Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 135 )

Teema: Hümni probleem ERR-s

Postitas:
Kägu

Täielik pseudoprobleem.
Neil äärmuslikel rahvuspatriootidel on hakanud katus ikka väga tugevalt sõitma ning side reaalsusega on täielikult kadumas. Kõiges ja igal pool nähakse ainult vandenõud ja katset hävitada rahvusriiki.
Muidugi hea lihtne on vastuseisu tekitada ja oma poliitilist positsiooni selle läbi üritada parandada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oskan ka hümni korralikult peast laulda, samuti mees ja lapsed. Oleme eestimeelsed ja haritud inimesed (samuti doktorikraadiga), aga mina ka ei teadnud, et tavaliselt aastavahetusel hümn telekast kõlanud on, sest ma ei vaata üldse telekat, mul polegi enam aastaid sellist asja olemas.

Seltsimees doktor avastas Ameerika – kui polegi telekat, siis ei saagi vaadata. Vapustav!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
nyah nyah

Pysti tuleb lauluhääl paremini. Sellepärast juba võix seista, kui veidigi viisi pead & pooligi sõnu tead. Klaase lyyaxe pidulikul puhul kokku ka seistes, kõik kärbsed yhe hoobiga.

Mul ei ole midagi yhegi traditsiooni vastu ega arva ma ka, et kodus telku jõllitajad olex kuidagi kainemad või muul viisil paremad kui kynkal tulevärgi vahtijad, aga kuna teistele ei lähe kogu värk niikuinii korda, olex esimestele siiski võinud jätta nende hymni. Kõlanux see siis kuidas tahes. Või ERR usubki, et Getter Jaani fännid ei saa hymni tähtsusele pihta? Või nad päriselt polexki saanud?

Mis Ernesaksa ‘Isamaasse’ puutub, see on ysna keerulise helikeelega laul. Kujutlus, kuidas seda hommikusel rivistusel kraaxub punt täiesti koolitamata häälega ajateenijaid, on, noh, õudne. Paciust vähemalt ei anna palju hullemax enam laulda, olgu või elevant kõrva peale astunud. Lisax pärines Ernesaksalt ka . . . eem . . . ENSV hymn.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Misaasja??? Kas te tõusete kodus ka hümni kuulates püsti?????

Jah, loomulikult. Minu lapsepõlvekodus seisti aastavahetusel hümni ajal alati püsti. Nagu keegi juba eespool ütles, lüüakse ka klaase kokku püsti seistes. Teil ollakse head uut aastat soovides külili maas?
Minu vanemad küll ei olnud doktorikraadiga (emal harilik kõrgharidus, isal ei olnud sedagi), aga see on inimese seesmine kultuur, mis sunnib oma pee hümni ajal tugitoolist üles vinnama. Ja alguse saab see asi kodust. Peab kahetsusega nentima, et paljudes kodudes seda ei ole kunagi olnudki.

Või ERR usubki, et Getter Jaani fännid ei saa hymni tähtsusele pihta? Või nad päriselt polexki saanud?

Aga ei saagi ju, kahjuks. Sünne Valtri fännid ka mitte 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegelt ju pole riiklus või rahvuslus habras. Vabaduse väljakul kontserdil kõlas muu hulgas A.Mattiiseni tuntud laevärvimise lugu “Eestlane olen ja eestlaseks jään”. Mis paljude jaoks seondub iseseisvuse ja rahvusliku sõltumatusega rohkem, kui too soomlastelt laenatud pala. Rahva hulgas lehvitati kontserdi ajal sinimustvalget, ma vist polegi varem rahvuslipu lehvitamist uusaasta ööl märganud. Aastavahetus oli seega endiselt rahvuslikus võtmes, aga ilma küdeva kamina ääres rääkiva pea salvestuseta ja lindimuusikata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Äärmusliku rahvuspatrioodi tunneb ära selle järgi, et käib Soomes tööl, alkoholi ostab Lätist, vihkab tulihingeliselt pagulasi, Euroopa Liitu, Merkelit. Heal juhul korra kuus käib Eestis ning vahetpidamata kritiseerib valitsust, presidenti. Kõik tema arvamusega mittenõustujad on liberastid ning ajupestud tolerastid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äärmusliku rahvuspatrioodi tunneb ära selle järgi, et käib Soomes tööl, alkoholi ostab Lätist, vihkab tulihingeliselt pagulasi, Euroopa Liitu, Merkelit. Heal juhul korra kuus käib Eestis ning vahetpidamata kritiseerib valitsust, presidenti. Kõik tema arvamusega mittenõustujad on liberastid ning ajupestud tolerastid.

Vastupidi, ma arvan, et see on pigem just see seltskond, kelle jaoks on olulisem oma väikelinna Konsumi ukse kõrvalt ostetud rakett esimesel võimalusel taevasse lasta selle asemel, et presidenti või hümni kuulata. Rahvuslusest, kultuurist või traditsioonidest ei pea sellised midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris naljakas. Kuidas saab igal aastal NII purjus olla, et hümni ei kuule. Püstitõusmist ei mäletagi…ma ei saa aru, kuidas see saab võmalik olla.

Misaasja??? Kas te tõusete kodus ka hümni kuulates püsti?????
Ma ei tea absoluutselt kedagi, kes nii teeks, isegi suguvõsade vanemad inimesed, st esimese EW aegsed kuid täiesti tegusad ja kõndivad vanaemad, vanaisad kuulavad kodustes tingimustes hümni ikka mugavalt tugitoolis, mitte ei seisa valvel. Avalikul aktusel vms kohas loomulikult tõustakse…
Mul lasevad lapsed vahel Youtubest niisamagi hümni, pole keegi kunagi sellepärast püsti karanud.

Mina tõusen. Minu lapsed ka. Kuidagi iseenesestmõistetav.
Selle peale meenub, kuidas lapsepõlves muusikakooli direktor rääkis, et eelmise Eesti aja lõpus oli nende peres hommikuid hümniga alustatud ja tema väikse lapsena oli alati voodist välja hüpanud ja valvel seistes hümni laulnud. Toona tundus kummaline (nõukaajal), praegu enam mitte. See vanaproua oli mulle mitmeti eeskujuks ja aru olen sellest saanud alles nüüd, aastakümneid hiljem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kägu kirjutas:

Nii et siis Tõelise Eestlase tunneb ära selle järgi, et orjastab kodumaal kaasmaalasi, alkoholi ostab Stockmannist või laseb isikliku lennukiga välismaalt koduukseni tuua, armastab tulihingeliselt sissevoorivaid pagulasi, Euroopa Liitu ning Merkelit. Heal juhul mitu korda kuus käib välismaal rahva maksurahade eest lebotamas, lööb kulpi valitsuse ja presidendi iga sõna peale. Kõik tema arvamusega mittenõustujad on harimatu pööbel ning ajupestud hälvikud.

Äärmuslik patrioot leitud.

0
0
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Ma pole kellegi patrioot, kuulan juba aastaid Vene presidendi kõnet ka. Tänavune oli muide õige õõvastav, kõigepealt tervitas sel ööl töötajaid, kellest esimesena tulid talle meelde sõjaväelased, & siis kukkus jahuma, kuidas Rassiija tahab rahu. Õnnetu molkus, aga vähemalt venelased mängisid seejärel oma hymni. Kõledalt, formaalselt, ettesalvestatud Kremli taustal, aga palju Putini valijale vajagi.

Teisest kyljest, meie president ei näe välja nagu Lenini muumia plastkoopia ega aja päris sula jama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

küsimus pole niivõrd mitte selles, kas inimesed seda hümni ETV-st vaatavad/kuulavad, vaid selles, et ERR ja presidendi kantselei istusid kuskil laua taga ning tegid otsuse hümn ära jätta, lõhkudes sellega 27 aastat kestnud traditsiooni.

Ma sellest ei hakka üldse rääkima, et ERRi programmi kujundab nähtavasti presidendi kantselei… See on nati teistsuguste riikide tunnus.

Presidendi kantselei ei otsustanud seda, et hümn ära jätta, saa üle ükskord.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No & on see hymn meil kui laenatud & kui igerik tahes, oma on oma. Vot tahan uusaastaööl kaasa laulda & kogu lugu. Tänavu tundus omal ajal nii uhkelt kõlanud ‘Eestlane olen’ äkitselt lameda & samavõrd aegununa. Lisax kerkis pähe mõte, et lugupeetud lauljad ehk lihtsalt toda va hymni ei oskagi . . .

Huvitav, sest mulle tekkis ennist seda arutelu lugedes hoopis pähe mõte, et ehk need nördinud inimesed kuulsid just toda “Eestlane olen ja eestlaseks jään” esimest korda…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tulin siia teemasse mõeldes, et mulle pole küll hümn aastavahetusel oluline, sest televiisori vaatamine ei kuulu mu aastavahetuse hetke. Aga kena oleks, kui traditsioon säiliks, sest kindlasti on hümn osadele olulijne. Ja mida ma ses teemas näen? Rotid ja matsid, joodikud, lällutavad inimesed jne.. Kui need hümni kaitsjad on niii tigedad, et kenal uue aasta algusel tormavad teiste perede kombeid solvavalt kiritseerima, siis no tõesti, kuulake hümni juutuubist, aga ärge palun lagastage teiste jaoks hümni rumala ja solvava teiste traditsioonide kritiseerimisega.

Mina igatahes kavatsen jätkata oma pere traditsiooone. Võtame uut aastat koos lähedastega vastu meie kodus. Suhtleme üksteisega, oleme koos ja õnnelikud. Natuke enne südaööd lähme õue, vaatame kaugemalt pasitvat ilutulestikku, soovime üksteisele head uut aastat. Mingeid lällajaid ja joodikuid meie hulgas ei ole ja nendega me sinu pettumuseks ei kohtu. Järgmine päev vaatame või loeme presidendi kõnet. Kõik on rahul ja õnnelikud.

Ma tõepoolest esimest korda elus kuulen, et oma pere traditsioonide järgmine ja televiisori mittevaatamine on ebaviisakas. Kas sa ei leia, et hoopis sina ja kõiki õueminejaid joodikuks sõimav kägu on ebaviisakas? Häbi ka on niimoodi hümni oma sõimlemisega rüvetada mõistliku ja viisaka arutelu asemel?

Samad mõtted. Televiisorit ei tehta meil aastavahetusel üldse lahti – asja mõte on hoopis pere ja lähedastega koos olla ja toredasti aega veeta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siit mõnest kommentaarist jääb mulje nagu oleks oma riigi patrioot olla häbiasi või midagi valet. Minu arvates on see uhkuse- ja auasi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mõnest kommentaarist jälle jääb mulje, nagu oleks patriotismi ainuke väljund aastavahetusel telekat vaadata.
Meil on ilus maa, isegi sellise porise talvega nagu tänavune, eestlus seostub minu jaoks ennekõike vabaõhutegevuste loomulikuks pidamisega ja ühtlasi looduse ringkäigu austamisega, miks ma peaksin aastavahetusel üldse katuse all istuma? Või peaksin ma hoopis metsa telepildi kaasa võtma? Mis mõttega?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis Ernesaksa ‘Isamaasse’ puutub, see on ysna keerulise helikeelega laul. Kujutlus, kuidas seda hommikusel rivistusel kraaxub punt täiesti koolitamata häälega ajateenijaid, on, noh, õudne. Paciust vähemalt ei anna palju hullemax enam laulda, olgu või elevant kõrva peale astunud.

Olen nõus, et see laul ei sobi kahjuks hümniks seetõttu, et hümn peaks olema asi, mida 90% rahvast on võimeline laulma (ülejäänud 10% võivad siis niisama vaikselt kaasa maigutada). Ma olin lapsepõlves isegi kooli lastekooris ja mu muusikalist kuulmist omav poeg ei torma toast minema, näpud kõrvas, kui ma väikeõele lastelaule laulan, aga selle lauluga ei saanud ma hakkama ei lapsepõlves ega ka praegu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No & on see hymn meil kui laenatud & kui igerik tahes, oma on oma. Vot tahan uusaastaööl kaasa laulda & kogu lugu. Tänavu tundus omal ajal nii uhkelt kõlanud ‘Eestlane olen’ äkitselt lameda & samavõrd aegununa. Lisax kerkis pähe mõte, et lugupeetud lauljad ehk lihtsalt toda va hymni ei oskagi . . .

Huvitav, sest mulle tekkis ennist seda arutelu lugedes hoopis pähe mõte, et ehk need nördinud inimesed kuulsid just toda “Eestlane olen ja eestlaseks jään” esimest korda…

Seda tõesti ei mäleta, millal esimest korda Mattiiseni isamaalisi laule kuulsin, aga oli vist ikka Lauluväljak, suvi 1988, ehk 1989, vanainimese mälu, yx neid yritusi. Sedagi ei mäleta, kas laulis Linna või Laks. Uhhh, kui võimas siis oli, võibla seepärast, et olin värskelt armunud ka (kellesse, ei mäleta).

Aga kes kõigi nende aastate jooxul on suutnud puutumata jääda isegi Õnne 13 tunnusmeloodiast, peab kõva kuulmispuudega olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühinen selle arvamusega, et kui eestlus on nii habras, et aastavahetuse hümni ära jätmine selle murrab, siis on probleem suurem, kui hümn

Saa aru, see on ÜKS OSA eestlusest, mitte ainus ja tervik. Aga kui hakata igal üritusel mingeid traditsioone lammutama, siis vbl 20 aasta pärast oeme tõesti fakti ees, et meie rahvus ongi traditsioonideta rändtirtsuparv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oot, mis te jooksete pool tundi enne pauke vahtima ja kõnet-hümni ei kuulagi?
No ma ei imesta siin ühes laps”talendi”-teemas ühe vihase agressori kõnet, et eestlased on rotid ja matsid.

Hümn on ju täpselt enne uue aasta saabumist. Kõigi laste ja täiskasvanute riidesse saamine ja välja põllule jooksmine, kust näeb kõige paremini võtab ju aega. Kui jääda hümni kuulama, siis jääd kõige suuremast tulevärgist ilma. Lastele pakub tulevärk kõige rohkem rõõmu ja hümni teame me peast niigi, ei ole seda vaja tingimata uue aasta ööl kuulama jääda, midagi uut seal ju ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen ammu imestanud, et see nõukaaegne traditsioon aastavahetusel telekas riigihümni mängida, nii jõuliselt veel elus on. Tundub, et inimesed ei oska tõesti oma ajaga aastavahetusel midagi paremat peale hakata, kui telekast hümni oodata. Krt see konservikarbist – mis see telekas sellisel hetkel muud on – hümni laskmine on veidramast veidram. Magama minna oleks ka targem tegu, kui teleka ees hümni kuulata.
Mind isiklikult häirib tugevalt ka see, et kas meil pole siis tõesti oma Eesti heliloojatelt võtta ühtki viisijuppi, mis hümniks sobiks, vaid pidime veel 25 aastat tagasi uuesti selle võõramaalase kehvapoolse ja enamikule liiga kõrges helistikus kirjutatud ja ühe teise riigi hümnina kasutatava pala oma riigi hümniks kehtestama.
http://ekspress.delfi.ee/areen/soome-ja-eesti-humni-lugu?id=69015681

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pysti tuleb lauluhääl paremini. Sellepärast juba võix seista, kui veidigi viisi pead & pooligi sõnu tead. Klaase lyyaxe pidulikul puhul kokku ka seistes, kõik kärbsed yhe hoobiga.

Mul ei ole midagi yhegi traditsiooni vastu ega arva ma ka, et kodus telku jõllitajad olex kuidagi kainemad või muul viisil paremad kui kynkal tulevärgi vahtijad, aga kuna teistele ei lähe kogu värk niikuinii korda, olex esimestele siiski võinud jätta nende hymni. Kõlanux see siis kuidas tahes. Või ERR usubki, et Getter Jaani fännid ei saa hymni tähtsusele pihta? Või nad päriselt polexki saanud?

Mis Ernesaksa ‘Isamaasse’ puutub, see on ysna keerulise helikeelega laul. Kujutlus, kuidas seda hommikusel rivistusel kraaxub punt täiesti koolitamata häälega ajateenijaid, on, noh, õudne. Paciust vähemalt ei anna palju hullemax enam laulda, olgu või elevant kõrva peale astunud. Lisax pärines Ernesaksalt ka . . . eem . . . ENSV hymn.

Et ühe iseseisva riigi hümn peakski olema lihtne kolme duuri lugu, nii et igaüks oleks selle kuidagi võimeline ära kraaksuma ja mitte meisterlik heliteos, mis rahvale tegelikult ka hinge läheb???

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühinen selle arvamusega, et kui eestlus on nii habras, et aastavahetuse hümni ära jätmine selle murrab, siis on probleem suurem, kui hümn

Saa aru, see on ÜKS OSA eestlusest, mitte ainus ja tervik. Aga kui hakata igal üritusel mingeid traditsioone lammutama, siis vbl 20 aasta pärast oeme tõesti fakti ees, et meie rahvus ongi traditsioonideta rändtirtsuparv.

Kus see eestlaseks olemise juhend on mille ümber koguaeg mingi trall käib, et kuidas olla õige eestlane ja mis eristab õiget eestlast ja libaeestlast?

Igasugune pime traditsioonide kaitsmine ilma kaalumata, kas sellel on üldse mingisugune mõte ei erine eriti palju usuhullusest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et ühe iseseisva riigi hümn peakski olema lihtne kolme duuri lugu, nii et igaüks oleks selle kuidagi võimeline ära kraaksuma ja mitte meisterlik heliteos, mis rahvale tegelikult ka hinge läheb???

Et ühe iseseisva riigi hümn peakski olema keeruline lugu, mida siis, kui seda tõeliselt pühalikul hetkel mängitakse, oleksid võimelised laulma vaid koolitatud lauljad, tavainimene ei julgeks piiksugi teha, kartes hümni oma kraaksumisega ära solkida?? Sinu ideaal on see, et kui lauluväljakul lauldakse hümni, siis tegelikult laulab seda vaid eliitkoor, lauluväljaku täis rahvast – kaasa arvatud enamik laulukaare all olijatest – maigutab niisama suud, lauldes vaid mõttes kaasa?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hümn on ju täpselt enne uue aasta saabumist. Kõigi laste ja täiskasvanute riidesse saamine ja välja põllule jooksmine, kust näeb kõige paremini võtab ju aega. Kui jääda hümni kuulama, siis jääd kõige suuremast tulevärgist ilma. Lastele pakub tulevärk kõige rohkem rõõmu ja hümni teame me peast niigi, ei ole seda vaja tingimata uue aasta ööl kuulama jääda, midagi uut seal ju ei tule.

Kus keldris te elate, et välja peate jookma? Meil oli tänaval rakettide ajal ainult üks paks vanamutt, teised vaatasid ikka oma soojas toas aknast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt. Seda peab olema võimeline kaasa laulma nii muusikalise hariduseta sõdurpoiss kui jalgpalli maavõistlusel omadele kaasa elav publik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus keldris te elate, et välja peate jookma? Meil oli tänaval rakettide ajal ainult üks paks vanamutt, teised vaatasid ikka oma soojas toas aknast.

Sa oled enda arvates patrioot? See, kes hümni austab? Teiste eestlaste austamine või vähemalt nende valikute aktsepteerimine ometi ei sega patrioodiks olemist? Mida rohkem vihkad, seda parem?

Need, kes siin küsisid, kes on tõeline eestlane. Kahjuks tundub, et need on need tegelased, kes oma suures patriotismis ülejääud eestlasi lihtsalt maatasa vihata tahavad. Kurb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kokkuvõte – aasta 2018 jäi tulemata ja eesti riik kukkus kokku, kuna eesti televisioonis ei mängitud keskööl hümni. Ja inimesed ei saanudki püsti seistes seda kaasa laulda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, hümn peab olema kõigile lauldav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hümni puudumise hetkel ei puudutanud, sest, nagu enamik nooremaid inimesi, olin ka mina sellel hetkel õues laste ja naabritega pauku tegemas ja vaatamas. Olime oma maakodus, kus telekat polegi.

Aga mind häirib väga, et meil on hetkel president, kes lõhub traditsioone mitte läbimõeldult ja kaalutult, vaid sellepärast, et ei huvita, ei hooli, ei ole minu rida. Kirik on mõttetu, sest mina ju ei ole usklik, seda, kas hümni mängitakse, ei pane tähele (või ei küsita sellise otsuse puhul isegi enam tema käest – Meri või Ilvesega konsulteerimata poleks keegi julgenud hümni ära jätta) jne. Ja siis räägib õmblusteta ühiskonnast, ise pidevalt EKRE-trollidele palli reketile söötes, et saaks aga jälle servast käristada.

Eesti enamuse moodustavad inimesed, kes ei taha, et kõik kogu aeg ümberringi muutuks. Saime noore dünaamilise naispresidendi, tore, peame nüüd natuke vahet ja ei hakka käristama lihtsalt sellepärast, et see on “siiras” ja popp ja noortepärane. Mida ebaturvalisem on aeg, seda tähtsamad on need asjad mis on mitusada (või mitutuhat) aastat igasuguses poliitilises kliimas vastu pidanud. Ja meiesugustel, sõda mitte näinud neljakümnestel ei ole õigust sellest tõsiasjast mitte hoolida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on hümni mängimine aastavahetusel üldse puhas nõukogude aja värk. Milleks?

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 135 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.