Esileht Hobinurk Hübriidkaamera ost

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Hübriidkaamera ost

Postitas:
Kägu

Soovin osta noorele kingituseks hübriidkaamera. On senimaani kasutanud sugulase seisma jäänud peegelkaamerat aga nüüd läks seal midagi tuksi, mille parandamine ei pidavat täna enam mõtekas olema.

Ise olen täiesti kauge selles teemas ja kõik tuttavad on mobiiliga pildistajad, kes ei saa kaamera vajalikkusest täna enam aru, siis ehk oskab keegi soovitada mõnda mudelit, koos “harjukeskmise” objektiiviga (koos või eraldi). Mõistan, et on nii tele-, kui macroobjektiivid aga usun, et ehk on midagi keskpärast ka. Eks siis edaspidi kogub ise raha ja ostab, mis rohkem kõnetab.

Lugesin ja tutvusin erinevate komplektidega ka netis aga tunnistan, et ei oska ikka ise valikut teha. Hinna mõttes võiks see asi olla vast nii, et algajale korralik “alustaja kombo”, mis pakuks siiski võimalusi areneda. Seda osa me arutasime, et äkki moodsam mobiil klõpsimiseks aga laps eelistab ikkagi (hübriid)kaamerat.

Aitäh!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähegi asjalikum pildistaja tahaks 100% omale ise kaamera valida. Mine uuri fotopoest sobiva klassi kaamerate kohta mis nende hind on ja kingi kinkekaart.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis hinnaklass on ja mis saaja vanuseks on.
Hübriidkaamera puhul üldiselt kui on hea telefon siis tehaksegi pilt juba telefoniga. Kuna pildi kvaliteet on üpriski sama ja telefon on nagunii alati kaasas.

Digipeegliga on juba see, et kui plaan konkreetselt miskit pildistada siis võetaksegi kaamera kaasa.
Pigem miskit sellist https://onoff.ee/et/peegelkaamerad/7010-canon-eos-2000d-18-55mm-is-ii-kit-must-99593.html

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hübriidkaamera pole sugugi kehvem tänapäeval kui peegelkaamera, asendasin just ise hiljuti peegli kere hübriidi vastu, kuna katik läks läbi. Olen rohkem kui rahul, sest koos spetsiaalse adapteriga saan kasutada kõiki oma peegelkaamera objektiive ja hübriid on kiirem, vaiksem, suurema videovõimekusega. Aga head kaamerad, olgu peegel või hübriid, on kallid. Mis on su hinnapiir, siis oskaks ka soovitada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kaameratest midagi ei tea, siis on väga mõttetu osta asi, millest noor ehk suuremat ei arva ja lõpuks koju seisma jääb, aga hulk raha sinna alla pandud. Siin peaks ikka saaja enda käest küsima, mis talle kaamera juures oluline on, veel parem, koos temaga ostma minna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kingi jah kinkekaart, või veel parem lihtsalt raha. Räägi noorega läbi, mis hinnaklassi tema arvates talle sobivad kaamerad kuuluvad, las uurib veidi, ja leiate mingi sobiva summa. See annab talle ka võimaluse kas või kohe ise lisaraha juurde koguda, et midagi veel sobivamat saada. Võibolla tundub raha kinkimine nüri, aga kindlasti on see kõige praktilisem lahendus. Kaamerate hinnad kõiguvad isegi Eesti piires poeti teinekord päris palju, amazoni või ebay vms kaudu tellides võib sama asja veel tunduvalt soodsamalt saada, samuti noore inimese esimese päris oma kaamera puhul poleks paha mõte kaaluda kasutatud kaameraid – ise hiljuti kaalusin Eesti poest u 800 eurot maksva asja ostmist ja veidikese otsimise järel sain ebayst sama asju, vähekasutatud ja suurepärases korras 450 eur. Ka võib olemasoleva summa eest saada lihtsalt tunduvalt paremal tasemel riistapuu kui poest sama raha eest uut kaamerat ostes.

Ennekõike peaks see noor inimene ise ringi vaatama otsustama, mida tal vaja on, see on samuti osa fotograafias edasi arenemise protsessist. Ja ainult telefoniga pilte klõpsiv inimene ei kujuta tegelikult isegi mitte ähmaselt ette, mis omadusi päriskaamera ostul arvesse võtta, pealegi on igal piltnikul nagunii oma eelistused.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kingi raha või kinkekaart ja ütle, et kaamera jaoks. Sa ei mõtle välja, milline talle meeldib või sobib.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Hobinurk Hübriidkaamera ost