Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 135 )

Teema: Hümni probleem ERR-s

Postitas:
nyah nyah

Minu meelest on hümni mängimine aastavahetusel üldse puhas nõukogude aja värk. Milleks?

Sellex, et kui Sa just pole õige noor, me kõik just sel ajal kasvasime. & kes enam omi vanu konte välja vedada ei taha, eeldabki, et telekast tuleb kõne & hymn.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu probleem on selles,et vaadatakse liiga palju telekat ja vanaaastaõhtu on televisioonikeskne. Seetõttu need, kes telekat ei vaata, ei tea ka midagi hümnist.
Ära tuleks lõpetada presidendi südaöime kõne, las räägib esimese päeval või kasvõi vanaaasta õhtul.
See, mis hetkel toimub, on täiesti naeruväärne. Kas tõesti muid probleeme polegi ja ühe hümni pärast on kogu riik mõttetu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelt ju pole riiklus või rahvuslus habras. Vabaduse väljakul kontserdil kõlas muu hulgas A.Mattiiseni tuntud laevärvimise lugu “Eestlane olen ja eestlaseks jään”. Mis paljude jaoks seondub iseseisvuse ja rahvusliku sõltumatusega rohkem, kui too soomlastelt laenatud pala. Rahva hulgas lehvitati kontserdi ajal sinimustvalget, ma vist polegi varem rahvuslipu lehvitamist uusaasta ööl märganud. Aastavahetus oli seega endiselt rahvuslikus võtmes, aga ilma küdeva kamina ääres rääkiva pea salvestuseta ja lindimuusikata.

Sellega olen absoluutslet nõus, et meil on mitu hümniväärilist laulu, aga see soomlastelt üle võetud tuim ja võõras helirida seda ei ole.

Mu isamaa, mu õnn ja rõõm ja Mu isamaa on minu arm esimesed taktid (mu isamaa) on muide, identsed. Aga edasi tuleb esimesel külm kroonulikkus, teisel soe pidulikkus. Jah, ja isegi Eestlane olen on kodusem ja parem kui see Paciuse lauluke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil oli tänaval rakettide ajal ainult üks paks vanamutt, teised vaatasid ikka oma soojas toas aknast.

Ja kust need raketid tulid? Ka teie soojadest tubadest või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on hümni mängimine aastavahetusel üldse puhas nõukogude aja värk. Milleks?

Sellex, et kui Sa just pole õige noor, me kõik just sel ajal kasvasime. & kes enam omi vanu konte välja vedada ei taha, eeldabki, et telekast tuleb kõne & hymn.

Ega siis kõik nõukaaegne halb ei olnud. Norm. vanematega kasvanud lastel ei ka siis hea lapsepõlv, mitte õnnetu nagu meie presidentinnal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil oli tänaval rakettide ajal ainult üks paks vanamutt, teised vaatasid ikka oma soojas toas aknast.

Ja kust need raketid tulid? Ka teie soojadest tubadest või?

Ei teagi kes neid lasid, kaugemate majade tagant lasti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan nii, et kui mingi grupp kantseliite ülbelt arvavad, et hümni pole vaja, siis ongi rahva hääl see, mis peaks nad seal ülevalt pilvede pealt alla tooma ja korraks nende nina muda sisse lükkama. Lihtsalt, et nad saaksid aru, et maakera ei tiirle nende ümber. Ja järgmine kord vast mõtlevad targamini. Lootma peab!!

Kes tahavad rakette lasta – lasku, aga ärge mõnitage neid, kes ootavad traditsioonilist kõnet ja hümni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hümn on ju täpselt enne uue aasta saabumist. Kõigi laste ja täiskasvanute riidesse saamine ja välja põllule jooksmine, kust näeb kõige paremini võtab ju aega. Kui jääda hümni kuulama, siis jääd kõige suuremast tulevärgist ilma. Lastele pakub tulevärk kõige rohkem rõõmu ja hümni teame me peast niigi, ei ole seda vaja tingimata uue aasta ööl kuulama jääda, midagi uut seal ju ei tule.

Kus keldris te elate, et välja peate jookma? Meil oli tänaval rakettide ajal ainult üks paks vanamutt, teised vaatasid ikka oma soojas toas aknast.

Mis keldris, maja on puude vahel metsas, rakette näeb aga künkalt põllu peal. Kui lapsena linnas elasin, tuli ka kogu majarahvas uusaasta paukude ajal maja ette õue ja soovis üksteisele head uut aastat. Ma vist ei ole ühtegi uut aastat võtnud vastu toas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kus keldris te elate, et välja peate jookma? Meil oli tänaval rakettide ajal ainult üks paks vanamutt, teised vaatasid ikka oma soojas toas aknast.

Mis eestlased need on, kes aastavahetuseks õue ei lähe? Vanasti mindi isegi loomadele leiba viima lauta… Nüüd on telekas kõik orjastanud. Tänavatäis zombisid, mitte eestlased, olete.
Ma saan aru, et hümn on liikumispuudega inimeste või haigete jaoks vajalik asendus õues käimisele, ent oma laiskust patriotismiga õigustada pole küll ühele õigele eestlasele kohane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina arvan nii, et kui mingi grupp kantseliite ülbelt arvavad, et hümni pole vaja, siis ongi rahva hääl see, mis peaks nad seal ülevalt pilvede pealt alla tooma ja korraks nende nina muda sisse lükkama.

Vanasti pidasid eestlased kirjaoskust auasjaks, tänapäeval käib see ka järjest alla. Mis asi on sinu meelest “kantseliit”? Tead, et ÕS on juba ammu leiutatud ja nüüd ka netist leitav?

Lisaks, presidendi kantselei ei teinud hümni ärajätmise otsust, ERR tegi. Rumalate kuulujuttude levitamine pole nüüd kah just see komme, mida peaks su sees hoidma.
Ausalt öelda ei näe ma praegu siin foorumis peale iseenda mitte ühtegi õiget eestlast. Mina käisin metsas, panin loomadele süüa, hümni ümisesin mõttes, sest loomad olid niigi lärmist häiritud, ei tulnud käest leiba võtma nii julgelt, teleka tegin ma lahti järgmisel päeval – ja mida ma näen, järjekordne nõiajaht käima lükatud. Ikka, et kes on süüdi, kes on süüdi, Lible tegi, Lible tegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mind häirib väga, et meil on hetkel president, kes lõhub traditsioone mitte läbimõeldult ja kaalutult, vaid sellepärast, et ei huvita, ei hooli, ei ole minu rida

Kuule, kust te kõik võtate, et seda traditsiooni “lõhkus” president?
President kirjutas selge sõnaga, et tema valik see ei olnud.
Miks te valet ja laimu levitate, kas olete Venemaa agendid, kelle ülesandeks on praegu Eesti omariiklust õõnestada? Alustuseks nt presidenti laimates. See töötab küll, varsti tuleb Moskva meile omalt poolt riigijuhi kt-d pakkuma ja lubab (ikka Vene) hümni mängida igas kanalis söögi alla ja söögi peale. No peaasi et on hümn ja kõik teleka ees!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes tahavad rakette lasta – lasku, aga ärge mõnitage neid, kes ootavad traditsioonilist kõnet ja hümni.

Kes tahavad teleka ees sitsida – sitsigu – aga ärge mõnitage neid, kellel jalad veel tagumiku alt välja käivad ja juured polegi diivani külge kasvanud..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan nii, et kui mingi grupp kantseliite ülbelt arvavad, et hümni pole vaja, siis ongi rahva hääl see, mis peaks nad seal ülevalt pilvede pealt alla tooma ja korraks nende nina muda sisse lükkama. Lihtsalt, et nad saaksid aru, et maakera ei tiirle nende ümber. Ja järgmine kord vast mõtlevad targamini. Lootma peab!!

palun selgita, mis täpselt takistab sinul ja teistel soovijate uut aastat hümniga tervitamast?
vahet pole kas kodus teleri ees või vabaduse väljakul või metsas.

nii nagu noored tantsisid suvel iseenda ja teiste rõõmuks omal tahtel vabaduse platsil, nii oleks ka hümni saanud laulda. mingil põhjusel oli neid lauljaid vaid käputäis. ja see, et pikisilmi oodatud hümni laulmiseks oli teksti ette vaja, on eriti kõnekas.

eestlased on korduvalt näidanud, et kui rahvas tahab, siis ta laulab. ju sedapuhku rahvas ei tahtnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanasti pidasid eestlased kirjaoskust auasjaks, tänapäeval käib see ka järjest alla. Mis asi on sinu meelest “kantseliit”? Tead, et ÕS on juba ammu leiutatud ja nüüd ka netist leitav?

1. kantseliit <22e: -liidi, -liiti> silmatorkavalt paberlik, (negatiivses mõttes) kantseleilik keelepruuk. Vrd kantselei+keel

Lisaks, presidendi kantselei ei teinud hümni ärajätmise otsust, ERR tegi.

2. 2.Killandi selgitas, et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega, vahendas ERR “Aktuaalset Kaamerat”.

Tundub, et kes siin valet vannub oled sa ise ja küllap oled ka seotud kogu selle asjaga, mis sa muidu nii järjepidevalt siin tõmbled. Sina ei ole terve Eesti, saa üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. kantseliit <22e: -liidi, -liiti> silmatorkavalt paberlik, (negatiivses mõttes) kantseleilik keelepruuk. Vrd kantselei+keel

Tore. Ja mida see sinu lause siis tähendama peaks:

Mina arvan nii, et kui mingi grupp kantseliite ülbelt arvavad, et hümni pole vaja,

Mingi grupp keelepruuke arvab midagi? Õpi oma vigu vähemalt tunnistama, jätab parema mulje.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/651727/president-kaljulaid-humni-mittemangimisest-olen-kurb-ja-vabandan

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõnastan siis ümber! “Mina arvan nii, et kui mingi grupp kantseleirotte ülbelt arvavad…”

Kas sai parem, terve probleem seisneski ühes sõnas?
Minu pärast hüpake või Sirtsu sohu, aga ärge tulge seletama, et terve Eesti peab sama tegema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hümn on ju täpselt enne uue aasta saabumist. Kõigi laste ja täiskasvanute riidesse saamine ja välja põllule jooksmine, kust näeb kõige paremini võtab ju aega. Kui jääda hümni kuulama, siis jääd kõige suuremast tulevärgist ilma. Lastele pakub tulevärk kõige rohkem rõõmu ja hümni teame me peast niigi, ei ole seda vaja tingimata uue aasta ööl kuulama jääda, midagi uut seal ju ei tule.

no siis elate teie seal keldris ju……

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mind häirib väga, et meil on hetkel president, kes lõhub traditsioone mitte läbimõeldult ja kaalutult, vaid sellepärast, et ei huvita, ei hooli, ei ole minu rida

Kuule, kust te kõik võtate, et seda traditsiooni “lõhkus” president?
President kirjutas selge sõnaga, et tema valik see ei olnud.
Miks te valet ja laimu levitate, kas olete Venemaa agendid, kelle ülesandeks on praegu Eesti omariiklust õõnestada? Alustuseks nt presidenti laimates. See töötab küll, varsti tuleb Moskva meile omalt poolt riigijuhi kt-d pakkuma ja lubab (ikka Vene) hümni mängida igas kanalis söögi alla ja söögi peale. No peaasi et on hümn ja kõik teleka ees!

Näedsa, vot just selliste meeleolude pärast ma ei taha, et meil traditsioonid ära unustataks. Me ei tohi enam presidenti kritiseerida, sest me kardame Venemaad, aga president tohib kritiseerida ja muuta, keda ja mida aga tahab, isegi kui tekitab sellega täiesti mõttetu koha pealt tõeliste Moskva lemmiklaste – EKRE – seakisa. Ei käi see asi niimoodi. Mina ei tea, kes otsuse tega oli. Ma tean, et Meri ajal ei oleks keegi julgenud sellist otsust ilma presidendiga konsulteerimata teha, sest president on meie sümbolite kaitsja ja valdaja. Jutusaated on “teemade tõstatajaid” täis, aga kui president hümni ei kaitse, siis see jääb kaitsmata nagu praegusel juhul näha oligi. Ma ei arva, et meie riiki nõrgestab see, kui keegi meenutab, et president ei ole ajakirjanik ega audiitor. Kusjuures ma vaatan proua Kaljulaiule alt üles ja tean, et ta on (erinevalt paljudest) nutikas ja õppimisvõimeline, kümne aasta pärast on ta ilmselt ideaalne president 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

palun selgita, mis täpselt takistab sinul ja teistel soovijate uut aastat hümniga tervitamast?

nii nagu noored tantsisid suvel iseenda ja teiste rõõmuks omal tahtel vabaduse platsil, nii oleks ka hümni saanud laulda. mingil põhjusel oli neid lauljaid vaid käputäis. ja see, et pikisilmi oodatud hümni laulmiseks oli teksti ette vaja, on eriti kõnekas.

eestlased on korduvalt näidanud, et kui rahvas tahab, siis ta laulab. ju sedapuhku rahvas ei tahtnud.

See viimane lause on kohe eriti rumal. Rahvas ootas hümni algust ja sellel hetkel, kui selgus, et seda ei tulegi, oli veits nagu hilja hakata kampa raekoja platsile vedama. Meie seisime oma 18-liikmelise seltskonnaga tänaval kõlarite all ja vaatasime üksteist vaikides terve minuti, enne kui aru saime. Kuna viisipidajaid oli meil vähe, ei hakanud ka ise lörtsima.

Hümn uue aasta alguses on üks neid asju, mida ei muudeta. Isegi siis, kui suur osa inimesi tahab sellel ajal hoopis pauku teha, ringi karelda ja kiljuda. Sellise kontingendi pärast võiks ka lipp Toompeal öösiti mastis olla või üldse maas poriloigus, neid ju ei koti. Vähemalt veel.

Aga me ei pea ju sellise massi järele minema, isegi kui neid on ühel hetkel palju. Väide, et keegi ei kuula hümni, seega parem tehkem pauku, on võrreldav sellega, et paljukest neid ka Toompea lippu igahommikuselt tervitamas ja hümni kuulamas on. Vähe. Aga hea on teada, et see lipp, see hümn on olemas. Et riik püsib. Et lollus pole veel kõiki halvanud. Rumalaid ja pinnapealseid inimesi on igal pool palju. Hoidkem siis meie, teised, oma inimesi, traditsioone ja oma riigi hümni au sees.

Elagu Eesti!

kas hümni kaasalaulmiseks peab see tõesti just ilmtingimata televiisorist ja otse tulema?
väike abi sulle ja su kaaslastele edaspidiseks.

https://www.youtube.com/watch?v=qtjDK50zyaA

protesti ja vastandumise asemel soovin sulle uueks aastaks rohkem loovust ja kaasamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan oma vaiksel moel, kuidas saan väärtusi alal hoida ja pisukest oma panust anda.

Ja sinu panus sisaldab siis teistsuguste peretraditsioonidega inimeste halvustamist? Oled sa kindel, et see on see, kuidas Elagu Eesti karjuma peab? Et kõigepealt teatame, et kõik, kes on harjunud aastavahetust õues veetma, on purjus, paksud, elavad keldris, kiljuvad, neid ei koti lipp kasvõi poriloigus ega miski. Ja siis oleme uhked oma patriotismi üle?

Minu meelest enamus siinseid hümni aastavahetusel mitte kuulajaid ei kuula seda lihtsalt seepärast, et sel ajal ollakse õues. Sest nii on nende traditsioon. See ei tähenda, et inimesed patrioodid ei oleks. Lippu ja hümni austatakse, aga lihtsalt aastavahetuse hetkel ei olda teleka ees. Ja siis need telekast hümni vaatajad loobivad igasugust soppa nende õuesolijate pihta.

Ma olen väga kindel, et järgmisel aastal on hümn tagasi ja see on hea. See on paljudele oluline. Aga minu arvamus ennast patrioodiks pidajatest langes kõvasti, et selline sildistamine ja solvamine siin teemas peale hakkas. Kontrollisin üle, esimesena halvasti ütles esimesel lehel tegelane, kes kõiki purjusolemises süüdistas (enne seda olid kõik viisakad, nii hümni aastavahetusel kuulajad, kui mitte kuulajad) ja sealt keris edasi. Teeb see selline kaklemine tõesti meie hümnile au?

PS. jah, tean, kõik see negatiivne ei tulnud sinult, panin siin nüüd mitmete käo kokkuvõtte kirja. Täiesti ignoreeritakse seda, et enamus õues uue aasta vastuvõtjad ei ole kindlasti need, kes lippu porri loobiks või hümin ei austaks. Lihtsalt lahmitakse ja solvatakse. Elagu solvav ja lahmiv Eesti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kas hümni kaasalaulmiseks peab see tõesti just ilmtingimata televiisorist ja otse tulema?
väike abi sulle ja su kaaslastele edaspidiseks.

https://www.youtube.com/watch?v=qtjDK50zyaA

protesti ja vastandumise asemel soovin sulle uueks aastaks rohkem loovust ja kaasamist.

See Youtube on ju mingi juuutide omand. Õige Eesti patrioot kuulab hümni just nimelt peale presidendi kõnet rahvusringhäälingust. Kõik muud variandid on põhimõtteliselt välistatud. Traditsioonid ja patriotism eelkõige! 😛

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ma tean, et ma vastandun inimestega, kel on teine arusaam õiglusest, omariiklusest ja moraalist kui mul. Kaasa haarata kedagi ei taha, propagandamasin ka pole, mina ei ole masside liigutaja.

Vaatan oma vaiksel moel, kuidas saan väärtusi alal hoida ja pisukest oma panust anda.

Ma ei ole nii kindel, et meiearusaamad õiglusest, omariiklusest ja moraalist vastanduvad, kuigi mina aastavahetusel hümni ja kõne ajal tavaliselt õues viibin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mida sa soovid, et ma sulle nüüd ütleksin, pärast seda, kui sa võtad minu postituse, vastad sellele ja lahmid kõikide eelnevate postituste surmapatud selle postituse kaela?

No ma ütlesin väga selgelt, et kõik see öeldu ei ole sinu kraes. Panin need lihtsalt kokku. Aga osa siiski oli sinu öeldud, tunned ju enda väljendid ära, eks? Ja ei pea sa midagi vastama, kui arvad, et need solvangud, mis sina ise ütlesid, ongi see, mille järel Elagu Eesti karjuda, siis nii ongi. Minu usk inimeste headusesse kriipsuke kahanes jälle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et ühe iseseisva riigi hümn peakski olema lihtne kolme duuri lugu, nii et igaüks oleks selle kuidagi võimeline ära kraaksuma ja mitte meisterlik heliteos, mis rahvale tegelikult ka hinge läheb???

Et ühe iseseisva riigi hümn peakski olema keeruline lugu, mida siis, kui seda tõeliselt pühalikul hetkel mängitakse, oleksid võimelised laulma vaid koolitatud lauljad, tavainimene ei julgeks piiksugi teha, kartes hümni oma kraaksumisega ära solkida?? Sinu ideaal on see, et kui lauluväljakul lauldakse hümni, siis tegelikult laulab seda vaid eliitkoor, lauluväljaku täis rahvast – kaasa arvatud enamik laulukaare all olijatest – maigutab niisama suud, lauldes vaid mõttes kaasa?

Mis hülgemöla. Sul pole vist õrna aimu ka laulupeol lauldavast repertuaarist Muidu teaksid, et siin keeruliseks peetud “Mu isamaa on minu arm” on alati laulupeo laul, kas ametlikult või spontaanselt ja seda oskab iga tõsine laulupeoline. Laulupeole ei pääse tänapäeval suvaline koor, vaid igal kooril tuleb karmi žürii ees tõestada, et ta ka laulda oskab. Sa vist pole ise laulupeol käinudki, muidu sa ju teaksid sellist asja. Need inimesed, kes ka žürii ees laulupeo repertuaari läbi lauldes lihtsalt suud maigutavad, ei saa sel juhul ka praeguse hümni laulmisega hakkama.
Oled sa kunagi tegelikult ka kuulanud, kuidas praegust hümni suvalises seltskonnas lauldakse? Minu hinnangul on üheksal juhul kümnest tegemist lihtsalt jörisemisega, kohati puterdades, sest sõnu ei teata või üldse silmad maas vaikides, sest häbenetakse laulda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus see eestlaseks olemise juhend on mille ümber koguaeg mingi trall käib, et kuidas olla õige eestlane ja mis eristab õiget eestlast ja libaeestlast?

Ma tahaks ka seda juhendit lugeda. Siiani ei saa aru, kas ikka olen see õige eestlane või mitte. Et kuidas see kastidesse jagamine ikka käib.

Igasugune pime traditsioonide kaitsmine ilma kaalumata, kas sellel on üldse mingisugune mõte ei erine eriti palju usuhullusest.

Ju siis sellel hümnil ikka oli mõte, kui teda nii palju aastaid aastavahetusel ette kanti juhatades sisse Uut Aastat. Üldiselt arvan et traditsioonidest lugupidamist ei saa usuhullusega võrrelda, sest kui kaob traditsioon, siis kaob ka korrastatus, pole enam millelgi mõtet. Järgmisena tahetakse ka laulupeo traditsioonid ära jätta. Keegi tolerant juba arvas et see olevat mõttetu kaare all kaagutamine.

??? Praegune president on ju ise hakanud traditsioone lõhkuma ja kaotama – nimelt oli tema esimene, kes teatas, et tema Vabariigi aastapäeval kirikusse jumalateenistusele ei lähe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et ühe iseseisva riigi hümn peakski olema lihtne kolme duuri lugu, nii et igaüks oleks selle kuidagi võimeline ära kraaksuma ja mitte meisterlik heliteos, mis rahvale tegelikult ka hinge läheb???

Täpselt. Seda peab olema võimeline kaasa laulma nii muusikalise hariduseta sõdurpoiss kui jalgpalli maavõistlusel omadele kaasa elav publik.

Siis ei sobi hümniks ka praegune hümn, sest pea pooled ei laula ka seda pidulikel üritustel tavaliselt kaasa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, hümn peab olema kõigile lauldav.

Tegelikult on asi ainult tahtmises – iga teine meile teada olev riigihümn on kordi keerulisem, kui meie praegune ja ometi need, kes tahavad, laulavad kaasa nii Prantsuse, USA kui nt Suurbritannia hümni, mis on kordades keerulisemad kui meie “Mu isamaa on minu arm”. Alati on olemas seltskond, kes põhimõtteliselt kunagi hümni ei laula, olgu see nii lihtne kui tahes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See viimane lause on kohe eriti rumal. Rahvas ootas hümni algust ja sellel hetkel, kui selgus, et seda ei tulegi, oli veits nagu hilja hakata kampa raekoja platsile vedama. Meie seisime oma 18-liikmelise seltskonnaga tänaval kõlarite all ja vaatasime üksteist vaikides terve minuti, enne kui aru saime. Kuna viisipidajaid oli meil vähe, ei hakanud ka ise lörtsima.

Hümn uue aasta alguses on üks neid asju, mida ei muudeta. Isegi siis, kui suur osa inimesi tahab sellel ajal hoopis pauku teha, ringi karelda ja kiljuda. Sellise kontingendi pärast võiks ka lipp Toompeal öösiti mastis olla või üldse maas poriloigus, neid ju ei koti. Vähemalt veel.

Aga me ei pea ju sellise massi järele minema, isegi kui neid on ühel hetkel palju. Väide, et keegi ei kuula hümni, seega parem tehkem pauku, on võrreldav sellega, et paljukest neid ka Toompea lippu igahommikuselt tervitamas ja hümni kuulamas on. Vähe. Aga hea on teada, et see lipp, see hümn on olemas. Et riik püsib. Et lollus pole veel kõiki halvanud. Rumalaid ja pinnapealseid inimesi on igal pool palju. Hoidkem siis meie, teised, oma inimesi, traditsioone ja oma riigi hümni au sees.

Elagu Eesti!

Sa nagu ilma aastavahetusel telekast mängitava hümnita ei teagi, et hümn olemas on ja riik püsib? Et sa teaksid, siis nii vikerraadios kui klassikaraadios hümn aastavahetusel ka kõlas. Sinu probleem, et sa oled harjunud kuulama seda telekast, mis on muuseas mõeldud pildi näitamiseks.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 135 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.