Esileht Koolilaps HPV-vaktsiin 12-aastasel tüdrukul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: HPV-vaktsiin 12-aastasel tüdrukul

Postitas:

Ma ei suuda otsustada. Lasta teha või mitte? Laps ise loomulikult ei taha vabatahtlikult ühtki torget.

Kas on olemas kindlaid tõendeid, et kellelgi on olnud kõrvaltoimeid?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei suuda otsustada. Lasta teha või mitte? Laps ise loomulikult ei taha vabatahtlikult ühtki torget.

Kas on olemas kindlaid tõendeid, et kellelgi on olnud kõrvaltoimeid?

Meil ei olnud kõrvaltoimeid. tütar on mõlemad süstid saanud

+15
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 22:04; 13.02 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei laseks teha.

+18
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 22:23; 31.01 19:15; 31.01 23:10; 01.02 09:28; 03.02 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti laseks teha.

+13
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai sel ndl-l teise süsti. Peale mõningase valulikkuse kõrvalmõjusid polnud. Ta saanud kõik kavajärgsed vaktsiinid ja pole kunagi kõrvalmõjusid olnud.

+14
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 22:40; 01.02 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel ka tehtud 3 aastat tagasi. Kõrvaltoimeid polnud mingisuguseid. Emakakaelavähki haigestumine noortel naistel on kasvutrendis:

https://www.pealinn.ee/tervis/naistearstid-noored-naised-haigestuvad-uha-rohkem-emakakaelavahki-n207665

Ise käin 50-aastasena üle kahe aasta PAP-testil, iga kord pabistan, kas on ikka korras. Meil suguvõsas on emakakaelavähki esinenud ka. Kui saaks oma last sellest säästa ja ühegi vähivormi vastu kaitsta, siis igal juhul teen seda.

+18
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti pärast konisatsiooni kunagi, ebaharilikke kõrvaltoimeid ei tekkinud

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ei lasknud teha.</p>

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kola vähem vaktsiinivastaste gruppides, seal paisutataksegi kõik suuremaks, et hirmu külvata. Hoia eemale sellistest kogukondadest ja lase teha. Nende eesmärk ongi hirmu ja paanikat külvata. Võid konsulteerida perearstiga, ta rahustab su maha.

+15
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah ikka teha.

https://www.vaktsineeri.ee/et/haigused-ja-vaktsiinid/haigused/hpv-inimese-papilloomiviirus

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel 2a tagasi tehtud, ei olnud kõrvaltoimeid. Kindlasti tuleks teha lasta.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrele tehti paar aastat tagasi ja polnud mingeid kõrvaltoimeid. Tal muidu tehtud ka kõik muud plaanilised vaktsiinid. HPV lasin talle teha, sest mul endal oli probleeme rakuliste muudatustega emakakaelal ja tehti konisatsioon.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin oma lapsele teha, kõrvaltoimeid ei olnud. Tõestatult papilloomviiruse põhjustatud kasvajaid diagnoositakse Eestis üsna sageli. Papilloomviiruse vastase vaktsiini raskeid kõrvalnähtusid tõestatuna leidub üliharva. Seega lihtne riskianalüüs annab vastuse, et mõistlik on vaktsineerida.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 31.01 14:40; 01.02 09:25; 01.02 09:35; 03.02 07:27; 03.02 08:24; 03.02 10:35; 03.02 11:17; 03.02 11:34; 05.02 15:21; 17.02 08:15; 17.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti laseks teha ja natuke kade ka, et minu nooruses seda võimalust polnud.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal just diagnoositi HPV põhjustatud emakakaelavähk ja ta on alles 27a. Kui ta oleks tüdrukuna vaktsineeritud, siis tal ei oleks seda probleemi praegu.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal just diagnoositi HPV põhjustatud emakakaelavähk ja ta on alles 27a. Kui ta oleks tüdrukuna vaktsineeritud, siis tal ei oleks seda probleemi praegu.

Kui käia ilusti kontrollis, siis ei teki see vähk aastaga. Kui naisterahvas ise korralikult arstil ei käi, siis küll.

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 22:23; 31.01 19:15; 31.01 23:10; 01.02 09:28; 03.02 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin teha endale ja tütardele. Emakakaelavähk on Eesti naiste seal kõige suurema suremusega vähk.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.01 19:16; 07.02 10:52; 13.02 20:36; 15.02 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei laseks teha.

Äkki põhjendad?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti pärast konisatsiooni kunagi, ebaharilikke kõrvaltoimeid ei tekkinud

Võibolla räägiksid natuke lähemalt, et kas see on toiminud ka? Ma käisin dets lõpus loop-is eemaldamas hpv viiruse poolt põhjustatud muutust. Arst soovitas vaktsiini aga samas olen lugenud ka, et kui juba sugueluga alustatud siis see vaktsiin ei mõju.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 21:05; 31.01 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal just diagnoositi HPV põhjustatud emakakaelavähk ja ta on alles 27a. Kui ta oleks tüdrukuna vaktsineeritud, siis tal ei oleks seda probleemi praegu.

Kui käia ilusti kontrollis, siis ei teki see vähk aastaga. Kui naisterahvas ise korralikult arstil ei käi, siis küll.

Minule ka günekoloog rääkis, et emakakaela muutusest mis ise ei parane, ravimata võib vähiks areneda umbes 10 aastaga. Tulebki käia kontrollis, siis ei saa ka vähk tekkida.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 21:05; 31.01 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal just diagnoositi HPV põhjustatud emakakaelavähk ja ta on alles 27a. Kui ta oleks tüdrukuna vaktsineeritud, siis tal ei oleks seda probleemi praegu.

Kui käia ilusti kontrollis, siis ei teki see vähk aastaga. Kui naisterahvas ise korralikult arstil ei käi, siis küll.

Minule ka günekoloog rääkis, et emakakaela muutusest mis ise ei parane, ravimata võib vähiks areneda umbes 10 aastaga. Tulebki käia kontrollis, siis ei saa ka vähk tekkida.

Täpselt sama rääkis ka mulle, kui üks HPV tüüp oli proovis pos.
Ehmusin muidugi ära, aga öeldi, et tulge kontrolli uuesti ja need rakumuutused on pikaajalised, enne kui vähiks arenevad. See ikka üleöö ei käi. Seega ei saa aru, milleks 12-aastaseid vaktsineerida nii, kui meditsiin on piisaval tasemel, et jälgida neid asju. Ma lihtsalt ei poolda kõike, mida mingi kava ette näeb, vaid kaalun ise plussid-miinused läbi. See on asi, mida saab ise ka jälgida, seega milleks see vaktsiin, mille garantiid ei anna keegi ja iial ei tea, kuidas keegi võib sellele reageerida.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 22:23; 31.01 19:15; 31.01 23:10; 01.02 09:28; 03.02 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käin 50-aastasena üle kahe aasta PAP-testil, iga kord pabistan, kas on ikka korras. Meil suguvõsas on emakakaelavähki esinenud ka. Kui saaks oma last sellest säästa ja ühegi vähivormi vastu kaitsta, siis igal juhul teen seda.

Ma loodan, et te saate ikka aru, et mitte ükski vaktsiin ei anna 100% kaitset ning vaatamata sellele, et vaktsiin on tehtud, tuleb siiski regulaarselt kontrollis käia.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 23:32; 03.02 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käin 50-aastasena üle kahe aasta PAP-testil, iga kord pabistan, kas on ikka korras. Meil suguvõsas on emakakaelavähki esinenud ka. Kui saaks oma last sellest säästa ja ühegi vähivormi vastu kaitsta, siis igal juhul teen seda.

Ma loodan, et te saate ikka aru, et mitte ükski vaktsiin ei anna 100% kaitset ning vaatamata sellele, et vaktsiin on tehtud, tuleb siiski regulaarselt kontrollis käia.

No loomulikult käib täiskasvanud naine kord aastas günekoloogi juures. Aga mina siiski eelistan võimalusel kasvaja üldse ära hoida, kui hiljem ravima hakata. Isegi kui vaktsineerimine ei anna 100% kindlust, vähendab ta ikkagi kordades tõenäosust, et pean kunagi emakakaelavähi raviga tegelema hakkama.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 31.01 14:40; 01.02 09:25; 01.02 09:35; 03.02 07:27; 03.02 08:24; 03.02 10:35; 03.02 11:17; 03.02 11:34; 05.02 15:21; 17.02 08:15; 17.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käin 50-aastasena üle kahe aasta PAP-testil, iga kord pabistan, kas on ikka korras. Meil suguvõsas on emakakaelavähki esinenud ka. Kui saaks oma last sellest säästa ja ühegi vähivormi vastu kaitsta, siis igal juhul teen seda.

Ma loodan, et te saate ikka aru, et mitte ükski vaktsiin ei anna 100% kaitset ning vaatamata sellele, et vaktsiin on tehtud, tuleb siiski regulaarselt kontrollis käia.

No loomulikult käib täiskasvanud naine kord aastas günekoloogi juures. Aga mina siiski eelistan võimalusel kasvaja üldse ära hoida, kui hiljem ravima hakata. Isegi kui vaktsineerimine ei anna 100% kindlust, vähendab ta ikkagi kordades tõenäosust, et pean kunagi emakakaelavähi raviga tegelema hakkama.

Kõigepealt ravitakse muundunud rakke, mitte kohe vähki ning see ei ole just teab mis suur protseduur muideks. Aga see on igaühe enda valik ja plusse-miinuseid kaalub igaüks ise ????????

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 22:23; 31.01 19:15; 31.01 23:10; 01.02 09:28; 03.02 04:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käin 50-aastasena üle kahe aasta PAP-testil, iga kord pabistan, kas on ikka korras. Meil suguvõsas on emakakaelavähki esinenud ka. Kui saaks oma last sellest säästa ja ühegi vähivormi vastu kaitsta, siis igal juhul teen seda.

Ma loodan, et te saate ikka aru, et mitte ükski vaktsiin ei anna 100% kaitset ning vaatamata sellele, et vaktsiin on tehtud, tuleb siiski regulaarselt kontrollis käia.

No loomulikult käib täiskasvanud naine kord aastas günekoloogi juures. Aga mina siiski eelistan võimalusel kasvaja üldse ära hoida, kui hiljem ravima hakata. Isegi kui vaktsineerimine ei anna 100% kindlust, vähendab ta ikkagi kordades tõenäosust, et pean kunagi emakakaelavähi raviga tegelema hakkama.

Kõigepealt ravitakse muundunud rakke, mitte kohe vähki ning see ei ole just teab mis suur protseduur muideks. Aga see on igaühe enda valik ja plusse-miinuseid kaalub igaüks ise ????????

Miks üldse seda muundunud rakkude ravi valida ja seda pidevat muret endale vaja? Kui ometigi vaktsiini on juba päris kaua kasutatud mujal maailmas ja kõrvalnähte on minimaalselt.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 31.01 14:40; 01.02 09:25; 01.02 09:35; 03.02 07:27; 03.02 08:24; 03.02 10:35; 03.02 11:17; 03.02 11:34; 05.02 15:21; 17.02 08:15; 17.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käin 50-aastasena üle kahe aasta PAP-testil, iga kord pabistan, kas on ikka korras. Meil suguvõsas on emakakaelavähki esinenud ka. Kui saaks oma last sellest säästa ja ühegi vähivormi vastu kaitsta, siis igal juhul teen seda.

Ma loodan, et te saate ikka aru, et mitte ükski vaktsiin ei anna 100% kaitset ning vaatamata sellele, et vaktsiin on tehtud, tuleb siiski regulaarselt kontrollis käia.

No loomulikult käib täiskasvanud naine kord aastas günekoloogi juures. Aga mina siiski eelistan võimalusel kasvaja üldse ära hoida, kui hiljem ravima hakata. Isegi kui vaktsineerimine ei anna 100% kindlust, vähendab ta ikkagi kordades tõenäosust, et pean kunagi emakakaelavähi raviga tegelema hakkama.

Kõigepealt ravitakse muundunud rakke, mitte kohe vähki ning see ei ole just teab mis suur protseduur muideks. Aga see on igaühe enda valik ja plusse-miinuseid kaalub igaüks ise ????????

Kuidas võtta, minu jaoks oli küll täisnarkoosis emakakaela lõikumine suur protseduur, lisaks pidin ma seda tegema 3x, kuna rakud tulid aina tagasi. Lisaks sellele on väga riskialdis sellise lõigutud emakakaelaga laste saamine, kuna emakakael vajab tihti tugiõmblust jne. Seega ma ei ütleks, et see on väike protseduur. Lisaks kõigele võib õige hetke maha magamine tähendada seda, et oledki vähihaige. Emakakaela vähi ellujäämis % on muidu kõigest viis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole lasknud oma tütrele teha.

Cardasil pidi kaitsma ainult väga kitsa emakakaelavähi tüübi eest, ehk siis kaitse on vaid 4%.

Vaktsiin ei anna eluaegset immuunsust, vaid ainult ca 8 aastaks. Ehk siis, ajaks mil tüdrukud täiskasvanuks saavad ja aktiivse sugueluga alustavad, kaitse lõpeb.

Tunnen ema, kelle enne terve tütar jäi pärast HPV-vaktsiini ratastooli ja on suurtes valudes. Keegi seda ema ei usu, tema tunnistusi ignoreeritakse, perearst kehitas õlgu ja nõudis “tõestust” – aga kuidas sa tõestad? Kokkuvõttes tema juhtum statistikasse kirja vist ei läinudki.

On fakt, et vaktsiinitööstuses liiguvad suured rahad ja raha eest saab osta ka allkirju dokumentidele, mis tunnistavad vaktsiini turvaliseks. Siiski on osa riike keelanud Cardasili, hoolimata ärimeeste lobitööst.

Kõik ülejäänud vaktsiinid on meie perel tehtud, sh lastele. Me pole vaktsiinivastased ja usume teadust. Aga selle konkreetse HPV-vaktsiini osas on nii palju vastukäivat, et parem jäi meist tegemata.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole lasknud oma tütrele teha.

Cardasil pidi kaitsma ainult väga kitsa emakakaelavähi tüübi eest, ehk siis kaitse on vaid 4%.

Vaktsiin ei anna eluaegset immuunsust, vaid ainult ca 8 aastaks. Ehk siis, ajaks mil tüdrukud täiskasvanuks saavad ja aktiivse sugueluga alustavad, kaitse lõpeb.

Nii need jutud tekivad, et kaitseb 4%. Vaktsiini ametlik info (täiesti leitav guugeldades) väidab hoopis muud aga miks seda lugeda,  kui perekooli anonüümsed meditsiiniteadlased info kätte annavad?

Ja immuunsus kuni 20. eluaastani on ju hea? Loodetavasti täisealisena suudab laps oma kaitset kindlamini planeerida. Suguelu alustades noored vast rohkem segaduses…

 

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 22:40; 01.02 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooldan ka valikulist vaktsineerimist.  Tütar on 15, HPV vaktsiini teha ei lasknud, esiteks on 12 aastaselt see liiga vara, sest vaktsiini tuleb uuendada seitsme aasta pärast, teiseks pooldan pigem targa  seksuaalkäitumise õpetamist. Las tulevad enne esimesed kõrvalmõjud välja teistel, siis vaatab edasi.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja immuunsus kuni 20. eluaastani on ju hea? Loodetavasti täisealisena suudab laps oma kaitset kindlamini planeerida. Suguelu alustades noored vast rohkem segaduses…

See on nüüd küll nõrk “argument”. Ei suuda lastele piisaval tasemel seksuaalõpetust tagada, seega süstime igaks juhuks lühikese ajalooga vaktsiini?
Kui see ainult nii lihtne oleks, et vähki teadmistega võita saab…

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.02 17:52; 02.02 20:01; 03.02 11:11; 03.02 11:31; 15.02 08:33; 17.02 09:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Koolilaps HPV-vaktsiin 12-aastasel tüdrukul