Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )

Teema: Hümni probleem ERR-s

Postitas:
Kägu

Päris naljakas. Kuidas saab igal aastal NII purjus olla, et hümni ei kuule. Püstitõusmist ei mäletagi…ma ei saa aru, kuidas see saab võmalik olla.

Sul on kaks valikut, olla purjus või passida teleka taga?
Mina ei ole aastavahetusel kunagi purjus. Ja ma ei ole kunagi aastavahetusel hümni kuulnud. Niikaua, kui mina mäletan, olen ma alati aastavahetuse hetkel õues olnud, vaadanud ilutulestikku ja soovinud head uut aastat oma lähedasele.

Sind ennast matkides – kuidas saab inimene aastavahetusekl nii üksik olla, et midagi taregmat teha pole, kui telekat passida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On ohtlik, kui meie riiki ja tema sümboleid hakatakse pidama küünilisuseni iseenesestmõistetavaks. Pesidendi pöördumine näitas, et tema nii ei arva. Oli südantkosutav seda lugeda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati on kas ilutulestikku vaatamas käidud või sugulastega juttu räägitud ja presidendi kõnele järgnev on tähelepanuta jänud, juhul kui ka lihtsalt kodus on oldud.

Oot, mis te jooksete pool tundi enne pauke vahtima ja kõnet-hümni ei kuulagi?
No ma ei imesta siin ühes laps”talendi”-teemas ühe vihase agressori kõnet, et eestlased on rotid ja matsid.

Jah, täpselt nii. Hakkame tavaliselt juba veerand tundi enne end riide ja välja sättima. Ma küll väga armastan oma maad ja rahvast, laulan alati hümni kaasa ja tähistame olulisi aastapäevi, aga aastavahetuse rõhk on mujal kui kõnel ja hümnil. Kõnet loen järgmisel päeval netist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma proovin teisiti sõnastada oma eilset mõtet –

küsimus pole niivõrd mitte selles, kas inimesed seda hümni ETV-st vaatavad/kuulavad, vaid selles, et ERR ja presidendi kantselei istusid kuskil laua taga ning tegid otsuse hümn ära jätta, lõhkudes sellega 27 aastat kestnud traditsiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma proovin teisiti sõnastada oma eilset mõtet –

küsimus pole niivõrd mitte selles, kas inimesed seda hümni ETV-st vaatavad/kuulavad, vaid selles, et ERR ja presidendi kantselei istusid kuskil laua taga ning tegid otsuse hümn ära jätta, lõhkudes sellega 27 aastat kestnud traditsiooni.

Ja siis?
Enamikele inimestele see traditsioon pole kunagi oluline sellises kontekstis olnudki. No miks peab sellest siis kramplikult kinni hoidma? Oleks ilutulestik ära jäetud, vot siis oleks rahval olnud siiras hämming.

No ütle ausalt, mitu korda sa TEGELIKULT oled 27 aasta jooksul uusaasta pidu tähistades hümni kuulnud/kuulanud ja lugupidavalt püsti tõusnud, käitunud nii, nagu hümn seda väärib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ütle ausalt, mitu korda sa TEGELIKULT oled 27 aasta jooksul uusaasta pidu tähistades hümni kuulnud/kuulanud ja lugupidavalt püsti tõusnud, käitunud nii, nagu hümn seda väärib?

Absoluutselt iga kord.

Palun ära räägi “enamike inimeste” nimel. Sa saad rääkida ikka ainult iseenda ja võibolla mõne lähema inimese nimel. Täpselt samamoodi võin mina väita, et “enamik inimesi” ootab aastavahetusel oma hümni ja tõuseb seda kuuldes lugupidavalt püsti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati on kas ilutulestikku vaatamas käidud või sugulastega juttu räägitud ja presidendi kõnele järgnev on tähelepanuta jänud, juhul kui ka lihtsalt kodus on oldud.

Oot, mis te jooksete pool tundi enne pauke vahtima ja kõnet-hümni ei kuulagi?
No ma ei imesta siin ühes laps”talendi”-teemas ühe vihase agressori kõnet, et eestlased on rotid ja matsid.

Jookseme jah, sest päris kodu juures head vaatamiskohta pole, sõidame natuke kaugemale. Seal on vaja parkimiskoht leida. Läheks jala, aga mu vana ja haige ema tahab ka tulla ja ei jõua jala käia. Ilutulestik hakkab peale juba vähemalt 15 minutit varem. Lapsed on sellest suures vaimustuses.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okei, ma proovin siis veel korra:

Probleemipüstitus “kas aastavahetusel on hea mõte hümni mängida või mitte” täiesti asjakohatu, selles ei ole täna küsimus ning seda diskussiooni ka ei peetud; ERR pole ju ka ise öelnud, et nad mõtlesid ja juurdlesid pikalt, kas aastavahetust on sobilik hümniga tähistada.

Probleem on selles, et Eesti Vabariigi rahvusringhääling võttis vastu otsuse kaotada traditsiooniline riigihümni mängimine, mis on olnud traditsiooniks taasiseseisvumisest alates.

Ma sellest ei hakka üldse rääkima, et ERRi programmi kujundab nähtavasti presidendi kantselei… See on nati teistsuguste riikide tunnus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle üks pseudoprobleem, millest EKRE saab skandaali välja imeda ja kõiki kodumaa reetmises süüdistada.
Minu jaoks ei ole aastavahetus mingi riiklik sündmus ja minu jaoks võiks see tulla ilma hümni ja kõneta. Kõne võiks olla hoopis 1. jaanuaril ja hümn võiks jääda riiklike tähtpäevade juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt iga kord.

Palun ära räägi “enamike inimeste” nimel. Sa saad rääkida ikka ainult iseenda ja võibolla mõne lähema inimese nimel. Täpselt samamoodi võin mina väita, et “enamik inimesi” ootab aastavahetusel oma hümni ja tõuseb seda kuuldes lugupidavalt püsti.

Ka mina olen viimased kümme aastat püsti tõusnud ja hümnile lugupiamist avaldanud. Ja kuigi mul puudub statistika, siis kõhutunne ütleb, et me oleme pigem erandid. Seekord laulsin aga sama hea meelega kaasa eestlane olen ja eestlaseks jään. Õudne traagika küll. Mõtelda, traditsiooni murti.

Minu arust tuleks meil ka hümni muuta. No kaua me oleme oma hümniga Soome vasallid? Ernesaksa “Mu Isamaa on minu arm” oleks sadu korda hümnim hümn.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
nyah nyah

Olen väike kuri vanainimene, pärit ajast, mil eestlased hinge kinni pidades ootasid Soome sportlaste võitu. Ei mitte rahvusvendlusest, vaid sellepärast, et meie hymn ju ka. (Kas F1 või olympiavõit on riigipyha, et peab hymni mängima?)

No & on see hymn meil kui laenatud & kui igerik tahes, oma on oma. Vot tahan uusaastaööl kaasa laulda & kogu lugu. Tänavu tundus omal ajal nii uhkelt kõlanud ‘Eestlane olen’ äkitselt lameda & samavõrd aegununa. Lisax kerkis pähe mõte, et lugupeetud lauljad ehk lihtsalt toda va hymni ei oskagi . . .

Mõistan, et nooremad või naxakamad inimesed tahavad väljas tulevärki vaadata, mitte puusliku joru & yrgaegset laulu kuulata, aga mina istun kodus ega võta end nii vinti, et kõnest aru või hymnile pihta ei saax.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

normaalne inimene on selleks ajaks õues

Kes oled sina, et liigitad siin normaalseid ja ebanormaalseid inimesi õuemineku järgi? Minu arust on just nö ebaviisakas jätta kõik kuulamata-nägemata ja joosta välja raha taevasseloopimist vaatama. Kusjuures kui ise oled kaine, siis väljaa lällutavad just joogised inimesed pudelitega. See on sinu meelest normaalne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle tundub pigem siiski, et aastavahetus ei ole tingimata see päev, kus hümni igal juhul laskma peaks. See ei ole omariiklusega seonduv tähtpäev. Samahästi võiks siis jaanipäeval (mitte võidupühal), maipühal või jõululaupäeval televiisorist hümni lasta. Minu arvates ei ole ükski neist päevadest, sh aastavahetus, selline, mis hümni laulmist eeldaks. Samuti ei ole presidendi kõne minu jaoks selle päeva juures selline element, mis kohustuslikus korras alati olema peaks. Mida vähem politiseeritud kõikvõimalikud tähtpäevad on, seda parem. Probleem oleks minu jaoks siis, kui ERR otsustaks Vabariigi aastapäeval mitte hümni eetrisse lasta.

ERRi põhjendus, miks otsustati üleeile öösel hümni mitte lasta, oli minu jaoks adekvaatne. Ise ülekannet ei vaadanud, aga ka mulle tundub, et hümn poleks sellele üritusele, kus ilmselt on palju purjus inimesi ja kus ümberringi ilmselt juba enne südaööd paugutatakse, sobinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes oled sina, et liigitad siin normaalseid ja ebanormaalseid inimesi õuemineku järgi? Minu arust on just nö ebaviisakas jätta kõik kuulamata-nägemata ja joosta välja raha taevasseloopimist vaatama. Kusjuures kui ise oled kaine, siis väljaa lällutavad just joogised inimesed pudelitega. See on sinu meelest normaalne?

Ja kes oled sina, kes liigitad inimesi selle järgi, kas aastavahetusel telerit vaadatakse või mitte?

Mina tulin siia teemasse mõeldes, et mulle pole küll hümn aastavahetusel oluline, sest televiisori vaatamine ei kuulu mu aastavahetuse hetke. Aga kena oleks, kui traditsioon säiliks, sest kindlasti on hümn osadele olulijne. Ja mida ma ses teemas näen? Rotid ja matsid, joodikud, lällutavad inimesed jne.. Kui need hümni kaitsjad on niii tigedad, et kenal uue aasta algusel tormavad teiste perede kombeid solvavalt kiritseerima, siis no tõesti, kuulake hümni juutuubist, aga ärge palun lagastage teiste jaoks hümni rumala ja solvava teiste traditsioonide kritiseerimisega.

Mina igatahes kavatsen jätkata oma pere traditsiooone. Võtame uut aastat koos lähedastega vastu meie kodus. Suhtleme üksteisega, oleme koos ja õnnelikud. Natuke enne südaööd lähme õue, vaatame kaugemalt pasitvat ilutulestikku, soovime üksteisele head uut aastat. Mingeid lällajaid ja joodikuid meie hulgas ei ole ja nendega me sinu pettumuseks ei kohtu. Järgmine päev vaatame või loeme presidendi kõnet. Kõik on rahul ja õnnelikud.

Ma tõepoolest esimest korda elus kuulen, et oma pere traditsioonide järgmine ja televiisori mittevaatamine on ebaviisakas. Kas sa ei leia, et hoopis sina ja kõiki õueminejaid joodikuks sõimav kägu on ebaviisakas? Häbi ka on niimoodi hümni oma sõimlemisega rüvetada mõistliku ja viisaka arutelu asemel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise ülekannet ei vaadanud, aga ka mulle tundub, et hümn poleks sellele üritusele, kus ilmselt on palju purjus inimesi ja kus ümberringi ilmselt juba enne südaööd paugutatakse, sobinud.

27 aastat on sobinud, uue ptesidendi saabudes enam mitte. Kuhu on surnud koer maetud? Miks traditsioonide säilitamist tuleks lammutama hakata?
Aga palun – igaüks võib algust teha ja oma perest alustada: kõik pereüritused ja tähtpäevad koos jõulude, kooliteemade jne keerake peapeale/ jätke ära, siis saate oma kaifi kätte. Miks just riik, kus elate, peaks oma traditsioonide lõhkumisest alustama?

Muide, kas teie hulgas on neid, kes on kirunud/ kritiseerinud kas või mõtteski infot, kui edastatakse palju kuskil linnas ilutulestikule kulutati? Ei pea vastama siin, vastale iseendale.
Aga nagu saan aru, siis need kirujad liduvad esimesema seda raha õhkuloopimist vaatama? Kes kodus kõne ja hümni ära kuulavad, on ebanormaalsed ja “pole midagi aastavahetusel teha”. Teised, need paugunautijad, on see kõrgem seltskond, kes jätab traditsioonid ja läheb välja ” lähedastega suhtlema”. Nii nummi!

Mina isiklikult olin aastavahetusel oma vamemate juures. Traditsioon nr.1 20 aastat juba.
Meil on uhke pidulaud, sööme-joome-lobiseme-vaatame telelat mitmeid tunde. Traditsioon nr.2.
Nn. osaliselt kindlad aastavahetustoidud nii sel õhtul, kui pühadest vaevatud vatsale jätgmisel hommikul – nr.3.
Presidendi kõne ja hümni kuulamine püstiseistes – traditsioon nr.4
Traditsioon seegi, et koos õuepaukudega paugutame lahti pudeli šampanjat ja soovime toas “head uut aastat”. Sellele eelnevalt oleme kõik pika telefoniralli maha pidanud – igaüks helistab oma sõpradele-tuttavatele.
Traditsioon ka see, et siis vislame joped peale ja lähme välja, loomulikult ilma klaaside-pudeliteta.
Pole veel ülski saluut nägemata jäänud.
Raudne traditsioon on uue aasta esimesel päebal Viini Filharmoonikute uusaastakontserdit kuulata. Megailus!

Traditsioone on muidugi teisigi, aga need seotud aastavahetusega. Minul oleks küll kahju neist midagu ära jätta. Miks presidendikantselei nii otsustab, on arusaamatu.
Ja veel – minu arust sobib väga hästi uusaastaööl hümni mängida. See ongi pidulik hetk. Kes on purjus, see täiesti oma asi, aga sündmuse pidulikkust see eu muuda. Meie pere traditsioon on ka korralik, pidulikum riietus jõulude-aastavahetuse-vab.aastapäeval. Ilmselt need traditsioonude tallajad istuvad siis ka löttis dressipükste ja T-särgiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma sain sellest uudisest üldse teadagi, et aastavahetustel hümni lastakse 😀

sama siin

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina olen ka vanainimene ja aastavahetus on minu jaoks pidu olnud alati ja viimased 10 aastat olen vastu võtnud suurtel üritustel, kus väga palju võõrast (minu jaoks) rahvast ja mtte kuskil nendes kohtades pole rahvas ei kõnet kuulanud korralikult, hümnist rääkimata, kõik sätivad ennast õue ja lustivad seal, sisse tulles käib tants ja trall edasi. Olgu öeldud, et õhtujuhid annavad eelnevalt teada, kes soovib, võib jääda sisse kõnet kuulama.Rahvas liigub ikka õue.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise ülekannet ei vaadanud, aga ka mulle tundub, et hümn poleks sellele üritusele, kus ilmselt on palju purjus inimesi ja kus ümberringi ilmselt juba enne südaööd paugutatakse, sobinud.

27 aastat on sobinud, uue ptesidendi saabudes enam mitte. Kuhu on surnud koer maetud? Miks traditsioonide säilitamist tuleks lammutama hakata?

Ja veel – minu arust sobib väga hästi uusaastaööl hümni mängida. See ongi pidulik hetk. Kes on purjus, see täiesti oma asi, aga sündmuse pidulikkust see eu muuda. Meie pere traditsioon on ka korralik, pidulikum riietus jõulude-aastavahetuse-vab.aastapäeval. Ilmselt need traditsioonude tallajad istuvad siis ka löttis dressipükste ja T-särgiga.

1. Saan aru, et eelmisel aastal lasti ETV-st hümni? Millest siis seose tekitamine praeguse presidendiga? Ta oli ju ka eelmisel aastal president. ERR juba põhjendas, et sel aastal murti traditsiooni, kuna tegu oli teistsuguse saateformaadiga (otseülekanne, rahvapidu, palju melu, ilutulestik).

2. Teie perel on väga kenad traditsioonid. On aga solvav, et halvustate peresid, kelle traditsioonid on teistsugused. See, et meie pere ja paljud teised pered televisioorist hümni ei kuula, ei tähenda, et me Eestit ei armastaks või dressides diivanil õlut libistaksime. Oleme ka viisakalt riides ja veedame perega aega. Lapsepõlves ja kooliajal (90ndatel ja 2000ndate alguses) alustasime vanaaasta õhtul kella 23 paiku jalutuskäiku Vabaduse väljakule ilutulestikku vaatama. Nüüd täiskasvanueas vaatan ilutulestikku oma abikaasa ja lastega mujalt, kuid ka praegusel ajal teeme traditsioonilise jalutuskäigu, et jõuda hea vaatega paika. Tõepoolest pole me sellise traditsiooni tõttu teadnud, et sel päeval televiisorist hümni lastakse. Arvan, et kokku kahel-kolmel vana-aasta õhtul oleme halva ilma tõttu koju jäänud, kuid ka siis oleme tõepoolest presidendi kõne ajal hakanud õue sättima, et maja eest ilutulestikku vaadata. Kõne oleme järgmisel päeval järgi lugenud.
Kuidas saab sellest järeldada, et meie pere või ka paljud teised pered, kes sel päeval hümni ei kuula, traditsioone ei väärtustaks või Eestist ja omariiklusest ei hooliks?

On muidugi tore, et need, kes sel päeval hümni kuulata tahavad sel teemal sõna võtavad. Arvan, et võib üsna kindel olla, et järgmisel aastal on hümn tele-eetris tagasi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa suu võtab lahti see, mida siit loen – täiskasvanud inimesed ei ole mitte iilagi märganud, et aastavahetusel mängitakse hümni?! Aga kuidas te siis teate, et president üldse kõnet pidas (no seda, mida kõik need õueminejad järgmine päev usinasti järgi loevad)?
Oma lapsepõlvest mäletan samuti hümni ajal püstiseismist (lapsele jäi see veel eriti meelde, sest oli ju ikka hoopis teistsugune harras hetk kui kogu muu istumine). Peale seda tehti vahuvein pauguga lahti, sooviti head uut aastat ja mindi õue.
Nüüd ma enam ei imesta, kes need tuhmakad on, kes juba 23:30 väljas kärtsutama hakkavad – no ikka need “sõpradega suhtlejad”, kes juba tund tagasi sammud lähima künka suunas seadsid, et esimesena kohal olla.

ERRi otsus jätta hümn ära, sest seltskond on nii lame, et ei suuda seda austada ja äkki lällab sellest üle, tundub täiesti äraspidine ja vale. Meie rahval on kultuuriga (kultuursusega) viimastel aastatel niigi progresseeruvalt kehvemini, sellega kohandudes teeme asja ainult kiiremini veel halvemaks.
Kahju!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meie pere traditsioon on ka korralik, pidulikum riietus jõulude-aastavahetuse-vab.aastapäeval. Ilmselt need traditsioonude tallajad istuvad siis ka löttis dressipükste ja T-särgiga.

Suusapükstes, traksid alla lastud, et saaks õue tormata…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa suu võtab lahti see, mida siit loen – täiskasvanud inimesed ei ole mitte iilagi märganud, et aastavahetusel mängitakse hümni?! Aga kuidas te siis teate, et president üldse kõnet pidas (no seda, mida kõik need õueminejad järgmine päev usinasti järgi loevad)?

Kuidas tean? No mina isiklikult tean tänu sellele, et me hakkame ennast õue asutama umbes 23.45-23.50, mis on presidendi kõne algus. Võtab pisut aega, kuni kõik riidesse saame (laste sallid ja mütsid ja kindad ja saapad) ja õue jõuame pisut enne südaööd. Aga kui ka varem minema hakkaksime, oleks selline pikema jalutuskäigu traditsioon, siis ikka märkaksime järgmsiel päeval netist uudiseid vaadates presidendi kõnet.
Aga ikkagi, miks sa solvad? Mis on selles halba, kui pered oma traditsioone järgivad, mitte täpselt sinu traditsioone? Miks on televiisor nii oluline, et seda kõik vaatama peavad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma sain sellest uudisest üldse teadagi, et aastavahetustel hümni lastakse 😀

sama siin

+1 🙂
Me oleme ka alati juba enne presidendi kõne lõppu õues ja ootame ilutulestikku. Sel aastal ei vaadanud üldse telekat. Enne lõunat vaatasin mitmendat korda “Ruja” lavastuse salvestust, ja pärast seda läks telekas kinni kuni 1.jaanuari keskpäevani.
Ma tahaks küsida neilt, kes aasta esimesed päevad on kulutanud hümni teemal jauramisele, kas teil endal on hümn üldse peas? Oskate seda laulda esimesest viimase sõnani?
Tipp oli minule siin teemas, kui keegi kirjutas “kuhu jäi hymn”?
Kas oleksite olnud rahul, kui hümni oleks mängitud ilutulestiku ajal ja selle pühad helid oleks sumbunud rakettide raginasse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas tean? No mina isiklikult tean tänu sellele, et me hakkame ennast õue asutama umbes 23.45-23.50, mis on presidendi kõne algus. Võtab pisut aega, kuni kõik riidesse saame (laste sallid ja mütsid ja kindad ja saapad) ja õue jõuame pisut enne südaööd. Aga kui ka varem minema hakkaksime, oleks selline pikema jalutuskäigu traditsioon, siis ikka märkaksime järgmsiel päeval netist uudiseid vaadates presidendi kõnet.
Aga ikkagi, miks sa solvad? Mis on selles halba, kui pered oma traditsioone järgivad, mitte täpselt sinu traditsioone? Miks on televiisor nii oluline, et seda kõik vaatam peavad?

Kuni 23:50ni vaatas telekat ju ka teie pere, nagu ise kirjutad. See ei ole ju teemaks üldse.
Teemaks on see, et kahjuks ei ole eestlastele üha enam miski püha ja sellest on kahju.
“Pere oma traditsioonid”? Esimese raketi ajaks õue joosta? Siis peaks detsembri lõpus üldse püsivalt õues istumagi, sest paugutamine käib ööpäevaringselt üsna ilma põhjuseta – uus traditsioon, mida austada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, kõik inimesed, kellel hümnist täiesti suva oli, ei jooksnud õue raha taevasse paugutamist vaatama. Mina olin näiteks toas ja vaatasib terve õhtu ETV pealt saateid. Hümni puudumist ei pannud tähelegi. Isegi see eestlaste laul oli minu meelest liiga rahvuspaatoslik, nagu oleks mingi rahvuspühaga tegemist… Sama hästi oleks kõlvanud sinna lihtsalt Läniku uue aasta laul – vähemalt oleks teemasse olnud.

See märkus, et Youtube’ist saab iga kell hümni kuulata, on väga õige. Pange peale, seiske kasvõi kulmude peal seal kodus ja laulge, mitte keegi ei keela. Võite ka kaduneljapäeviti laulda, ikka ei keela keegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see on asi mille üle diskuteerida, siis see on märk sellest, et oleme asunud endale probleeme ise välja mõtlema, sest elu on liiga heaks muutunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ei tee aastavahetusel telekat üldse lahti. Ja olen nii vana, et mäletan ka kesk66l Moskva saluute ja NSVL hümni, see teadmine et hümni lastakse kell 12 on veel sealtsaadik pärit mul 🙂 Aga vaatasin just järele seda presidendi kõnet ja ausalt, kriipis kõrva küll, et hümni asemel tuleb mingi “rahvalaul” (see iff vaeseke peab ka kog aeg ühte ja sama laulu lauma, nagu muud sõnad enam peas poleks, suvel tantsupeol ja talvel platsil jne). See oli just hümni koht! Iff oskab seda ka, ma olen päris kindel 🙂 ühesõnaga mina pooldan sellel hetkel hümni. Kui proua Presidendi lemmiklaul on “eestlane olen ja eestlaseks jään”, siis ka seda saab igal ajal juutuubist kuulata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuni 23:50ni vaatas telekat ju ka teie pere, nagu ise kirjutad. See ei ole ju teemaks üldse.
Teemaks on see, et kahjuks ei ole eestlastele üha enam miski püha ja sellest on kahju.
“Pere oma traditsioonid”? Esimese raketi ajaks õue joosta? Siis peaks detsembri lõpus üldse püsivalt õues istumagi, sest paugutamine käib ööpäevaringselt üsna ilma põhjuseta – uus traditsioon, mida austada?

Jah, meil mängib telekas. Aga me ei vaata seda. Kui aus olla, siis ma ei tea, mis kanal sel aastal mängis ja kas presidendi kõne algus oli või ei olnud juba peal, kui me õue suundusime. See teadmine, et presidendi kõne on, on millalgi tekkinud, aga ma ei ole seda kunagi otse vaadanud.

Ja asi ei olegi selles, kas meie pere vaatab televiisorit või mitte. Küsimus on selles, et miks te nii oluliseks peate seda, et kõik teised ka televiisorit vaataksid, kui teie vaatate?

Minu traditsioon uut aastat õues vastu võtta on juba 40 aastat vana. Olen hetkel 46. Olin kuueaastane, kui kolisime oma majja elama ja mäletan nii eredalt seda, kuidas sel esimesel oma maja aastavahetusel me veidi enne südaööd õue läksime. Tead, kui põnev tundus see ühele kuueaastasele olla südaööl õues ja just seal kõigile head uut aastat soovida.

Minu jaoks on Eesti hümn väga püha. Aga väga palju kehvemaks muutus mu tunne meie hümni suhtes tänu teile, kes siin niimoodi sõimeldes teiste valikuid maha teete. Mul on häbi, et hümni austamise sildi all teisi eestlasi halvustatakse. See on lihtsalt nii kurb.. Kahju, et ma seda teemat lugesin, oleksin võinud jääda usu juurde, et vähemalt see rahvas, kes hümni ja Eestit päriselt austab, on ka hea ja sõbralik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oskan ka hümni korralikult peast laulda, samuti mees ja lapsed. Oleme eestimeelsed ja haritud inimesed (samuti doktorikraadiga), aga mina ka ei teadnud, et tavaliselt aastavahetusel hümn telekast kõlanud on, sest ma ei vaata üldse telekat, mul polegi enam aastaid sellist asja olemas. Aastavahetusel on meil omad traditsioonid.
Ometi puudutas ka mind see, et aastavahetuse traditsiooniks saanud hümni asemel nüüd mingi muu laul oli. Ma ju ometi tean, et on neid, kes aastavahetuse ajal telekat vaatavad ja presidendi tervitust jälgivad. Kui juba president, Eesti rahva esindusisik Eesti Vabariigi uut aastat sisse juhatab, siis peaks selle juurde kindlasti ka hümn käima. Ka siis, kui osa rahvast on purjus (õnneks need purjutajad ei sümboliseeri Eesti riiki).
Minu jaoks oli hümni ärajätmine järjekordne eestluse häbenemise näide, sest ERR peaks ju ometi eestluse säilimist toetama ja suisa promoma.

Kes siin pärlitest ja sigadest rääkisid: aastavahetus on joomapidu vaid teatud osale inimestest. Nemad leiavad põhjuse joomiseks alati ja nii ka aastavahetusel. Suur osa inimestest siiski ei joo end seamoodi täis ja üks osa (minu pere sealhulgas) ei tarbi üldse alkoholi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see on asi mille üle diskuteerida, siis see on märk sellest, et oleme asunud endale probleeme ise välja mõtlema, sest elu on liiga heaks muutunud.

Nõus. Või noh, eks diskuteerida ikka võib, aga praegu ju toimub solvumine, kirjade saatmine ja kisa, nagu see oleks Eesti hukk. Ühinen selle arvamusega, et kui eestlus on nii habras, et aastavahetuse hümni ära jätmine selle murrab, siis on probleem suurem, kui hümn.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris naljakas. Kuidas saab igal aastal NII purjus olla, et hümni ei kuule. Püstitõusmist ei mäletagi…ma ei saa aru, kuidas see saab võmalik olla.

Misaasja??? Kas te tõusete kodus ka hümni kuulates püsti?????
Ma ei tea absoluutselt kedagi, kes nii teeks, isegi suguvõsade vanemad inimesed, st esimese EW aegsed kuid täiesti tegusad ja kõndivad vanaemad, vanaisad kuulavad kodustes tingimustes hümni ikka mugavalt tugitoolis, mitte ei seisa valvel. Avalikul aktusel vms kohas loomulikult tõustakse…
Mul lasevad lapsed vahel Youtubest niisamagi hümni, pole keegi kunagi sellepärast püsti karanud.

Minu jaoks tundub näiteks uskumatuna, et on inimesi, kelle jaoks on aastavahetuse ainuke tähtsündmus presidendi kõne ja hümni laulmine….ja mitte tõesti kasvõi pool tundi enne keskööd välja minek(mõnel võib linna/asula/kõrgema punkti juurde minek pool tundi aega võtta) ja ilutulestiku imetlemine, teiste inimestega suhtlemine ja õnnitlemine. Isegi kui ma mingil põhjusel peaksin toas istuma, nt. jalaluu murd vms, siis see hümn selles aastavahetuse melus kaotab oma pühalikkuse niikuinii….

Sama siin. Tavaliselt oleme väljas ilutulestikku vaatamas, sel aastal tegime üldse öösel lõket lõkkeplatsil (no selline jaanipäevasarnane ilm ju) presidendi kõnet ega hümni pole kunagi viitsinud kuulata. Telekas mängib taustaks küll, aga mingil suht suvalisel kanalil tavaliselt. Seda kõnet saab nagunii kordustest hiljem üle kuulata ja lugeda, ei pea sellepärast õigel ööl teleri ees passima.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.