutusi pole olnud. Vaktsiini siis keegi ei tee? Ta kaitseb ju tegelikult igas vanuses. On mees ja laps, oma tütrele lasen küll selle vaktsiini kohe teha kui gümnaasiumiealiseks saab, selle hpv võib ju saada igalt poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Hpv ja uus suhe?