Esileht Koolilaps HTG

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: HTG

Postitas:

Tere.
Keegi teab,kas sinna kooli kutsutakse ka teise valiku kooli õpilased või kas neil on mingit lootust sinna sisse saada.Lapse keskmine on 4.5 Testid tegi üle 80% .HTG oli tal esimene valik,kutsuti ka vestlusele.Kohapeal seal valikut ei tehtud,kuna öeldi,et raske on valida ja nüüd see närvesööv ootamine.ja kui suur võimalus on sinna saada tüdrukul,kellel selline keskmine hinne?Olen ma õigesti aru saanud,et sinna võetakse võrdselt tüdrukuid ja poisse?Ja tublisid tüdrukuid on vist rohkem.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 08:21; 05.06 09:45; 05.06 11:52; 05.06 13:05; 22.06 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Keegi teab,kas sinna kooli kutsutakse ka teise valiku kooli õpilased või kas neil on mingit lootust sinna sisse saada.Lapse keskmine on 4.5 Testid tegi üle 80% .HTG oli tal esimene valik,kutsuti ka vestlusele.Kohapeal seal valikut ei tehtud,kuna öeldi,et raske on valida ja nüüd see närvesööv ootamine.ja kui suur võimalus on sinna saada tüdrukul,kellel selline keskmine hinne?Olen ma õigesti aru saanud,et sinna võetakse võrdselt tüdrukuid ja poisse?Ja tublisid tüdrukuid on vist rohkem.

Oleneb, mis suunale kandideeris. Humanitaari on oluliselt lihtsam sisse saada kui reaali.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 09:13; 10.06 11:34; 10.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaali tahab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 08:21; 05.06 09:45; 05.06 11:52; 05.06 13:05; 22.06 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps ootab ka treffneri vastust, ei tea kuna on lootust kuulda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 10:46; 05.06 12:18; 10.06 09:26; 10.06 11:39; 10.06 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tuttavate lapsed said reaalsuunda üle 90se punktiskooriga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps ootab ka treffneri vastust, ei tea kuna on lootust kuulda

Mis oli teil testi tulemus ja palju keskmine on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 08:21; 05.06 09:45; 05.06 11:52; 05.06 13:05; 22.06 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ootamine on tõesti kohutavalt närvesööv, me ka ootame, vestlus oli teisipäeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 12:00; 10.06 14:34; 11.06 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keskmkne 5,0
eeesti keel 70
matemaatika 87

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 10:46; 05.06 12:18; 10.06 09:26; 10.06 11:39; 10.06 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keskmkne 5,0

eeesti keel 70

matemaatika 87

Kui juba selliste tulemustega kohe sisse ei saa,siis pole meil lootustki:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 08:21; 05.06 09:45; 05.06 11:52; 05.06 13:05; 22.06 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keskmine 5,0
eesti keel 84
matem 85

aga poiss soovis teise kooli. kuna htg jäi teiseks valikuks, siis muidugi ei kutsutud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:23; 11.06 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

htg reaal on paljude olümpiaadilaste esimene eelistus, need said vist kõik ka kinnituskirjad kohe. teistesse suundadesse lihtsam saada kindlasti

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 17:09; 10.06 17:50; 10.06 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olümpiaadilaps, sai kohe vestlusel HTG reaali

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 18:59; 11.06 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

htg reaal on paljude olümpiaadilaste esimene eelistus, need said vist kõik ka kinnituskirjad kohe. teistesse suundadesse lihtsam saada kindlasti

Loodussuunda on arvatavasti raskem, seal on samuti ca pooled olümpiaadilapsed ja see on paljude tulevikus arstiks pürgijate esimene eelistus. Lisaks on loodussuuna klasse vaid 1, reaali ja humi 2.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aastaid tagasi keskmine hinne ei mõjutanud kooli sissesaamist, kui testi tulemused head olid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aasta ikka vaatavad kuna testid olid kodus tehtud.
Aga üldiselt jah loodusesse raskem sisse saada. Eelmine aasta täpselt samade punktidega reaali sai aga loodusesse läks ootenimekirja ja ei saanudki lõpuks kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 10:46; 05.06 12:18; 10.06 09:26; 10.06 11:39; 10.06 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teise eelistusena pole siis mingit võimalust HTG-sse sisse saada? Täna on ju alles 2. eelistuse vestluste 3. päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 09:13; 10.06 11:34; 10.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on juba aastaid teada, et HTG võtab praktiliselt ainult esimese eelistusega sisse. 2 eelistusega saab kui katsed ikka väga väga hästi tehtud 90+ või olümpiaadiga 100.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 10:46; 05.06 12:18; 10.06 09:26; 10.06 11:39; 10.06 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on juba aastaid teada, et HTG võtab praktiliselt ainult esimese eelistusega sisse. 2 eelistusega saab kui katsed ikka väga väga hästi tehtud 90+ või olümpiaadiga 100.

Ma pole üldse teemaga isiklikult seotud, kuid jäin mõtlema selle üle, et miks õieti on neil just see 1. eelistus oluline argument? Kas reaalselt on alati neist väga tublidest valik nii suur, kes panevad HTG esimeseks eelistuseks? Kellel on katsed samamoodi väga-väga hästi tehtud või olümpiaadidel käijad. St loogiliselt võttes ei peaks eelistus kindlasti üles kaaluma ju nt muud õppeedukust või kasvõi siis nende testide tulemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:22; 10.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See eelistuste asi natuke kehv küll, võid sellega oma võimaluse käest lasta.Eriti kuna valikud pead panema ju enne katseid.
Paar aastat tagasi kui minu laps HTG-sse läks siis oli küll jutt, et igal juhul pane HTG esimeseks, teised koolid üldjuhul võtavad teistest eelistustest rohkem. Ja minu lapse klassis ei ole ühtki 2 eelistusega sissesaajat, teistest klassidest ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 10:46; 05.06 12:18; 10.06 09:26; 10.06 11:39; 10.06 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süsteem võiks olla läbipaistvam küll. Muidugi on eelistus oluline, kuid vastuvõtueeskirjas võiks siiski kirjas olla, mitu punkti eelistus juurde annab. Sama kehtib ka teiste koolide kohta. Laps sooviks saada HTG-sse, kuid kuna pole päris olümpiaadide võitja, siis pole kindlust, et sinna saab. Kas ta peaks n.ö. kindluse mõttes panema siis esimeseks hoopis teise eelistuse kooli ja siis selgub ikka, et oleks enda saadud punktidega HTG-sse saanud kui vaid oleks esimeseks eelistuseks pannud. Tahaks täpsemalt aru saada, kas eelistus annab juurde 1 või 10 lisapunkti….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 13:48; 10.06 18:28; 10.06 20:08; 12.06 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süsteem võiks olla läbipaistvam küll. Muidugi on eelistus oluline, kuid vastuvõtueeskirjas võiks siiski kirjas olla, mitu punkti eelistus juurde annab. Sama kehtib ka teiste koolide kohta. Laps sooviks saada HTG-sse, kuid kuna pole päris olümpiaadide võitja, siis pole kindlust, et sinna saab. Kas ta peaks n.ö. kindluse mõttes panema siis esimeseks hoopis teise eelistuse kooli ja siis selgub ikka, et oleks enda saadud punktidega HTG-sse saanud kui vaid oleks esimeseks eelistuseks pannud. Tahaks täpsemalt aru saada, kas eelistus annab juurde 1 või 10 lisapunkti….

Nõus. Samuti võiks olla läbipaistvam, mida vestlusel hinnatakse ja kuidas selle eest punkte antakse. St praegu näib see kõik ikka väga subjektiivne olevat. Isegi vestluse punkti summat ei anta teada. Vähemasti need, kes meie tutvusringkonnast on Tartu eri koolidest kutse saanud, on saanud vaid teate, et olete vastu võetud, aga vestluse punkte mitte. Või on vestluse punktid kuskilt siiski ligipääsetavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 09:13; 10.06 11:34; 10.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on juba aastaid teada, et HTG võtab praktiliselt ainult esimese eelistusega sisse. 2 eelistusega saab kui katsed ikka väga väga hästi tehtud 90+ või olümpiaadiga 100.

Aga miks siis üldse vestlusele kutsutakse? See nädal ju teise eelistuse vestlused ja kuuldavasti veel ka järgmine nädal on inimesi kutsutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 12:00; 10.06 14:34; 11.06 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on juba aastaid teada, et HTG võtab praktiliselt ainult esimese eelistusega sisse. 2 eelistusega saab kui katsed ikka väga väga hästi tehtud 90+ või olümpiaadiga 100.

Ma pole üldse teemaga isiklikult seotud, kuid jäin mõtlema selle üle, et miks õieti on neil just see 1. eelistus oluline argument? Kas reaalselt on alati neist väga tublidest valik nii suur, kes panevad HTG esimeseks eelistuseks? Kellel on katsed samamoodi väga-väga hästi tehtud või olümpiaadidel käijad. St loogiliselt võttes ei peaks eelistus kindlasti üles kaaluma ju nt muud õppeedukust või kasvõi siis nende testide tulemusi.

loomulik, et kool eelistab neid, kes just eelkõige sinna tahavad, mitte ei jäta seda tagavaravariandiks.
sinagi võtaks endale meheks selle, kes tuleb otse sulle kosja, mitte ei käi enne naabri-malle juurest läbi ja kui mallele ta ei meeldi vms, alles siis valiks ta sinu.
HTGsse on esimese eelistusena tahtjaid tublide hulgast piisavalt ja saab nendest klassid täis. ülejäänud koolid lepivad sellega, et tublimad tahaks HTG-sse, aga kui sinna ei saa, siis tulevad nende juurde ning valivadki siis 2. eelistuse hulgast HTGsse mittesaanute hulgast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 17:09; 10.06 17:50; 10.06 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei ole päris nii. Kui ei õnnestu HTGsse saada kuigi oled esimeseks märkinud, siis ei pruugi saada enam ka teise eelistuse kooli. Näiteks Poskasse. Kuna ka sinna võetakse ainult esimese eelistusena soovijad. Ehk siis kui jääd HTGst napilt välja, siis ma saan aru, et ei pruugi oma heade punktidega teise eelistuse kooli enam saada.

Üldiselt on juba aastaid teada, et HTG võtab praktiliselt ainult esimese eelistusega sisse. 2 eelistusega saab kui katsed ikka väga väga hästi tehtud 90+ või olümpiaadiga 100.

Ma pole üldse teemaga isiklikult seotud, kuid jäin mõtlema selle üle, et miks õieti on neil just see 1. eelistus oluline argument? Kas reaalselt on alati neist väga tublidest valik nii suur, kes panevad HTG esimeseks eelistuseks? Kellel on katsed samamoodi väga-väga hästi tehtud või olümpiaadidel käijad. St loogiliselt võttes ei peaks eelistus kindlasti üles kaaluma ju nt muud õppeedukust või kasvõi siis nende testide tulemusi.

loomulik, et kool eelistab neid, kes just eelkõige sinna tahavad, mitte ei jäta seda tagavaravariandiks.

sinagi võtaks endale meheks selle, kes tuleb otse sulle kosja, mitte ei käi enne naabri-malle juurest läbi ja kui mallele ta ei meeldi vms, alles siis valiks ta sinu.

HTGsse on esimese eelistusena tahtjaid tublide hulgast piisavalt ja saab nendest klassid täis. ülejäänud koolid lepivad sellega, et tublimad tahaks HTG-sse, aga kui sinna ei saa, siis tulevad nende juurde ning valivadki siis 2. eelistuse hulgast HTGsse mittesaanute hulgast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 13:48; 10.06 18:28; 10.06 20:08; 12.06 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on juba aastaid teada, et HTG võtab praktiliselt ainult esimese eelistusega sisse. 2 eelistusega saab kui katsed ikka väga väga hästi tehtud 90+ või olümpiaadiga 100.

Ma pole üldse teemaga isiklikult seotud, kuid jäin mõtlema selle üle, et miks õieti on neil just see 1. eelistus oluline argument? Kas reaalselt on alati neist väga tublidest valik nii suur, kes panevad HTG esimeseks eelistuseks? Kellel on katsed samamoodi väga-väga hästi tehtud või olümpiaadidel käijad. St loogiliselt võttes ei peaks eelistus kindlasti üles kaaluma ju nt muud õppeedukust või kasvõi siis nende testide tulemusi.

loomulik, et kool eelistab neid, kes just eelkõige sinna tahavad, mitte ei jäta seda tagavaravariandiks.

sinagi võtaks endale meheks selle, kes tuleb otse sulle kosja, mitte ei käi enne naabri-malle juurest läbi ja kui mallele ta ei meeldi vms, alles siis valiks ta sinu.

HTGsse on esimese eelistusena tahtjaid tublide hulgast piisavalt ja saab nendest klassid täis. ülejäänud koolid lepivad sellega, et tublimad tahaks HTG-sse, aga kui sinna ei saa, siis tulevad nende juurde ning valivadki siis 2. eelistuse hulgast HTGsse mittesaanute hulgast

Nojaa, aga kas esimene või teine valik, seal on ikkagi sellist suhtelisust ka ju. Kosjaskäimisega ikka ei anna võrrelda mu meelest :). Ehk et iseenesest teine eelistus ei pruugi sugugi tähendada, et see on noore jaoks ainult mingi tagavaravariant. Kasvõi mu oma lapse näide (ta ei kandideerinud Treffnerisse) – esimene ja teine eelistus olid tema jaoks ikka üsna samaväärsed. Päris keeruline oli otsustada, kumb esimeseks panna. Saan aru, et kolmas-neljas eelistus on tagala kindlustamine, kuid teine küll mitte tingimata. Lihtsalt mõtlen, et kool võib enda jaoks niimoodi paljudki head kandidaadid asjatult välistada või nad kandideerimisel halvemasse olukorda panna. Täiesti kõrvaltvaatajale jätab see sellise natuke jonnaka ja lapsiku mulje – kui ma pole sinu jaoks see kõige-kõige ja kellelegi teisele siin ka veel tähelepanu pöörad, siis mina ei mängi… :).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:22; 10.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt koolid lihtsalt soovivad kiirelt asjaga ühele poole saada. Võiks küll olla pigem süsteem nagu ülikool astumisel. On kindlad punktid ning tekivad pingeread ja ongi selge pilt. Kui soovitakse vestlust, siis ka seal punktid. Oleks ehk arusaadavam ja lihtsam.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 13:48; 10.06 18:28; 10.06 20:08; 12.06 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on juba aastaid teada, et HTG võtab praktiliselt ainult esimese eelistusega sisse. 2 eelistusega saab kui katsed ikka väga väga hästi tehtud 90+ või olümpiaadiga 100.

Ma pole üldse teemaga isiklikult seotud, kuid jäin mõtlema selle üle, et miks õieti on neil just see 1. eelistus oluline argument? Kas reaalselt on alati neist väga tublidest valik nii suur, kes panevad HTG esimeseks eelistuseks? Kellel on katsed samamoodi väga-väga hästi tehtud või olümpiaadidel käijad. St loogiliselt võttes ei peaks eelistus kindlasti üles kaaluma ju nt muud õppeedukust või kasvõi siis nende testide tulemusi.

loomulik, et kool eelistab neid, kes just eelkõige sinna tahavad, mitte ei jäta seda tagavaravariandiks.

sinagi võtaks endale meheks selle, kes tuleb otse sulle kosja, mitte ei käi enne naabri-malle juurest läbi ja kui mallele ta ei meeldi vms, alles siis valiks ta sinu.

HTGsse on esimese eelistusena tahtjaid tublide hulgast piisavalt ja saab nendest klassid täis. ülejäänud koolid lepivad sellega, et tublimad tahaks HTG-sse, aga kui sinna ei saa, siis tulevad nende juurde ning valivadki siis 2. eelistuse hulgast HTGsse mittesaanute hulgast

Nojaa, aga kas esimene või teine valik, seal on ikkagi sellist suhtelisust ka ju. Kosjaskäimisega ikka ei anna võrrelda mu meelest :). Ehk et iseenesest teine eelistus ei pruugi sugugi tähendada, et see on noore jaoks ainult mingi tagavaravariant. Kasvõi mu oma lapse näide (ta ei kandideerinud Treffnerisse) – esimene ja teine eelistus olid tema jaoks ikka üsna samaväärsed. Päris keeruline oli otsustada, kumb esimeseks panna. Saan aru, et kolmas-neljas eelistus on tagala kindlustamine, kuid teine küll mitte tingimata. Lihtsalt mõtlen, et kool võib enda jaoks niimoodi paljudki head kandidaadid asjatult välistada või nad kandideerimisel halvemasse olukorda panna. Täiesti kõrvaltvaatajale jätab see sellise natuke jonnaka ja lapsiku mulje – kui ma pole sinu jaoks see kõige-kõige ja kellelegi teisele siin ka veel tähelepanu pöörad, siis mina ei mängi… :).

nõme jah, aga koolid valivad katsetega endale õpilasi, mitte õpilased koole:(
see, kelle käes on jämedam ots, see teeb reegleid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 17:09; 10.06 17:50; 10.06 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast oligi olukord enne ühiskatseid parem. Käisid kõikides huvipakkuvates ja tagavaravariandiks valitud koolides eraldi katseid tegemas – ühel päeval võis pea hästi lõigata, aga teisel ei tulnud kuupäevgi meelde. Ja vestlustel kinnitasid kõigile, et muidugi olete esimene valik.
Koormust oli küll veidi rohkem, aga riskid olid hajutatud ja uut väärtuslikku kogemust omandati kuhjaga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süsteem võiks olla läbipaistvam küll. Muidugi on eelistus oluline, kuid vastuvõtueeskirjas võiks siiski kirjas olla, mitu punkti eelistus juurde annab. Sama kehtib ka teiste koolide kohta. Laps sooviks saada HTG-sse, kuid kuna pole päris olümpiaadide võitja, siis pole kindlust, et sinna saab. Kas ta peaks n.ö. kindluse mõttes panema siis esimeseks hoopis teise eelistuse kooli ja siis selgub ikka, et oleks enda saadud punktidega HTG-sse saanud kui vaid oleks esimeseks eelistuseks pannud. Tahaks täpsemalt aru saada, kas eelistus annab juurde 1 või 10 lisapunkti….

Nõus. Samuti võiks olla läbipaistvam, mida vestlusel hinnatakse ja kuidas selle eest punkte antakse. St praegu näib see kõik ikka väga subjektiivne olevat. Isegi vestluse punkti summat ei anta teada. Vähemasti need, kes meie tutvusringkonnast on Tartu eri koolidest kutse saanud, on saanud vaid teate, et olete vastu võetud, aga vestluse punkte mitte. Või on vestluse punktid kuskilt siiski ligipääsetavad?

aga mis tähtsus enam neil vestluse punktidel on, kui laps juba koolist kutse saanud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:23; 11.06 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Keegi teab,kas sinna kooli kutsutakse ka teise valiku kooli õpilased või kas neil on mingit lootust sinna sisse saada.Lapse keskmine on 4.5 Testid tegi üle 80% .HTG oli tal esimene valik,kutsuti ka vestlusele.Kohapeal seal valikut ei tehtud,kuna öeldi,et raske on valida ja nüüd see närvesööv ootamine.ja kui suur võimalus on sinna saada tüdrukul,kellel selline keskmine hinne?Olen ma õigesti aru saanud,et sinna võetakse võrdselt tüdrukuid ja poisse?Ja tublisid tüdrukuid on vist rohkem.

Noh kui tutvusi moosimiseks pole, siis 98%

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 01:56; 11.06 01:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps HTG