Esileht Ilu ja tervis HPV test.. kas keegi oskab seletada tulemust

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )

Teema: HPV test.. kas keegi oskab seletada tulemust

Postitas:
Kägu

Tere, tegin HPV testi ning tulemused sellised:

HPV 16 DNA Negatiivne
HPV 18 DNA Negatiivne
HPV kõrge riski (31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68) DNA Positiivne
HPV NAT paneel
Tulemuse märkus: Proovimaterjal saadetud edasi LBC uuringuks

edasi siis järgmine edasi saadetud tulemus:

Patomorfoloogiline diagnoos
Kindlaksmääramata tähendusega atüüpilised lameepiteeli rakud (ASC-US)
kirjeldus: Leukotsüüdid: Vähe leukotsüüte Lameepiteelirakud: Atüüpilised lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega silinderepiteeli rakud Mikrofloora: Segafloora

Patoloogia uuringud
Tsütoloogiline materjal emakakaelast 651007 – Eksfoliatiivne materjal adekvaatne

Mis see kõik tähendab? Kas on vähirakud? 🙁 olen nii mures ja arstile alles 2 n pärast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See tähendab, et oled HPV positiivne ja tehakse uus analüüs emakakaelalt, rakuproov.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Külge hangitud haigus.  HPV kõrge riski tüved positiivne. Saadetud edasi lisauuringuks. Lõpliku vastuse saad oma arstilt. Küsid kas on vähk? Vähieelsed muutused selgitamisel. Arts räägib kui tulemused saab.

Ma ütlen siinkohal, ei armasta mitteüht partnerit nii palju, et too võiks mulle  midagi sellist tuua. Armastan kondoomi.  Ja seda rõvedat haigust suhu ka ei taha. Ei laku.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii ja mismoodi sa leiad endale “süütu” elukaaslase 30nendates?
Ühtegi meest ei saa selle haiguse osas testida. väga nõme ja sapine komentaar.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Astüüpilised rakud koos kõrge riskiga HPV-dega ei tähenda kahjuks midagi eriti head.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Atüüpilised, vabandust.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii ja mismoodi sa leiad endale “süütu” elukaaslase 30nendates? Ühtegi meest ei saa selle haiguse osas testida. väga nõme ja sapine komentaar.

Päriselt küsid seda? Et nagu ennem raske haigus kui kaaslaseta? Tule taevas appi, jälle ei osanud mehelt suguhaigustest testipaberit küsida: Ikka saab,meestel HPV enamasti võetakse eesnahalt.

Nõme oled sa ise! Mis kuradi sapine mina olen, suguhaigusi kokku 30, kõik saab ära testida. Aga eelistan kondoomi, sest mitmel haigusel pikk peiteaeg. Ei riski.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere! Ma üldiselt ei fänna arstliku nõu andmist perekoolis, aga samas ma ei fänna ka seda, kui asja mittetundvad inimesed annavad siin valenõu  ja hirmutavad asjatult postitajat (“Astüüpilised rakud koos kõrge riskiga HPV-dega ei tähenda kahjuks midagi eriti head.”)

Teie analüüsis on tõesti positiivsed mõned HPV tüved, kuid kõige kõrgema riskiga tüved vähi tekkeks (HPV 16 ning 18) on negatiivsed. HPV iseenesest võib olla iselimiteeruv viirus, mis tähendab seda, et kui nt 6 kuu pärast proovi korratakse, siis on kõik HPV proovid negatiivsed. Mis aga puudutab ASCUst, siis tegi on pikalt atypical squamous cells of undetermined significance. Lihtsalt öeldes tähendab see seda, et proovis on mõned atüüpilised rakud, kuid need ei ole kindlasti vähirakud. Tegu on nö “ebanormaalse” proovi kõige madalama astmega, mida tuleb jälgida. Ma ei ole günekoloog, kuid minu teadmiste põhjal jääb selliste tulemustega patsient jälgimisele ja mingi aja tagant (3 kuud? 6 kuud?) korratakse seda proovi. Võib olla vabalt, et siis on normaalne ja ei ole ASCUSe leidu enam. Oluline on see, et see ASCUS edasi ei areneks mingiks muuks düsplaasia vormiks (LSIL/HSIL, mis on juba vähieelsed muutused). Panen lingina ka ühe pildi, mis näitab ASCUSe suhet nö normaalse limaskesta ja vähilimaskesta suhtes:  https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fanthonysiow.com%2Fgynaecology%2Fascus-pap-smear%2F&psig=AOvVaw12Z-l214q08tynXhhPvU7D&ust=1695314607413000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBAQjRxqFwoTCMiQqpnRuYEDFQAAAAAdAAAAABAE

Vabandan, kui jutt selgusetu, tegu ei ole mu põhierialaga. Samas ei ole ka normaalne, et siin hirmutatakse inimest, kes niigi hirmul oma tulemuse pärast kuigi tegelikult pole muretsemiseks hetkel põhjust.

Aitäh tähelepanu eest
Ühe teise eriala arst-resident

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

HPV vastu kondoom 100% kaitset ei paku, sest see viirus elutseb ka suguelundeid ümbritseval nahal.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ütlen siinkohal, ei armasta mitteüht partnerit nii palju, et too võiks mulle  midagi sellist tuua. Armastan kondoomi.  Ja seda rõvedat haigust suhu ka ei taha. Ei laku.

Sa ei ime oma meest? Ja tema sind?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt öeldes tähendab see seda, et proovis on mõned atüüpilised rakud, kuid need ei ole kindlasti vähirakud.

Seda sa nüüd küll väita ei saa. Võivad olla, ei pruugi olla, võivad olla, ei pruugi olla. Kuidas saab atüüpiliste rakkude kohta öelda, et need KINDLASTI ei ole vähirakud (st neist ei arene vähki)? Võib siiski ka olla in situ.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõme oled sa ise! Mis kuradi sapine mina olen, suguhaigusi kokku 30, kõik saab ära testida. Aga eelistan kondoomi, sest mitmel haigusel pikk peiteaeg. Ei riski.

Su elus midagi muud peale suguhaiguste polegi ju. Palju neid juba korjanud oled ka, et nii ekstaasis?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe teise eriala arst-resident

Pea ikka hoogu! Kui ei tea, ära räägi! On suure ja väikse riski vähitüved.
Ülikõrge risk->  HPV- 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58 ja 59

HPV 16 ja 18 kõige enam levinud suus  vähitekitajad.

Pea raamatusse tagasi!

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su elus midagi muud peale suguhaiguste polegi ju. Palju neid juba korjanud oled ka, et nii ekstaasis?

Null aborti, null suguhaigust. Täitsa pekkis kus ma armastan ennast!  Mitteüks kehanõkutaja ei tule mulle haigust pepust sisse ajama. Kindel ei!

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Null aborti, null suguhaigust. Täitsa pekkis kus ma armastan ennast!  Mitteüks kehanõkutaja ei tule mulle haigust pepust sisse ajama. Kindel ei!

No peadki armastama, keegi teine ju sind ei armasta ega talu, naeruväärne jobu.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll arst selgitab sulle, seni ära üle mõtle ega perekooli tohtreid kuula.

HPV võib tõesti ise ära minna, mul tuttav oli jälgimisel mõned aastad ja lõpuks öeldi, et korras on.

Minul on HPV16 ja tehti emakakaela konisatsioon. Düsplaasiat leiti juba II-III astmes. Ma ei oska neid peeneid meditsiinilisi termineid kasutada, mis haigusloos muidu kirjas.

Konisatsioonile eelnes aga üheksa aasta pikkune jälgimine. Eemaldatud tükk saadeti veel laborisse, kõik oli korras ja vähirakke ei leitud.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No peadki armastama, keegi teine ju sind ei armasta ega talu, naeruväärne jobu.

Oled, oled naeruväärt  jopakas. Nii palju ka ei saa, et suguhaiguse vastu kaitsta! Ulme jopakad.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küll arst selgitab sulle, seni ära üle mõtle ega perekooli tohtreid kuula. HPV võib tõesti ise ära minna, mul tuttav oli jälgimisel mõned aastad ja lõpuks öeldi, et korras on.

Ise tuli, ise läks onjuu. Suur osa hpv viirusest paraneb küll iseenesest, kuid jääb organismi uinuma. Võib aktiivseks muutuda millal iganes. Sõbrannale öeldi siis hetkel kõik korras, kas homme ja ülehomme ka korras, vot selles küsimus! Mine küsi kui ei usu.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii ja mismoodi sa leiad endale “süütu” elukaaslase 30nendates?

Ühtegi meest ei saa selle haiguse osas testida. väga nõme ja sapine komentaar.

Kirikust, kui noorena liituda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Külge hangitud haigus. HPV kõrge riski tüved positiivne. Saadetud edasi lisauuringuks. Lõpliku vastuse saad oma arstilt. Küsid kas on vähk? Vähieelsed muutused selgitamisel. Arts räägib kui tulemused saab.

Ma ütlen siinkohal, ei armasta mitteüht partnerit nii palju, et too võiks mulle midagi sellist tuua. Armastan kondoomi. Ja seda rõvedat haigust suhu ka ei taha. Ei laku.

Püsiva partneriga ometi ei kasuta enam kondoomi ja see on täielik usalduse mäng, kuidas kaaslane käitub ja kuidas ise, rahu, ainult rahu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainus asi, et HPV levib päris edukalt ka kondoomi kõrvalt. Isiklik kogemus.

Ja teine asi, kui mitte keegi, mitte kunagi kondoomita ei seksiks, siis ei sünniks rohkem lapsi ka. Nii et ainuüksi soo jätkamiseks on vaja mõnikord kaitsmata vahekorras olla.

Võid ju kirikust süütu mehe võtta, aga ei ole mitte mingisugust garantiid, et see süütu lambuke sulle surmani truu on.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

surmani truu

No aga milleks siis üldse teemad appi, appi äkki vähk. Siis on vähk. Mis siis on kui on.  Häirib eestlase lai olek, orgiate pidamine ja tõsiste asjade pisendamine.  Kõik peavad teadma, mida nad teevad või lasevad endaga teha.  Tee siis silmad lahti ja vaata kellega sa seksid, tunne huvi. Tunne ka enda tervise vastu huvi, käi kontrollis. Unustage ära see muinasjutt mul ei ole midagi. Enamus haigusi peiteajaga ja arvestades eestlaste taset valetada- tuleb olla eriti valvas! 100% ei suguhaigustele.  Ei ole vaja ka loodet kahjustada ja sandistada suguhaigustega.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püsiva partneriga ometi ei kasuta enam kondoomi ja see on täielik usalduse mäng, kuidas kaaslane käitub ja kuidas ise, rahu, ainult rahu.

Oled päriselt nõus mängima? Mida me siin siis üldse arutame, mängutulemusi?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled päriselt nõus mängima? Mida me siin siis üldse arutame, mängutulemusi?

Sa seksid oma mehega kummiga? Ah õigus, sul ju pole meest.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul avastati raseduse ajal HPV 16 ja 18 positiivne.

Käisin kolposkoopias kus siis arst tegi veel uuringuid ja vaatas emakakela ning pildistas seda. See polnud valus. Kuna olin rase siis olingi jälgimisel ning käisin 3kuu tagant uuesti näitamas.

Mulle ütles arst, et see tulemus ei tähenda kohe vähki vaid on vähieelne seisund ning, et sellest vähk areneks on ikka veel päris mittu sammu selleni ning kohe üle öö see ei tule.

Kindlasti oled sa ka jälgimise all. Ma peale sünnitust ja taastumist käisin uut proovi andmas ja kuna näidud olid ikka väga paigast ära siis tehti ka biopsia. Selle tulemus näitas ka ikka muutusi ning siis saatis arst mind lõikusele. 6kuud peale lõikust oli HPV test negatiivne. 6kuu pärast pean uue proovi andma ning sealt edasi kuni 5a iga aasta käima uut proovi tegemas.

Ära muretse,arst kindlasti võtab sinuga ühendust ja räägib kõigest sulle.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahh õigust, sa ju südisid ilma ajuta ja suguelundita. On äge  onjuu.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis mees arvab? Teab mis see haigus tema jaoks tähendab? Tead mis see sinu jaoks tähendab? Mis see lapse jaoks tähendab?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis mees arvab? Teab mis see haigus tema jaoks tähendab? Tead mis see sinu jaoks tähendab? Mis see lapse jaoks tähendab?

No valgusta mind siis mis see kõik tähendab siis? Kohe huviga tahan lugeda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul avastati ka rakumuutused, kui olin 25a. HPV-d olid aga kõik negatiivsed, raviti põletikku. Algul andsin iga 3 kuu möödudes uue analüüsi, rakumuutused edasi ei arenenud. Praegu 40+, viimased testid  on  kõik korras olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahh õigust, sa ju südisid ilma ajuta ja suguelundita. On äge onjuu.

Tõsiselt, Perekooli moded, miks te seda (sorry) värdjat siit ära ei blokeeri?

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )

Esileht Ilu ja tervis HPV test.. kas keegi oskab seletada tulemust