Esileht Beebi ja mitmikud Hüperaktiivne beebi?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Hüperaktiivne beebi?

Postitas:

Tere,
olen ennast vist juba väsimusest hulluks m6elnud, palun rahustage mind maha ja öelge midagi m6istlikku.
Minu tütar on kohe kuuekuune ja v6iks öelda, et varajase kehalise arenguga. Rullib ennast juba aktiivselt mööda tube ringi ja k6huli olles teeb kiiresti 360. kraadise ringi peale, roomamine ei ole enam kaugel.
Ta on ka meeletult uudishimulik. Haarab k6ike ja pea käib ainult ringi, kus jälle midagi uut ja huvitavat on.
Seoses sellega on söömine katasroof. K6ige paremini saab sellega hakkama, kui ta on talvekombes, muidu ainult sahmib ringi, katsub mind, katsub pudelit, keerab pead küljelt küljele, sahmib jalgadega jne. Magamisega on ka probleeme, olemegi sealmaal, et päeval magab vankris ja öösel toas.
K6ik, kes teda näinud on, on öelnud, et tegu on väga aktiivse beebiga, kes pidevalt ringi sahmerdab ja üsna kiiresti ka tüdineb, mida ta häälekalt väljendab. Siis tuleb teda ringi tassida, nägu väljapoole. Kui ta oma lamamistoolis istub, siis ka teeb jalgadega koguaeg sip-sip.
Muidu on ta r66msameelne, naeratab palju, aga lähedust oluliselt ei soovi, süles olla muidu ei taha ja kaisutada pole temaga v6imalik.

Kas see k6ik on normaalne ja mul on lihtsalt aktiive ja terve beebi v6i on see siiski normist väljas ja ma pean end ette valmistama hüperaktiivse lapse kasvatamiseks?
Millised beebid olid nüüdsed hüpikud?
Oeh, v6ib-olla tundub teile mu jutt paranoiline, aga ma olen ennast lihtsalt hulluks juba m6elnud. V6ib ka midagi kainestavat öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 12:29; 12.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne aktiivne beebi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu plika on 9-kuune. Söömine möödub enam-vähem rahulikult: pudeli annan ta enda kätte, jalgadega küll vehib, aga saab söödud. Pudru/püreega läheb veidi kauem, sest ta keerutab end söögitoolis igat pidi, tirib käeulatuses olevaid asju, ka söögitooli turvarihmasid jms. Aga jah, muus osas suht sarnane värk: käed-jalad käivad koguaeg, kõike on vaja katsuda, suhu toppida. Samas ka tüdineb kiiresti. Süles suurt olla ei taha, pole ka vist eriline lähedusefänn. Magamisega on meil üldjoontes ok, öösel küll sahmib ja keerutab, aga ilmselt on asi ka hammaste tulekus. Meie peres muidugi pole ka kõik päevad vennad, vahel on ta aktiivsem, vahel rahulikum. Mina isiklikult ei usu, et su laps hüperaktiivne on, kui, siis lihtsalt aktiivne:) Ma ise pole selle peale tulnudki tegelikult, et see asi võiks mingitpidi ebanormaalne olla, laps ju ikka on uudishimulik ja tahab kõike ise avastada..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]K6ik, kes teda näinud on, on öelnud, et tegu on väga aktiivse beebiga, kes pidevalt ringi sahmerdab ja üsna kiiresti ka tüdineb, mida ta häälekalt väljendab. Siis tuleb teda ringi tassida, nägu väljapoole. Kui ta oma lamamistoolis istub, siis ka teeb jalgadega koguaeg sip-sip.
Muidu on ta r66msameelne, naeratab palju, aga lähedust oluliselt ei soovi, süles olla muidu ei taha ja kaisutada pole temaga v6imalik.[/tsitaat]
Tundub, et ta on juba harjunud saama oma tahtmist – ehk siis emme peab kogu aeg klouni mängima, laps üksi ei oskagi/tahagi mängida.
Soovitaks lasta lapsel üksi ka olla. Las ta õiendab, aga kui otseselt ei nuta ära otsi talle muud meelelahutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ee, ja kui beebi vedeleks niisama mugavalt selili ja togiks moepärast mängukaarelt asju, siis oleksid ju mures, miks ta nii flegma ja loid on 😀 Tundub, et sul on tore, hea arenguga ja uudishimulik laps. Minu viiekuune ka roomab, küll tagurpidi, aga siiski, lamamistoolis siputab, vannis siputab metsikult, rullib ja keerutab, toas ei maga jne. Aga tal on terane pilk ja nutikas olek, ma pole selle peale tulnud, et hüperaktiivsuses kahtlustada 🙂 Nüüd su jutu peale uurisin netist, ega suurt targemaks ei saanud, sest see on laste käitumishäire ja beebide kohta ei kehti. Ilmselt jah, hüpikute emad teaksid muljetada, kuidas nende laps beebina oli, äkki postita oma küsimus väikelapse alafoorumisse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nomaitea, mul siin umbestäpselt samasugune kohe 6-kuune ja mulle tundub küll, et üks Täitsa Tavaline Tegus Imik 🙂 keerama hakkas päev pärast 3-kuuseks saamist, nüüd roomab vabalt partisanina mööda korterit ja ajab end nii põrandal käpuli kui millegi najal juba ka põlvili. silmad põlevad peas ja suu on alatihti kõrvuni vastavalt olukorrale kas naerust või nutust. igasugust aktiviteeti naudib, samas õnneks on valmis ka päris pikalt omaette mässama. aga mitte vaguralt kuskil voodis vüi mängumatil, ikka kas lauajalga närides või vetsupaberirulli tappes või plaadikapiklaasi patsutades. esimene oli ka samasugune – nüüd saab kohe 10a ja eks ta paras tulehark ole koguaeg olnud, aga mingit med kõrvalekallet ma küll selles ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile k6igile 🙂
Eks ma olen üks hull siin juba valmis, magamatus teeb oma töö ja siis need söömise ja magamise probleemid panevad m6tlema. Tore informatsiooniajastu kammib ka veel m6istuse sassi.
Kas see süües sahmimine on siis normaalne ja mööduv?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 12:29; 12.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga asi möödub. või asendub hullemaga 🙂
ma ise söödan last rinnast ja pean tema paigalhoidmiseks alatihti selliseid valuvõtteid kasutama, et endal võhm väljas – ta nii ülemise kui ülemise käega patsutab ja näpistab (väike ootamatu näpistus alt küljelt on ikka väga hirmus valus asi) ja surub ja pean neid püüdma kuidagi kinni hoida, samal ajal püüdma purskuvat piima kui ta suvalisel hetkel otsustab rinna lahti lasta ja natuke itsitada keset söömist. ja lisaks peksab ta mulle jalgadega vastu keiserdatud kõhtu, mis ei ole samuti meeldivaim tunne. aga selline see elu aktiivse imikuga on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, tundub täitsa keskmise aktiivse lapsena. Võin sinu rahustuseks öelda, et minu esimene laps oli sinu kirjeldatust ikka palju hullem. Tänaseks väga tubli ja väga aktiivne väikelaps, samas on ta ka väga alalhoidlik, hell ja empaatiline. Tal on vaja ennast tühjaks rahmeldada, samas kui ta seda ka teha saab, siis on võimaline minu jaoks pea uskumatu järjekindlusega pikalt vaiksetesse ja keerulistesse tegevustesse süvenema. Kahese jonniiga oli muidugi ka, aga möödus üsna kergelt ja temaga saab väga lihtsalt põhimõtteliselt kõiges läbi rääkida ja tavaliselt piisab ühest lühikesest selgitusest, miks midagi ei tohi või midagi peab.

Teine laps sama vana kui sinu põnn praegu ja samuti tohutult aktiivne. On rp laps, seega pudelit ei saa, aga nt rinnast söömine peab meil toimuma vaikuses hämaras toas, muidu on ka nii palju igasugu paeluvaid helisid ja pilte, et hakkab muudkui uudistama ja sahmerdama. No ja lisatoidu andmine on ikka täielik nali omaette, tahab kaussi ja lusikat mul pidevalt käest ära krahmata, samal ajal sahmib jalgadega nii, et lamamistool kõigub ja üleüldse olen pidanud arendama välja tooli ja lapse käte-jalgade paigal hoidmiseks keerulise tehnika. Kui mees teda ise esimest korda sööta proovis, siis pidin talle ka õpetama, sest mehe sõnul oleks \”ilhtsam toita surmaheitluses visklevat kaheksajalga\” :D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Saab ka varem diagnoosida kui 6 aastat, aga imikuna on kindlasti vara. Need märgid: pidevalt sahmib, ei ole rahul, sülle ei taha ja magab halvasti, on tegelikult ATH-le viitavad. Aga selles vanuses see ei pruugi tegelikult ka midagi näidata. Peab ootama vähemalt lasteaia viimaste rühmadeni. Üldiselt on nii, et mida varem diagnoositakse (juba lasteaias) seda parem ,sest siis jäävad ära kõikvõimalikud probleemid sellega, et tal pole sõpru ja õpetajad vihkavad teda ja tekivad õpiraskused, sest diagnoosile kaasnevad tavaliselt ravi ja õigem pedagoogiline kohtlemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saab ka varem diagnoosida kui 6 aastat, aga imikuna on kindlasti vara. Need märgid: pidevalt sahmib, ei ole rahul, sülle ei taha ja magab halvasti, on tegelikult ATH-le viitavad. Aga selles vanuses see ei pruugi tegelikult ka midagi näidata. [/tsitaat]

Minu õepoeg (praegu algklassides) on hüperaktiivsuse diagnoosiga. Kui meenutan, milline ta imikuna oli, siis tuleb meelde pidev nutmine, magas halvasti, väga viril laps oli. Üldse mitte selline nagu teemaalgataja kirjeldatud aktiivne ja tragi beebi. Kõike hakkas keskmisest hiljem tegema (seda võis muidugi ka põhjustada 1,5 kuud varem sündimine). Igatahes möödusid meie pere päevad tema silmnähtava põhjuseta nutuhoogusid rahustades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, et vana teema ülesse tõstatan, aga ehk autor nàeb ja kommenteerib kuidas ta lapsel nüüd on? Ma olen ise sama murega olnud alates lapse 6 kuust. Mis nüüd jätkuvalt tekitab muret. Laps on 10,5 kuud vana ja kõnnib. Ei seisa minutitki paigal, ei ole huvitatud minu tegevustest ja mängudest, ei taha olla süles ja laulumänge mängida. Õhtul magamaminnes süles rahmeldab siblib jalgadega ja ronib mööda mind ülessening vigiseb. Kui on magama jäämas, silmad pilukil siis ajab end ikka järsult püsti voodis ja ei taha pikali püsida või vehib käte jalgadega, loobib jalgu ülesse, vingerab kehaga või sahmib peaga. Vehib palju kätega ja asjadega nii et pean ruttu näo eemale saama, muidu saan pihta. Topib oma näppe mulle silma kõrva ninaauku ja suhu, kui ma keelan siis võib kätega näkku vehklema hakata.
Vehib käega igale poole näidata seal juures muudkui mõmisedes. Loobib pidevalt asju maha, näpib masinatel nuppe, üritab igalt poolt midagi haarata. Tuterdab vägapalju ringi ja energia ei saakski justkui otsa, kui mingil olulisel põhjusel üks uni päeval ära jääb siis ikka on energiat meeletult et pidevalt ringi käia ja asjadega vehkida. Kõike teeb kiiresti ja tugevalt, sööb ka lusikaga kugistades, pudelist kaanib kiiresti.
Öösel siblib, ärkab suure kisaga, pikali pannes hakkab karjuma. Annan piima siis rahuneb. Vahel ärkab väga vara, kaissu võttes on silmas kinni kuid jalgadega peksleb ikka ja siis hakkab vigisema ning magamisest ei tule midagi välja.

On see mõneti normaalne? Mõtteid mis veel põhjus võiks olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne aktiivne beebi ????

ja kust sa seda tead nii kindlalt öelda?
teeks nii hoopis, et TA veel veidike jälginb oma last ja siis käib nt neuroloogi vastuvõtul oma laopsega ära, pole tänapäeval see ath nii miski harv nähtuds midagio

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 09:35; 03.10 09:36; 03.10 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ka varem diagnoosida kui 6 aastat, aga imikuna on kindlasti vara. Need märgid: pidevalt sahmib, ei ole rahul, sülle ei taha ja magab halvasti, on tegelikult ATH-le viitavad. Aga selles vanuses see ei pruugi tegelikult ka midagi näidata. Peab ootama vähemalt lasteaia viimaste rühmadeni. Üldiselt on nii, et mida varem diagnoositakse (juba lasteaias) seda parem ,sest siis jäävad ära kõikvõimalikud probleemid sellega, et tal pole sõpru ja õpetajad vihkavad teda ja tekivad õpiraskused, sest diagnoosile kaasnevad tavaliselt ravi ja õigem pedagoogiline kohtlemine.

ei pea, diagnoosida saab palju varem ath last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 09:35; 03.10 09:36; 03.10 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps ei ole kindlasti hüperaktiivne enne mingit 6 aastat.

ähh??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 09:35; 03.10 09:36; 03.10 09:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud Hüperaktiivne beebi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.