Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

Näitan 15 postitust - vahemik 121 kuni 135 (kokku 135 )

Teema: Hümni probleem ERR-s

Postitas:
Kägu

Et ühe iseseisva riigi hümn peakski olema lihtne kolme duuri lugu, nii et igaüks oleks selle kuidagi võimeline ära kraaksuma ja mitte meisterlik heliteos, mis rahvale tegelikult ka hinge läheb???

Jah, hümn peab olema kõigile lauldav.

Tegelikult on asi ainult tahtmises – iga teine meile teada olev riigihümn on kordi keerulisem, kui meie praegune ja ometi need, kes tahavad, laulavad kaasa nii Prantsuse, USA kui nt Suurbritannia hümni, mis on kordades keerulisemad kui meie “Mu isamaa on minu arm”. Alati on olemas seltskond, kes põhimõtteliselt kunagi hümni ei laula, olgu see nii lihtne kui tahes.

Meie hümn on “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”, mitte “Mu isamaa on minu arm”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan nii, et kui mingi grupp kantseliite ülbelt arvavad, et hümni pole vaja, siis ongi rahva hääl see, mis peaks nad seal ülevalt pilvede pealt alla tooma ja korraks nende nina muda sisse lükkama. Lihtsalt, et nad saaksid aru, et maakera ei tiirle nende ümber. Ja järgmine kord vast mõtlevad targamini. Lootma peab!!

Kes tahavad rakette lasta – lasku, aga ärge mõnitage neid, kes ootavad traditsioonilist kõnet ja hümni.

palun selgita, mis täpselt takistab sinul ja teistel soovijate uut aastat hümniga tervitamast?
vahet pole kas kodus teleri ees või vabaduse väljakul või metsas.

nii nagu noored tantsisid suvel iseenda ja teiste rõõmuks omal tahtel vabaduse platsil, nii oleks ka hümni saanud laulda. mingil põhjusel oli neid lauljaid vaid käputäis. ja see, et pikisilmi oodatud hümni laulmiseks oli teksti ette vaja, on eriti kõnekas.

eestlased on korduvalt näidanud, et kui rahvas tahab, siis ta laulab. ju sedapuhku rahvas ei tahtnud.

See viimane lause on kohe eriti rumal. Rahvas ootas hümni algust ja sellel hetkel, kui selgus, et seda ei tulegi, oli veits nagu hilja hakata kampa raekoja platsile vedama. Meie seisime oma 18-liikmelise seltskonnaga tänaval kõlarite all ja vaatasime üksteist vaikides terve minuti, enne kui aru saime. Kuna viisipidajaid oli meil vähe, ei hakanud ka ise lörtsima.

Hümn uue aasta alguses on üks neid asju, mida ei muudeta. Isegi siis, kui suur osa inimesi tahab sellel ajal hoopis pauku teha, ringi karelda ja kiljuda. Sellise kontingendi pärast võiks ka lipp Toompeal öösiti mastis olla või üldse maas poriloigus, neid ju ei koti. Vähemalt veel.

Aga me ei pea ju sellise massi järele minema, isegi kui neid on ühel hetkel palju. Väide, et keegi ei kuula hümni, seega parem tehkem pauku, on võrreldav sellega, et paljukest neid ka Toompea lippu igahommikuselt tervitamas ja hümni kuulamas on. Vähe. Aga hea on teada, et see lipp, see hümn on olemas. Et riik püsib. Et lollus pole veel kõiki halvanud. Rumalaid ja pinnapealseid inimesi on igal pool palju. Hoidkem siis meie, teised, oma inimesi, traditsioone ja oma riigi hümni au sees.

Elagu Eesti!

kas hümni kaasalaulmiseks peab see tõesti just ilmtingimata televiisorist ja otse tulema?
väike abi sulle ja su kaaslastele edaspidiseks.

https://www.youtube.com/watch?v=qtjDK50zyaA

protesti ja vastandumise asemel soovin sulle uueks aastaks rohkem loovust ja kaasamist.

Ma rääkisin sulle traditsioonidest hümni ja aastavahetusega. Kuidas ma seda nüüd sulle lihtsamalt seletan. Proovin, kas sa saad aru.

Loomulikult võib president uusaastakõneks ilmuda ka alasti, rukkilill kõrva taga, tagurpidi, halona maatõugu hobusel ja on üsna võimalik, et kõne pole seetõttu halvem ja ei sega ka saluuti. Mina arvan, et võiksime sellistes asjades nagu riik, sümbolid, isamaa jne jääda konservatiivseks, traditsioonide juurde – eriti kui traditsioonide murdmine ei kujuta endast progressi. Hümni ära jätmine ei olnud ju edasiviiv tegu, eks? Või suunab see meid kuidagi paremale tulevikule?

Ja ma tean, et ma vastandun inimestega, kel on teine arusaam õiglusest, omariiklusest ja moraalist kui mul. Kaasa haarata kedagi ei taha, propagandamasin ka pole, mina ei ole masside liigutaja.

Vaatan oma vaiksel moel, kuidas saan väärtusi alal hoida ja pisukest oma panust anda.

tead, sellest hümni traditsioonist aastavahetusel ei teadnud väga väga paljud, no nüüd juba teatakse. Ja aastavahetuspidu on küll rahvapidu, aga ikkagi igaühel omad traditsioonid ja seda pidu ei saa võrrelda ei vabariigi sünnipäevaga, laulu-, tantsupeoga jms., kus hümn on kõigi inimeste jaoks traditsioon. Ja austus meie hümni vastu ei kao vaatamata sellele, et paljude jaoks ei oma tähtsust selle mämngimine aastavahetusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väike Overtoni akna nihutamine teiste nihutamiste seas, mis sellest ikka numbrit teha. Konna keedetaksegi ju aeglaselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.aripaev.ee/arvamused/2018/01/02/kadri-polendik-aastavahetus-ilma-humnita-ei-ole-meie-suurim-probleem?utm_source=facebook&utm_medium=wallpost

Väga nõus: Rahvusriigi ja identiteedi hoidmiseks peame me ikka eelkõige inimestena kokku hoidma. Olema üksteise vastu heatahtlikud ja sõbralikud. Toetama neid, kes ilma hakkama ei saa, ja aitama neid, kes abi vajavad.

Et kui see patriotism ometi ei käiks sellise sildistamise ja solvamisega, oleks kõik hästi. Hümn on järgmisel aastal tagasi ja keegi ei vähenda hümni ja omariikluse olulisust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei hooli sellest hümnist aastavahetusel, see on hoopis teistlaadi sündmus. Selline poleemika on mulle suur üllatus. Minu arust ei oleks see sobinud sellises olukorras võidu paukudega. Inimesed on ikka imelikud, ei oska muud öelda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelt ju pole riiklus või rahvuslus habras. Vabaduse väljakul kontserdil kõlas muu hulgas A.Mattiiseni tuntud laevärvimise lugu “Eestlane olen ja eestlaseks jään”. Mis paljude jaoks seondub iseseisvuse ja rahvusliku sõltumatusega rohkem, kui too soomlastelt laenatud pala. Rahva hulgas lehvitati kontserdi ajal sinimustvalget, ma vist polegi varem rahvuslipu lehvitamist uusaasta ööl märganud. Aastavahetus oli seega endiselt rahvuslikus võtmes, aga ilma küdeva kamina ääres rääkiva pea salvestuseta ja lindimuusikata.

Sellega olen absoluutslet nõus, et meil on mitu hümniväärilist laulu, aga see soomlastelt üle võetud tuim ja võõras helirida seda ei ole.

Mu isamaa, mu õnn ja rõõm ja Mu isamaa on minu arm esimesed taktid (mu isamaa) on muide, identsed. Aga edasi tuleb esimesel külm kroonulikkus, teisel soe pidulikkus. Jah, ja isegi Eestlane olen on kodusem ja parem kui see Paciuse lauluke.

Kust otsast nad identsed on??? Juba teine noot erineb ometigi!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.aripaev.ee/arvamused/2018/01/02/kadri-polendik-aastavahetus-ilma-humnita-ei-ole-meie-suurim-probleem?utm_source=facebook&utm_medium=wallpost

Väga nõus: Rahvusriigi ja identiteedi hoidmiseks peame me ikka eelkõige inimestena kokku hoidma. Olema üksteise vastu heatahtlikud ja sõbralikud. Toetama neid, kes ilma hakkama ei saa, ja aitama neid, kes abi vajavad.

Et kui see patriotism ometi ei käiks sellise sildistamise ja solvamisega, oleks kõik hästi. Hümn on järgmisel aastal tagasi ja keegi ei vähenda hümni ja omariikluse olulisust.

sel aastavahetusel hümni puudumine tegi hümni nähtavamaks kui kunagi varem.
järgmisel aastal, kui hümn tagasi, ei märka seda jälle keegi. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väike Overtoni akna nihutamine teiste nihutamiste seas, mis sellest ikka numbrit teha. Konna keedetaksegi ju aeglaselt.

Kui hümni asemel lauldi “Eestlane olen ja eestlaseks jään”, kuhu suunas see Overtoni aken täpselt liikus? Äkki 31.12.2018 kõlab lisaks ka Tõnis Mägi “Koit” ja ülejärgmisel aastal on juba spontaanne öölaulupidu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus keldris te elate, et välja peate jookma? Meil oli tänaval rakettide ajal ainult üks paks vanamutt, teised vaatasid ikka oma soojas toas aknast.

Mis eestlased need on, kes aastavahetuseks õue ei lähe? Vanasti mindi isegi loomadele leiba viima lauta… Nüüd on telekas kõik orjastanud. Tänavatäis zombisid, mitte eestlased, olete.
Ma saan aru, et hümn on liikumispuudega inimeste või haigete jaoks vajalik asendus õues käimisele, ent oma laiskust patriotismiga õigustada pole küll ühele õigele eestlasele kohane.

No kuidas küll mõni aru ei saa, et kõne/ hümni ärakuulamine EI VÕRDU “kas te välja ei lähegi” või telekaorjusega? Nii lihtne asi, et PÄRAST kõnet (nagunii algab ENNE südaööd) ja PÄRAST mõneminutilist hümni on ka võimalik õue minna, ei tule üldse pähe? Mul pole ükski aasta kumbki tegevus tegemata jäänud, sest ma oskan planeerida ja mulle pole tõesti oluline küla esimest raketti näha, aga tuleb välja, et oleme oma lähedastega tugev vähemus. Õnneks see, kel on mingidki väärtused või traditsioonid olulised.

Muide sina, kägu, kes sa siin nipsakalt inimesi telekaorjuses süüdistad – ega sa ju use ei vaadanud pikkade pühade ajal selle lõbukasti poolegi, on ju? Või muidu, näiteks tööpäeva õhtul? Ja ära ütle nüüd, et vaatasid/ vaatad küll, aga et sinu vaatamine on ju midagi muud, kui nende oma, kes raatsivad raha taevasseloopimise arvelt paar minutit kauem toas hümni kuulata. Silmakirjalik ja võlts oled!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arust ei oleks see sobinud sellises olukorras võidu paukudega.

Mis asjad need “võidu paugud” on? Me räägime hetkel aastavahetusest, mitte vabadussõjast või muust õnneliku lõpuga lahingtehevusest.
Ja kolm lolli kiidavad takka?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis asjad need “võidu paugud” on? Me räägime hetkel aastavahetusest, mitte vabadussõjast või muust õnneliku lõpuga lahingtehevusest.

Mitte “võidu paugud”, vaid paukudega võidu.
Kui ma arvan teisiti kui sina, siis olen loll?
See kisa, mis on üles tõmmatud, on ikka väga üle võlli minu arvates. Lugeda sellest välja mingeid hädakuulutusi ja põhimõtteliselt eestluse lõppu on natuke liiast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kisa, mis on üles tõmmatud, on ikka väga üle võlli minu arvates. Lugeda sellest välja mingeid hädakuulutusi ja põhimõtteliselt eestluse lõppu on natuke liiast.

Mille või kelle üle me võitu tähistame?
Loll muidugi!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mille või kelle üle me võitu tähistame?
Loll muidugi!

Tundub, nagu ei oleks eesti keel Sinu emakeel. 😛 Või tahab see olla mingi peenemat sorti iroonia hümni eest võitlejate arvel?

“võidu paukudega” = “paukudega võidu”, sellel pole mingit pistmist võidupaukudega (see sõna kirjutatakse muide kokku). Lause “Jooksin võidu vasikaga” räägib ilmselt ka võiduvasikatest, eks? 🙂

Kas paugud tähistavad võitu hümni üle või tähistab hümn võitu paukude üle? Või võiksid need kaks omavahel relvarahu välja kuulutada ja võitlemisest hoopis loobuda? Jaa, see on küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

appikene, kuhu see teema siis lõpuks välja viib_

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin selle video veelkord läbi, “Eestlane olen ja eestlaseks jään” lauldi ju presidendi kõne järel vahetult ENNE aastavahetust, laul lõppes u minut enne aastavahetust (seda see puukeelne vene õhtujuht isegi ei juhatanud sisse, MIDA see üllatus-üllatus isegi laulda oskav Ivo Linna ka laulma hakkab, minu meelest rahvas ei saanud alguses muffigi aru sest oodati hümni, alles lõpus hakati kaasa laulma), siis tuli ilutulestik. Siis tuli Länik “Head uut aastat!”, siis “Karikakar” (irv, see oli nagu pesnionärde tantsuõhtul) ja muud ajatud shed66vrid. Miks ei võinud siis kohe laulda hümni pärast ilutulestikku?!? Vabaduse väljaku täis pidutujus inimesi ei kõlba hümni laulma või? Püsti olid nad kõik tõenäoliselt rohkem kui need teleka ees lebotajad “kas te tõesti ajate ennast teleka eest püsti hümni ajaks väää?” 🙂 No tõesti naljakas, imelik otsus, imelik teostus.
https://etv.err.ee/v/meelelahutus/aastavahetus_2017/2018/saated/d0fc6e0a-30fb-4423-9e43-13421ff07e8e/sajaga-juubeliaastasse

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 121 kuni 135 (kokku 135 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hümni probleem ERR-s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.