Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hüpohondria ja rasedus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Hüpohondria ja rasedus

Postitas:

Kellel on hüpohondria diagnoositud, kuidas raseduse ajal hakkama saite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana teema, aga Mina tahaks ka sellele küsimisele vastust saada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa üle päeva emos istud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks peale 3 kuu täitumist hirm oluliselt väiksemaks. Ka lapse liigutuste tundmine on väga rahustav, aitab ka väga lootedopler.

Enda tervise poole pealt on hirmud endised..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole vist ametlikult diagnoositud hüpohondriat, kuid olen selle probleemiga väga hädas ning ka psühholoogil käinud. Terviseärevusele on mul lisaks ka ravimite foobia 🙂 Raseduse ajal oli raske, loomulikult analüüsisin iga väikest muutust ja muretsesin kõige pärast. Tagant järele tundub nii mõnigi asi tobe. Sünnitus lihtsalt tuleb ära teha, seal nagu ei saanud enam muretseda ega paanitseda.

Aga vot peale rasedust, koos lapsega olles on hüpohondria veel hullem. Enne vastutasin ainult enda eest, nüüd nii enda kui lapse..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli terviseärevus olnud pikalt enne esimest last ja ootamatult tômbas see seda kôvasti vähemaks. Eriti peale lapse sündi. Polnud aega muretseda enam. Samal kujul kui enne polegi ärevus tagasi tulnud (sain ka teise lapse). Äkki liikusid mingid hormoonid paremasse tasakaalu, kes teab. Eks ma tegelen ka endaga. Kui ärevus vaikselt ligi tikub, pean rohkem magama, trenni tegema ja internetist eemale hoidma, siis ei jôuagi asi nii hulluks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla pole päris see vastus mida otsid, sest vast ei saa enam öelda, et hüpohondriat põen.

Mind aitas kognitiivteraapia (enne rasestumist). Teenin vähe palka, ja krigistasin hambaid makstes, aga soovitan ikkagi. Tagantjärele vaadates oleks pidanud selle raha ja julguse juba aastaid varem ohverdama.

Praegu rasedana ühelt poolt adun, et kui nendesse aukudesse sukeldun, siis teen stressiga rohkem kahju, kui potentsiaalne probleem, mille ennetamises mul võimu EI ole. Teiselt poolt – kui midagi ongi valesti (mitte rääkides siin ‘tunnustatud’ tähelepanu nõudvatest sümptomitest nagu tugev veritsemine, tugevad ebatavapärased krambid jmt), siis kui tõenäoline on, et sündimata last selle osas edukalt aidata saab? Statistiliselt äärmiselt madal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hüpohondria ja rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.