Esileht Ilu ja tervis HPV vaktsiin tüdrukutele – ei või jah?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: HPV vaktsiin tüdrukutele – ei või jah?

Postitas:
Kägu

Mingil ajal oli sellest palju juttu ja oli ka hulludest kõrvalmõjudest juttu, kohe väga hulludets.

Nüüdseks on see juba mitu aastat ka Eestis kavas ja vaktsiin tehakse koolis.

Ma pole julgenud seda vaktsiini oma lastele teha lasta, just nende hullude kõrvalmõjude pärast. Aga ega praegu sellest muud ei räägita, kui et tehke ja tehke. Samas võiks ka seda laiemalt lahti rääkida. Ka kõrvalmõjudest ja et kuidas see vaktsiin edasi arenenud on…

Kas teie olete lasknud oma lastele seda teha?

Kes ei ole lasknud, siis miks?

Ja kui teatud aeg möödas, siis on see vaktsiin tasuline ning siis juba päris krõbeda hinnaga. Miks nii?

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasin teha lapsele. Hulle kõrvalmõjusid ei olnud. Parem karta, kui kahetseda.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin teha, just hiljuti sai teise doosi. Koolis tehti.

mul olid ka need õudusjutud meeles ja küsisin oma günekoloogi arvamust ja pereõega rääkisin ka sellest. Peale neid vestlusi otsustasin teha.
muidu olen igati vaktsiiniusku, aga sellega kahtlesin päris pikalt.

 

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehtud, ei olnud mingeid kõrvalmõjusid.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teeks. Need hullemad HPV tüved, mida hiljem seksuaalelu elades saab, on suuremate riskidega.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasen enda tütrele.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasen enda tütrele.

Tütrele teha*

 

 

Vabandust!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hullemad kõrvalmõjud kui käia vähikontrollis poole aasta tagant, konistasioonil, lõpuks lõikusel? Ja nende “hullude kõrvaltoimete” kohta ei ole seost leitud hpv vaktsiiniga, nende esinemine vaktsineerimata populatsioonis on sama suur. Et inimene vaktsineeriti ja jäi haigeks, ei tähenda tingimata põhjuslikku seost, ned võivad juhuslikult koos esineda.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kümnetes kordades rohkem naisi sureb emakaekavähki kui üleüldse vaktsiinikahjustusi registreeritud on kogu selle aja peale, mil vaktsiin turul on olnud, al 2006. Pealegi Eesti on ks väheseid EL riike, kes vatsineerib ainut tüdrukud (koos muude ida-Euroopa riikidega), ülejäänud maades vaktsineeritakse ka poisse.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasen enda tütrele.

Tütrele teha*

Vabandust!

Ja kui kunagi poeg sünnib, siis ka temale. Mehed võivad ka erinevaid HPV tüvesid edasi kanda naistele.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai selle süsti mõned kuud tagasi. Ei ole olnud mingeid kõrvaltoimeid. Tutvusringkonnas on väga palju naisi, kellel on HPV proov positiivne. Mõnel ohtlikum tüvi, teisel vähem. Kui vaktsiin kaitseb, siis tunnen, et kahetseksin hiljem kui tegemata jätaksin.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai selle süsti mõned kuud tagasi. Ei ole olnud mingeid kõrvaltoimeid. Tutvusringkonnas on väga palju naisi, kellel on HPV proov positiivne. Mõnel ohtlikum tüvi, teisel vähem. Kui vaktsiin kaitseb, siis tunnen, et kahetseksin hiljem kui tegemata jätaksin.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar on natuke varasema aastakäigu laps ja temale riigi kulul seda teha ei tehtud ning tema soovil me ise ostsime need süstid ja tegime ikka ära.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://ta.vaktsineeri.ee/et/haigused-ja-vaktsiinid/haigused/hpv-inimese-papilloomiviirus

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis osad tüdrukud tasuta variandist ilma jäetakse? Et ei mahu nõutud ajavahemiku sisse enam…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis osad tüdrukud tasuta variandist ilma jäetakse? Et ei mahu nõutud ajavahemiku sisse enam…

Sest vaktsiini on mõistlik teha enne (eeldatavat) suguelu algust, kui pole veel viirustüvedega kokku puutunud.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise ilma erilise riskikäitumiseta konisatsiooni läbi teinud, siis muidugi teeks. Enne diagnoosi polnud vaktsineerimise peale mõelnud, kuid peale operatsiooni sai arsti soovitusel tehtud. Muide, see pole hiljem üldse odav lõbu – 3 süsti oli kokku 450 eurot.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just hiljuti (mõni nädal tagasi) tütar käis koolis vaktsineerimas. Mingeid kõrvalmõjusid pole seni ilmnenud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult lasin. Minu tütar sai selle juba siis, kui Eestis veel riiklikus kavas polnud. Tütar oli aasta vahetusõpilane ja sai seda teises riigis.

Teine tütar saab ka. Meie pere on väga vaktsiiniusku. Ka covidi vastu lasime vaktsineerida.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.lawsuit-information-center.com/settlement-value-of-gardasil-hpv-vaccine-lawsuits.html

Gardasili vastu on nii USAs, Kanadas kui ka Austraalias väga palju class action lawsuit’e algatatud. Kas kõik ilma põhjuseta? Paljude noorte naiste tervised on rikutud.

Ega praegu polegi veel mingeid kõrvaltoimeid… Kui lapse saamisega raskused tekivad kõigil neil massiliselt vaktsineeritud naistel (vaktsiiniga, mis rohkem kui 100 HPV tüvest kaitseb 4 vastu), siis räägime edasi

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arutasime perearstiga ja meie otsus oli mitte teha. Kaitseb ainult 10 aastat ja sedagi mõne üksiku tüve vastu. Kõrvaltoimed aga võivad mõjutada tervet tema tulevikku.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.lawsuit-information-center.com/settlement-value-of-gardasil-hpv-vaccine-lawsuits.html

Gardasili vastu on nii USAs, Kanadas kui ka Austraalias väga palju class action lawsuit’e algatatud. Kas kõik ilma põhjuseta? Paljude noorte naiste tervised on rikutud.

Ega praegu polegi veel mingeid kõrvaltoimeid… Kui lapse saamisega raskused tekivad kõigil neil massiliselt vaktsineeritud naistel (vaktsiiniga, mis rohkem kui 100 HPV tüvest kaitseb 4 vastu), siis räägime edasi

Minu arst peaaegu keelas seda vaktsiinie teha, kuigi mul on mitmeid vaktsiine tehtud ja otseselt vastunäidustusi ei olnud. Mul on tädi kaudu vähigeen, aga kui arst oli pikalt uurinud seda vaktsiini, siis viis jutu nii kaugele, et üldse ei soovitanud, soovitas kaugele hoida kuigi ta on väga tunnustatud günekoloog Eestis ja absoluutselt ei ole vaktsiinivastane. Mulle jäi mulje, et arstil või tema kolleegidel oli mingeid halvemaid juhtumeid, kas surmajuhtum või invaliidistumine, aga kuna ma tundsin arsti kaua, siis ma usaldasin teda ja ei teinud.  Andis mulle veel kaasaegse arstina mitmeid linke teadusuuringutest, samuti ütles, et see ei kaitse enamus tüvede vastu ja kõrvalmõjusid on uuritud, aga paljud riigid on selle vaktsiini keelustanud. Mind jahmatas, et ainuüksi Euroopas on lühikese ajaga surnud selle vaktsiini tagajärjel üle tuhande noore naise ja tuhandetel on menopaus juba paarikümne aastaselt alanud.

+8
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://www.lawsuit-information-center.com/settlement-value-of-gardasil-hpv-vaccine-lawsuits.html

Gardasili vastu on nii USAs, Kanadas kui ka Austraalias väga palju class action lawsuit’e algatatud. Kas kõik ilma põhjuseta? Paljude noorte naiste tervised on rikutud.

Ega praegu polegi veel mingeid kõrvaltoimeid… Kui lapse saamisega raskused tekivad kõigil neil massiliselt vaktsineeritud naistel (vaktsiiniga, mis rohkem kui 100 HPV tüvest kaitseb 4 vastu), siis räägime edasi

Minu arst peaaegu keelas seda vaktsiinie teha, kuigi mul on mitmeid vaktsiine tehtud ja otseselt vastunäidustusi ei olnud. Mul on tädi kaudu vähigeen, aga kui arst oli pikalt uurinud seda vaktsiini, siis viis jutu nii kaugele, et üldse ei soovitanud, soovitas kaugele hoida kuigi ta on väga tunnustatud günekoloog Eestis ja absoluutselt ei ole vaktsiinivastane. Mulle jäi mulje, et arstil või tema kolleegidel oli mingeid halvemaid juhtumeid, kas surmajuhtum või invaliidistumine, aga kuna ma tundsin arsti kaua, siis ma usaldasin teda ja ei teinud. Andis mulle veel kaasaegse arstina mitmeid linke teadusuuringutest, samuti ütles, et see ei kaitse enamus tüvede vastu ja kõrvalmõjusid on uuritud, aga paljud riigid on selle vaktsiini keelustanud. Mind jahmatas, et ainuüksi Euroopas on lühikese ajaga surnud selle vaktsiini tagajärjel üle tuhande noore naise ja tuhandetel on menopaus juba paarikümne aastaselt alanud.

Jaga meiega ka neid uuringute tulemusi kus tuhandetel paarikümne aastastel menopaus on alanud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu ema lasi selle mulle teha enne kui riiklikku kavasse läks. See oli 10+ aastat tagasi. Olen saanud emaks, menopausi samuti pole veel. Ning ausalt öelda oleksin parema meelega menopausis ja elus. Vähiga jääb nknii emakast ilma.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult lasin mõlemale tütrele vaktsiinid teha.

Mis siin üldse kaaluda või mis hirmsatest kõrvalmõjudest sa räägid?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.lawsuit-information-center.com/settlement-value-of-gardasil-hpv-vaccine-lawsuits.html

Gardasili vastu on nii USAs, Kanadas kui ka Austraalias väga palju class action lawsuit’e algatatud. Kas kõik ilma põhjuseta? Paljude noorte naiste tervised on rikutud.

Ega praegu polegi veel mingeid kõrvaltoimeid… Kui lapse saamisega raskused tekivad kõigil neil massiliselt vaktsineeritud naistel (vaktsiiniga, mis rohkem kui 100 HPV tüvest kaitseb 4 vastu), siis räägime edasi

Minu arst peaaegu keelas seda vaktsiinie teha, kuigi mul on mitmeid vaktsiine tehtud ja otseselt vastunäidustusi ei olnud. Mul on tädi kaudu vähigeen, aga kui arst oli pikalt uurinud seda vaktsiini, siis viis jutu nii kaugele, et üldse ei soovitanud, soovitas kaugele hoida kuigi ta on väga tunnustatud günekoloog Eestis ja absoluutselt ei ole vaktsiinivastane. Mulle jäi mulje, et arstil või tema kolleegidel oli mingeid halvemaid juhtumeid, kas surmajuhtum või invaliidistumine, aga kuna ma tundsin arsti kaua, siis ma usaldasin teda ja ei teinud. Andis mulle veel kaasaegse arstina mitmeid linke teadusuuringutest, samuti ütles, et see ei kaitse enamus tüvede vastu ja kõrvalmõjusid on uuritud, aga paljud riigid on selle vaktsiini keelustanud. Mind jahmatas, et ainuüksi Euroopas on lühikese ajaga surnud selle vaktsiini tagajärjel üle tuhande noore naise ja tuhandetel on menopaus juba paarikümne aastaselt alanud.

????????????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ei lasknud teha

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andis mulle veel kaasaegse arstina mitmeid linke teadusuuringutest, samuti ütles, et see ei kaitse enamus tüvede vastu ja kõrvalmõjusid on uuritud, aga paljud riigid on selle vaktsiini keelustanud.

Selle jutu peale sa lihtsalt pead neid linke jagama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ükski riik seda vaktsiini keelustanud ( kui just nt Iraanist ei räägi). Ei ole ka tuhandeid surnuid ega sandistatuid. Loomulikult sureb pärast vaktsiini saamist inimesi, nt õnnetusjuhtumi või teise haiguse tagajärjel, aga otsest põhjuslikku seost pole leitud.

Ameerikas on kohtuasju iga asja suhtes.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge paanitsege.

Mõnes riigis on HPV vaktsiin riiklikus kavas juba 15 aastat. Kui see põhjustaks massilisi surmasid, viljatust ja muud jubedust, oleks kõlakad siiani levinud. Ei ole. Neis riikides on vähem teatud vähijuhtumeid ja kõik muu on elu nagu mujalgi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Ilu ja tervis HPV vaktsiin tüdrukutele – ei või jah?